Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich 2019
2018 2020
Data 12 października 2019
Gospodarz Polska Szczyrk
Dyscyplina skoki narciarskie
Organizator PZN
Mężczyźni
konkurs indywidualny
na skoczni HS104 (12.10.2019)
Piotr Żyła
Kobiety
konkurs indywidualny
na skoczni HS104 (12.10.2019)
Kinga Rajda
Drużynowo
konkurs druż.
na skoczni HS104 (12.10.2019)
AZS Zakopane

Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich 2019 – zawody rozegrane 12 października 2019 w Szczyrku na skoczni normalnej Skalite[1].

Konkurs drużynowy wygrał zespół AZS Zakopane, w skład którego weszli Mateusz Gruszka, Krzysztof Leja, Andrzej Stękała i Maciej Kot. Na drugim miejscu ze stratą 23,6 pkt. sklasyfikowana została druga drużyna Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, w której najwyższą notę uzyskał Bartosz Czyż. Skład podium uzupełniła ekipa TS Wisła Zakopane, którą reprezentowali m.in. Klemens Murańka i Dawid Kubacki. W zawodach wystartowało łącznie trzynaście drużyn[2].

Konkurs w kategorii mężczyzn wygrał Piotr Żyła z przewagą 2,5 pkt. nad drugim Kamilem Stochem. Trzecią pozycję wywalczył Stefan Hula, który stracił do wicemistrza 1,2 pkt. W konkursie wzięło udział 83 zawodników, w tym gościnnie 26 skoczków z Norwegii oraz po jednym Islandczyku i Czechu[3]. Zdyskwalifikowanych zostało sześciu skoczków.

Złoto wśród kobiet zdobyła Kinga Rajda. Na drugim miejscu ze stratą 12,5 pkt. sklasyfikowana została Joanna Szwab. Trzecie miejsce zajęła Nicole Konderla, tracąc do Szwab dwa punkty. W konkursie wystartowało dwanaście zawodniczek, w tym trzy reprezentujące Norwegię[4].

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni Źródło
Skalite Polska Szczyrk K-95 HS-104 110,5 m Austria Claudio Mörth 7 lipca 2019 [5]
Austria Maximilian Lienher

Program mistrzostw[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Polski
Szczyrk
Szczyrk
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Polski
Dzień Konkurencja Początek
(CET)
Liczba uczestników
12 października Seria próbna konkursu drużynowego 10:30
Pierwsza seria konkursu drużynowego 11:00 52
Oficjalny trening kobiet i mężczyzn 17:00
Seria próbna kobiet 17:45
Seria próbna mężczyzn 18:00 50
Pierwsza seria konkursu kobiet 18:45 12
Pierwsza seria konkursu mężczyzn 19:00 83

Jury[edytuj | edytuj kod]

Sędzia Stanowisko
Konkurs
drużynowy
Konkurs
kobiet
Konkurs
mężczyzn
Fabian Malik A
Marek Pilch B
Marek Siderek C
Ryszard Guńka D
Tadeusz Szostak E
Jury zawodów
Delegat techniczny Edward Przybyła
Asystent delegata technicznego Sylwester Słowiok
Kierownik zawodów Janusz Malik

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Konkurs drużynowy – 12 października 2019 – HS104[edytuj | edytuj kod]

