Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2017 – Hinterzarten

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2017 – Hinterzarten
Wisła Courchevel
Data 29 lipca 2017
Gospodarz Hinterzarten
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Liczba zawodników 58
Zwycięzcy
Konkurs indywidualny (29.07.2017) Polska Dawid Kubacki

Trzecie zawody w ramach Letniego Grand Prix w skokach narciarskich 2017 odbyły się w Hinterzarten na skoczni normalnej Rothausschanze. 28 lipca odbyły się kwalifikacje a 29 lipca - konkurs indywidualny.

Kwalifikacje do konkursu głównego wygrał Stephan Leyhe tuż przed Dawidem Kubackim. Dzień później w konkursie role się odwróciły, i to Kubacki wygrał przed Leyhe oraz przed Piotrem Żyłą.

 Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Ski jumps at Hinterzarten.jpg Rothausschanze Niemcy Hinterzarten K95 HS108 112,5m Japonia Noriaki Kasai 06.08.2000

 Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Europy
Hinterzarten
Hinterzarten
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy
Dzień Konkurencja Początek (CET) Liczba uczestników
28 lipca Oficjalny trening 18:15
Kwalifikacje do konkursu indywidualnego 20:15 58
29 lipca Konkurs indywidualny 20:30 50

 Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Letniego Grand Prix w Hinterzarten był Michael Lais oraz, z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Sędzią technicznym był Christian Kathol, a jego asystentem – Janni Hyvärinnen.

Sędzia Stanowisko
Kwalifikacje do k. ind. Konkurs indywidualny
Finlandia Petra Nordmann A
Szwajcaria Fabrice Piazzini B
Kazachstan Nazym Nassyrow C
Niemcy Angelika Göbel D
Norwegia Tom Normann E

