Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2015 – Hinterzarten

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2015 – Hinterzarten
Wisła Courchevel
Data 7 – 8 sierpnia 2015
Gospodarz Hinterzarten
Organizator FIS
Zwycięzcy
Konkurs drużynowy (07.08.2015)  Niemcy
Konkurs indywidualny (08.08.2015) Polska Dawid Kubacki
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Hinterzarten
Hinterzarten
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Drugie zawody indywidualne Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w sezonie 2015 odbyły się w niemieckim Hinterzarten. Konkurs drużynowy rozegrano 7 sierpnia, konkurs indywidualny i kwalifikacje do niego zostały rozegrane dzień później.

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Hinterzarten Adlerschanze.jpg Rothaus-Schanze Niemcy Hinterzarten K95 HS108 112,5 m Japonia Noriaki Kasai 06.08.2000

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek (CET) Liczba uczestników
7 sierpnia Konkurs drużynowy 20:00 12 drużyn
8 sierpnia Oficjalny trening 17:00
Kwalifikacje do konkursu indywidualnego 18:30 71
Konkurs indywidualny 20:00 50

Jury[edytuj | edytuj kod]

Sędzia Stanowisko
Konkurs drużynowy Kwalifikacje do k. ind. Konkurs indywidualny
Polska Kazimierz Bafia B C
Francja Odette Bouvard C D
Finlandia Teppo Nieminen E A
Szwajcaria David Piguet A B
Niemcy Sandra Spitz D E

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Konkurs drużynowy[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Reprezentacja Zawodnicy Seria 1 Seria 2 Nota łączna
Skok B Wiatr Nota Skok B Wiatr Nota
Gold medal icon.svg  Niemcy Freund, SeverinSeverin Freund 98,0 17 +2,8 124,3 100,5 20 +5,0 131,5 1033,0
Leyhe, StephanStephan Leyhe 97,5 18 +1,1 118,4 101,5 20 +1,1 130,1
Wellinger, AndreasAndreas Wellinger 102,5 19 +1,1 126,7 102,5 20 +7,3 139,3
Wank, AndreasAndreas Wank 103,0 19 +1,7 126,8 104,0 20 +2,4 135,9
Silver medal icon.svg  Polska Kot, MaciejMaciej Kot 94,0 17 +3,4 114,9 99,5 20 +2,9 126,9 968,7
Żyła, PiotrPiotr Żyła 95,0 18 +2,7 113,5 99,5 20 +2,4 125,9
Kubacki, DawidDawid Kubacki 99,0 19 +3,1 120,2 98,5 20 +7,8 129,3
Stoch, KamilKamil Stoch 99,5 19 +0,8 117,9 96,0 20 +4,8 120,1
Bronze medal icon.svg  Norwegia Velta, RuneRune Velta 92,0 17 +2,6 110,1 100,5 20 +2,1 128,6 961,9
Sjøen, PhillipPhillip Sjøen 97,0 18 +1,0 116,8 99,0 20 +1,1 123,6
Gangnes, KennethKenneth Gangnes 98,5 19 +0,7 113,8 98,0 20 +5,6 125,6
