Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2017 – Hinzenbach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2017 – Hinzenbach
Czajkowski Klingenthal
Data 1 października 2017
Gospodarz Hinzenbach
Organizator FIS
Liczba konkurencji 1
Liczba zawodników 61
Zwycięzcy
Konkurs indywidualny (01.10.2017) Polska Dawid Kubacki

Dziewiąty konkurs w Letnim Grand Prix w skokach narciarskich 2017 odbył się w pierwszy dzień października w austriackim Hinzenbachu na średniej skoczni Aigner-Schanze. Dzień przed planowanym konkursem rozegrane zostały kwalifikacje.

Wyżej wymienione wygrał reprezentant Polski Stefan Hula o pół punktu przed reprezentantem gospodarzy Stefanem Kraftem. Kolejno trzecie i czwarte miejsce zajęli Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła. Z Polaków zakwalifikowali się jeszcze Kamil Stoch, który zajął jedenastą lokatę, osiemnasty Maciej Kot, dwudziesty trzeci Jakub Wolny oraz dwudziesty szósty Krzysztof Miętus. Zdyskwalifikowanych zostało dwóch reprezentantów Czech Viktor Polášek i Tomáš Vančura w obu przypadkach za nieprzepisowe obuwie.

Konkurs indywidualny wygrał Dawid Kubacki, a to pozwoliło mu wrócić na pozycję lidera cyklu. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a trzeci był z niewielką stratą do drugiego Roman Koudelka. W czołowej dziesiąte znalazł się Maciej Kot, który zajął siódmą pozycję. Punktowali również Jakub Wolny i Kamil Stoch, kolejno dwudziesty czwarty i dwudziesty szósty. Krzysztof Miętus nie zdołał wywalczyć awansu do serii finałowej.

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Hinzenbach Schanze 1976.jpg Aigner-Schanze Austria Hinzenbach K85 HS94 96,0 m Austria Gregor Schlierenzauer 27.09.2015

 

 Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Europy
Hinzenbach
Hinzenbach
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy
Dzień Konkurencja Początek

(CET)

Liczba uczestników
30 września Oficjalny trening 17:00
Kwalifikacje do konkursu indywidualnego 19:00 61
1 października Konkurs Indywidualny 14:00 50

 Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Letniego Grand Prix w Hinzenbach był Werner Rathmayr, oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem był podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Sędzią technicznym był Pekka Hyvärnien, a jego asystentem – Thomas Hasslberger.

Sędzia Stanowisko
Kwalifikacje Konkurs
Rosja Wadim Lisowskij A
Szwajcaria David Amstein B
Słowenia Brane Benedik C
Francja Odette Bouvard D
Austria Hermann Gschwenter E

