Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2017 – Wisła

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2017 – Wisła
Hinterzarten
Data 14–15 lipca 2017
Gospodarz Wisła
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Liczba zawodników 72
Zwycięzcy
Konkurs drużynowy (14.07.2017)  Polska
Konkurs indywidualny (15.07.2017) Polska Dawid Kubacki
Strona internetowa

Zawody inaugurujące Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2017 odbyły się w dniach 14–15 lipca we Wiśle na skoczni dużej im. Adama Małysza. W pierwszej kolejności odbył się konkurs drużynowy, który wygrała reprezentacja Polski a dzień później konkurs indywidualny, który zwyciężył Dawid Kubacki przed Maciejem Kotem oraz Karlem Geigerem.

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
POL Wisła Malinka Skocznia 2.JPG Malinka Polska Wisła K120 HS134 137,5m Norwegia Anders Fannemel 21.07.2016
Mapa lokalizacyjna Europy
Wisła
Wisła
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek (CET) Liczba uczestników
13 lipca Oficjalny trening 19:00
Kwalifikacje do konkursu indywidualnego 20:00 72
14 lipca Konkurs drużynowy 14:50 13x4
15 lipca Konkurs indywidualny 17:30 50

Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Letniego Grand Prix w Wiśle była Agnieszka Baczkowska oraz, z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Sędzią technicznym był Geir Steinar Løng, a jego asystentem – Thomas Haßlberger.

Sędzia Stanowisko
Kwalifikacje do k. ind. Konkurs drużynowy Konkurs indywidualny
Polska Tadeusz Szostak A C A
Norwegia Tor Olsen B D B
Czechy Jan Baier C A C
Japonia Yuji Nishimori D B D
Austria Wolfgang Reissner E

