Letnie Mistrzostwa Szwecji w Skokach Narciarskich 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Mistrzostwa Szwecji w Skokach Narciarskich 2014
2013 2015
Dyscyplina skoki narciarskie
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 4 października 2014
Örnsköldsvik
I miejsce I miejsce Carl Nordin (ind.)
IF Friska Viljor (druż.)
 Szwecja
II miejsce II miejsce Christian Inngjerdingen (ind.)
Holmens IF (druż.)
 Szwecja
III miejsce III miejsce Josef Larsson (ind.)
Sollefteå GIF (druż.)
 Szwecja

Letnie Mistrzostwa Szwecji w Skokach Narciarskich 2014 – zawody w skokach narciarskich, przeprowadzone 4 października 2014 w miejscowości Örnsköldsvik w celu wyłonienia indywidualnego i drużynowego mistrza Szwecji.

W konkursie indywidualnym, który odbył się na obiekcie normalnym, zwyciężył Carl Nordin, drugie miejsce zajął Christian Inngjerdingen, a trzeci był Josef Larsson. W tym samym dniu na tej samej skoczni rozegrano również konkurs drużynowy (w odróżnieniu od edycji z 2013 rozegrano osobny konkurs drużynowy, którego wyniki nie były jedynie zsumowaniem not z konkursu indywidualnego). Złoty medal w drużynie zdobył zespół IF Friska Viljor, w skład którego weszli: Jonas-Sloth Sandell i Carl Nordin. Na podium stanęły także zespoły Holmens IF (druga pozycja) i Sollefteå GIF (trzecia lokata).

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurs Złoto Srebro Brąz
indywidualny
skocznia normalna
Nordin, CarlCarl Nordin Inngjerdingen, ChristianChristian Inngjerdingen Larsson, JosefJosef Larsson
drużynowy
skocznia normalna
IF Friska Viljor
1. Jonas-Sloth Sandell
2. Carl Nordin
3. –

Holmens IF
1. Simon Eklund
2. Christian Inngjerdingen
3. –

Sollefteå GIF
1. Markus Flemström
2. Josef Larsson
3. –

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Skok 1 Skok 2 Nota
1. Carl Nordin 95,5 95,0 251,0
2. Christian Inngjerdingen 94,0 92,0 238,0
3. Josef Larsson 95,5 93,0 237,0
4. Jonas-Sloth Sandell 91,5 91,0 232,5
5. Isak Grimholm 88,0 80,5 199,0
6. Simon Eklund 82,0 80,5 182,5
7. Marcus Flemström 75,0 76,0 161,0
8. Sebastian de Wall 73,5 70,0 140,5
9. Martin Gundersson 70,0 72,0 139,5
10. Erik Gundersson 71,0 66,0 121,0

Konkurs drużynowy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna Nota
1. IF Friska Viljor
1. Jonas-Sloth Sandell
2. Carl Nordin
3. –

468,0
2. Holmens IF
1. Simon Eklund
2. Christian Inngjerdingen
3. –

410,0
3. Sollefteå GIF 1
1. Markus Flemström
2. Josef Larsson
3. –

398,5
4. Sollefteå GIF 2
1. Sebastian de Wall
2. Martin Gundersson
3. –

297,5

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]