Miejsce BIB Klub Zawodnik Skok Nota Punkty
1. 1–13 AZS Zakopane I Mateusz Gruszka 97,0 m 123,2 499,8
2–13 Krzysztof Leja 94,5 m 111,5
3–13 Andrzej Stękała 98,5 m 135,9
4–13 Maciej Kot 91,5 m 129,2
2. 1–8 WSS Wisła II Artur Kukuła 93,0 m 105,5 476,2
2–8 Bartosz Czyż 102,0 m 127,5
3–8 Szymon Jojko 98,5 m 121,0
4–8 Tomasz Pilch 99,0 m 115,0
3. 1–10 TS Wisła Zakopane I Klemens Murańka 94,5 m 125,9 462,4
2–10 Dawid Jarząbek 89,0 m 97,5
3–10 Adam Niżnik 92,5 m 111,2
4–10 Dawid Kubacki 89,0 m 127,8
4. 1–5 KS Evenement Jan Galica 80,0 m 76,0 445,1
2–5 Szymon Zapotoczny 87,5 m 93,5
3–5 Stefan Hula 94,5 m 129,5
4–5 Kamil Stoch 100,5 m 146,1
5. 1–4 PKS Olimpijczyk Gilowice Paweł Twardosz 94,0 m 109,0 411,0
2–4 Bartłomiej Klimowski 93,0 m 108,0
3–4 Łukasz Stawowy 78,0 m 70,0
4–4 Jarosław Krzak 100,0 m 124,0
6. 1–12 WSS Wisła I Kacper Juroszek 102,5 m 127,7 400,3
2–12 Paweł Wąsek 104,0 m 147,4
3–12 Aleksander Zniszczoł DSQ
4–12 Piotr Żyła 90,5 m 125,2
7. 1–11 LKS Klimczok Bystra Jakub Harat 80,5 m 79,0 381,0
2–11 Karol Niemczyk 90,0 m 100,0
3–11 Piotr Kudzia 83,5 m 86,0
4–11 Jan Habdas 97,0 m 116,0
8. 1–9 SSR LZS Sokół Szczyrk Wiktor Fickowski 70,5 m 53,0 368,0
2–9 Wiktor Węgrzynkiewicz 93,5 m 108,0
3–9 Adam Ruda 88,5 m 96,5
4–9 Wiktor Pękala 94,5 m 110,5
9. 1–6 TS Wisła Zakopane II Mateusz Jarosz 90,0 m 97,5 357,0
2–6 Andrzej Szczechowicz 77,5 m 68,5
3–6 Stanisław Majerczyk 77,5 m 72,0
4–6 Jan Rzadkosz 97,5 m 119,0
10. 1–7 AZS Zakopane II Wojciech Marusarz 92,5 m 104,5 338,0
2–7 Marcin Wróbel DSQ
3–7 Stanisław Ciszek 102,5 m 127,0
4–7 Kacper Stosel 92,5 m 106,5
11. 1–2 AZS Zakopane III Maciej Gąsienica-Ciaptak 81,5 m 82,5 284,0
2–2 Tomasz Piczura 83,5 m 85,0
3–2 Jan Bukowski 78,0 m 73,0
4–2 Tymoteusz Amilkiewicz 66,0 m 43,5
12. 1–3 ZKN Sokół Zagórz Michał Jastrzębski 77,0 m 67,5 243,5
2–3 Dawid Groszek 60,0 m 32,0
3–3 Paweł Szyndlar 74,5 m 62,5
4–3 Adrian Nalepka 83,0 m 81,5
13. 1–1 WSS Wisła III Dominik Niemczyk 73,0 m 62,5 177,0
2–1 Grzegorz Mitręga 55,0 m 20,5
3–1 Gabriel Kukuczka 69,5 m 52,0
4–1 Wojciech Troszok 65,5 m 42,0

Mężczyźni – 12 października 2019 – HS104[edytuj | edytuj kod]

