Liga Środkowoeuropejska w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Liga Środkowoeuropejska 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Sezon VI
Liczba meczów 94
Liczba setów 341 (3.63 na mecz)
Hale 10 (w 10 miastach)
Simple gold crown.svg Mistrz MEVZA Słowenia ACH Volley Bled
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 24 marca 2011

Liga Środkowoeuropejska siatkarzy 2010/2011 - 6. sezon rozgrywek o mistrzostwo Middle European Volleyball Zonal Association (MEVZA). Zainaugurowany został w październiku 2010 roku i trwał do wiosny 2011 roku.

Po raz pierwszy w historii Ligi Środkowoeuropejskiej miała wystąpić w niej w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy 2011 reprezentacja Austrii.

W sezonie 2010/2011 w Lidze Mistrzów MEVZA reprezentował austriacki klub Hypo Tirol Volleyballteam oraz słoweński klub ACH Volley Bled.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

W fazie zasadniczej 10 zespołów rozegrał spotkania system każdy z każdym, mecz i rewanż. Cztery najlepsze drużyny kwalifikuja się do turnieju finałowego (Final Four), w którym rozegrane półfinały, mecz o 3. miejsce i mecz o mistrzostwo.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa konturowa Europy
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w Lidze Środkowoeuropejskiej siatkarzy 2010/2011
  Liga Środkowoeuropejska 2009/2010  
BLE Słowenia ACH Volley Bled 1 LM
HOT Austria hotVolleys Wiedeń 2 CEV
TIR Austria Hypo Tirol Volleyballteam 3 LM
MLA Chorwacja HAOK Mladost Zagrzeb 4 CEV
AIC Austria SK Posojilnica Aich/Dob 5 Ch
KAP Węgry Fino Kaposvár SE 6 CEV
SAL Słowenia Salonit Anhovo Kanal 7 CEV
HUM Słowacja VK Chemes Humenné 8 Ch
Aiga rightarrow inv.svg Nowi uczestnicy
AUS Austria Austria
KAŠ Chorwacja OK Mladost Marina Kaštela Ch

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 BLE HOT TIR MLA AIC KAP SAL HUM AUS KAŠ
ACH Volley Bled Słowenia 3:0 3:0 3:0 3:0 3:1 3:0 3:1 3:1 3:0
hotVolleys Wiedeń Austria 0:3 0:3 3:0 1:3 1:3 0:3 2:3 3:0 0:3
Hypo Tirol Volleyballteam Austria 3:2 3:1 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0
HAOK Mladost Zagrzeb Chorwacja 1:3 2:3 2:3 0:3 3:0 3:0 1:3 1:3 1:3
SK Posojilnica Aich/Dob Austria 2:3 1:3 3:1 3:1 3:1 3:0 3:1 3:1 3:0
Fino Kaposvár SE Węgry 0:3 3:1 0:3 3:2 1:3 1:3 3:0 1:3 0:3
Salonit Anhovo Kanal Słowenia 0:3 3:0 1:3 3:1 1:3 3:1 3:2 3:1 0:3
VK Chemes Humenné Słowacja 0:3 3:1 0:3 3:0 0:3 3:0 2:3 3:0 0:3
Austria Austria 1:3 2:3 0:3 1:3 2:3 0:3 2:3 1:3 3:0
OK Mladost Marina Kaštela Chorwacja 0:3 3:1 3:2 3:0 0:3 0:3 3:0 3:0 1:3

Źródło: [1]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 Słowenia ACH Volley Bled 51 18 17 1 11 5 1 1 0 0 53 10 5.3 1521 1245 1.22
2 Austria Hypo Tirol Volleyballteam 44 18 15 3 10 3 2 1 1 1 48 16 3 1504 1321 1.14
3 Austria SK Posojilnica Aich/Dob 42 18 14 4 5 8 1 1 2 1 46 22 2.09 1596 1463 1.09
4 Chorwacja OK Mladost Marina Kaštela 29 18 10 8 7 2 1 0 1 7 31 28 1.11 1357 1353 1
5 Słowenia Salonit Anhovo Kanal 24 18 9 9 2 4 3 0 2 7 29 37 0.78 1491 1514 0.98
6 Słowacja VK Chemes Humenné 22 18 7 11 3 3 1 2 2 7 27 38 0.71 1446 1497 0.97
7 Węgry Fino Kaposvár SE 17 18 6 12 3 2 1 0 6 6 24 40 0.6 1420 1495 0.95
8 Austria Austria 15 18 4 14 1 3 0 3 6 5 24 45 0.53 1505 1614 0.93
9 Austria hotVolleys Wiedeń 14 18 5 13 2 1 2 1 6 6 23 44 0.52 1427 1565 0.91
10 Chorwacja HAOK Mladost Zagrzeb 12 18 3 15 2 1 0 3 6 6 21 46 0.46 1361 1561 0.87

