Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2019 – Klingenthal

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2019 – Klingenthal
Hinzenbach
Data 5 października 2019
Gospodarz Klingenthal
Organizator FIS
Liczba konkurencji 1
Liczba zawodników 66
Zwycięzcy
Konkurs indywidualny
(05.10.2019)
Słowenia Anže Lanišek
Strona internetowa

Ostatnie, siódme zawody Letniego Grand Prix w skokach narciarskich 2019 odbyły się 5 października w niemieckim Klingenthal.

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego wygrał reprezentant Polski Dawid Kubacki pokonując o niespełna półpunktu Jakuba Wolnego. Trzecie miejsce zajął Japończyk Ryōyū Kobayashi, a tuż za nim uplasował się lider klasyfikacji generalnej Yukiya Satō. W czołowej dziesiątce konkursu znaleźli się Piotr Żyła (8. miejsce) oraz Maciej Kot (10. miejsce). Kwalifikację do konkursu głównego zdołali wywalczyć także Kamil Stoch (13. miejsce), Klemens Murańka (15. miejsce) oraz Stefan Hula (36. miejsce). Kwalifikacje w całości zostały przeprowadzone z trzynastej belki startowej[1].

Jednoseryjny konkurs indywidualny wygrał Słoweniec Anže Lanišek. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Norweg Marius Lindvik, który w swojej próbie ustanowił nowy rekord obiektu; do zwycięzcy stracił punkt. Skład podium uzupełnił reprezentant Polski Piotr Żyła straciwszy punkt do miejsca wyżej. W czołowej dziesiątce zawodów uplasowali się Dawid Kubacki (5. miejsce) oraz Jakub Wolny (7. miejsce). Punktowali także Klemens Murańka (13. miejsce), Maciej Kot (14. miejsce), Kamil Stoch (25. miejsce) oraz Stefan Hula (26. miejsce). Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowany został Bułgar Władimir Zografski. Konkurs został rozegrany z dziesiątej, dwunastej oraz czternastej platformy startowej[2].

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Skocznia Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Vogtland Arena Niemcy Klingenthal K-125 HS-140 148,0 m Norwegia Marius Lindvik 05.10.2019

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Europy
Klingenthal
Klingenthal
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy
Dzień Konkurencja Początek
(CET)
Liczba uczestników
4 października Oficjalny trening 15:30
Kwalifikacje do konkursu indywidualnego 18:00 66
5 października Seria próbna 14:45
Pierwszy konkurs indywidualny 16:00 50

Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Letniego Grand Prix w Klingenthal był Alexander Ziron oraz, z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Kontrolą sprzętu zajmował się Sepp Gratzer.

Sędzia Stanowisko
Kwal. do
kon. ind.
Konkurs
ind.
Stany Zjednoczone Stephen Sydow A
Austria Thomas Kuglitsch B
Czechy Stanislav Slavík C
Niemcy Thomas Schuhbeck D
Polska Andrzej Galica E