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje (13.07.2017)[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Maciej Kot  Polska 128,0 m 56,0 15 -0,17 132,4 Q
2. Dawid Kubacki  Polska 125,0 m 55,0 15 -0,64 131,7 Q
3. Daniel-André Tande  Norwegia 127,0 m 55,5 15 -0,13 129,7 Q
4. Roman Koudelka  Czechy 127,5 m 54,0 15 -0,10 128,7 Q
5. Kenneth Gangnes  Norwegia 125,5 m 54,5 15 -0,31 128,1 Q
6. Simon Ammann  Szwajcaria 128,5 m 51,0 15 -0,07 127,1 Q
7. Stefan Hula  Polska 124,5 m 55,5 15 -0,20 126,0 Q
8. Anders Fannemel  Norwegia 126,5 m 54,0 15 -0,02 125,9 Q
9. Andreas Wank  Niemcy 127,0 m 54,5 15 0,19 125,2 Q
10. Stephan Leyhe  Niemcy 123,5 m 54,5 15 -0,27 124,0 Q
Andreas Kofler  Austria 124,0 m 54,5 15 -0,19 Q
12. Klemens Murańka  Polska 125,5 m 55,0 15 0,11 123,8 Q
13. Kamil Stoch  Polska 123,0 m 55,5 15 -0,14 122,6 Q
14. Robert Johansson  Norwegia 121,5 m 54,0 15 -0,44 122,0 Q
15. Piotr Żyła  Polska 123,0 m 54,0 15 -0,12 120,8 Q
16. Alex Insam  Włochy 124,0 m 54,0 15 0,15 119,7 Q
17. Karl Geiger  Niemcy 120,0 m 53,0 15 -0,51 119,1 Q
18. Antti Aalto  Finlandia 124,0 m 54,0 15 0,32 118,0 Q
19. Killian Peier  Szwajcaria 123,0 m 54,0 15 0,18 117,6 Q
Robert Kranjec  Słowenia 119,5 m 53,5 15 -0,42 Q
21. Davide Bresadola  Włochy 122,5 m 53,0 15 0,11 116,4 Q
22. Andreas Wellinger  Niemcy 119,5 m 54,0 15 -0,24 116,0 Q
23. Richard Freitag  Niemcy 120,0 m 53,0 15 -0,23 115,8 Q
24. Ville Larinto  Finlandia 121,5 m 51,5 15 -0,09 115,3 Q
25. Daniel Huber  Austria 122,0 m 54,0 15 0,24 115,2 Q
26. Yukiya Satō  Japonia 121,5 m 52,5 15 0,06 114,6 Q
27. Gregor Schlierenzauer  Austria 120,0 m 54,0 15 -0,04 114,5 Q
28. Florian Altenburger  Austria 121,5 m 53,5 15 0,24 113,8 Q
29. Miran Zupančič  Słowenia 121,0 m 53,5 15 0,19 113,4 Q
30. Aleksiej Romaszow  Rosja 118,0 m 52,0 15 -0,38 113,0 Q
31. Anže Lanišek  Słowenia 119,0 m 52,5 15 -0,18 112,9 Q
32. Przemysław Kantyka  Polska 121,5 m 53,5 15 0,34 112,8 Q
33. Peter Prevc  Słowenia 119,0 m 51,5 15 -0,20 112,1 Q
34. Jurij Tepeš  Słowenia 116,5 m 53,0 15 -0,42 111,7 Q
35. Clemens Aigner  Austria 118,0 m 52,5 15 -0,20 111,3 Q
36. Sebastian Colloredo  Włochy 119,0 m 52,5 15 -0,02 110,9 Q
37. Joacim Ødegård Bjøreng  Norwegia 119,5 m 52,5 15 0,13 110,3 Q
38. Anže Semenič  Słowenia 118,0 m 52,0 15 -0,10 109,6 Q
39. Vincent Descombes Sevoie  Francja 116,0 m 51,5 15 -0,42 109,3 Q
Vojtěch Štursa  Czechy 119,5 m 52,0 15 0,18 Q
41. Viktor Polášek  Czechy 120,0 m 51,5 15 0,23 109,2 Q
42. Gregor Deschwanden  Szwajcaria 119,0 m 51,5 15 0,14 108,3 Q
43. Bor Pavlovčič  Słowenia 116,5 m 51,5 15 -0,22 107,8 Q
44. Junshirō Kobayashi  Japonia 117,0 m 52,0 15 -0,07 107,4 Q
45. Tomáš Vančura  Czechy 117,5 m 52,5 15 0,07 107,3 Q
46. Kevin Bickner  Stany Zjednoczone 117,0 m 50,0 15 -0,20 107,0 Q
Elias Tollinger  Austria 117,0 m 52,5 15 0,01 Q
48. Jakub Wolny  Polska 117,0 m 52,5 15 0,05 106,6 Q
49. Roman Trofimow  Rosja 116,0 m 52,5 15 0,05 104,8 Q
50. Aleksander Zniszczoł  Polska 116,5 m 52,0 15 0,15 104,2 Q
51. Kento Sakuyama  Japonia 116,0 m 51,0 15 0,07 103,1 NQ
52. Gabriel Karlen  Szwajcaria 116,0 m 50,5 15 0,13 102,0 NQ
53. Paweł Wąsek  Polska 116,5 m 51,5 15 0,36 101,6 NQ
54. Eetu Nousiainen  Finlandia 115,0 m 49,5 15 -0,08 101,5 NQ
55. Jarkko Määttä  Finlandia 115,0 m 51,5 15 0,15 101,0 NQ
56. Jan Ziobro  Polska 114,0 m 51,0 15 -0,05 100,8 NQ
57. Krzysztof Miętus  Polska 115,5 m 50,5 15 0,17 100,7 NQ
58. Martti Nõmme  Estonia 114,0 m 51,0 15 0,14 98,8 NQ
59. Siergiej Tkaczenko  Kazachstan 114,0 m 50,5 15 0,36 96,1 NQ
60. Michaił Maksimoczkin  Rosja 110,0 m 50,0 15 -0,15 93,8 NQ
61. Kenshirō Itō  Japonia 109,5 m 50,0 15 -0,16 93,0 NQ
62. Michael Glasder  Stany Zjednoczone 109,5 m 49,5 15 -0,11 91,9 NQ
63. Marat Żaparow  Kazachstan 110,5 m 49,0 15 0,23 89,6 NQ
64. Yūmu Harada  Japonia 109,5 m 47,0 15 -0,11 89,4 NQ
65. Čestmír Kožíšek  Czechy 108,0 m 49,0 15 -0,08 88,4 NQ
66. Philipp Aschenwald  Austria 107,0 m 45,5 15 -0,27 85,3 NQ
67. Michaił Nazarow  Rosja 107,0 m 46,5 15 -0,02 83,3 NQ
68. Roberto Dellasega  Włochy 107,5 m 48,0 15 0,23 83,2 NQ
69. Casey Larson  Stany Zjednoczone 102,0 m 47,0 15 0,14 73,2 NQ
70. Joshua Maurer  Kanada 101,0 m 47,5 15 0,16 71,7 NQ
71. William Rhoads  Stany Zjednoczone 96,5 m 46,5 15 -0,29 67,7 NQ
72. Nikołaj Karpienko  Kazachstan 90,5 m 45,5 15 -0,15 54,2 NQ

