Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2019 – Zakopane

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2019 – Zakopane
Courchevel Hakuba
Data 17–18 sierpnia 2019
Gospodarz Zakopane
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Liczba zawodników 63
Zwycięzcy
Konkurs drużynowy
(17.08.2019)
 Japonia
Konkurs indywidualny
(18.08.2019)
Polska Kamil Stoch
Strona internetowa

Czwarte zawody w ramach Letniego Grand Prix w skokach narciarskich 2019 rozegrane zostały 17–18 sierpnia w Zakopanem.

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego wygrał reprezentant Szwajcarii Killian Peier uzyskawszy notę o jedną dziesiąta większą od sklasyfikowanego na drugiej pozycji Dawida Kubackiego. Trzecie miejsce w zawodach zajął autor najdłuższego skoku kwalifikacji na odległość 138 metrów Japończyk Junshirō Kobayashi. W czołowej dziesiątce uplasowali się również Jakub Wolny (5. miejsce), Kamil Stoch (6. miejsce) oraz Piotr Żyła (9. miejsce). Awans do konkursu głównego wywalczyli także Aleksander Zniszczoł (25. miejsce), Stefan Hula (30. miejsce) i Maciej Kot (41. miejsce). Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowany został Rosjanin Michaił Purtow. Kwalifikacje w całości przeprowadzono z szesnastej belki startowej[1].

Konkurs drużynowy wygrała reprezentacja Japonni, która wystąpiła w składzie: Naoki Nakamura, Keiichi Satō, Yukiya Satō i Junshirō Kobayashi. Drugie miejsce ze stratą ponad dziesięciu punktów zajęli Polacy, wśród których najlepiej zaprezentował się Dawid Kubacki, który w swojej grupie dwukrotnie uzyskał najwyższą notę za skok. Skład podium zawodów uzupełnili Norwedzy gorsi od drugiego miejsca o niespełna dwadzieścia punktów. Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani byli kolejno reprezentanci Niemiec, Słowenii, Austrii, Szwajcarii i Rosji. Do serii finałowej nie zdołali wywalczyć awansu Czesi oraz Amerykanie. W pierwszej serii konkursowej dwukrotnie został pobity rekord obiektu. Jako pierwszy dokonał tego Niemiec Karl Geiger skacząc 141,5 metra, a chwilę potem rekord poprawił Słoweniec Tilen Bartol skacząc 2,5 metra dalej. Zawody rozegrane zostały z trzynastej, czternastej, piętnastej oraz szesnastej platformy startowej[2].

Konkurs indywidualny wygrał Kamil Stoch z przewagą siedmiu dziesiątych punktu nad sklasyfikowanym na drugiej pozycji Dawidem Kubackim. Trzecie miejsce zajął Japończyk Yukiya Satō, który w pierwszej serii poprawił o metr rekord skoczni ustanowiony dzień wcześniej przez Tilena Bartola. W czołowej dziesiątce zawodów uplasowali się Piotr Żyła (6. miejsce) oraz Jakub Wolny (8. miejsce). Punktował również Aleksander Zniszczoł (21. miejsce). Do serii finałowej nie zdołali wywalczyć awansu Maciej Kot (31. miejsce) oraz Stefan Hula (48. miejsce). Konkurs w całości przeprowadzony został z trzynastej belki[3].

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Skocznia Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Wielka Krokiew Polska Zakopane K-125 HS-140 145,0 m Japonia Yukiya Satō 18.08.2019

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Europy
Zakopane
Zakopane
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy
Dzień Konkurencja Początek
(CET)
Liczba uczestników
16 sierpnia Oficjalny trening 15:00
Kwalifikacje do konkursu indywidualnego 16:30 63
17 sierpnia Seria próbna 14:00
Konkurs drużynowy 15:00 4x10
18 sierpnia Seria próbna 12:00
Konkurs indywidualny 13:00 50

Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Letniego Grand Prix w Zakopanem był Ryszard Guńka oraz, z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Kontrolą sprzętu zajmowali się Sepp Gratzer oraz Morten Solem.