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego – 4 października 2019[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. 65 Dawid Kubacki  Polska 139,5 m 56,0 13 0,80 133,5 Q
2. 44 Jakub Wolny  Polska 142,0 m 51,5 13 0,82 133,2 Q
3. 61 Ryōyū Kobayashi  Japonia 138,5 m 55,5 13 0,95 129,5 Q
4. 66 Yukiya Satō  Japonia 136,5 m 55,5 13 0,90 126,5 Q
5. 20 Domen Prevc  Słowenia 134,0 m 55,0 13 0,60 124,7 Q
6. 53 Robert Johansson  Norwegia 134,5 m 54,5 13 0,65 124,6 Q
7. 45 Richard Freitag  Niemcy 133,0 m 55,0 13 0,64 122,5 Q
8. 57 Piotr Żyła  Polska 132,5 m 54,0 13 0,70 119,9 Q
9. 48 Marius Lindvik  Norwegia 133,0 m 54,5 13 0,87 119,5 Q
10. 50 Maciej Kot  Polska 131,5 m 54,0 13 0,62 119,0 Q
11. 35 Anže Lanišek  Słowenia 132,5 m 54,0 13 0,85 118,3 Q
12. 43 Halvor Egner Granerud  Norwegia 132,5 m 54,0 13 0,86 118,2 Q
13. 54 Kamil Stoch  Polska 130,5 m 55,0 13 0,63 118,1 Q
14. 64 Timi Zajc  Słowenia 132,5 m 54,0 13 0,95 117,2 Q
15. 39 Klemens Murańka  Polska 131,0 m 54,5 13 0,82 116,4 Q
16. 24 Taku Takeuchi  Japonia 131,0 m 54,0 13 0,86 115,5 Q
17. 41 Simon Ammann  Szwajcaria 132,0 m 54,0 13 1,13 114,4 Q
18. 38 Stephan Leyhe  Niemcy 130,0 m 54,5 13 0,86 114,2 Q
19. 52 Peter Prevc  Słowenia 129,0 m 54,0 13 0,66 114,1 Q
20. 63 Naoki Nakamura  Japonia 129,0 m 54,5 13 0,81 113,0 Q
21. 56 Killian Peier  Szwajcaria 128,0 m 54,0 13 0,73 111,5 Q
22. 60 Karl Geiger  Niemcy 126,5 m 53,0 13 0,61 109,1 Q
23. 62 Keiichi Satō  Japonia 127,5 m 52,0 13 0,77 108,2 Q
24. 49 Viktor Polášek  Czechy 127,0 m 52,5 13 0,80 107,5 Q
25. 36 Antti Aalto  Finlandia 127,0 m 52,5 13 0,81 107,4 Q
4 Luca Roth  Niemcy 127,5 m 52,5 13 0,89 Q
27. 7 Thomas Hofer  Austria 127,5 m 52,5 13 0,92 107,1 Q
28. 46 Robin Pedersen  Norwegia 125,5 m 52,5 13 0,70 105,8 Q
29. 55 Gregor Schlierenzauer  Austria 124,5 m 53,0 13 0,63 105,3 Q
33 Andreas Granerud Buskum  Norwegia 126,0 m 52,0 13 0,79 Q
31. 27 Roman Koudelka  Czechy 125,0 m 51,0 13 0,55 105,1 Q
32. 32 Pius Paschke  Niemcy 124,5 m 52,5 13 0,62 104,9 Q