Miejsce BIB Zawodnik Klub/Kraj I seria II seria Punkty
MP Open
1. 1. 81 Żyła, PiotrPiotr Żyła WSS Wisła 100,0 m 111,0 m 266,4
2. 2. 83 Stoch, KamilKamil Stoch KS Eve-nement Zakopane 97,5 m 101,0 m 263,9
3. 3. 79 Hula, StefanStefan Hula KS Eve-nement Zakopane 95,5 m 107,0 m 262,7
4. 4. 82 Kubacki, DawidDawid Kubacki Wisła Zakopane 96,5 m 98,0 m 251,4
5. 5. 78 Kot, MaciejMaciej Kot AZS Zakopane 102,0 m 102,5 m 250,0
6. 6. 77 Stękała, AndrzejAndrzej Stękała AZS Zakopane 100,0 m 95,0 m 245,7
7. 7. 76 Wąsek, PawełPaweł Wąsek WSS Wisła 96,5 m 98,0 m 237,5
8. 8. 74 Murańka, KlemensKlemens Murańka Wisła Zakopane 97,5 m 98,0 m 237,0
9. 9. 80 Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł WSS Wisła 94,0 m 96,0 m 233,7
10. 10. 75 Juroszek, KacperKacper Juroszek WSS Wisła 95,0 m 95,5 m 226,5
11. 30 Bjørtomt, Pål-HåkonPål-Håkon Bjørtomt  Norwegia 96,5 m 90,5 m 216,5
11. 12. 73 Pilch, TomaszTomasz Pilch WSS Wisła 95,5 m 88,5 m 211,0
13. 20 Bjerkeengen, FredrikFredrik Bjerkeengen  Norwegia 95,5 m 88,5 m 210,5
12. 14. 56 Habdas, JanJan Habdas LKS Klimczok Bystra 90,0 m 91,0 m 202,5
13. 15. 71 Gruszka, MateuszMateusz Gruszka AZS Zakopane 92,0 m 89,0 m 200,5
16. 32 Bratlien, JonasJonas Bratlien  Norwegia 91,5 m 88,0 m 200,0
14. 17. 69 Niżnik, AdamAdam Niżnik Wisła Zakopane 94,0 m 83,0 m 193,0
18. 27 Ladehaug, AndersAnders Ladehaug  Norwegia 94,0 m 82,0 m 191,5
19. 6 Strand, Sølve JokerudSølve Jokerud Strand  Norwegia 92,0 m 82,5 m 189,0
15. 20. 67 Pękala, WiktorWiktor Pękala Sokół Szczyrk 88,0 m 87,5 m 188,5
16. 21. 66 Krzak, JarosławJarosław Krzak Olimpijczyk Gilowice 90,0 m 83,5 m 185,0
17. 22. 64 Stosel, KacperKacper Stosel AZS Zakopane 90,5 m 80,0 m 177,5
18. 23. 72 Leja, KrzysztofKrzysztof Leja AZS Zakopane 84,5 m 84,5 m 176,5
19. 24. 70 Czyż, BartoszBartosz Czyż WSS Wisła 86,0 m 84,0 m 175,5
25. 12 Nordsveen, MariusMarius Nordsveen  Norwegia 86,0 m 80,0 m 168,5
26. 15 Markeset, SivertSivert Markeset  Norwegia 88,0 m 78,5 m 168,0
20. 27. 61 Jojko, SzymonSzymon Jojko WSS Wisła 83,0 m 80,5 m 164,5
21. 28. 55 Martynek, MichałMichał Martynek Olimpia Goleszów 87,0 m 77,0 m 162,5
22. 29. 23 Ruda, AdamAdam Ruda Sokół Szczyrk 84,0 m 78,5 m 161,5
23. 30. 54 Zapotoczny, SzymonSzymon Zapotoczny KS Eve-nement Zakopane 83,0 m 79,0 m 160,0
31. 28 Sagbakken, MatsMats Sagbakken  Norwegia 87,5 m 75,5 m 159,0
24. 32. 60 Niemczyk, KarolKarol Niemczyk LKS Klimczok Bystra 82,5 m 75,5 m 151,5
33. 14 Selbekk-Hansen, RichardRichard Selbekk-Hansen  Norwegia 87,0 m 69,5 m 149,0
25. 34. 63 Kieta, KrzysztofKrzysztof Kieta WKS Zakopane 77,5 m 78,5 m 147,5
26. 35. 65 Węgrzynkiewicz, WiktorWiktor Węgrzynkiewicz Sokół Szczyrk 85,0 m 70,5 m 143,5
27. 36. 44 Rzadkosz, JanJan Rzadkosz Wisła Zakopane 75,0 m 75,0 m 134,0
28. 37. 50 Stawowy, ŁukaszŁukasz Stawowy Olimpijczyk Gilowice 80,5 m 70,5 m 132,0
29. 38. 3 Małyjurek, MateuszMateusz Małyjurek KS Chochołów 75,0 m 72,5 m 128,5
30. 39. 47 Zborowski, MaciejMaciej Zborowski KS Chochołów 75,5 m 70,0 m 121,5