Fannemel, AndersAnders Fannemel 100,5 19 +1,1 120,7 96,5 20 +5,7 122,7
4.  Austria Schiffner, MarkusMarkus Schiffner 95,5 17 +1,9 115,4 102,0 20 +4,3 130,8 937,0
Hayböck, MichaelMichael Hayböck 93,5 18 +0,6 108,4 94,5 20 -0,1 112,4
Diethart, ThomasThomas Diethart 100,5 19 -2,9 116,2 97,5 20 +1,7 120,7
Kofler, AndreasAndreas Kofler 96,0 19 +2,4 112,0 95,5 20 +7,1 120,1
5.  Finlandia Määttä, JarkkoJarkko Määttä 94,0 17 +0,8 111,3 98,0 20 +3,7 123,7 926,5
Olli, HarriHarri Olli 92,5 18 -0,1 104,2 96,5 20 -0,3 116,7
Asikainen, LauriLauri Asikainen 95,0 19 +1,7 108,8 96,0 20 +4,1 119,6
Ahonen, JanneJanne Ahonen 98,0 19 +3,0 117,6 97,5 20 +5,6 124,6
6.  Słowenia Kranjec, RobertRobert Kranjec 89,0 17 +2,0 101,5 95,0 20 +1,3 113,8 921,4
Dežman, NejcNejc Dežman 92,5 18 +0,3 104,6 94,0 20 +4,7 115,7
Hvala, JakaJaka Hvala 99,0 19 -1,8 114,8 96,0 20 +4,2 120,2
Prevc, PeterPeter Prevc 101,0 19 +0,7 123,3 98,0 20 +6,0 127,5
7.  Japonia Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu 92,5 17 +1,1 108,6 93,0 20 +5,5 115,0 921,0
Itō, KenshirōKenshirō Itō 93,0 18 +3,7 109,0 93,0 20 +4,0 113,0
Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto 92,0 19 +8,4 107,0 93,5 20 +4,9 114,4
Sakuyama, KentoKento Sakuyama 101,5 19 +0,7 122,8 101,5 20 +3,7 131,2
8.  Szwajcaria Kälin, PascalPascal Kälin 93,5 17 +2,4 111,4 91,0 20 +10,2 114,2 914,1
Deschwanden, GregorGregor Deschwanden 95,0 18 +2,6 111,9 99,0 20 -0,2 121,8
Egloff, LucaLuca Egloff 87,5 19 +10,9 100,0 96,5 20 +2,7 118,7
Ammann, SimonSimon Ammann 99,5 19 +1,6 115,2 97,5 20 +4,4 120,9
9.  Rosja Korniłow, DienisDienis Korniłow 96,0 17 +0,9 115,9 NQ 427,1
Szyszkin, WadimWadim Szyszkin 88,0 18 -0,2 93,6
Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew 94,5 19 +0,9 105,5
Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin 97,0 19 +0,5 112,1
10.  Czechy Janda, JakubJakub Janda 92,0 17 +2,5 110,0 NQ 417,8
Hájek, AntonínAntonín Hájek 88,5 18 +0,5 95,3
Matura, JanJan Matura 92,5 19 -0,9 100,2
Hlava, LukášLukáš Hlava 96,5 19 +2,2 112,3
11.  Korea Południowa Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul 80,5 17 +2,0 80,5 NQ 357,7
Hyun-ki, KimKim Hyun-ki 80,0 18 +0,7 74,5
Chil-ku, KangKang Chil-ku 90,0 19 +4,7 96,3
Seou, ChoiChoi Seou 94,5 19 +0,3 106,4
12.  Kazachstan Nogin, RomanRoman Nogin 71,0 17 +1,2 59,7 NQ 348,6
Żaparow, MaratMarat Żaparow 91,5 18 +4,5 106,3
Muminow, SabyrżanSabyrżan Muminow 83,0 19 +1,9 80,0
Żaparow, RadikRadik Żaparow 92,5 19 +2,0 102,6