Źródło: [2]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Zmiany w tabeli fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Słowenia ACH Volley Bled 3 2 2 1 1 1 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Austria Austria 6 9 9 6 7 8 8 9 10 9 10 10 9 7 7 8 9 8
Słowacja VK Chemes Humenné 8 6 6 4 6 5 4 7 4 6 5 6 6 6 5 5 6 6
Węgry Fino Kaposvár SE 7 4 3 5 4 4 5 6 7 8 8 7 7 8 8 7 8 7
Austria hotVolleys Wiedeń 9 5 5 8 8 9 9 8 9 10 9 9 10 10 10 10 7 9
Austria Hypo Tirol Volleyballteam 1 1 1 2 2 2 3 3 3 3 2 2 2 2 2 3 2 2
Chorwacja OK Mladost Marina Kaštela 2 7 8 10 10 7 6 4 5 4 4 4 5 5 4 4 4 4
Chorwacja HAOK Mladost Zagrzeb 10 10 7 9 9 10 10 10 8 7 7 8 8 9 9 9 10 10
Słowenia Salonit Anhovo Kanal 5 8 10 7 5 6 7 5 6 5 6 5 4 4 6 6 5 5
Austria SK Posojilnica Aich/Dob 4 3 4 3 3 3 1 2 2 2 3 3 3 3 3 2 3 3

Final Four[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
 Słowenia ACH Volley Bled 3  
 Chorwacja OK Mladost Marina Kaštela 0  
 
     Słowenia ACH Volley Bled 3
   Austria Hypo Tirol Volleyballteam 0
 
 
Mecz o 3. miejsce
 Austria Hypo Tirol Volleyballteam 3  Chorwacja OK Mladost Marina Kaštela  3
 Austria SK Posojilnica Aich/Dob 1    Austria SK Posojilnica Aich/Dob  2


Półfinały[edytuj | edytuj kod]


20.03.2011 ACH Volley Bled Słowenia 3:0 (25:16, 28:26, 25:23) Chorwacja OK Mladost Marina Kaštela

20.03.2011 Hypo Tirol Volleyballteam Austria 3:1 (25:19, 23:25, 25:22, 25:19) Austria SK Posojilnica Aich/Dob

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]


21.03.2011 OK Mladost Marina Kaštela Chorwacja 3:2 (25:14, 19:25, 18:25, 25:23, 16:14) Austria SK Posojilnica Aich/Dob

Finał[edytuj | edytuj kod]


21.03.2011 ACH Volley Bled Słowenia 3:0 (25:22, 25:22, 26:24) Austria Hypo Tirol Volleyballteam

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół
1 Słowenia ACH Volley Bled
2 Austria Hypo Tirol Volleyballteam
3 Chorwacja OK Mladost Marina Kaštela
4 Austria SK Posojilnica Aich/Dob
5 Słowenia Salonit Anhovo Kanal
6 Słowacja VK Chemes Humenné
7 Węgry Fino Kaposvár SE
8 Austria Austria
9 Austria hotVolleys Wiedeń
10 Chorwacja HAOK Mladost Zagrzeb

Statystyki, varia[edytuj | edytuj kod]

Sety, małe punkty[edytuj | edytuj kod]

Liderzy[edytuj | edytuj kod]

Kolejka Lider Kolejka Lider
1 Hypo Tirol Volleyballteam 10 ACH Volley Bled
2 Hypo Tirol Volleyballteam 11 ACH Volley Bled
3 Hypo Tirol Volleyballteam 12 ACH Volley Bled
4 ACH Volley Bled 13 ACH Volley Bled
5 ACH Volley Bled 14 ACH Volley Bled
6 ACH Volley Bled 15 ACH Volley Bled
7 SK Posojilnica Aich/Dob 16 ACH Volley Bled
8 ACH Volley Bled 17 ACH Volley Bled
9 ACH Volley Bled 18 ACH Volley Bled

Rankingi zawodników[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]