33. 15 Eetu Nousiainen  Finlandia 125,5 m 52,0 13 0,75 104,8 Q
34. 42 Markus Eisenbichler  Niemcy 125,0 m 53,0 13 0,80 104,4 Q
19 Martin Hamann  Niemcy 124,0 m 52,0 13 0,54 Q
36. 26 Stefan Hula  Polska 125,0 m 53,0 13 0,81 104,3 Q
37. 47 Philipp Aschenwald  Austria 126,5 m 52,5 13 1,05 103,9 Q
38. 40 Michaił Nazarow  Rosja 126,5 m 52,5 13 1,11 103,2 Q
39. 30 Vojtěch Štursa  Czechy 124,0 m 52,5 13 0,71 103,0 Q
40. 14 Władimir Zografski  Bułgaria 127,0 m 51,0 13 1,10 102,7 Q
41. 3 Philipp Raimund  Niemcy 127,0 m 52,0 13 1,21 102,5 Q
42. 22 Kenshirō Itō  Japonia 121,5 m 51,5 13 0,33 101,6 Q
43. 31 Čestmír Kožíšek  Czechy 123,5 m 51,0 13 0,65 101,3 Q
44. 59 Jewgienij Klimow  Rosja 123,5 m 51,0 13 0,66 101,2 Q
45. 51 Tilen Bartol  Słowenia 121,5 m 51,5 13 0,49 99,9 Q
46. 17 Dominik Peter  Szwajcaria 122,5 m 52,5 13 0,86 98,7 Q
47. 37 Constantin Schmid  Niemcy 123,0 m 51,5 13 0,87 98,5 Q
48. 23 Thomas Aasen Markeng  Norwegia 121,0 m 51,5 13 0,55 98,4 Q
49. 34 Jernej Damjan  Słowenia 123,5 m 49,5 13 0,79 98,3 Q
50. 25 Roman Trofimow  Rosja 121,0 m 52,0 13 0,62 98,1 Q
51. 6 Sabirżan Muminow  Kazachstan 124,0 m 50,5 13 1,15 96,3 NQ
52. 21 Siergiej Tkaczenko  Kazachstan 120,0 m 50,5 13 0,66 94,4 NQ
53. 10 Matthew Soukup  Kanada 122,0 m 52,0 13 1,18 93,9 NQ
54. 11 Jan Hörl  Austria 120,5 m 51,0 13 0,84 93,8 NQ
55. 5 Moritz Baer  Niemcy 121,5 m 52,0 13 1,19 92,8 NQ
56. 1 Felix Hoffmann  Niemcy 118,0 m 51,0 13 0,56 92,4 NQ
57. 9 Michaił Maksimoczkin  Rosja 119,0 m 50,5 13 0,88 90,2 NQ
58. 28 Mackenzie Boyd-Clowes  Kanada 117,0 m 50,0 13 0,52 90,0 NQ
59. 29 Clemens Aigner  Austria 117,5 m 50,5 13 0,66 89,9 NQ
60. 18 Niko Kytösaho  Finlandia 118,5 m 49,5 13 0,79 89,3 NQ
61. 2 Kilian Märkl  Niemcy 118,0 m 49,5 13 0,97 86,4 NQ
62. 58 Junshirō Kobayashi  Japonia 115,5 m 49,5 13 0,58 86,1 NQ
63. 13 Andreas Schuler  Szwajcaria 117,5 m 49,5 13 0,99 85,3 NQ
64. 8 Artti Aigro  Estonia 111,0 m 47,5 13 0,79 73,8 NQ
65. 16 Martti Nõmme  Estonia 109,5 m 48,0 13 0,82 71,2 NQ
66. 12 Alex Insam  Włochy 106,5 m 49,0 13 0,67 68,5 NQ