31. 40. 39 Galica, JanJan Galica KS Eve-nement Zakopane 76,5 m 62,0 m 108,0
41. 25 Loe, JosteinJostein Loe  Norwegia 83,5 m NQ 85,0
42. 7 Østerhaug, Even WålenEven Wålen Østerhaug  Norwegia 83,0 m NQ 84,5
43. 11 Bråten, Jostein SaglienJostein Saglien Bråten  Norwegia 82,5 m NQ 83,0
43. 26 Markeng, Simen AasenSimen Aasen Markeng  Norwegia 82,5 m NQ 83,0
45. 9 Baarset, Ole KristianOle Kristian Baarset  Norwegia 82,0 m NQ 80,5
46. 13 Amble, Esben Alexander JohansenEsben Alexander Johansen Amble  Norwegia 80,5 m NQ 77,5
47. 1 Kolberg, SanderSander Kolberg  Norwegia 81,0 m NQ 77,0
48. 33 Åsen, SindreSindre Åsen  Norwegia 80,0 m NQ 76,5
49. 16 Lutnes, HalvorHalvor Lutnes  Norwegia 75,5 m NQ 68,0
50. 17 Jevne, FredrikFredrik Jevne  Norwegia 77,0 m NQ 67,0
32. 51. 21 Joniak, KlemensKlemens Joniak LKS Poroniec Poronin 74,5 m NQ 65,0
32. 51. 45 Majerczyk, StanisławStanisław Majerczyk Wisła Zakopane 74,0 m NQ 65,0
32. 51. 68 Lasota, DamiánDamián Lasota Sokół Szczyrk[a] 75,0 m NQ 65,0
54. 18 Skjæret Strømhaug, Per EinarPer Einar Skjæret Strømhaug  Norwegia 74,0 m NQ 64,5
35. 54. 53 Bukowski, JanJan Bukowski AZS Zakopane 74,0 m NQ 64,5
36. 56. 2 Gluza, FilipFilip Gluza Sokół Szczyrk 74,5 m NQ 63,5
56. 4 Myhre, IverIver Myhre  Norwegia 73,5 m NQ 63,5
58. 29 Haave, HenrikHenrik Haave  Norwegia 73,5 m NQ 63,0
59. 31 Haavi, Morten HaugMorten Haug Haavi  Norwegia 73,5 m NQ 62,5
37. 59. 62 Ciszek, StanisławStanisław Ciszek Sokół Szczyrk 73,5 m NQ 62,5
38. 61. 46 Harat, JakubJakub Harat LKS Klimczok Bystra 72,5 m NQ 61,5
38. 61. 57 Fickowski, WiktorWiktor Fickowski Sokół Szczyrk 72,5 m NQ 61,5
40. 63. 41 Jastrzębski, MichałMichał Jastrzębski Sokół Zagórz 72,5 m NQ 59,0
40. 63. 51 Nalepka, AdrianAdrian Nalepka Sokół Zagórz 71,5 m NQ 59,0
42. 65. 43 Ryś, RobertRobert Ryś Olimpia Goleszów 71,5 m NQ 54,5
43. 66. 59 Zygmuntowicz, KrystianKrystian Zygmuntowicz LKS Poroniec Poronin 70,0 m NQ 53,0
44. 67. 58 Piczura, TomaszTomasz Piczura AZS Zakopane 69,0 m NQ 50,5
45. 68. 38 Niemczyk, DominikDominik Niemczyk WSS Wisła 66,5 m NQ 48,0
46. 69. 37 Troszok, WojciechWojciech Troszok WSS Wisła 66,0 m NQ 46,0
70. 24 Heimdahl, MagnusMagnus Heimdahl  Norwegia 67,5 m NQ 45,0
47. 71. 49 Szyndlar, PawełPaweł Szyndlar Sokół Zagórz 63,0 m NQ 39,5
72. 19 Løken, JohannesJohannes Løken  Norwegia 64,0 m NQ 38,0
48. 73. 40 Kuchta, BartłomiejBartłomiej Kuchta LKS Poroniec Poronin 62,0 m NQ 35,5
74. 5 Øyvindsson, AntonAnton Øyvindsson  Islandia[b] 59,0 m NQ 28,0
49. 75. 8 Kaszuba, DawidDawid Kaszuba Sokół Zagórz 58,5 m NQ 27,0
76. 22 Wøien, OskarOskar Wøien  Norwegia 53,0 m NQ 15,0
50. 77. 48 Kaszuba, DawidDawid Kaszuba Sokół Zagórz 52,0 m NQ 13,0
10 Amilkiewicz, TymoteuszTymoteusz Amilkiewicz AZS Zakopane DSQ NQ
34 Kukuczka, GabrielGabriel Kukuczka WSS Wisła DSQ NQ
35 Jakub Wisełka WSS Wisła DSQ NQ
36 Mitręga, GrzegorzGrzegorz Mitręga WSS Wisła DSQ NQ
42 Wróbel, MarcinMarcin Wróbel AZS Zakopane DSQ NQ
52 Kukuła, ArturArtur Kukuła WSS Wisła DSQ NQ