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje (28.07.2017)[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Stephan Leyhe  Niemcy 104,0 m 56,0 16 -0,46 138,7 Q
2. Dawid Kubacki  Polska 103,5 m 56,0 16 -0,29 135,9 Q
3. Stefan Hula  Polska 104,0 m 55,5 16 -0,06 134,1 Q
4. Piotr Żyła  Polska 100,0 m 55,5 16 -0,75 133,1 Q
5. Roman Koudelka  Czechy 102,0 m 54,5 16 -0,30 131,5 Q
6. Markus Eisenbichler  Niemcy 102,0 m 54,0 16 -0,20 130,0 Q
7. Gregor Schlierenzauer  Austria 99,5 m 55,0 16 -0,51 129,2 Q
8. Halvor Egner Granerud  Norwegia 101,0 m 53,5 16 -0,24 127,9 Q
9. Karl Geiger  Niemcy 100,0 m 54,5 16 -0,27 127,2 Q
10. Maciej Kot  Polska 100,0 m 54,0 16 -0,31 127,1 Q
11. Richard Freitag  Niemcy 99,0 m 54,0 16 -0,35 125,6 Q
12. Jarkko Määttä  Finlandia 98,5 m 53,5 16 -0,47 125,3 Q
13. Kamil Stoch  Polska 98,5 m 54,0 16 -0,41 125,2 Q
Andreas Wank  Niemcy 100,0 m 54,0 16 -0,12 Q
15. Dienis Korniłow  Rosja 101,5 m 53,0 16 0,17 124,6 Q
16. Jakub Wolny  Polska 97,5 m 53,5 16 -0,43 122,9 Q
Fredrik Bjerkeengen  Norwegia 100,5 m 52,0 16 0,01 Q
18. Rok Justin  Słowenia 98,5 m 53,5 16 -0,16 122,1 Q
19. Roman Trofimow  Rosja 97,5 m 54,0 16 -0,28 121,8 Q
20. Killian Peier  Szwajcaria 97,0 m 53,5 16 -0,38 121,4 Q
21. Yūmu Harada  Japonia 98,0 m 53,5 16 -0,10 120,5 Q
22. Miran Zupančič  Słowenia 97,0 m 53,5 16 -0,29 120,4 Q
23. Florian Altenburger  Austria 96,0 m 52,5 16 -0,53 119,9 Q
24. Michaił Nazarow  Rosja 98,0 m 52,5 16 -0,13 119,8 Q
25. Žiga Jelar  Słowenia 97,0 m 53,0 16 -0,24 119,4 Q
26. Simon Ammann  Szwajcaria 95,5 m 52,0 16 -0,62 119,3 Q
27. Stefan Kraft  Austria 96,0 m 54,5 16 -0,25 119,0 Q
28. Čestmír Kožíšek  Czechy 96,0 m 52,5 16 -0,37 118,3 Q
29. Naoki Nakamura  Japonia 95,0 m 52,5 16 -0,51 117,7 Q
30. Viktor Polášek  Czechy 99,0 m 50,5 16 0,13 117,4 Q
31. Peter Prevc  Słowenia 95,0 m 52,5 16 -0,47 117,3 Q
32. Gregor Deschwanden  Szwajcaria 95,5 m 51,5 16 -0,45 117,1 Q
33. Andraž Pograjc  Słowenia 94,0 m 51,5 16 -0,62 115,8 Q
34. Marat Żaparow  Kazachstan 96,0 m 51,5 16 -0,20 115,5 Q
35. Rok Tarman  Słowenia 95,5 m 52,0 16 -0,24 115,4 Q
Antti Aalto  Finlandia 96,5 m 51,0 16 -0,14 Q
37. Andreas Kofler  Austria 93,5 m 51,0 16 -0,64 114,5 Q
38. Tomáš Vančura  Czechy 95,5 m 52,5 16 -0,08 114,3 Q
39. Davide Bresadola  Włochy 93,5 m 51,5 16 -0,56 114,2 Q
40. Junshirō Kobayashi  Japonia 95,5 m 53,0 16 0,03 113,7 Q
41. Joacim Ødegård Bjøreng  Norwegia 93,0 m 52,0 16 -0,52 113,3 Q
42. Eetu Nousiainen  Finlandia 95,0 m 49,5 16 -0,25 112,0 Q
43. Yukiya Satō  Japonia 95,0 m 51,0 16 -0,07 111,7 Q
44. Clemens Aigner  Austria 92,0 m 50,0 16 -0,68 110,9 Q
45. Markus Schiffner  Austria 92,5 m 51,0 16 -0,36 109,7 Q
46. Władimir Zografski  Bułgaria 92,0 m 51,0 16 -0,45 109,6 Q
47. Kento Sakuyama  Japonia 93,0 m 50,5 16 -0,16 108,1 Q
48. Tobias Birchler  Szwajcaria 92,0 m 51,0 16 -0,14 106,4 Q
49. Martti Nõmme  Estonia 90,5 m 51,0 16 -0,37 105,8 Q
Tom Hilde  Norwegia 90,0 m 51,0 16 -0,47 Q
51. Vojtěch Štursa  Czechy 90,5 m 50,0 16 -0,44 105,5 NQ
52. Bor Pavlovčič  Słowenia 89,0 m 50,5 16 -0,67 105,3 NQ
53. Aleksiej Romaszow  Rosja 89,0 m 49,5 16 -0,56 103,2 NQ
54. Siergiej Tkaczenko  Kazachstan 89,0 m 50,0 16 -0,15 99,5 NQ
55. Kevin Maltsev  Estonia 80,0 m 48,0 16 -0,26 80,6 NQ
Tim Fuchs  Niemcy DSQ
Martin Hamann  Niemcy DSQ
Alex Insam  Włochy DSQ

