Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2017 – Czajkowskij

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2017 – Czajkowski
Hakuba Hinzenbach
Data 9 - 10 września 2017
Gospodarz Czajkowski
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Liczba zawodników 61
Zwycięzcy
Konkurs indywidualny (09.09.2017) Słowenia Anže Lanišek
Konkurs indywidualny (10.09.2017) Słowenia Anže Lanišek

Siódme i ósme zawody w Letnim Grand Prix w skokach narciarskich 2017 odbyły się w Czajkowskim. W dniach 9 i 10 września zostały rozegrane konkursy na dużym i średnim obiekcie. Powodem odbycia konkursu na średniej skoczni były złe prognozy pogodowe jak i przez to odbyła się tylko jedna seria.

Kwalifikacje do pierwszego konkursu wygrał Anže Lanišek wyprzedzając Gregora Deschwandena z przewagą prawie siedmiu punktów. Dzień później w samych zawodach triumfował ponownie Słoweniec tym razem przed dwoma reprezentantami gospodarzy, a mianowicie przed Dienisem Korniłowem oraz Jewgienijem Klimowem. Z pięciu polskich zawodników punktował tylko Krzysztof Miętus zajmując 27 pozycję.

Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego nie odbyły się. Zamiast nich został rozegrany jednoseryjny konkurs z udziałem 55 zawodników, który tak samo jak w pierwszy zwyciężył Anže Lanišek. Za nim uplasowali się Junshirō Kobayashi i Jewgienij Klimow.

 Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Комплекс трамплинов.JPG Śnieżynka Rosja Czajkowski K125 HS140 145,5 m Słowenia Robert Kranjec 10.09.2016
K95 HS102 103,5 m Norwegia Kenneth Gangnes 05.09.2015

  

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Europy
Czajkowski
Czajkowski
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy
Dzień Konkurencja Początek

(YEKT)

Liczba uczestników
8 września Oficjalny trening 16:00
Kwalifikacje do pierwszego

konkursu indywidualnego

18:00 61
9 września Pierwszy Konkurs indywidualny 17:00 50
10 września Drugi Konkurs indywidualny 16:00 55

 Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Letniego Grand Prix w Czajkowskim był Siergiej Żyrianow, oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem był podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Sędzią technicznym był Mika Jukkara, a jego asystentem – Gabrijel Gros.

Sędzia Stanowisko
Kwalifikacje Konkurs Konkurs
Austria Robert Krautgartner A D
Rosja Grigorij Zakarow B C
Niemcy Thomas Scherm C E
Polska Kazimierz Bafia D B
Słowenia Luka Ograjensek E A