Sędzia Stanowisko
Kwalifikacje do
kon. ind.
Konkurs
druż.
Konkurs
ind.
Słowenia Evgen Jesenko A D A
Japonia Ryūichi Inoue B C B
Kazachstan Nazym Nassyrow C E C
Polska Jarosław Poloczek D A D
Rumunia Ștefan Chindriș E B E

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego – 16 sierpnia 2019[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. 42 Killian Peier  Szwajcaria 136,0 m 54,0 16 -0,05 134,5 Q
2. 57 Dawid Kubacki  Polska 134,0 m 55,5 16 -0,21 134,4 Q
3. 48 Junshirō Kobayashi  Japonia 138,0 m 56,0 16 0,52 133,8 Q
4. 51 Marius Lindvik  Norwegia 136,5 m 56,0 16 0,40 132,4 Q
5. 45 Jakub Wolny  Polska 133,0 m 54,5 16 -0,23 131,9 Q
6. 33 Kamil Stoch  Polska 132,5 m 56,5 16 -0,14 131,8 Q
7. 34 Johann André Forfang  Norwegia 133,5 m 54,0 16 -0,08 130,3 Q
8. 43 Halvor Egner Granerud  Norwegia 130,5 m 54,0 16 -0,14 125,7 Q
9. 47 Piotr Żyła  Polska 131,5 m 55,0 16 0,24 124,1 Q
10. 49 Yūken Iwasa  Japonia 134,5 m 51,0 16 0,41 123,7 Q
11. 10 Thomas Aasen Markeng  Norwegia 132,5 m 53,5 16 0,36 123,1 Q
12. 54 Richard Freitag  Niemcy 129,5 m 54,0 16 -0,07 123,0 Q
13. 5 Roman Trofimow  Rosja 132,0 m 52,5 16 0,26 122,3 Q
14. 44 Yukiya Satō  Japonia 129,0 m 53,0 16 -0,15 122,2 Q
15. 61 Jewgienij Klimow  Rosja 128,0 m 54,0 16 -0,18 121,8 Q
16. 38 Robin Pedersen  Norwegia 129,5 m 54,0 16 0,04 121,7 Q
37 Stefan Kraft  Austria 129,5 m 54,0 16 0,04 Q
18. 63 Timi Zajc  Słowenia 129,0 m 55,0 16 0,11 121,0 Q
19. 39 Stephan Leyhe  Niemcy 127,5 m 53,0 16 -0,09 119,2 Q
20. 32 Stefan Huber  Austria 128,5 m 52,5 16 0,15 117,2 Q
21. 1 Clemens Leitner  Austria 128,0 m 53,0 16 0,12 117,1 Q
22. 58 Gregor Schlierenzauer  Austria 124,5 m 52,5 16 -0,41 117,0 Q
23. 28 Simon Ammann  Szwajcaria 127,5 m 52,0 16 0,07 115,7 Q
24. 55 Peter Prevc  Słowenia 126,5 m 53,5 16 0,07 115,4 Q
25. 40 Aleksander Zniszczoł  Polska 125,0 m 52,5 16 -0,11 113,9 Q
26. 62 Karl Geiger  Niemcy 122,0 m 52,5 16 -0,50 113,6 Q
27. 46 Žiga Jelar  Słowenia 125,0 m 53,0 16 0,00 113,0 Q
28. 3 Moritz Baer  Niemcy 127,0 m 52,5 16 0,30 112,9 Q
29. 2 Kevin Bickner  Stany Zjednoczone 127,5 m 51,5 16 0,30 112,8 Q