Konkurs indywidualny – 5 października 2019[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Wynik
Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg 20 Anže Lanišek  Słowenia 139,5 m 14 0,37 137,6
Silver medal icon.svg 33 Marius Lindvik  Norwegia 148,0 m 12 1,92 136,6
Bronze medal icon.svg 42 Piotr Żyła  Polska 135,0 m 10 1,08 135,6
4. 45 Ryōyū Kobayashi  Japonia 130,0 m 10 0,42 132,3
5. 49 Dawid Kubacki  Polska 131,5 m 10 0,60 131,5
6. 38 Robert Johansson  Norwegia 133,0 m 10 1,02 131,2
7. 29 Jakub Wolny  Polska 138,0 m 12[3] 1,56 129,0
8. 48 Timi Zajc  Słowenia 129,0 m 10 0,94 124,8
9. 11 Taku Takeuchi  Japonia 135,0 m 14 0,96 123,1
10. 44 Karl Geiger  Niemcy 122,5 m 10 -0,01 121,4
11. 50 Yukiya Satō  Japonia 127,0 m 10 0,85 120,2
12. 28 Halvor Egner Granerud  Norwegia 138,5 m 14 1,84 119,9
13. 24 Klemens Murańka  Polska 129,5 m 14 0,27 119,2
14. 35 Maciej Kot  Polska 129,5 m 10 1,46 119,1
15. 30 Richard Freitag  Niemcy 128,0 m 12 0,60 118,3
16. 14 Roman Koudelka  Czechy 134,5 m 14 1,57 116,1
17. 8 Domen Prevc  Słowenia 128,0 m 14 0,33 115,8
18. 10 Thomas Aasen Markeng  Norwegia 131,0 m 14 1,01 113,9
19. 31 Robin Pedersen  Norwegia 126,5 m 12 1,16 109,6
20. 40 Gregor Schlierenzauer  Austria 121,0 m 10 0,63 108,8
21. 18 Andreas Granerud Buskum  Norwegia 127,0 m 14 0,88 106,1
22. 23 Stephan Leyhe  Niemcy 123,5 m 14 0,32 105,8
23. 41 Killian Peier  Szwajcaria 121,0 m 10 1,28 103,8
24. 27 Markus Eisenbichler  Niemcy 130,5 m 14 1,86 102,8
25. 39 Kamil Stoch  Polska 117,5 m 10 0,44 102,0
26. 13 Strefan Hula  Polska 126,0 m 14 1,24 100,9
5 Eetu Nousiainen  Finlandia 127,5 m 14 1,49
28. 6 Dominik Peter  Szwajcaria 127,5 m 14 1,59 100,3
29. 17 Pius Paschke  Niemcy 125,0 m 14 1,19 99,6
30. 37 Peter Prevc  Słowenia 114,5 m 10 0,12 99,1
31. 12 Roman Trofimow  Rosja 125,0 m 14 1,24 98,6
32. 46 Keiichi Satō  Japonia 111,5 m 10 -0,03 98,4
33. 47 Naoki Nakamura  Japonia 104,5 m 10 -1,00 98,0
34. 25 Michaił Nazarow  Rosja 120,0 m 14 0,42 97,5
35. 26 Simon Ammann  Szwajcaria 116,0 m 14 -0,16 95,9
36. 7 Martin Hamann  Niemcy 119,0 m 14 0,41 95,8
37. 36 Tilen Bartol  Słowenia 115,0 m 10 0,77 95,5
38. 1 Philipp Raimund  Niemcy 120,0 m 14 0,62 95,3
39. 3 Thomas Hofer  Austria 121,0 m 14 1,13 92,6
40. 15 Vojtěch Štursa  Czechy 121,0 m 14 1,16 91,3
41. 21 Antti Aalto  Finlandia 117,0 m 14 0,49 90,8
42. 22 Constantin Schmid  Niemcy 118,5 m 14 0,46 90,3
43. 19 Jernej Damjan  Słowenia 118,5 m 14 0,86 89,0
44. 43 Jewgienij Klimow  Rosja 107,0 m 10 0,35 84,6
45. 2 Luca Roth  Niemcy 117,5 m 14 1,17 84,4
46. 16 Čestmír Kožíšek  Czechy 119,0 m 14 1,38 84,3
47. 9 Kenshirō Itō  Japonia 110,5 m 14 0,06 83,3
48. 32 Philipp Aschenwald  Austria 110,0 m 12 0,66 82,3
49. 34 Viktor Polášek  Czechy 109,0 m 10 1,14 77,7
4 Władimir Zografski  Bułgaria DSQ

