Letnie Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim 2019
2018 2020
Data 30 lipca – 4 sierpnia 2019
Gospodarz Czechy Štítná nad Vláří
Organizator FIS
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Gigant Czechy Martin Barták

Japonia Chisaki Maeda
Slalom Czechy Jan Borak

Japonia Chisaki Maeda
Superkombinacja Czechy Filip Machu

Japonia Chisaki Maeda
Supergigant Czechy Martin Barták

Japonia Chisaki Maeda

20. Letnie Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim odbyły się w dniach 30 lipca – 4 sierpnia 2019 w czeskiej Štítná nad Vláří. Były to szóste w historii mistrzostwa rozgrywane w Czechach, a po raz drugi w Štítná nad Vláří.

Wyniki juniorek[edytuj | edytuj kod]

Gigant[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 31 lipca 2019
Pozycja Zawodniczka Narodowość Pierwszy przejazd Drugi przejazd Czas łączny Strata
Gold medal icon.svg Chisaki Maeda  Japonia 33,01 32,34 1:05,35 -
Silver medal icon.svg Marino Maeda  Japonia 34,47 33,16 1:07,63 +2,28
Bronze medal icon.svg Nikola Fričová  Słowacja 34,63 33,54 1:08,17 +2,82
4. Alena Veselá  Czechy 35,01 33,82 1:08,83 +3,48
5. Lisa Giacobini  Austria 35,64 35,63 1:11,27 +5,92
6. Julia Jähnigen  Niemcy 36,98 36,37 1:13,35 +8,00
7. Vanesa Drahovska  Słowacja 37,02 36,94 1:13,96 +8,61
8. Chiara Milesi  Włochy 42,67 41,92 1:24,59 +19,24

Supergigant[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 1 sierpnia 2019
Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg Chisaki Maeda  Japonia 31,46 -
Silver medal icon.svg Marino Maeda  Japonia 32,06 +0,60
Bronze medal icon.svg Sarka Abrahamova  Czechy 32,30 +0,84
4. Nikola Fričová  Słowacja 33,46 +2,00
5. Alena Veselá  Czechy 33,52 +2,06
6. Monica Ferrighetto  Włochy 33,71 +2,25
7. Lisa Giacobini  Austria 33,85 +2,39
8. Julia Jähnigen  Niemcy 35,61 +4,15
9. Federica Milesi  Włochy 35,76 +4,30
10. Vanesa Drahovska  Słowacja 36,03 +4,57

Superkombinacja[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 2 sierpnia 2019
Pozycja Zawodniczka Narodowość Wynik supergiganta Wynik slalomu Czas łączny Strata
Gold medal icon.svg Chisaki Maeda  Japonia 30,37 29,10 59,47 -
Silver medal icon.svg Nikola Fričová  Słowacja 31,26 31,27 1:02,53 +3,06
Bronze medal icon.svg Lisa Giacobini  Austria 32,58 34,66 1:07,24 +7,77
4. Marino Maeda  Japonia 31,08 45,41 1:16,49 +17,02
5. Alena Veselá  Czechy 31,00 48,40 1:19,40 +19,93
6. Federica Milesi  Włochy 47,56 33,94 1:21,50 +22,03

Slalom[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 3 sierpnia 2019
Pozycja Zawodniczka Narodowość Pierwszy przejazd Drugi przejazd Czas łączny Strata
Gold medal icon.svg Chisaki Maeda  Japonia 27,93 30,15 58,08 -
Silver medal icon.svg Marino Maeda  Japonia 29,08 31,51 1:00,59 +2,51
Bronze medal icon.svg Nikola Fričová  Słowacja 29,37 31,58 1:00,95 +2,87
4. Vanesa Drahovska  Słowacja 31,64 34,07 1:05,71 +7,63
5. Federica Milesi  Włochy 32,76 34,77 1:07,53 +9,45
6. Chiara Milesi  Włochy 36,90 38,47 1:15,37 +17,29
7. Martina Bila  Czechy 35,35 51,65 1:27,00 +28,92

Wyniki juniorów[edytuj | edytuj kod]