30. 35 Stefan Hula  Polska 125,0 m 50,5 16 -0,14 112,3 Q
31. 41 Constantin Schmid  Niemcy 124,0 m 52,5 16 -0,06 111,5 Q
32. 23 Artti Aigro  Estonia 126,5 m 51,5 16 0,26 111,4 Q
33. 56 Tilen Bartol  Słowenia 124,5 m 52,0 16 0,00 111,1 Q
34. 25 Roman Koudelka  Czechy 125,5 m 52,5 16 0,27 110,5 Q
35. 14 Čestmír Kožíšek  Czechy 124,0 m 52,5 16 0,03 110,4 Q
36. 60 Robert Johansson  Norwegia 121,0 m 52,5 16 -0,33 109,6 Q
52 Keiichi Satō  Japonia 127,0 m 52,0 16 0,56 Q
38. 59 Naoki Nakamura  Japonia 121,0 m 52,0 16 -0,36 109,5 Q
39. 7 Anže Lanišek  Słowenia 125,5 m 52,5 16 0,37 109,4 Q
40. 9 Władimir Zografski  Bułgaria 125,0 m 51,5 16 0,34 107,8 Q
41. 53 Maciej Kot  Polska 124,0 m 52,5 16 0,35 106,9 Q
42. 36 Shōhei Tochimoto  Japonia 122,0 m 51,0 16 -0,07 106,5 Q
43. 31 Vojtěch Štursa  Czechy 123,0 m 51,0 16 0,09 106,4 Q
44. 24 Mackenzie Boyd-Clowes  Kanada 123,5 m 51,0 16 0,23 105,8 Q
45. 20 Andreas Schuler  Szwajcaria 124,0 m 50,0 16 0,39 104,0 Q
46. 29 Domen Prevc  Słowenia 121,0 m 51,5 16 0,11 103,1 Q
47. 12 Anže Semenič  Słowenia 121,0 m 51,0 16 0,08 102,9 Q
48. 11 Alex Insam  Włochy 121,0 m 51,5 16 0,23 101,8 Q
49. 50 Viktor Polášek  Czechy 122,5 m 49,5 16 0,83 96,0 Q
50. 16 Dominik Peter  Szwajcaria 116,0 m 51,0 16 -0,04 95,3 Q
51. 26 Maximilian Lienher  Austria 117,0 m 50,5 16 0,16 94,4 NQ
52. 22 Jewhen Marusiak  Ukraina 118,5 m 49,5 16 0,37 93,8 NQ
53. 30 Siergiej Tkaczenko  Kazachstan 116,5 m 49,5 16 0,09 93,2 NQ
54. 27 Martin Hamann  Niemcy 114,5 m 49,5 16 0,09 89,6 NQ
55. 13 Witalij Kaliniczenko  Ukraina 113,5 m 49,5 16 -0,02 89,1 NQ
56. 4 Federico Cecon  Włochy 115,0 m 49,5 16 0,28 88,5 NQ
57. 8 Michaił Maksimoczkin  Rosja 115,0 m 49,5 16 0,38 87,4 NQ
58. 15 Sabirżan Muminow  Kazachstan 112,0 m 48,0 16 0,15 83,0 NQ
59. 17 Casey Larson  Stany Zjednoczone 108,5 m 48,0 16 -0,09 79,5 NQ
60. 6 Andrew Urlaub  Stany Zjednoczone 109,5 m 46,5 16 0,15 77,0 NQ
61. 19 Decker Dean  Stany Zjednoczone 108,0 m 49,0 16 0,22 76,0 NQ
62. 18 Kevin Maltsev  Estonia 95,5 m 46,5 16 0,18 51,5 NQ
21 Michaił Purtow  Rosja DSQ