Kobiety – 12 października 2019 – HS104[edytuj | edytuj kod]

Miejsce BIB Zawodniczka Klub/Kraj I seria II seria Punkty
MP Open
1. 1. 212 Rajda, KingaKinga Rajda Sokół Szczyrk 91,0 m 93,5 m 211,0
2. 2. 210 Szwab, JoannaJoanna Szwab AZS Zakopane 88,0 m 93,0 m 198,5
3. 3. 208 Konderla, NicoleNicole Konderla WSS Wisła 88,5 m 91,5 m 196,5
4. 4. 211 Twardosz, AnnaAnna Twardosz Olimpijczyk Gilowice 83,5 m 86,0 m 176,0
5. 203 Bjørseth, Thea MinyanThea Minyan Bjørseth  Norwegia 80,0 m 87,0 m 172,0
5. 6. 209 Pałasz, MagdalenaMagdalena Pałasz AZS Zakopane 78,5 m 75,0 m 142,0
6. 7. 206 Przybyła, WiktoriaWiktoria Przybyła Sokół Szczyrk 78,5 m 71,5 m 129,5
8. 201 Midtsundstad, NoraNora Midtsundstad  Norwegia 67,0 m 73,5 m 113,5
7. 9. 205 Polanowska, WiktoriaWiktoria Polanowska AZS Zakopane 60,5 m 69,0 m 83,0
10. 202 Traaserud, Heidi DyhreHeidi Dyhre Traaserud[c]  Norwegia 64,0 m 66,0 m 80,5
8. 11. 204 Pawlikowska, RóżaRóża Pawlikowska AZS Zakopane 54,0 m 55,0 m 37,5
9. 12. 207 Bełtowska, MarcelinaMarcelina Bełtowska AZS Zakopane 55,5 m 52,0 m 33,5

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Choć na arenie międzynarodowej Lasota reprezentuje Czechy to w zawodach tych, jako zawodnik klubu Sokół Szczyrk, traktowany był jako Polak.
  2. W oficjalnych wynikach oznaczony jako Norweg – w zawodach międzynarodowych reprezentuje jednak Islandię
  3. W oficjalnych wynikach mylnie opisana jako Nora Dyhre Traaserud.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skijumping.pl - Znamy program Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, Skijumping.pl [dostęp 2019-10-21] (pol.).
  2. Skijumping.pl - LMP w Szczyrku: AZS Zakopane z drużynowym złotem (listy startowe konkursów indywidualnych; relacja live), Skijumping.pl [dostęp 2019-10-14] (pol.).
  3. Skijumping.pl - LMP w Szczyrku: Złoto Żyły, pomimo podpórki (wideo)!, Skijumping.pl [dostęp 2019-10-14] (pol.).
  4. Skijumping.pl - LMP Pań w Szczyrku: Triumf Rajdy, Skijumping.pl [dostęp 2019-10-14] (pol.).
  5. Skalite, Szczyrk (pol. • niem. • ang.). skisprungschanzen.com. [dostęp 2019-10-21].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]