Gigant[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 31 lipca 2019
Pozycja Zawodnik Narodowość Pierwszy przejazd Drugi przejazd Czas łączny Strata
Gold medal icon.svg Martin Barták  Czechy 31,70 32,16 1:03,86 -
Silver medal icon.svg Filip Machu  Czechy 32,28 32,11 1:04,39 +0,53
Bronze medal icon.svg Genki Arai  Japonia 32,77 31,65 1:04,42 +0,56
4. Jakub Sevcik  Czechy 32,59 31,85 1:04,44 +0,58
4. Filippo Zamboni  Włochy 32,59 31,85 1:04,44 +0,58
6. Daniele Buio  Włochy 32,80 32,22 1:05,02 +1,16
7. Nicolo Schiavetti  Włochy 33,16 32,81 1:05,97 +2,11
8. Marco Combi  Włochy 33,13 33,05 1:06,18 +2,32
9. Ralph Zuberbühler  Szwajcaria 33,63 32,72 1:06,35 +2,49
10. Sebastian Posch  Austria 33,89 33,57 1:07,46 +3,60

Supergigant[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 1 sierpnia 2019
Pozycja Zawodnik Narodowość Czas Strata
Gold medal icon.svg Martin Barták  Czechy 31,47 -
Silver medal icon.svg Davide Saviane  Włochy 31,97 +0,50
Bronze medal icon.svg Filippo Zamboni  Włochy 32,09 +0,62
4. Václav Mačát  Czechy 32,12 +0,65
5. Nicolo Schiavetti  Włochy 32,23 +0,76
6. Roland Schlögl  Austria 32,33 +0,86
7. Filip Machu  Czechy 32,38 +0,91
8. Jan Borak  Czechy 32,47 +1,00
9. Marco Combi  Włochy 32,54 +1,07
10. Genki Arai  Japonia 32,95 +1,48

Superkombinacja[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 2 sierpnia 2019
Pozycja Zawodnik Narodowość Wynik supergiganta Wynik slalomu Czas łączny Strata
Gold medal icon.svg Filip Machu  Czechy 29,35 28,50 57,85 -
Silver medal icon.svg Jan Borak  Czechy 29,97 27,96 57,93 +0,08
Bronze medal icon.svg Martin Barták  Czechy 29,32 29,14 58,46 +0,61
4. Václav Mačát  Czechy 29,47 29,29 58,76 +0,91
5. Genki Arai  Japonia 29,55 29,28 58,83 +0,98
6. Daniele Buio  Włochy 29,81 29,04 58,85 +1,00
7. Filippo Zamboni  Włochy 29,46 29,41 58,87 +1,02
8. Davide Saviane  Włochy 29,06 30,02 59,08 +1,23
9. Adam Masar  Słowacja 31,06 28,13 59,19 +1,34
10. Jan Kasicky  Czechy 30,87 29,86 1:00,73 +2,88

Slalom[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 3 sierpnia 2019
Pozycja Zawodnik Narodowość Pierwszy przejazd Drugi przejazd Czas łączny Strata
Gold medal icon.svg Jan Borak  Czechy 26,84 28,74 55,58 -
Silver medal icon.svg Martin Barták  Czechy 27,07 28,70 55,77 +0,19
Bronze medal icon.svg Filip Machu  Czechy 27,56 29,21 56,77 +1,19
4. Adam Masar  Słowacja 27,99 29,68 57,67 +2,09
5. Nicolo Schiavetti  Włochy 27,86 30,12 57,98 +2,40
6. Daniele Buio  Włochy 27,76 30,26 58,02 +2,44
7. Genki Arai  Japonia 28,20 29,86 58,06 +2,48
8. Davide Saviane  Włochy 28,26 30,49 58,75 +3,17
9. Jakub Sevcik  Czechy 28,59 30,22 58,81 +3,23
10. Ralph Zuberbühler  Szwajcaria 28,78 30,53 59,31 +3,73

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1.  Czechy 4 3 3 10
2.  Japonia 4 3 1 8
3.  Słowacja 0 1 2 3
4.  Włochy 0 1 1 2
5.  Austria 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]