Konkurs drużynowy – 17 sierpnia 2019[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Reprezentacja BIB Zawodnicy Seria 1 Seria 2 Nota łączna
Skok B Wiatr Nota Skok B Wiatr Nota
Gold medal icon.svg  Japonia 1-7 Naoki Nakamura 134,0 m 13 0,74 123,2 133,5 m 14 0,59 122,9 961,9
2-7 Keiichi Satō 127,0 m 14 0,31 107,0 133,5 m 16 0,61 113,7
3-7 Yukiya Satō 134,5 m 14 0,63 121,0 141,5 m 15 1,15 128,0
4-7 Junshirō Kobayashi 131,0 m 13 0,63 118,0 133,5 m 13 0,60 128,1
Silver medal icon.svg  Polska 1-8 Piotr Żyła 122,0 m 13 0,54 100,8 129,0 m 14 0,49 115,9 951,1
2-8 Jakub Wolny 119,0 m 14 -0,08 96,4 135,5 m 16 0,48 120,2
3-8 Kamil Stoch 131,0 m 14 0,71 113,8 137,0 m 13 1,13 131,2
4-8 Dawid Kubacki 136,5 m 13 0,71 130,0 142,0 m 13 0,84 142,8
Bronze medal icon.svg  Norwegia 1-6 Halvor Egner Granerud 126,0 m 13 0,57 107,1 128,0 m 14 0,56 111,9 931,2
2-6 Thomas Aasen Markeng 127,0 m 14 0,47 106,2 137,0 m 16 0,83 118,6
3-6 Marius Lindvik 129,5 m 14 0,74 110,3 136,0 m 15 0,82 121,6
4-6 Johann André Forfang 133,5 m 13 0,81 122,1 138,0 m 13 0,91 133,4
4.  Niemcy 1-9 Karl Geiger 141,5 m 13 1,37 131,9 132,0 m 14 0,52 122,0 905,4
2-9 Constantin Schmid 115,5 m 14 0,11 87,9 125,5 m 16 0,28 100,9
3-9 Stephan Leyhe 133,0 m 14 1,05 113,8 132,0 m 13 1,26 119,3
4-9 Richard Freitag 128,0 m 13 0,59 112,5 128,0 m 13 0,52 117,1
5.  Słowenia 1-10 Tilen Bartol 144,0 m 13 1,24 137,3 128,0 m 14 0,38 115,3 894,5
2-10 Žiga Jelar 122,0 m 14 0,13 99,9 128,0 m 16 0,23 106,9
3-10 Peter Prevc 122,5 m 14 0,62 96,5 127,0 m 13 0,81 113,2
4-10 Timi Zajc 129,0 m 13 0,76 113,0 123,5 m 13 0,25 112,4
6.  Austria 1-5 Clemens Leitner 128,0 m 13 0,61 112,3 120,5 m 14 0,41 100,0 861,8
2-5 Stefan Huber 118,0 m 14 0,40 88,3 130,0 m 16 0,77 104,7
3-5 Gregor Schlierenzauer 138,0 m 16 0,62 118,4 139,0 m 15 0,89 126,8
4-5 Stefan Kraft 127,0 m 13 0,78 108,2 122,0 m 13 0,63 103,1
7.  Szwajcaria 1-2 Dominik Peter 122,0 m 13 0,90 95,9 113,5 m 14 0,31 86,0 824,2
2-2 Andreas Schuler 128,0 m 14 0,60 105,6 120,0 m 16 0,19 90,4
3-2 Killian Peier 135,0 m 16 0,16 117,5 134,5 m 17 0,10 117,3
4-2 Simon Ammann 123,0 m 13 0,49 102,1 125,0 m 13 0,59 109,4
8.  Rosja 1-4 Michaił Purtow 116,5 m 13 1,13 82,0 103,0 m 14 0,37 64,4 762,7
2-4 Michaił Maksimoczkin 118,0 m 14 0,63 86,8 113,0 m 16 0,46 74,4
3-4 Roman Trofimow 127,0 m 16 0,31 98,5 131,5 m 17 0,53 105,8
4-4 Jewgienij Klimow 132,0 m 13 0,66 119,5 135,0 m 13 0,56 131,3
9.  Czechy 1-3 Viktor Polášek 130,0 m 13 1,19 109,6 NQ 353,8
2-3 Vojtěch Štursa 103,0 m 14 0,87 53,7
3-3 Čestmír Kožíšek 127,0 m 16 0,28 99,3
4-3 Roman Koudelka 117,5 m 13 0,63 91,2
10.  Stany Zjednoczone 1-1 Decker Dean 114,0 m 13 1,05 78,4 NQ 305,8
2-1 Casey Larson 113,0 m 14 0,58 75,8
3-1 Andrew Urlaub 101,5 m 16 -0,10 50,2
4-1 Kevin Bickner 126,0 m 13 0,96 101,4