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego [edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Anže Lanišek  Słowenia 139,5 m 55,5 13 0,74 138,5 Q
2. Gregor Deschwanden  Szwajcaria 133,5 m 54,0 13 0,14 131,8 Q
3. Ryōyū Kobayashi  Japonia 135,5 m 54,0 13 0,69 130,2 Q
4. Jewgienij Klimow  Rosja 132,0 m 52,5 13 -0,04 129,4 Q
5. Kenneth Gangnes  Norwegia 133,5 m 54,0 13 0,49 128,5 Q
6. Killian Peier  Szwajcaria 131,0 m 54,0 13 0,03 128,3 Q
7. Maximilian Steiner  Austria 137,5 m 53,5 14 0,87 127,9 Q
8. Aleksiej Romaszow  Rosja 132,5 m 54,0 13 0,52 126,4 Q
9. Johann André Forfang  Norwegia 133,0 m 53,5 14 0,32 124,9 Q
10. Junshirō Kobayashi  Japonia 131,0 m 53,0 13 0,48 123,1 Q
11. Artti Aigro  Estonia 129,0 m 52,5 13 0,35 120,2 Q
12. Anže Semenič  Słowenia 128,0 m 53,0 13 0,27 119,7 Q
13. Anders Fannemel  Norwegia 128,5 m 52,5 13 0,38 119,0 Q
14. Krzysztof Miętus  Polska 128,5 m 53,5 13 0,50 118,9 Q
15. Alex Insam  Włochy 128,0 m 52,0 13 0,27 118,7 Q
16. Davide Bresadola  Włochy 125,0 m 51,0 13 -0,26 117,7 Q
17. Ilmir Chazietdinow  Rosja 128,5 m 53,0 14 0,25 117,0 Q
18. Florian Altenburger  Austria 127,0 m 52,5 13 0,44 115,8 Q
Andreas Alamommo  Finlandia 130,5 m 53,0 14 0,76 Q
20. Vojtěch Štursa  Czechy 127,5 m 51,5 14 0,05 115,5 Q
21. Miran Zupančič  Słowenia 125,5 m 52,5 13 0,29 114,5 Q
22. Dienis Korniłow  Rosja 124,0 m 50,5 13 -0,16 114,3 Q
23. Sebastian Colloredo  Włochy 124,5 m 51,0 13 0,00 113,9 Q
24. Rok Justin  Słowenia 123,5 m 52,0 13 -0,01 113,2 Q
Jegor Usaczow  Rosja 124,0 m 51,5 14 -0,31 Q
26. Clemens Aigner  Austria 122,5 m 50,0 13 -0,34 113,1 Q
27. Jakub Janda  Czechy 127,5 m 51,5 13 0,75 112,8 Q
28. Michaił Nazarow  Rosja 125,0 m 52,5 13 0,54 111,2 Q
29. Dmitrij Wasiljew  Rosja 127,0 m 46,5 14 -0,02 110,3 Q
30. Robert Kranjec  Słowenia 122,5 m 50,0 13 -0,04 109,8 Q