Konkurs drużynowy (14.07.2017)[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Reprezentacja Zawodnicy Seria 1 Seria 2 Nota łączna
Skok B Wiatr Nota Skok B Wiatr Nota
Gold medal icon.svg  Polska Piotr Żyła 117,0 m 14 0,06 106,5 127,0 m 14 0,83 127,7 994,7
Kamil Stoch 128,0 m 15 0,80 119,9 124,5 m 16 0,02 123,9
Dawid Kubacki 130,0 m 15 0,33 128,1 133,5 m 17 0,27 135,0
Maciej Kot 125,5 m 15 0,27 118,1 127,0 m 16 -0,49 135,5
Silver medal icon.svg  Norwegia Anders Fannemel 127,5 m 14 0,59 123,2 126,0 m 14 0,59 127,3 982,5
Robert Johansson 128,5 m 15 0,42 123,0 123,5 m 16 -0,23 123,1
Kenneth Gangnes 121,0 m 15 0,10 111,2 127,5 m 17 0,33 122,1
Daniel-André Tande 126,5 m 15 0,08 122,8 125,0 m 16 -0,57 129,8
Bronze medal icon.svg  Niemcy Andreas Wank 121,0 m 14 0,30 112,8 127,0 m 14 0,83 124,2 951,9
Karl Geiger 125,0 m 15 0,53 114,2 123,0 m 16 0,39 115,5
Andreas Wellinger 116,5 m 15 0,31 100,5 131,0 m 17 0,11 132,1
Stephan Leyhe 125,5 m 15 0,07 121,6 126,0 m 16 -0,39 131,0
4.  Słowenia Miran Zupančič 125,0 m 14 0,69 116,2 125,5 m 16 1,09 114,6 948,7
Robert Kranjec 124,5 m 15 0,44 114,1 123,5 m 16 -0,06 121,0
Peter Prevc 123,5 m 15 0,14 114,8 126,5 m 17 0,41 119,5
Anže Lanišek 126,5 m 15 0,22 121,4 123,0 m 16 -0,64 127,1
5.  Austria Daniel Huber 116,5 m 14 0,27 103,0 130,0 m 14 1,27 129,2 935,8
Gregor Schlierenzauer 128,0 m 15 0,47 122,1 125,5 m 14 -0,03 125,8
Florian Altenburger 119,0 m 15 0,24 105,2 123,5 m 17 0,21 114,6
Andreas Kofler 123,0 m 15 0,22 113,1 123,0 m 16 -0,28 122,8
6.  Finlandia Ville Larinto 118,0 m 14 0,48 104,1 127,0 m 16 0,81 119,6 861,4
Eetu Nousiainen 114,5 m 15 0,36 93,9 113,0 m 14 0,46 101,1
Jarkko Määttä 113,0 m 15 0,39 90,9 120,0 m 17 -0,32 114,2
Antti Aalto 128,0 m 15 0,63 116,6 124,0 m 16 0,02 121,0
7.  Czechy Vojtěch Štursa 110,0 m 14 0,51 86,5 111,0 m 16 0,43 89,5 849,1
Tomáš Vančura 118,0 m 15 0,89 96,5 117,5 m 14 0,10 114,3
Viktor Polášek 122,5 m 15 0,44 110,0 118,0 m 17 0,07 103,1
Roman Koudelka 123,5 m 15 0,29 115,3 129,5 m 16 0,02 133,9
8.  Szwajcaria Gregor Deschwanden 119,5 m 14 0,84 102,8 121,0 m 16 0,63 108,1 822,5
Gabriel Karlen 106,5 m 15 0,03 80,3 102,5 m 15 0,27 78,1
Killian Peier 121,0 m 15 0,28 109,4 121,0 m 17 0,13 110,9
Simon Ammann 127,0 m 15 0,57 113,9 123,5 m 16 0,08 119,0
9.  Japonia Kento Sakuyama 118,5 m 14 0,90 100,9 NQ 402,0
Kenshirō Itō 114,5 m 15 0,81 90,5
Yukiya Satō 121,0 m 15 0,46 106,1
Junshirō Kobayashi 117,5 m 15 0,04 104,5
10.  Włochy Sebastian Colloredo 116,5 m 14 0,35 101,2 NQ 385,9
Roberto Dellasega 109,5 m 15 0,32 83,3
Davide Bresadola 117,0 m 15 0,39 99,1
Alex Insam 116,0 m 15 -0,09 102,3
11.  Rosja Roman Trofimow 113,0 m 14 0,70 91,0 NQ 381,4
Michaił Maksimoczkin 107,5 m 15 0,09 82,0
Michaił Nazarow 123,0 m 15 0,67 108,7
Aleksiej Romaszow 116,5 m 15 0,24 99,7
12.  Stany Zjednoczone William Rhoads 113,0 m 14 0,79 89,6 NQ 345,2
Casey Larson 96,5 m 15 -0,39 64,8
Michael Glasder 109,5 m 15 0,50 82,0
Kevin Bickner 122,0 m 15 0,32 108,8
13.  Kazachstan Nikołaj Karpienko 101,5 m 14 0,46 70,1 NQ 256,7
Sabirżan Muminow 104,0 m 15 0,61 69,6
Siergiej Tkaczenko 92,5 m 15 0,05 47,9
Marat Żaparow 102,5 m 15 0,03 69,1

