Letnie Mistrzostwa Polski w Kombinacji Norweskiej 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Mistrzostwa Polski w Kombinacji Norweskiej 2019
2018 2020
Dyscyplina kombinacja norweska
Organizator Polski Związek Narciarski
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 13 października 2019
Szczyrk
I miejsce I miejsce Adam Cieślar
 Polska
II miejsce II miejsce Szczepan Kupczak
 Polska
III miejsce III miejsce Paweł Twardosz
 Polska

Letnie Mistrzostwa Polski w Kombinacji Norweskiej 2019 – zawody o letni tytuł mistrza Polski w kombinacji norweskiej, zorganizowane przez Polski Związek Narciarski. Odbyły się 13 października 2019 roku w Szczyrku na trasie biegowej oraz skoczni Skalite.

Tytułu wywalczonego przed rokiem bronił Szczepan Kupczak.

Zawodnicy rywalizowali o tytuł mistrza Polski na skoczni normalnej K-95. Złoty medal zdobył Adam Cieślar. Srebrny medal wywalczył Szczepan Kupczak, a brązowy Paweł Twardosz.

Do zawodów zgłoszonych zostało 37 zawodników, a ukończyło je 31 z nich.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny na skoczni K-95 (13.10.2019)[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub/Kraj Skok Czas biegu Wynik końcowy Strata
MP Open Odl. Nota
1. 1. Cieślar, AdamAdam Cieślar AZS-AWF Katowice 92,5 107,5 23:32 24:24
2. 2. Kupczak, SzczepanSzczepan Kupczak AZS-AWF Katowice 95,0 113,0 24:01 24:31 +0:07
3. 3. Twardosz, PawełPaweł Twardosz PKS Olimpijczyk Gilowice 93,0 108,0 24:36 25:26 +1:02
4. Koldberg, SanderSander Koldberg  Norwegia 96,0 113,5 25:05 25:33 +1:09
4. 5. Marusarz, WojciechWojciech Marusarz AZS Zakopane 95,0 106,5 25:52 26:48 +2:24
5. 6. Jarząbek, DawidDawid Jarząbek Wisła Zakopane 95,0 113,5 26:27 26:55 +2:31
7. Nordsveen, MariusMarius Nordsveen  Norwegia 99,0 120,5 27:23 27:23 +2:59
6. 8. Kudzia, PiotrPiotr Kudzia LKS Klimczok Bystra 88,0 95,0 25:46 27:28 +3:04
7. 9. Jarosz, MateuszMateusz Jarosz Wisła Zakopane 94,5 111,0 27:34 28:12 +3:48
8. 10. Klimowski, BartłomiejBartłomiej Klimowski PKS Olimpijczyk Gilowice 92,0 105,5 27:38 28:38 +4:14
9. 11. Szczechowicz, AndrzejAndrzej Szczechowicz Wisła Zakopane 84,0 86,0 26:46 29:04 +4:40
12. Skjæret Strømhaug, Per EinarPer Einar Skjæret Strømhaug  Norwegia 78,0 73,0 26:08 29:18 +4:54
10. 13. Zborowski, MaciejMaciej Zborowski KS Chochołów 84,5 87,0 27:09 29:23 +4:59
11. 14. Gąsienica-Ciaptak, MaciejMaciej Gąsienica-Ciaptak AZS Zakopane 74,0 66,0 26:22 30:00 +5:36
12. 15. Kowalczyk, BartłomiejBartłomiej Kowalczyk AZS Zakopane 75,0 65,5 26:24 30:04 +5:40
16. Lutnes, HalvorHalvor Lutnes  Norwegia 85,0 83,0 27:41 30:11 +5:47
13. 17. Szyndlar, PawełPaweł Szyndlar Sokół Zagórz 80,0 74,5 27:22 30:26 +6:02
14. 18. Cudzich, JanJan Cudzich Wisła Zakopane 69,0 53,5 28:04 32:32 +8:08
15. 19. Nalepka, AdrianAdrian Nalepka Sokół Zagórz 78,0 72,0 29:29 32:43 +8:19
20. Øyvindsson, AntonAnton Øyvindsson  Islandia 69,5 55,5 28:28 32:48 +8:24
16. 21. Bukowski, WojciechWojciech Bukowski LKS Poroniec Poronin 78,5 72,0 29:35 32:49 +8:25
17. 22. Pałka, TymoteuszTymoteusz Pałka Wisła Zakopane 67,0 50,0 30:11 34:53 +10:29
18. 23. Galica, JanJan Galica KS Eve-nement Zakopane 84,0 86,0 32:38 34:56 +10:32
19. 24. Kuchta, BartłomiejBartłomiej Kuchta LKS Poroniec Poronin 68,0 48,0 30:15 35:05 +10:41
25. Wøien, OskarOskar Wøien  Norwegia 59,0 28,5 29:08 35:16 +10:52
20. 26. Mitręga, GrzegorzGrzegorz Mitręga WSS Wisła 73,5 61,0 33:50 37:48 +13:24
21. 27. Bobak, BartłomiejBartłomiej Bobak KS Eve-nement Zakopane 78,5 70,5 35:38 38:58 +14:34
22. 28. Marusarz, StanisławStanisław Marusarz KS Eve-nement Zakopane 59,5 29,0 33:02 39:08 +14:44
23. 29. Wisełka, JakubJakub Wisełka WSS Wisła 59,0 29,0 33:48 39:54 +15:30
24. 30. Król, MateuszMateusz Król KS Eve-nement Zakopane 70,5 56,5 36:23 40:39 +16:15
25. 31. Haza, JakubJakub Haza KS Chochołów 60,0 33,0 38:06 43:56 +19:32
Krzempek, MiłoszMiłosz Krzempek WSS Wisła 90,5 101,5 DNS
Małyjurek, MateuszMateusz Małyjurek KS Chochołów 84,0 86,0 DNS
Konior, KacperKacper Konior LKS Klimczok Bystra 78,5 74,0 DNS
Jarząbek, KacperKacper Jarząbek Wisła Zakopane 76,5 71,0 DNS
Waliczek, AndrzejAndrzej Waliczek Wisła Zakopane DSQ DSQ NQ
Skupień, AdamAdam Skupień LKS Poroniec Poronin DNS DNS NQ

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]