31. Robert Johansson  Norwegia 118,0 m 50,5 13 -0,58 108,3 Q
32. Halvor Egner Granerud  Norwegia 120,5 m 51,5 13 -0,08 108,1 Q
33. Władimir Zografski  Bułgaria 122,0 m 49,5 13 0,16 107,9 Q
34. Jurij Tepeš  Słowenia 121,5 m 51,0 13 0,14 107,7 Q
35. Antti Aalto  Finlandia 119,5 m 50,5 13 -0,37 107,6 Q
36. Michael Glasder  Stany Zjednoczone 122,5 m 51,0 13 0,34 107,1 Q
37. Martin Hamann  Niemcy 123,5 m 50,5 14 0,16 106,3 Q
38. Paweł Wąsek  Polska 123,0 m 52,0 14 0,28 105,8 Q
39. Kento Sakuyama  Japonia 120,5 m 50,5 13 0,08 105,5 Q
40. Žiga Jelar  Słowenia 120,0 m 51,0 13 0,04 105,4 Q
41. Siergiej Tkaczenko  Kazachstan 123,0 m 51,0 13 0,64 105,2 Q
42. Michaił Maksimoczkin  Rosja 120,0 m 50,0 14 -0,35 105,0 Q
43. Lukáš Hlava  Czechy 119,0 m 50,5 13 0,07 102,8 Q
44. Kenshirō Itō  Japonia 116,0 m 49,5 13 -0,44 102,1 Q
45. Bartosz Czyż  Polska 120,0 m 51,0 13 0,54 100,7 Q
46. Andreas Stjernen  Norwegia 119,0 m 49,0 14 -0,11 99,4 Q
47. Roman Trofimow  Rosja 114,0 m 49,5 13 -0,48 98,9 Q
Krzysztof Biegun  Polska 120,0 m 50,5 13 0,68 Q
49. Eetu Nousiainen  Finlandia 117,5 m 50,0 13 0,21 98,3 Q
50. Andrzej Stękała  Polska 120,0 m 51,0 13 0,95 96,9 Q
51. Tomáš Vančura  Czechy 117,0 m 50,0 13 0,28 96,8 NQ
52. Andreas Schuler  Szwajcaria 116,0 m 49,5 13 0,31 94,2 NQ
53. Marat Żaparow  Kazachstan 117,0 m 48,0 14 0,19 91,8 NQ
54. Markus Schiffner  Austria 111,0 m 48,0 13 0,03 86,3 NQ
55. Roberto Dellasega  Włochy 114,0 m 48,0 13 0,68 85,6 NQ
56. William Rhoads  Stany Zjednoczone 107,5 m 48,0 13 -0,02 80,5 NQ
57. Choi Seou  Korea Południowa 108,0 m 49,0 13 0,19 80,4 NQ
58. Yūmu Harada  Japonia 102,0 m 46,5 13 -0,35 72,9 NQ
59. Joshua Maurer  Kanada 104,5 m 46,5 13 0,29 70,7 NQ
60. Martti Nõmme  Estonia 102,5 m 43,0 13 0,22 64,2 NQ
61. Choi Heung-chul  Korea Południowa 100,0 m 45,5 13 0,17 62,7 NQ

Konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Anže Lanišek  Słowenia 129,0 m 12 -0,05 143,0 m 13 0,60 265,6
Silver medal icon.svg Jewgienij Klimow  Rosja 132,0 m 12 -0,23 137,5 m 13 0,59 261,2
Bronze medal icon.svg Dienis Korniłow  Rosja 136,5 m 12 0,44 127,5 m 13 0,01 249,0
4. Johann André Forfang  Norwegia 139,5 m 12 0,46 125,5 m 13 0,19 248,9
5. Anže Semenič  Słowenia 138,0 m 12 1,15 130,5 m 13 0,46 247,7
6. Alex Insam  Włochy 133,0 m 12 0,15 131,0 m 13 0,58 246,4
7. Gregor Deschwanden  Szwajcaria 137,0 m 12 0,85 127,5 m 13 0,43 242,6
8. Robert Johansson  Norwegia 124,5 m 12 0,08 135,5 m 13 0,18 241,1
9. Ryōyū Kobayashi  Japonia 133,5 m 12 0,71 127,0 m 13 0,12 238,2
10. Junshirō Kobayashi  Japonia 124,0 m 12 0,09 135,0 m 13 0,45 236,7
11. Andreas Alamommo  Finlandia 127,0 m 12 0,46 133,0 m 13 0,56 235,0
12. Rok Justin  Słowenia 128,5 m 12 0,09 127,0 m 13 0,15 234,2
13. Robert Kranjec  Słowenia 128,5 m 12 0,69 130,0 m 13 0,10 231,4
14. Clemens Aigner  Austria 133,0 m 12 0,69 122,0 m 13 -0,14 230,6
15. Roman Trofimow  Rosja 128,0 m 12 0,48 123,5 m 13 -0,20 226,0
16. Halvor Egner Granerud  Norwegia 126,0 m 12 0,79 128,0 m 13 0,11 224,3
17. Dmitrij Wasiljew  Rosja 133,0 m 12 0,75 119,5 m 13 -0,21 223,9
18. Maximilian Steiner  Austria 135,0 m 12 1,07 122,0 m 13 0,48 223,1
19. Miran Zupančič  Słowenia 125,5 m 12 0,17 124,0 m 13 -0,02 222,7
20. Eetu Nousiainen  Finlandia 121,5 m 12 0,02 129,0 m 13 0,37 222,2
21. Žiga Jelar  Słowenia 123,5 m 12 -0,18 124,0 m 13 0,20 220,6
22. Aleksiej Romaszow  Rosja 130,0 m 12 0,35 118,5 m 13 0,04 218,1
23. Florian Altenburger  Austria 124,5 m 12 0,34 126,0 m 13 0,40 217,5
24. Sebastian Colloredo  Włochy 125,5 m 12 0,56 121,5 m 13 -0,01 214,5
25. Davide Bresadola  Włochy 128,5 m 12 -0,27 113,0 m 13 -0,31 212,8
26. Martin Hamann  Niemcy 119,5 m 12 -0,25 118,5 m 13 -0,28 205,4
27. Krzysztof Miętus  Polska 127,0 m 12 0,25 111,0 m 13 -0,22 200,6
28. Vojtěch Štursa  Czechy 125,0 m 12 0,22 117,5 m 13 0,62 199,6
29. Artti Aigro  Estonia 122,0 m 12 0,07 110,0 m 13 -0,21 190,8
30. Andreas Stjernen  Norwegia 121,0 m 12 -0,27 98,0 m 13 0,08 158,6
31. Jurij Tepeš  Słowenia 121,0 m 12 0,05 NQ 103,3
32. Ilmir Chazietdinow  Rosja 118,0 m 12 -0,32 NQ 102,0
33. Krzysztof Biegun  Polska 122,0 m 12 0,60 NQ 100,0
34. Kento Sakuyama  Japonia 118,5 m 12 0,00 NQ 98,3
35. Kenshirō Itō  Japonia 118,5 m 12 0,24 NQ 97,1
36. Michael Glasder  Stany Zjednoczone 116,5 m 12 -0,11 NQ 95,9
37. Paweł Wąsek  Polska 118,5 m 12 0,38 NQ 95,7
38. Jakub Janda  Czechy 116,5 m 12 0,04 NQ 94,3
39. Anders Fannemel  Norwegia 115,0 m 12 -0,13 NQ 94,0
40. Antti Aalto  Finlandia 114,0 m 12 -0,31 NQ 93,2
Michaił Maksimoczkin  Rosja 118,0 m 12 0,40 NQ
42. Władimir Zografski  Bułgaria 119,0 m 12 0,76 NQ 92,6
43. Lukáš Hlava  Czechy 116,5 m 12 0,36 NQ 92,3
44. Michaił Nazarow  Rosja 117,0 m 12 0,31 NQ 92,2
45. Bartosz Czyż  Polska 112,5 m 12 -0,27 NQ 90,1
46. Kenneth Gangnes  Norwegia 113,0 m 12 0,18 NQ 85,7
47. Killian Peier  Szwajcaria 109,5 m 12 -0,65 NQ 85,0
48. Siergiej Tkaczenko  Kazachstan 111,5 m 12 -0,11 NQ 84,9
49. Jegor Usaczow  Rosja 110,0 m 12 -0,21 NQ 84,4
50. Andrzej Stękała  Polska 110,5 m 12 -0,05 NQ 84,0

 Konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Wynik
Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Anže Lanišek  Słowenia 109,5 m 7 2,23 129,2
Silver medal icon.svg Junshirō Kobayashi  Japonia 105,0 m 7 2,24 118,6
Bronze medal icon.svg Jewgienij Klimow  Rosja 103,0 m 7 2,14 113,4
4. Kenneth Gangnes  Norwegia 102,5 m 7 2,21 113,3
5. Halvor Egner Granerud  Norwegia 102,5 m 7 2,25 113,0
6. Anže Semenič  Słowenia 103,5 m 7 2,22 112,7
7. Dienis Korniłow  Rosja 102,5 m 7 2,26 111,9
8. Johann André Forfang  Norwegia 103,0 m 7 2,48 111,7
9. Robert Johansson  Norwegia 100,0 m 7 1,87 110,0
10. Aleksiej Romaszow  Rosja 99,5 m 7 1,86 109,1
11. Rok Justin  Słowenia 100,5 m 7 2,38 107,5
12. Antti Aalto  Finlandia 101,5 m 7 2,22 104,7
13. Andreas Stjernen  Norwegia 98,0 m 7 1,90 104,3
14. Markus Schiffner  Austria 97,5 m 7 1,76 103,9
15. Ryōyū Kobayashi  Japonia 97,5 m 7 2,03 102,8
16. Yūmu Harada  Japonia 97,5 m 7 1,97 102,2
17. Killian Peier  Szwajcaria 97,5 m 7 2,21 101,3
18. Andreas Schuler  Szwajcaria 97,0 m 7 2,00 100,5
19. Gregor Deschwanden  Szwajcaria 95,0 m 7 1,57 100,4
20. Alex Insam  Włochy 96,0 m 7 1,96 100,3
21. Maximilian Steiner  Austria 97,5 m 7 2,18 100,1
22. Robert Kranjec  Słowenia 96,0 m 7 2,04 99,7
23. Jakub Janda  Czechy 95,5 m 7 2,04 99,2
24. Florian Altenburger  Austria 94,5 m 7 1,51 98,9
25. Miran Zupančič  Słowenia 95,0 m 7 1,76 98,4
26. Andreas Alamommo  Finlandia 96,0 m 7 2,30 98,1
27. Paweł Wąsek  Polska 97,0 m 7 2,47 97,7
28. Michael Glasder  Stany Zjednoczone 93,5 m 7 1,68 96,6
29. Žiga Jelar  Słowenia 95,0 m 7 2,02 96,3
30. Kenshirō Itō  Japonia 95,5 m 7 2,26 95,9
31. Clemens Aigner  Austria 95,5 m 7 2,26 95,4
32. Davide Bresadola  Włochy 95,0 m 7 2,18 95,1
33. Artti Aigro  Estonia 92,5 m 7 1,58 93,9
34. Siergiej Tkaczenko  Kazachstan 95,5 m 7 2,54 93,2
35. Vojtěch Štursa  Czechy 92,5 m 7 1,80 93,1
36. Martin Hamann  Niemcy 92,0 m 7 1,57 92,9
37. Tomáš Vančura  Czechy 93,0 m 7 1,98 92,7
38. Krzysztof Miętus  Polska 93,5 m 7 2,50 89,5
39. Martti Nõmme  Estonia 91,5 m 7 1,89 88,9
40. Anders Fannemel  Norwegia 90,5 m 7 1,74 88,1
41. Sebastian Colloredo  Włochy 88,0 m 7 1,16 87,7
42. Eetu Nousiainen  Finlandia 91,0 m 7 1,89 86,9
43. Andrzej Stękała  Polska 91,5 m 7 2,36 86,6
44. Jurij Tepeš  Słowenia 90,0 m 7 2,09 85,8
45. Roberto Dellasega  Włochy 89,0 m 7 1,65 85,3
46. Władimir Zografski  Bułgaria 87,5 m 7 1,30 84,6
47. Choi Seou  Korea Południowa 90,0 m 7 2,45 81,4
48. Roman Trofimow  Rosja 86,5 m 7 1,57 80,4
49. Kento Sakuyama  Japonia 86,5 m 7 1,52 80,3
50. Marat Żaparow  Kazachstan 85,0 m 7 1,22 79,7
51. Lukáš Hlava  Czechy 86,0 m 7 1,49 76,6
52. Krzysztof Biegun  Polska 85,5 m 7 2,18 73,6
53. William Rhoads  Stany Zjednoczone 76,5 m 7 1,04 61,7
54. Choi Heung-chul  Korea Południowa 74,5 m 7 0,99 58,1
55. Joshua Maurer  Kanada 76,0 m 7 1,54 57,7
Bartosz Czyż  Polska DSQ