Konkurs Indywidualny (29.07.2017)[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Dawid Kubacki  Polska 105,0 m 16 -0,51 104,5 m 16 -0,10 283,3
Silver medal icon.svg Stephan Leyhe  Niemcy 102,5 m 16 -0,57 103,5 m 16 0,00 271,4
Bronze medal icon.svg Piotr Żyła  Polska 102,5 m 16 -0,15 103,5 m 16 -0,17 269,8
4. Maciej Kot  Polska 102,0 m 16 -0,29 101,5 m 16 -0,26 267,6
5. Halvor Egner Granerud  Norwegia 102,0 m 16 -0,51 102,5 m 16 0,14 267,1
6. Roman Koudelka  Czechy 103,5 m 16 0,30 103,5 m 16 -0,08 266,4
7. Stefan Hula  Polska 100,5 m 16 -0,28 104,5 m 16 0,23 264,5
8. Andreas Wank  Niemcy 100,5 m 16 -0,48 101,0 m 16 -0,36 264,2
9. Jakub Wolny  Polska 101,0 m 16 -0,25 101,5 m 16 -0,18 263,4
10. Kamil Stoch  Polska 100,0 m 16 -0,36 102,5 m 17 -0,10 260,2
11. Gregor Schlierenzauer  Austria 101,5 m 16 -0,18 99,5 m 16 -0,27 260,1
12. Karl Geiger  Niemcy 99,5 m 16 -0,44 103,5 m 17 0,11 259,6
13. Rok Justin  Słowenia 100,5 m 16 -0,18 102,5 m 17 0,10 256,0
14. Stefan Kraft  Austria 98,5 m 16 -0,38 101,5 m 17 -0,26 255,5
15. Markus Eisenbichler  Niemcy 98,0 m 16 -0,32 101,0 m 17 -0,13 251,1
16. Richard Freitag  Niemcy 101,5 m 16 0,17 100,0 m 17 0,17 248,7
17. Miran Zupančič  Słowenia 97,5 m 16 -0,18 102,0 m 17 -0,13 248,6
18. Simon Ammann  Szwajcaria 98,5 m 16 -0,22 101,0 m 17 -0,27 244,9
Davide Bresadola  Włochy 99,5 m 16 -0,13 100,0 m 17 -0,21
20. Markus Schiffner  Austria 99,5 m 16 -0,11 97,5 m 17 -0,33 244,5
Viktor Polášek  Czechy 95,5 m 16 -0,42 101,0 m 17 0,10
22. Florian Altenburger  Austria 97,5 m 16 -0,22 99,5 m 17 -0,29 243,1
23. Andreas Kofler  Austria 98,5 m 16 -0,17 99,0 m 17 -0,09 242,6
24. Jarkko Määttä  Finlandia 96,5 m 16 -0,36 99,0 m 17 0,01 242,1
25. Fredrik Bjerkeengen  Norwegia 97,5 m 16 -0,21 99,0 m 17 -0,03 239,9
26. Peter Prevc  Słowenia 99,0 m 16 -0,22 95,5 m 17 -0,27 239,4
27. Joacim Ødegård Bjøreng  Norwegia 97,0 m 16 -0,34 97,5 m 17 -0,02 239,2
28. Antti Aalto  Finlandia 95,5 m 16 -0,46 99,0 m 17 0,05 238,8
29. Dienis Korniłow  Rosja 97,0 m 16 -0,43 98,0 m 17 0,01 237,8
30. Andraž Pograjc  Słowenia 96,5 m 16 -0,30 97,0 m 17 -0,13 236,8
31. Michaił Nazarow  Rosja 95,5 m 16 -0,41 NQ 117,7
32. Naoki Nakamura  Japonia 97,0 m 16 -0,06 NQ 117,6
33 Tom Hilde  Norwegia 95,0 m 16 -0,33 NQ 117,4
34. Roman Trofimow  Rosja 95,0 m 16 -0,37 NQ 117,3
35. Čestmír Kožíšek  Czechy 95,0 m 16 -0,41 NQ 116,2
36. Yūmu Harada  Japonia 95,5 m 16 -0,25 NQ 115,5
37. Killian Peier  Szwajcaria 95,5 m 16 -0,13 NQ 114,3
38. Clemens Aigner  Austria 95,5 m 16 -0,15 NQ 114,0
39. Tomáš Vančura  Czechy 94,5 m 16 -0,26 NQ 113,1
40. Gregor Deschwanden  Szwajcaria 95,0 m 16 -0,13 NQ 112,8
41. Žiga Jelar  Słowenia 95,0 m 16 -0,35 NQ 112,6
Eetu Nousiainen  Finlandia 93,5 m 16 -0,16 NQ
43. Rok Tarman  Słowenia 94,5 m 16 -0,25 NQ 112,2
44. Yukiya Satō  Japonia 93,5 m 16 -0,37 NQ 111,3
45. Kento Sakuyama  Japonia 93,0 m 16 -0,37 NQ 110,8
46. Junshirō Kobayashi  Japonia 93,0 m 16 -0,20 NQ 109,5
47. Władimir Zografski  Bułgaria 90,5 m 16 -0,06 NQ 102,1
48. Marat Żaparow  Kazachstan 91,0 m 16 0,02 NQ 101,3
49. Martti Nõmme  Estonia 88,0 m 16 -0,48 NQ 100,4
50. Tobias Birchler  Szwajcaria 87,0 m 16 -0,53 NQ 98,9