Konkurs Indywidualny (15.07.2017)[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Dawid Kubacki  Polska 128,0 m 13 0,66 132,5 m 14 0,10 255,6
Silver medal icon.svg Maciej Kot  Polska 133,0 m 13 1,20 127,5 m 14 0,05 252,2
Bronze medal icon.svg Karl Geiger  Niemcy 130,0 m 13 0,50 128,0 m 14 0,06 251,5
4. Daniel-André Tande  Norwegia 125,5 m 13 -0,05 126,0 m 14 -0,02 245,2
5. Stefan Hula  Polska 126,5 m 13 0,28 128,5 m 14 0,52 243,9
6. Roman Koudelka  Czechy 128,0 m 13 0,49 125,5 m 14 -0,02 243,3
7. Sebastian Colloredo  Włochy 127,5 m 12 0,76 128,0 m 14 0,33 242,9
8. Kenneth Gangnes  Norwegia 123,0 m 10 0,81 127,0 m 14 0,14 241,2
9. Stephan Leyhe  Niemcy 127,5 m 13 0,40 125,0 m 14 0,16 240,6
10. Robert Johansson  Norwegia 123,0 m 13 0,01 126,0 m 13 0,20 239,5
11. Anže Semenič  Słowenia 122,0 m 12 0,81 130,0 m 13 0,81 236,1
12. Gregor Schlierenzauer  Austria 123,0 m 13 0,17 125,5 m 13 0,43 235,2
13. Piotr Żyła  Polska 125,0 m 13 0,57 124,0 m 13 0,35 234,5
14. Ville Larinto  Finlandia 127,0 m 12 1,12 124,5 m 14 0,34 234,0
15. Florian Altenburger  Austria 125,0 m 12 0,80 124,0 m 13 0,31 233,2
16. Peter Prevc  Słowenia 124,5 m 13 0,91 126,5 m 13 0,52 233,1
17. Davide Bresadola  Włochy 124,5 m 12 0,72 122,5 m 13 0,25 232,5
18. Robert Kranjec  Słowenia 123,5 m 10 1,45 125,0 m 13 0,43 231,9
19. Andreas Wellinger  Niemcy 123,0 m 13 0,14 121,0 m 13 0,21 230,6
20. Anže Lanišek  Słowenia 120,0 m 13 0,25 128,5 m 13 0,94 228,9
21. Anders Fannemel  Norwegia 120,5 m 13 0,51 129,5 m 13 1,13 227,3
22. Clemens Aigner  Austria 121,0 m 12 0,38 123,5 m 13 0,49 226,4
23. Alex Insam  Włochy 120,5 m 12 0,79 126,5 m 13 0,85 225,4
24. Andreas Kofler  Austria 123,5 m 13 0,45 122,0 m 13 0,47 225,1
25. Bor Pavlovčič  Słowenia 121,0 m 12 0,64 125,0 m 13 0,86 225,0
26. Aleksiej Romaszow  Rosja 126,5 m 12 1,23 117,0 m 13 0,17 220,4
27. Killian Peier  Szwajcaria 116,0 m 10 0,49 123,0 m 13 0,82 219,0
28. Simon Ammann  Szwajcaria 123,0 m 13 0,49 123,0 m 13 0,66 216,8
29. Jakub Wolny  Polska 124,0 m 12 1,33 119,5 m 13 0,82 212,5
30. Gregor Deschwanden  Szwajcaria 123,0 m 12 1,35 121,0 m 13 0,95 210,9
31. Kamil Stoch  Polska 119,0 m 13 0,35 NQ 105,6
32. Vincent Descombes Sevoie  Francja 119,5 m 13 0,27 NQ 105,3
Antti Aalto  Finlandia 118,0 m 10 0,95 NQ
34. Klemens Murańka  Polska 119,5 m 12 0,69 NQ 104,8
35. Aleksander Zniszczoł  Polska 119,0 m 12 0,89 NQ 101,9
36. Kevin Bickner  Stany Zjednoczone 118,5 m 12 0,75 NQ 101,4
37. Daniel Huber  Austria 113,5 m 10 0,60 NQ 100,7
38. Jurij Tepeš  Słowenia 117,5 m 13 0,49 NQ 100,0
39. Vojtěch Štursa  Czechy 114,5 m 12 0,35 NQ 97,6
40. Viktor Polášek  Czechy 115,0 m 12 0,78 NQ 95,8
41. Tomáš Vančura  Czechy 114,0 m 12 0,71 NQ 94,7
42. Richard Freitag  Niemcy 114,0 m 13 0,28 NQ 94,3
Przemysław Kantyka  Polska 117,0 m 12 1,29 NQ
44. Yukiya Satō  Japonia 108,5 m 10 0,35 NQ 92,1
Miran Zupančič  Słowenia 107,0 m 10 0,08 NQ
46. Roman Trofimow  Rosja 108,0 m 10 0,61 NQ 87,7
47. Elias Tollinger  Austria 109,5 m 12 0,76 NQ 84,6
48. Junshirō Kobayashi  Japonia 110,0 m 12 0,88 NQ 83,3
49. Joacim Ødegård Bjøreng  Norwegia 100,5 m 10 0,98 NQ 71,0
Andreas Wank  Niemcy DSQ