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy Punkty Strata
1. Polska Dawid Kubacki 4 305
2. Japonia Yukiya Satō 8 294 -11
3. Słowenia Timi Zajc 4 268 -37
4. Japonia Ryōyū Kobayashi 4 261 -44
5. Niemcy Karl Geiger 6 232 -73
6. Japonia Naoki Nakamura 8 225 -80
7. Japonia Keiichi Satō 8 213 -92
8. Polska Piotr Żyła 4 205 -100
9. Rosja Jewgienij Klimow 7 195 -110
10. Norwegia Marius Lindvik 6 173 -132
11. Norwegia Robert Johansson 5 162 -143
12. Austria Gregor Schlierenzauer 5 147 -158
13. Japonia Junshirō Kobayashi 8 146 -159
Szwajcaria Killian Peier 8
15. Polska Kamil Stoch 4 138 -167
16. Słowenia Anže Lanišek 5 129 -176
17. Polska Maciej Kot 6 126 -179
18. Polska Jakub Wolny 5 120 -185
19. Słowenia Peter Prevc 5 114 -191
20. Japonia Yūken Iwasa 7 113 -192
21. Słowenia Tilen Bartol 7 110 -195
22. Czechy Viktor Polášek 8 100 -205
Niemcy Richard Freitag 6
Norwegia Halvor Egner Granerud 5
25. Norwegia Robin Pedersen 7 99 -206
26. Austria Philipp Aschenwald 3 89 -216
27. Japonia Daiki Itō 2 85 -220
28. Polska Aleksander Zniszczoł 5 82 -223
29. Niemcy Markus Eisenbichler 5 81 -224
30. Austria Stefan Kraft 4 76 -229
31. Polska Paweł Wąsek 5 74 -231
32. Polska Klemens Murańka 5 68 -237
33. Polska Andrzej Stękała 4 62 -243
Szwajcaria Simon Ammann 6
35. Rosja Michaił Nazarow 5 60 -245
36. Słowenia Žiga Jelar 6 57 -248
37. Niemcy Stephan Leyhe 6 54 -251
38. Norwegia Daniel-André Tande 2 44 -261
39. Niemcy Constantin Schmid 5 43 -262
Japonia Taku Takeuchi 3
41. Norwegia Johann André Forfang 2 40 -265
42. Norwegia Andreas Granerud Buskum 4 39 -266
43. Stany Zjednoczone Kevin Bickner 4 35 -270
Norwegia Joakim Aune 3
45. Finlandia Antti Aalto 3 32 -273
Austria Michael Hayböck 2
47. Czechy Roman Koudelka 6 30 -275
Niemcy Pius Paschke 3
49. Słowenia Jernej Damjan 3 29 -276
50. Norwegia Thomas Aasen Markeng 5 24 -281
51. Czechy Vojtěch Štursa 6 23 -282
Czechy Čestmír Kožíšek 5
53. Polska Stefan Hula 4 20 -285
Słowenia Domen Prevc 3
55. Austria Clemens Aigner 4 18 -287
56. Japonia Shōhei Tochimoto 5 17 -288
57. Kanada Mackenzie Boyd-Clowes 4 16 -289
58. Austria Clemens Leitner 1 15 -290
59. Rosja Roman Trofimow 4 14 -291
60. Austria Stefan Huber 3 9 -296
Japonia Kenshirō Itō 2
62. Kazachstan Siergiej Tkaczenko 3 8 -297
63. Francja Jonathan Learoyd 2 7 -298
64. Norwegia Sander Vossan Eriksen 2 5 -300
Finlandia Eetu Nousiainen 1
66. Japonia Yūmu Harada 1 4 -301
67. Niemcy Martin Hamann 6 3 -302
Szwajcaria Dominik Peter 4
Korea Południowa Choi Seou 2
Austria Daniel Huber 3
71. Finlandia Niko Kytösaho 2 2 -303
Stany Zjednoczone Casey Larson 2
73. Austria Claudio Mörth 2 1 -304

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Występy Konkursy Punkty Strata
Ind. Druż.
1.  Japonia 11 1410 775 2185
2.  Polska 11 1200 750 1950 -235
3.  Słowenia 11 727 700 1427 -758
4.  Norwegia 11 721 700 1421 -764
5.  Niemcy 11 543 700 1243 -942
6.  Austria 11 390 425 815 -1370
7.  Rosja 11 269 225 494 -1691
8.  Szwajcaria 10 211 100 311 -1874
9.  Czechy 11 176 100 276 -1909
10.  Finlandia 5 39 0 39 -2146
11.  Stany Zjednoczone 4 37 0 37 -2148
12.  Włochy 4 0 25 25 -2160
13.  Kanada 4 16 0 16 -2169
14.  Kazachstan 3 8 0 8 -2177
15.  Francja 3 7 0 7 -2178
16.  Korea Południowa 4 3 0 3 -2182

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]