Konkurs indywidualny – 18 sierpnia 2019[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg 20 Kamil Stoch  Polska 137,5 m 13 0,92 132,5 m 13 0,72 250,8
Silver medal icon.svg 44 Dawid Kubacki  Polska 138,0 m 13 1,15 134,5 m 13 0,83 250,1
Bronze medal icon.svg 31 Yukiya Satō  Japonia 145,0 m 13 1,32 131,0 m 13 0,76 249,3
4. 46 Naoki Nakamura  Japonia 133,0 m 13 0,68 134,0 m 13 0,83 245,3
5. 29 Killian Peier  Szwajcaria 133,0 m 13 0,65 132,0 m 13 0,61 243,9
6. 34 Piotr Żyła  Polska 138,0 m 13 1,13 131,0 m 13 1,04 241,8
7. 50 Timi Zajc  Słowenia 133,5 m 13 1,22 129,5 m 13 0,79 232,2
8. 32 Jakub Wolny  Polska 140,0 m 13 1,30 125,0 m 13 0,90 231,8
9. 36 Yūken Iwasa  Japonia 131,5 m 13 0,99 133,5 m 13 0,97 230,8
10. 21 Johann André Forfang  Norwegia 126,5 m 13 0,75 136,0 m 13 1,35 228,8
11. 48 Jewgienij Klimow  Rosja 129,0 m 13 0,85 127,0 m 13 0,28 226,1
12. 25 Robin Pedersen  Norwegia 130,0 m 13 0,98 128,0 m 13 0,68 224,5
13. 49 Karl Geiger  Niemcy 129,0 m 13 1,02 126,5 m 13 0,34 221,7
14. 30 Halvor Egner Granerud  Norwegia 128,0 m 13 0,92 131,5 m 13 1,32 220,9
15. 35 Junshirō Kobayashi  Japonia 126,0 m 13 0,85 129,5 m 13 0,81 218,5
16. 1 Clemens Leitner  Austria 126,5 m 13 1,06 126,0 m 13 0,55 211,7
17. 4 Roman Trofimow  Rosja 125,5 m 13 0,73 126,5 m 13 1,14 208,4
18. 14 Mackenzie Boyd-Clowes  Kanada 124,0 m 13 0,56 123,0 m 13 0,70 206,0
19. 24 Stefan Kraft  Austria 123,5 m 13 0,68 122,0 m 13 0,56 202,6
20. 38 Marius Lindvik  Norwegia 125,0 m 13 0,48 123,0 m 13 1,39 201,2
21. 27 Aleksander Zniszczoł  Polska 128,0 m 13 0,83 117,0 m 13 0,52 200,4
22. 18 Vojtěch Štursa  Czechy 123,0 m 13 0,74 122,0 m 13 1,01 197,1
23. 39 Keiichi Satō  Japonia 124,0 m 13 0,49 115,5 m 13 0,11 196,6
24. 47 Robert Johansson  Norwegia 126,5 m 13 1,21 124,5 m 13 1,59 196,5
25. 41 Richard Freitag  Niemcy 126,0 m 13 1,05 117,5 m 13 0,31 195,7
26. 16 Simon Ammann  Szwajcaria 127,0 m 13 1,15 115,0 m 13 0,23 193,2
27. 26 Stephan Leyhe  Niemcy 126,0 m 13 0,94 115,0 m 13 0,73 187,2
28. 28 Constantin Schmid  Niemcy 123,0 m 13 0,46 112,5 m 13 0,78 182,5
29. 10 Čestmír Kožíšek  Czechy 125,0 m 13 1,07 116,5 m 13 1,34 182,1
30. 42 Peter Prevc  Słowenia 128,0 m 13 1,20 103,5 m 13 0,31 172,4
31. 40 Maciej Kot  Polska 125,0 m 13 1,06 NQ 100,6
19 Stefan Huber  Austria 122,0 m 13 0,46 NQ
7 Thomas Aasen Markeng  Norwegia 120,0 m 13 0,22 NQ
34. 33 Žiga Jelar  Słowenia 125,0 m 13 1,17 NQ 99,9
35. 45 Gregor Schlierenzauer  Austria 117,0 m 13 -0,11 NQ 98,0
36. 43 Tilen Bartol  Słowenia 124,0 m 13 1,24 NQ 97,3
37. 17 Domen Prevc  Słowenia 118,5 m 13 0,23 NQ 95,8
38. 11 Dominik Peter  Szwajcaria 121,5 m 13 0,89 NQ 95,1
39. 37 Viktor Polášek  Czechy 120,5 m 13 0,88 NQ 93,4
15 Roman Koudelka  Czechy 119,5 m 13 0,76 NQ
41. 12 Andreas Schuler  Szwajcaria 118,5 m 13 0,60 NQ 92,8
42. 8 Alex Insam  Włochy 120,0 m 13 1,02 NQ 91,5
43. 5 Anže Lanišek  Słowenia 114,0 m 13 0,42 NQ 86,7
44. 6 Władimir Zografski  Bułgaria 114,5 m 13 0,46 NQ 86,6
45. 3 Moritz Baer  Niemcy 112,5 m 13 0,25 NQ 84,8
46. 2 Kevin Bickner  Stany Zjednoczone 113,0 m 13 0,30 NQ 83,7
47. 9 Anže Semenič  Słowenia 116,0 m 13 1,05 NQ 82,0
48. 22 Stefan Hula  Polska 112,0 m 13 0,42 NQ 80,6
49. 23 Shōhei Tochimoto  Japonia 106,0 m 13 0,27 NQ 66,9
50. 13 Artti Aigro  Estonia 105,0 m 13 0,39 NQ 66,8