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Stefan Hula  Polska 90,5 m 55,5 9 -0,05 126,9 Q
2. Stefan Kraft  Austria 89,0 m 55,0 9 -0,48 126,4 Q
3. Dawid Kubacki  Polska 89,5 m 52,5 9 -0,54 125,3 Q
4. Piotr Żyła  Polska 90,0 m 55,5 9 0,11 124,9 Q
5. Sebastian Colloredo  Włochy 89,0 m 54,0 9 -0,30 124,1 Q
6. Roman Koudelka  Czechy 88,0 m 55,0 9 -0,33 123,3 Q
7. Andreas Wellinger  Niemcy 87,5 m 53,0 9 -0,42 120,9 Q
8. Junshirō Kobayashi  Japonia 91,5 m 53,0 9 0,93 120,6 Q
9. Anže Lanišek  Słowenia 87,5 m 55,5 9 0,20 119,3 Q
10. Rok Justin  Słowenia 88,5 m 55,5 9 0,67 118,6 Q
11. Kamil Stoch  Polska 86,0 m 53,5 9 -0,40 118,3 Q
Daiki Itō  Japonia 86,5 m 53,5 9 -0,26 Q
13. Stephan Leyhe  Niemcy 87,5 m 54,0 9 0,13 118,2 Q
14. Simon Ammann  Szwajcaria 88,0 m 52,0 9 0,01 117,9 Q
15. Davide Bresadola  Włochy 88,0 m 52,5 9 0,12 117,8 Q
16. Peter Prevc  Słowenia 86,0 m 53,5 9 -0,32 117,7 Q
Philipp Aschenwald  Austria 86,0 m 52,5 9 -0,46 Q
18. Maciej Kot  Polska 86,0 m 52,5 9 -0,44 117,6 Q
19. Dienis Korniłow  Rosja 89,0 m 52,0 9 0,47 117,3 Q
20. Markus Schiffner  Austria 85,0 m 52,5 9 -0,63 116,9 Q
21. Manuel Fettner  Austria 87,5 m 52,0 9 0,05 116,7 Q
22. Elias Tollinger  Austria 86,0 m 53,0 9 -0,20 116,4 Q
23. Jakub Wolny  Polska 86,0 m 53,0 9 -0,19 116,3 Q
24. Karl Geiger  Niemcy 85,5 m 53,0 9 -0,27 115,9 Q
25. Jewgienij Klimow  Rosja 85,0 m 52,5 9 -0,31 114,7 Q
26. Krzysztof Miętus  Polska 86,0 m 53,5 9 0,22 114,2 Q
27. Killian Peier  Szwajcaria 85,5 m 52,0 9 -0,13 113,9 Q
28. Alex Insam  Włochy 85,5 m 52,0 9 -0,12 113,8 Q
29. Michael Hayböck  Austria 85,0 m 52,5 9 -0,09 113,1 Q
30. Kevin Bickner  Stany Zjednoczone 86,0 m 48,5 9 -0,34 112,9 Q
31. Anže Semenič  Słowenia 85,5 m 52,5 9 0,39 111,2 Q
32. Taku Takeuchi  Japonia 84,5 m 52,0 9 0,06 110,7 Q
33. Ville Larinto  Finlandia 84,0 m 52,5 9 0,04 110,3 Q
34. Clemens Aigner  Austria 83,0 m 51,0 9 -0,46 110,2 Q
35. Andreas Wank  Niemcy 82,0 m 52,5 9 -0,48 109,9 Q
Mackenzie Boyd-Clowes  Kanada 83,5 m 52,5 9 -0,06 Q
37. Marat Żaparow  Kazachstan 85,5 m 50,5 9 0,29 109,8 Q
38. Aleksiej Romaszow  Rosja 82,5 m 51,5 9 -0,46 109,7 Q
39. Markus Rupitsch  Austria 83,5 m 50,5 9 -0,17 109,2 Q
40. Andreas Schuler  Szwajcaria 83,5 m 51,5 9 -0,02 108,6 Q
41. Clemens Leitner  Austria 83,5 m 51,0 9 0,00 108,0 Q
42. Kenshirō Itō  Japonia 82,0 m 51,0 9 -0,34 107,4 Q
43. Žiga Jelar  Słowenia 82,5 m 52,5 9 0,05 107,2 Q
44. Antti Aalto  Finlandia 82,5 m 51,5 9 0,06 106,2 Q
45. Michaił Nazarow  Rosja 82,0 m 51,0 9 -0,10 105,7 Q
46. Władimir Zografski  Bułgaria 80,5 m 50,0 9 -0,66 105,6 Q
47. Mika Schwann  Austria 81,5 m 50,0 9 -0,35 105,5 Q
48. Maximilian Steiner  Austria 80,0 m 50,5 9 -0,52 104,2 Q
49. Yūmu Harada  Japonia 80,5 m 51,0 9 -0,24 103,7 Q
50. Andreas Alamommo  Finlandia 80,5 m 51,0 9 -0,16 103,1 Q
51. Miran Zupančič  Słowenia 83,0 m 49,5 9 -0,07 103,0 NQ
52. Bor Pavlovčič  Słowenia 83,5 m 51,0 9 -0,40 102,8 NQ
Manuel Poppinger  Austria 83,5 m 49,5 9 -0,47 NQ
54. Thomas Diethart  Austria 79,5 m 50,5 9 -0,45 102,7 NQ
55. Siergiej Tkaczenko  Kazachstan 80,5 m 50,5 9 -0,05 101,9 NQ
56. Jakub Janda  Czechy 79,0 m 51,0 9 -0,28 101,0 NQ
57. Vojtěch Štursa  Czechy 79,5 m 49,0 9 -0,30 100,1 NQ
58. Constantin Schmid  Niemcy 80,0 m 49,5 9 -0,06 99,9 NQ
59. William Rhoads  Stany Zjednoczone 78,5 m 49,0 9 0,06 95,7 NQ
Viktor Polášek  Czechy DSQ
Tomáš Vančura  Czechy DSQ

Konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Dawid Kubacki  Polska 88,5 m 6 0,26 94,5 m 6 0,86 251,9
Silver medal icon.svg Piotr Żyła  Polska 87,0 m 6 0,16 92,5 m 6 0,89 246,3
Bronze medal icon.svg Roman Koudelka  Czechy 88,5 m 6 0,17 90,5 m 6 0,58 246,0
4. Andreas Wellinger  Niemcy 90,5 m 6 0,63 88,5 m 6 0,23 244,4
5. Stefan Hula  Polska 88,5 m 6 0,20 88,5 m 6 0,45 241,6
6. Stephan Leyhe  Niemcy 87,0 m 6 0,05 91,0 m 6 0,95 240,6
7. Maciej Kot  Polska 88,5 m 6 0,32 87,5 m 6 0,48 238,7
8. Jewgienij Klimow  Rosja 87,5 m 6 0,32 88,5 m 6 0,62 237,9
9. Stefan Kraft  Austria 86,5 m 6 0,04 89,5 m 7 0,62 237,2
10. Davide Bresadola  Włochy 87,5 m 6 0,33 89,5 m 6 0,90 236,8
11. Daiki Itō  Japonia 87,5 m 6 0,65 89,5 m 7 0,52 234,7
12. Anže Lanišek  Słowenia 87,5 m 6 0,70 87,5 m 7 0,49 233,6
13. Sebastian Colloredo  Włochy 86,0 m 6 0,00 88,5 m 7 0,24 233,1
14. Junshirō Kobayashi  Japonia 85,0 m 6 0,14 90,5 m 7 0,62 232,6
15. Simon Ammann  Szwajcaria 86,0 m 6 0,14 87,5 m 7 0,12 230,5
16. Killian Peier  Szwajcaria 88,0 m 6 0,91 87,0 m 7 0,49 229,4
17. Peter Prevc  Słowenia 85,5 m 6 0,28 88,5 m 7 0,46 229,2
18. Michael Hayböck  Austria 87,0 m 6 0,78 86,5 m 7 -0,03 228,2
19. Taku Takeuchi  Japonia 86,5 m 6 0,25 85,5 m 7 0,37 224,5
20. Andreas Wank  Niemcy 85,5 m 6 0,38 85,5 m 7 0,05 224,0
21. Karl Geiger  Niemcy 85,5 m 6 0,27 84,0 m 7 -0,07 223,4
22. Elias Tollinger  Austria 88,0 m 6 1,29 85,0 m 7 0,37 222,9
23. Ville Larinto  Finlandia 87,5 m 6 1,00 83,5 m 7 -0,08 222,3
24. Jakub Wolny  Polska 84,5 m 6 0,18 85,5 m 7 0,25 222,1
25. Dienis Korniłow  Rosja 84,5 m 6 0,08 85,0 m 7 0,23 221,2
26. Kamil Stoch  Polska 86,5 m 6 -0,02 85,0 m 6 0,84 221,1
27. Manuel Fettner  Austria 85,0 m 6 -0,17 86,0 m 7 0,48 219,9
28. Markus Schiffner  Austria 86,0 m 6 0,49 83,5 m 7 -0,08 219,8
29. Clemens Aigner  Austria 84,5 m 6 0,36 83,5 m 7 0,30 215,7
30. Andreas Schuler  Szwajcaria 84,0 m 6 0,43 80,5 m 7 -0,24 210,7
31. Yūmu Harada  Japonia 85,5 m 6 0,86 79,0 m 7 -0,13 205,9
32. Władimir Zografski  Bułgaria 85,5 m 6 1,10 NQ 106,6
33. Marat Żaparow  Kazachstan 85,5 m 6 1,11 NQ 106,1
34. Alex Insam  Włochy 82,5 m 6 0,21 NQ 105,8
Markus Rupitsch  Austria 84,0 m 6 0,72 NQ
36. Clemens Leitner  Austria 85,0 m 6 1,07 NQ 105,3
37. Aleksiej Romaszow  Rosja 81,5 m 6 -0,12 NQ 104,8
38. Mackenzie Boyd-Clowes  Kanada 83,5 m 6 0,61 NQ 104,5
39. Rok Justin  Słowenia 81,5 m 6 0,23 NQ 103,7
40. Philipp Aschenwald  Austria 82,5 m 6 0,43 NQ 103,5
41. Krzysztof Miętus  Polska 83,0 m 6 0,73 NQ 103,3
42. Kevin Bickner  Stany Zjednoczone 81,0 m 6 -0,06 NQ 102,9
43. Kenshirō Itō  Japonia 83,0 m 6 0,73 NQ 102,8
44. Antti Aalto  Finlandia 80,5 m 6 0,34 NQ 99,0
45. Anže Semenič  Słowenia 80,0 m 6 0,20 NQ 97,8
46. Andreas Alamommo  Finlandia 79,5 m 6 0,24 NQ 97,6
47. Michaił Nazarow  Rosja 79,5 m 6 0,29 NQ 97,3
48. Maximilian Steiner  Austria 79,5 m 6 0,41 NQ 96,1
49. Mika Schwann  Austria 80,0 m 6 0,70 NQ 95,9
50. Žiga Jelar  Słowenia 76,0 m 6 -0,24 NQ 93,2