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy Punkty
1. Słowenia Anže Lanišek 6 331
2. Japonia Junshirō Kobayashi 7 314
3. Polska Dawid Kubacki 3 300
4. Norwegia Kenneth Gangnes 6 217
5. Polska Maciej Kot 3 210
6. Rosja Jewgienij Klimow 4 200
7. Słowenia Anže Semenič 6 165
8. Rosja Dienis Korniłow 4 158
9. Niemcy Stephan Leyhe 3 154
10. Japonia Ryōyū Kobayashi 4 149
11. Czechy Roman Koudelka 3 140
12. Norwegia Halvor Egner Granerud 6 137
13. Norwegia Robert Johansson 4 123
14. Polska Piotr Żyła 3 120
15. Słowenia Rok Justin 6 111
16. Polska Stefan Hula 3 110
17. Szwajcaria Simon Ammann 5 105
18. Niemcy Karl Geiger 3 92
19. Włochy Sebastian Colloredo 6 85
20. Norwegia Johann André Forfang 2 82
21. Słowenia Tilen Bartol 2 74
Norwegia Daniel-André Tande 2
23. Finlandia Antti Aalto 7 73
Włochy Davide Bresadola 7
25. Szwajcaria Gregor Deschwanden 7 69
26. Słowenia Robert Kranjec 6 63
27. Japonia Taku Takeuchi 2 61
28. Polska Klemens Murańka 3 60
29. Włochy Alex Insam 3 59
30. Norwegia Anders Fannemel 6 51
31. Austria Gregor Schlierenzauer 2 46
32. Stany Zjednoczone Kevin Bickner 3 44
Austria Stefan Kraft 2
Polska Kamil Stoch 3
35. Rosja Aleksiej Romaszow 5 42
36. Austria Florian Altenburger 5 40
37. Japonia Noriaki Kasai 2 38
Rosja Roman Trofimow 7
Niemcy Andreas Wank 3
40. Austria Markus Schiffner 3 36
41. Rosja Michaił Nazarow 5 34
Polska Jakub Wolny 3
43. Austria Manuel Fettner 1 32
Słowenia Žiga Jelar 4
Słowenia Miran Zupančič 5
46. Niemcy Pius Paschke 2 31
Polska Jan Ziobro 2
48. Finlandia Andreas Alamommo 2 29
49. Austria Clemens Aigner 5 27
50. Japonia Daiki Itō 2 25
51. Słowenia Bor Pavlovčič 3 23
Austria Maximilian Steiner 2
53. Norwegia Andreas Stjernen 3 21
54. Szwajcaria Killian Peier 7 20
Słowenia Peter Prevc 2
56. Finlandia Ville Larinto 2 18
57. Niemcy Markus Eisenbichler 1 16
58. Niemcy Richard Freitag 2 15
Japonia Yūmu Harada 4
Austria Andreas Kofler 2
61. Rosja Dmitrij Wasiljew 1 14
62. Szwajcaria Andreas Schuler 1 13
Kazachstan Siergiej Tkaczenko 4
64. Finlandia Jarkko Määttä 3 12
Słowenia Jurij Tepeš 5
Niemcy Andreas Wellinger 1
Polska Aleksander Zniszczoł 3
68. Czechy Jakub Janda 5 11
Finlandia Eetu Nousiainen 3
Czechy Viktor Polášek 2
Czechy Tomáš Vančura 6
72. Japonia Kenshirō Itō 3 7
73. Norwegia Fredrik Bjerkeengen 1 6
74. Niemcy Martin Hamann 2 5
Polska Krzysztof Miętus 4
76. Norwegia Joacim Ødegård Bjøreng 2 4
Stany Zjednoczone Michael Glasder 4
Niemcy Constantin Schmid 1
Polska Paweł Wąsek 2
80. Czechy Vojtěch Štursa 5 3
81. Estonia Artti Aigro 2 2
82. Słowenia Andraž Pograjc 1 1

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Występy Ind. Druż. Punkty
1.  Polska 8 930 400 1330
2.  Słowenia 8 864 250 1114
3.  Norwegia 8 715 350 1065
4.  Niemcy 8 367 300 667
5.  Japonia 8 609 0 609
6.  Rosja 8 486 0 486
7.  Austria 6 263 200 463
8.  Finlandia 8 143 150 293
9.  Czechy 8 176 100 276
10.  Szwajcaria 8 207 50 257
11.  Włochy 8 217 0 217
12.  Stany Zjednoczone 6 48 0 48
13.  Kazachstan 6 13 0 13
14.  Estonia 3 2 2

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]