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy Punkty
1. Polska Dawid Kubacki 1 100
2. Polska Maciej Kot 1 80
3. Niemcy Karl Geiger 1 60
4. Norwegia Daniel-André Tande 1 50
5. Polska Stefan Hula 1 45
6. Czechy Roman Koudelka 1 40
7. Włochy Sebastian Colloredo 1 36
8. Norwegia Kenneth Gangnes 1 32
9. Niemcy Stephan Leyhe 1 29
10. Norwegia Robert Johansson 1 26
11. Słowenia Anže Semenič 1 24
12. Austria Gregor Schlierenzauer 1 22
13. Polska Piotr Żyła 1 20
14. Finlandia Ville Larinto 1 18
15. Austria Florian Altenburger 1 16
16. Słowenia Peter Prevc 1 15
17. Włochy Davide Bresadola 1 14
18. Słowenia Robert Kranjec 1 13
19. Niemcy Andreas Wellinger 1 12
20. Słowenia Anže Lanišek 1 11
21. Norwegia Anders Fannemel 1 10
22. Austria Clemens Aigner 1 9
23. Włochy Alex Insam 1 8
24. Austria Andreas Kofler 1 7
25. Słowenia Bor Pavlovčič 1 6
26. Rosja Aleksiej Romaszow 1 5
27. Szwajcaria Killian Peier 1 4
28. Szwajcaria Simon Ammann 1 3
29. Polska Jakub Wolny 1 2
30. Szwajcaria Gregor Deschwanden 1 1

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Występy Ind. Druż. Punkty
1.  Polska 2 247 400 647
2.  Norwegia 2 118 350 468
3.  Niemcy 2 101 300 401
4.  Słowenia 2 69 250 319
5.  Austria 2 54 200 254
6.  Finlandia 2 18 150 168
7.  Czechy 2 40 100 140
8.  Włochy 1 58 58
 Szwajcaria 2 8 50
10.  Rosja 1 5 5

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]