Letnie Mistrzostwa Świata Weteranów w Skokach Narciarskich 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Letnie Mistrzostwa Świata Weteranów w Skokach Narciarskich 2009 – czwarta edycja letnich mistrzostw świata weteranów w skokach narciarskich, rozegrana w dniach 18 do 19 września w Einsiedeln

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Kategoria wiekowa Złoty medal Kraj Odl. Pkt Srebrny medal Kraj Odl. Pkt Brązowy medal Kraj Odl. Pkt
K-25
MĘŻCZYŹNI
Klasa 8 (65 - 69)
Olle Stromvall
Szwecja
16,5 m 17,5 m
139,6
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 7 (50 - 54)
Ake Saloniemi
Szwecja
17,5 m 18,5 m
153,4
Kurent Aleksander-Saso
Słowenia
16,5 m 16,5 m
140,2
Reino Waara
Szwecja
16,5 m 17,5 m
137,1
Klasa 6 (55 - 59)
Stanislav Sel
Słowenia
17,0 m 17,0 m
141,6
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 4 (45 - 49)
Milan Potocnik
Słowenia
19,0 m 19,0 m
151,7
Hans-Jörg Hochsattel
Niemcy
16,0 m 16,5 m
126,0
Janko Roselj
Słowenia
16,0 m 16,0 m
122,8
Klasa 3 (40 - 44)
Markus Zurcher
Szwajcaria
20,5 m 22,0 m
184,5
Jason Weller
Wielka Brytania
6,0 m 6,0 m
24,8
Wystartowało 2 zawodników
KOBIETY
Klasa OPEN (30 - 34)
Heike Horack
Niemcy
18,5 m 19,0 m
161,5
Steffi Weixler
Austria
16,5 m 17,5 m
137,6
Elisabeth Nowak
Austria
14,5 m 14,0 m
106,9
K-45
MĘŻCZYŹNI
Klasa 10 (75 - 79)
Richard Diess
Austria
34,0 m 34,5 m
143,7
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 8 (65 - 69)
Olle Stromvall
Szwecja
31,5 m 32,0 m
122,7
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 7 (60 - 64)
Jan Ringseth
Norwegia
35,0 m 36,0 m
145,7
Reino Waara
Szwecja
31,0 m 30,5 m
92,3
Wystartowało 2 zawodników
Klasa 6 (55 - 59)
Sindre Helland
Norwegia
34,5 m 35,5 m
150,0
Alfred Stollberg
Niemcy
28,0 m 28,5 m
87,3
Wystartowało 2 zawodników
Klasa 5 (50 - 54)
Jurgen Stielow
Niemcy
39,5 m 40,0 m
176,4
Alf Johnny Jenssen
Norwegia
37,0 m 38,0 m
170,0
Vasiliy Nikiforuk
Norwegia
31,5 m 33,0 m
132,4
Klasa 4 (45 - 49)
Alan Donald Jones
Wielka Brytania
36,5 m 38,5 m
162,5
Hans-Jörg Hochsattel
Niemcy
26,0 m 28,0 m
83,3
Janko Roselj
Słowenia
25,0 m 26,0 m
71,7
Klasa 3 (40 - 44)
Kristof Gaspirc
Słowenia
40,0 m 40,0 m
178,5
Jens-Peter Reiner
Niemcy
38,5 m 40,5 m
178,3
Peter Slatnar
Słowenia
38,0 m 40,5 m
174,7
Klasa 2 (35 - 39)
Thomas Hillbrand
Austria
41,5 m 43,5 m
207,5
Ralf Schnyder
Szwajcaria
35,5 m 38,5 m
166,3
Alexandr Postanogov
Rosja
35,5 m 38,5 m
164,8
Klasa 1 (30 - 34)
Alexander Winterhalder
Wielka Brytania
40,5 m 40,0 m
175,6