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka[a] Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 103,5 56,5 16 -2,4 134,2 Q
2. Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 103,5 57,0 16 -6,5 130,6 Q
3. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 104,5 55,5 17 -4,5 130,0 Q
4. Diethart, ThomasThomas Diethart  Austria 103,5 57,0 16 -10,2 126,9 Q
5. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 102,0 55,0 16 -5,6 126,5 Q
6. Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 102,5 55,5 16 -8,0 125,6 Q
7. Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 100,5 55,5 16 -5,5 124,1 Q
8. Sjøen, PhillipPhillip Sjøen  Norwegia 100,5 55,0 16 -6,0 123,1 Q
9. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 99,5 54,0 16 -4,2 121,9 Q
10. Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 103,0 53,5 16 -10,8 121,8 Q
11. Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 100,5 54,0 16 -6,6 121,5 Q
12. Sevoie, Vincent DescombesVincent Descombes Sevoie  Francja 100,0 54,0 16 -6,0 121,1 Q
13. Schiffner, MarkusMarkus Schiffner  Austria 100,0 52,5 16 -5,6 120,0 Q
14. Velta, RuneRune Velta  Norwegia 103,0 53,0 17 -11,2 117,8 Q
15. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 99,0 54,0 16 -7,6 117,6 Q
16. Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 98,0 54,0 16 -5,8 117,3 Q
Janda, JakubJakub Janda  Czechy 96,5 54,0 16 -2,8 Q
Winter, PaulPaul Winter  Niemcy 100,5 51,5 17 -5,2 Q
19. Kälin, PascalPascal Kälin  Szwajcaria 101,0 54,5 17 -9,5 117,0 Q
Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 101,5 54,0 17 -10,0 Q
21. Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 97,5 54,0 16 -5,2 116,9 Q
22. Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 98,0 53,0 16 -3,4 116,7 Q
23. Hvala, JakaJaka Hvala  Słowenia 98,5 54,0 16 -8,2 115,9 Q
24. Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 98,0 53,0 17 -3,2 115,8 Q
25. Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 98,0 53,5 17 -3,9 115,6 Q
26. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 101,0 49,5 16 -9,6 115,0 Q
27. Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 98,5 53,0 16 -8,5 114,6 Q
28. Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 96,0 52,0 17 -0,2 113,8 Q
29. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 94,5 53,0 16 -1,8 113,3 Q
30. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 97,0 52,5 16 -6,7 112,9 Q
31. Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 95,0 52,5 16 -3,2 112,4 Q
32. Matura, JanJan Matura  Czechy 97,5 53,0 16 -9,5 111,6 Q
33. Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 96,0 53,0 17 -4,2 110,8 Q
34. Kofler, AndreasAndreas Kofler  Austria 94,5 52,5 16 -3,9 110,7 Q
Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu  Japonia 95,0 53,0 16 -5,4 Q
Szyszkin, WadimWadim Szyszkin  Rosja 96,0 52,5 16 -6,9 Q
37. Żaparow, MaratMarat Żaparow  Kazachstan 95,5 52,0 16 -7,3 108,8 Q
38. Chappuis, Ronan LamyRonan Lamy Chappuis  Francja 95,0 52,5 16 -7,6 108,0 Q
39. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 93,5 52,5 16 -4,8 107,8 Q
Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 95,0 52,0 16 -7,3 Q
41. Cecon, FedericoFederico Cecon  Włochy 96,5 52,5 16 -11,3 107,3 nq
42. Olli, HarriHarri Olli  Finlandia 94,5 52,0 16 -6,9 107,2 nq
43. Wenig, DanielDaniel Wenig  Niemcy 95,0 52,5 17 -5,4 107,1 nq
44. Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 94,5 52,5 16 -7,6 107,0 nq
45. Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 93,0 51,0 16 -3,2 106,9 nq
46. Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 91,5 52,0 16 -1,9 106,2 nq
Naglič, TomažTomaž Naglič  Słowenia 94,5 48,5 16 -4,4 nq
48. Hájek, AntonínAntonín Hájek  Czechy 93,5 51,5 16 -6,5 105,1 nq
49. Satō, YukiyaYukiya Satō  Japonia 91,5 52,5 16 -3,9 104,7 nq
50. Dellasega, RobertoRoberto Dellasega  Włochy 95,0 52,5 17 -8,3 104,2 nq
51. Egloff, LucaLuca Egloff  Szwajcaria 91,0 51,0 16 -2,0 104,1 nq
52. Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 94,5 50,5 17 -5,5 104,0 nq
53. Żaparow, RadikRadik Żaparow  Kazachstan 94,0 51,0 17 -7,1 101,9 nq
54. Bresadola, DavideDavide Bresadola  Włochy 91,0 51,0 16 -4,6 101,5 nq
55. Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 93,0 51,0 16 -9,6 100,5 nq
56. Chil-ku, KangKang Chil-ku  Korea Południowa 90,5 49,5 16 -7,9 95,7 nq
57. Muminow, SabyrżanSabyrżan Muminow  Kazachstan 93,5 51,0 17 -13,0 95,0 nq
58. Hyun-ki, KimKim Hyun-ki  Korea Południowa 84,5 49,5 17 +3,3 91,8 nq
59. Ojala, JuhoJuho Ojala  Finlandia 89,5 48,0 17 -5,3 91,7 nq
60. Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul  Korea Południowa 87,5 48,5 16 -7,6 89,0 nq
Greiderer, SimonSimon Greiderer  Austria DNS nq
Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 97,0 16 -2,3 pq
Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 97,0 16 -1,4 pq
Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 92,5 16 -1,3 pq
Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 103,5 16 -4,9 pq
Kłusek, BartłomiejBartłomiej Kłusek  Polska 96,5 16 -4,7 pq
Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 103,0 16 -3,8 pq
Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 100,0 16 -5,3 pq
Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 102,0 16 -7,8 pq
Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 100,0 16 -8,1 pq
Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 103,0 16 -5,4 pq

Konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 103,5 17 +1,7 100,5 19 +4,8 266,5
Silver medal icon.svg Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 101,0 17 +1,1 102,5 19 +4,0 264,1
Bronze medal icon.svg Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 100,5 17 +0,7 101,5 19 +5,4 260,6
4. Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 101,0 17 -1,6 100,5 19 +4,5 257,4
5. Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 101,0 17 -0,3 101,0 19 +2,3 256,5
6. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 100,5 17 -3,6 102,5 19 +2,7 256,1
7. Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 97,5 17 +3,9 100,5 19 +5,2 255,6
8. Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 101,5 17 -3,7 100,5 19 +4,0 255,3
9. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 97,5 17 +3,1 103,0 19 +0,5 254,6
10. Velta, RuneRune Velta  Norwegia 100,5 17 -5,5 102,0 19 +0,1 251,1
11. Hvala, JakaJaka Hvala  Słowenia 104,5 17 -8,1 96,5 19 +5,3 250,7
12. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 101,0 17 -2,1 98,0 19 +4,0 249,4
13. Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 99,0 17 -1,3 99,5 19 +1,4 246,6
14. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 102,0 17 -4,1 99,5 19 +4,4 246,3
15. Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 97,5 17 +1,6 99,0 19 +3,0 246,1
16. Sjøen, PhillipPhillip Sjøen  Norwegia 97,5 17 -0,6 99,5 19 +3,8 245,2
17. Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 96,5 17 +2,0 98,5 19 +4,5 245,0
18. Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 96,5 17 +1,3 97,5 19 +3,3 242,6
Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 97,5 17 -1,1 98,0 19 +4,7
Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 101,0 17 -6,1 96,5 19 +4,7
21. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 100,0 17 -5,8 98,0 19 +1,1 241,8
22. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 100,5 17 -3,9 96,5 19 +1,8 241,4
23. Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 99,5 17 -5,7 96,5 19 +4,3 239,6
24. Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 100,5 17 -5,7 97,0 19 +1,7 239,0
25. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 100,0 17 -4,8 96,0 19 +3,3 238,5
26. Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 99,0 17 -2,7 96,5 19 +2,8 238,8
27. Sevoie, Vincent DescombesVincent Descombes Sevoie  Francja 99,0 17 -3,8 96,0 19 +4,3 237,0
28. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 99,0 17 -2,6 96,0 19 +2,7 236,1
29. Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu  Japonia 99,0 17 -4,1 92,5 19 +6,8 232,2
30. Diethart, ThomasThomas Diethart  Austria 97,0 17 +1,2 95,5 19 +2,7 229,9
31. Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 97,5 17 -1,3 NQ 117,7
32. Kłusek, BartłomiejBartłomiej Kłusek  Polska 96,5 17 +2,1 NQ 117,6
33. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 95,5 17 +3,7 NQ 117,2
34. Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 97,5 17 -2,3 NQ 116,7
35. Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 97,0 17 -0,9 NQ 116,6
36. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 99,0 17 -4,6 NQ 116,4
37. Kofler, AndreasAndreas Kofler  Austria 98,0 17 -4,4 NQ 116,1
38. Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 96,5 17 -1,4 NQ 115,6
39. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 95,5 17 +0,3 NQ 114,8
40. Matura, JanJan Matura  Czechy 97,5 17 -3,9 NQ 114,6
Kälin, PascalPascal Kälin  Szwajcaria 97,5 17 -4,9 NQ
42. Winter, PaulPaul Winter  Niemcy 96,0 17 -2,4 NQ 113,1
43. Chappuis, Ronan LamyRonan Lamy Chappuis  Francja 96,5 17 -4,6 NQ 111,9
Schiffner, MarkusMarkus Schiffner  Austria 98,0 17 -7,1 NQ
45. Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 96,0 17 -2,8 NQ 111,7
46. Żaparow, MaratMarat Żaparow  Kazachstan 94,5 17 -2,7 NQ 108,8
47. Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 94,0 17 -2,9 NQ 107,1
48. Szyszkin, WadimWadim Szyszkin  Rosja 93,5 17 -2,4 NQ 106,6
49. Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 91,5 17 +1,3 NQ 105,8
50. Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 98,5 17 -8,0 NQ 91,0

Klasyfikacje po konkursach w Hinterzarten[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna Letniego Grand Prix[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Występy Punkty
1. Polska Dawid Kubacki 2 200
2. Polska Piotr Żyła 2 102
3. Norwegia Kenneth Gangnes 2 92
4. Niemcy Andreas Wellinger 2 85
5. Niemcy Severin Freund 1 80
Japonia Kento Sakuyama 2
7. Niemcy Stephan Leyhe 2 62
8. Niemcy Andreas Wank 1 32
9. Niemcy Richard Freitag 2 60
10. Austria Stefan Kraft 1 50
...

Klasyfikacja Pucharu Narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Występy Punkty
1.  Polska 4 1192
2.  Niemcy 4 1114
3.  Norwegia 4 793
4.  Austria 4 532
5.  Słowenia 4 359
6.  Finlandia 4 356
7.  Czechy 4 313
8.  Japonia 4 247
9.  Szwajcaria 4 76
10.  Rosja 4 43
11.  Francja 2 14

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Zawodnicy rozpoczęli konkurs z 17. belki. Obniżenie rozbiegu o jeden próg skutkowało odjęciem 3,1 pkt. od noty zawodnika.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]