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy Punkty Strata
1. Słowenia Timi Zajc 3 236
2. Niemcy Karl Geiger 4 192 -44
3. Polska Dawid Kubacki 4 160 -76
4. Japonia Naoki Nakamura 4 149 -87
5. Rosja Jewgienij Klimow 2 129 -107
6. Polska Kamil Stoch 1 112 -124
7. Norwegia Robert Johansson 3 109 -127
8. Japonia Yukiya Satō 4 104 -132
9. Szwajcaria Killian Peier 3 87 -149
10. Austria Gregor Schlierenzauer 2 86 -150
11. Polska Piotr Żyła 2 85 -151
12. Japonia Yūken Iwasa 4 82 -154
13. Słowenia Tilen Bartol 3 79 -157
14. Niemcy Richard Freitag 4 78 -158
15. Słowenia Peter Prevc 3 77 -159
Polska Jakub Wolny 3
17. Niemcy Markus Eisenbichler 3 74 -162
18. Japonia Keiichi Satō 4 70 -166
19. Norwegia Marius Lindvik 4 69 -167
20. Polska Maciej Kot 4 63 -173
21. Japonia Junshirō Kobayashi 4 62 -174
Norwegia Halvor Egner Granerud 3
23. Czechy Viktor Polášek 4 56 -180
24. Norwegia Robin Pedersen 3 49 -187
25. Polska Aleksander Zniszczoł 3 48 -188
26. Słowenia Žiga Jelar 3 45 -191
27. Norwegia Daniel-André Tande 2 44 -192
28. Niemcy Constantin Schmid 4 43 -193
29. Norwegia Johann André Forfang 2 40 -196
30. Austria Stefan Kraft 3 36 -200
31. Rosja Michaił Nazarow 3 34 -202
32. Niemcy Stephan Leyhe 4 33 -203
33. Polska Andrzej Stękała 2 30 -206
34. Czechy Vojtěch Štursa 3 18 -218
35. Japonia Shōhei Tochimoto 4 17 -219
36. Polska Stefan Hula 3 15 -221
Austria Clemens Leitner 1
38. Rosja Roman Trofimow 2 14 -222
39. Kanada Mackenzie Boyd-Clowes 2 13 -223
40. Szwajcaria Simon Ammann 3 10 -226
41. Austria Stefan Huber 3 9 -227
Austria Clemens Aigner 3
Austria Philipp Aschenwald 2
Polska Klemens Murańka 2
45. Kazachstan Siergiej Tkaczenko 2 8 -228
46. Francja Jonathan Learoyd 2 7 -229
47. Polska Paweł Wąsek 2 6 -230
Słowenia Domen Prevc 2
49. Niemcy Martin Hamann 3 3 -233
Austria Daniel Huber 3
51. Norwegia Andreas Granerud Buskum 1 2 -234
Czechy Čestmír Kožíšek 1

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Występy Konkursy Punkty Strata
Ind. Druż.
1.  Polska 7 605 750 1355
2.  Japonia 7 484 775 1259 -96
3.  Słowenia 7 443 700 1143 -212
4.  Niemcy 7 423 700 1125 -232
5.  Norwegia 7 375 700 1075 -280
6.  Austria 7 167 425 592 -763
7.  Rosja 7 177 225 402 -953
8.  Szwajcaria 6 97 100 197 -1159
9.  Czechy 7 76 100 176 -1179
10.  Włochy 4 0 25 25 -1330
11.  Kanada 2 13 0 13 -1342
12.  Kazachstan 2 8 0 8 -1347
13.  Francja 3 7 0 7 -1348

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]