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy Punkty
1. Polska Dawid Kubacki 2 200
2. Polska Maciej Kot 2 130
3. Niemcy Stephan Leyhe 2 109
4. Niemcy Karl Geiger 2 82
5. Polska Stefan Hula 2 81
6. Polska Piotr Żyła 2 80
Czechy Roman Koudelka 2
8. Norwegia Daniel-André Tande 1 50
9. Austria Gregor Schlierenzauer 2 46
10. Norwegia Halvor Egner Granerud 1 45
11. Włochy Sebastian Colloredo 1 36
12. Niemcy Andreas Wank 2 32
Norwegia Kenneth Gangnes 1
14. Polska Jakub Wolny 2 31
15. Włochy Davide Bresadola 2 27
16. Polska Kamil Stoch 2 26
Norwegia Robert Johansson 1
18. Austria Florian Altenburger 2 25
19. Słowenia Anže Semenič 1 24
20. Słowenia Rok Justin 1 20
Słowenia Peter Prevc 2
22. Austria Stefan Kraft 1 18
Finlandia Ville Larinto 1
24. Niemcy Markus Eisenbichler 1 16
Szwajcaria Simon Ammann 2
26. Niemcy Richard Freitag 2 15
Austria Andreas Kofler 2
28. Słowenia Miran Zupančič 2 14
29. Słowenia Robert Kranjec 1 13
30. Niemcy Andreas Wellinger 1 12
31. Słowenia Anže Lanišek 1 11
Austria Markus Schiffner 1
Czechy Viktor Polášek 2
34. Norwegia Anders Fannemel 1 10
35. Austria Clemens Aigner 2 9
36. Włochy Alex Insam 1 8
37. Finlandia Jarkko Määttä 1 7
38. Norwegia Fredrik Bjerkeengen 1 6
Słowenia Bor Pavlovčič 1
40. Rosja Aleksiej Romaszow 1 5
41. Szwajcaria Killian Peier 2 4
Norwegia Joacim Ødegård Bjøreng 2
43. Finlandia Antti Aalto 2 3
44. Rosja Dienis Korniłow 1 2
45. Słowenia Andraž Pograjc 1 1
Szwajcaria Gregor Deschwanden 2

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Występy Ind. Druż. Punkty
1.  Polska 3 578 400 948
2.  Niemcy 3 266 300 566
3.  Norwegia 3 173 350 523
4.  Słowenia 3 109 250 359
5.  Austria 3 124 200 324
6.  Czechy 3 91 100 191
7.  Finlandia 3 28 150 178
8.  Włochy 2 71 71
 Szwajcaria 3 21 50
10.  Rosja 2 7 7

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]