Wystartował 1 zawodnik
KOBIETY
Klasa OPEN (30 - 34)
Heike Horack
Niemcy
30,0 m 30,5 m
111,6
Steffi Weixler
Austria
30,0 m 31,5 m
86,3
Elisabeth Nowak
Austria
25,5 m 26,0 m
72,8
K-70
Klasa 10 (74 - 79)
Richard Diess
Austria
42,0 m 43,0 m
90,5
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 7 (60 - 64)
Jan Ringseth
Norwegia
48,0 m 49,0 m
1110,4
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 5 (50 - 54)
Arne Jens Jorgensen
Norwegia
61,5 m 67,0 m
190,7
Jurgen Stielow
Niemcy
64,0 m 60,0 m
172,3
Stein Arne Hoel
Norwegia
62,0 m 58,0 m
164,0
Klasa 4 (45 - 49)
Tom Sandvik
Norwegia
61,5 m 61,5 m
173,6
Knut Bjerke
Norwegia
60,0 m 57,0 m
164,9
Alan Donald Jones
Wielka Brytania
57,0 m 57,5 m
152,4
Klasa 3 (40 - 44)
Gerard Balanche
Szwajcaria
67,5 m 68,5 m
210,7
Andreas Schaad
Szwajcaria
66,0 m 69,0 m
207,5
James Lambert
Wielka Brytania
68,5 m 69,0 m
205,5
Klasa 2 (35 - 39)
Bruno Reuteler
Szwajcaria
73,5 m 70,5 m
232,3
Marko Gohlke
Niemcy
71,0 m 69,5 m
222,6
Alexander Diess
Austria
69,0 m 67,5 m
207,8
Klasa 1 (30 - 34)
Joakim Helland
Norwegia
70,0 m 67,5 m
209,5
Erich Herrmann
Szwajcaria
65,0 m 65,0 m
196,0
Wystartowało 2 zawodników
Klasa 0 (20 - 29)
Andy Hartmann
Szwajcaria
74,5 m 71,5 m
233,7
Kusi Steiner
Szwajcaria
60,0 m 60,0 m
152,5
Daniel Braatz
Niemcy
58,0 m 61,0 m
171,3
K-105
Klasa 5 (50 - 54)
Arne Jens Jorgensen
Norwegia
84,0 m 90,5 m
150,6
Stein Arne Hoel
Norwegia
78,0 m 78,0 m
105,8
Torry Ringkilen
Norwegia
68,0 m 70,0 m
78,4
Klasa 4 (45 - 49)
Knut Bjerke
Szwecja
73,0 m 72,0 m
96,5
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 3 (40 - 44)
Gerard Balanche
Szwajcaria
92,0 m 79,0 m
149,8
Robert Petersson
Wielka Brytania
85,0 m 82,5 m
137,0
James Lambert
Wielka Brytania
84,0 m 84,0 m
110,4
Klasa 2 (35 - 39)
Marko Gohlke
Niemcy
105,0 m 100,5 m
216,4
Bruno Reuteler
Szwajcaria
105,0 m 101,0 m
214,3
Alexander Diess
Austria
96,0 m 100,0 m
192,3
Klasa 1 (30 - 34)
Joakim Helland
Norwegia
97,0 m 94,0 m
183,3
Wystartował 1 zawodnik
Klasa 0 (20 - 29)
Andy Hartman
Szwajcaria
106,0 m 104,0 m
221,5
Fabian Gerber
Szwajcaria
96,0 m 92,0 m
181,4
Heiri Kaelin
Szwajcaria
97,0 m 86,0 m
165,9

Statystyka[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1.
Norwegia Norwegia
8
3
3
14
2.
Szwajcaria Szwajcaria
6
6
1
13
3.
Niemcy Niemcy
4
6
1
11
4.
Szwecja Szwecja
4
1
1
6
5.
Austria Austria
3
2
4
9
6.
Słowenia Słowenia
3
1
3
7
7.
Wielka Brytania Wielka Brytania
2
2
3
7
8.
Rosja Rosja
0
0
1
1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]