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy Punkty
1. Polska Dawid Kubacki 4 400
2. Słowenia Anže Lanišek 7 353
3. Japonia Junshirō Kobayashi 8 332
4. Polska Maciej Kot 4 246
5. Rosja Jewgienij Klimow 5 232
6. Norwegia Kenneth Gangnes 6 217
7. Czechy Roman Koudelka 4 200
Polska Piotr Żyła 4
9. Niemcy Stephan Leyhe 4 194
10. Słowenia Anže Semenič 7 165
11. Rosja Dienis Korniłow 5 164
12. Polska Stefan Hula 4 155
13. Japonia Ryōyū Kobayashi 4 149
14. Norwegia Halvor Egner Granerud 6 137
15. Norwegia Robert Johansson 4 123
16. Szwajcaria Simon Ammann 6 121
17. Słowenia Rok Justin 6 111
18. Włochy Sebastian Colloredo 7 105
19. Niemcy Karl Geiger 4 102
20. Włochy Davide Bresadola 8 99
21. Norwegia Johann André Forfang 2 82
22. Norwegia Daniel-André Tande 2 74
Słowenia Tilen Bartol 2
24. Austria Stefan Kraft 3 73
Finlandia Antti Aalto 7
Japonia Taku Takeuchi 3
27. Szwajcaria Gregor Deschwanden 7 69
28. Słowenia Robert Kranjec 6 63
29. Niemcy Andreas Wellinger 2 62
30. Polska Klemens Murańka 3 60
31. Włochy Alex Insam 3 59
32. Norwegia Anders Fannemel 6 51
33. Japonia Daiki Itō 3 49
Niemcy Andreas Wank 4
Polska Kamil Stoch 4
36. Austria Gregor Schlierenzauer 2 46
37. Stany Zjednoczone Kevin Bickner 4 44
38. Rosja Aleksiej Romaszow 6 42
39. Polska Jakub Wolny 4 41
40. Austria Florian Altenburger 5 40
41. Austria Markus Schiffner 4 39
42. Japonia Noriaki Kasai 2 38
Rosja Roman Trofimow 7
44. Austria Manuel Fettner 2 36
45. Szwajcaria Killian Peier 8 35
46. Rosja Michaił Nazarow 6 34
Słowenia Peter Prevc 3
48. Słowenia Žiga Jelar 5 32
Słowenia Miran Zupančič 5
50. Niemcy Pius Paschke 2 31
Polska Jan Ziobro 2
52. Finlandia Andreas Alamommo 3 29
Austria Clemens Aigner 6
54. Finlandia Ville Larinto 3 26
55. Austria Maximilian Steiner 3 23
Słowenia Bor Pavlovčič 3
57. Norwegia Andreas Stjernen 3 21
58. Niemcy Markus Eisenbichler 1 16
59. Austria Andreas Kofler 2 15
Japonia Yūmu Harada 5
Niemcy Richard Freitag 2
62. Rosja Dmitrij Wasiljew 1 14
Szwajcaria Andreas Schuler 2
64. Austria Michael Hayböck 1 13
Kazachstan Siergiej Tkaczenko 4
66. Finlandia Jarkko Määttä 3 12
Polska Aleksander Zniszczoł 3
Słowenia Jurij Tepeš 5
69. Czechy Jakub Janda 5 11
Czechy Viktor Polášek 2
Czechy Tomáš Vančura 6
Finlandia Eetu Nousiainen 3
73. Austria Elias Tollinger 2 9
74. Japonia Kenshirō Itō 4 7
75. Norwegia Fredrik Bjerkeengen 1 6
76. Niemcy Martin Hamann 2 5
Polska Krzysztof Miętus 5
78. Niemcy Constantin Schmid 1 4
Norwegia Joacim Ødegård Bjøreng 2
Polska Paweł Wąsek 2
Stany Zjednoczone Michael Glasder 4
82. Czechy Vojtěch Štursa 5 3
83. Estonia Artti Aigro 2 2
84. Słowenia Andraž Pograjc 1 1

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Występy Ind. Druż. Punkty
1.  Polska 9 1203 400 1603
2.  Słowenia 9 900 250 1150
3.  Norwegia 8 715 350 1065
4.  Niemcy 9 478 300 778
5.  Japonia 9 663 0 663
6.  Rosja 9 524 0 524
7.  Austria 7 323 200 523
8.  Czechy 9 236 100 336
9.  Finlandia 9 151 150 301
10.  Szwajcaria 9 239 50 289
11.  Włochy 9 263 0 263
12.  Stany Zjednoczone 6 48 0 48
13.  Kazachstan 6 13 0 13
14.  Estonia 3 2 2

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]