Liga Światowa w Piłce Siatkowej 2010 (składy)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Artykuł grupuje składy wszystkich reprezentacji narodowych w piłce siatkowej, które wystąpiły w Lidze Światowej 2010.

  • Przynależność klubowa na koniec sezonu 2009/2010.
  • Zawodnicy oznaczeni literą K to kapitanowie reprezentacji.
  • Legenda:
    Nr - numer zawodnika
    A - atakujący
    L - libero
    P - przyjmujący
    R - rozgrywający
    Ś - środkowy

Według decyzji podjętej na Kongresie Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) w czerwcu 2008 roku każda drużyna może wystawić na mecz do 14 zawodników (w tym dwóch libero)[1].

Argentyna Argentyna[edytuj | edytuj kod]

Trener: Argentyna Javier Weber
Asystent: Argentyna Flavio Leoni

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Gabriel Adrián Arroyo 03.03.1977 194 Argentyna Drean Bolívar Ś
2 Javier Filardi 07.02.1980 190 Argentyna Drean Bolívar P
3 Martín Esteban Blanco Costa 16.12.1985 202 Argentyna La Unión de Formosa Ś
4 Lucas Samuel Ocampo 20.03.1986 196 Włochy Zinella Bologna P
5 Nicolás Uriarte 21.03.1990 190 Włochy Zinella Bologna R
6 Gustavo Scholtis 16.12.1982 206 Argentyna Polideportivo Carlos Paz A
7 Facundo Conte 25.08.1989 198 Włochy Zinella Bologna P
8 Demián González 21.02.1983 192 Argentyna UPCN Volley Club R
9 Rodrigo Daniel Quiroga (K) 23.03.1987 190 Włochy Tonno Callipo Vibo Valentia P
10 Alejandro Spajić 07.05.1976 204 Argentyna Drean Bolívar Ś
11 Sebastian Solé 12.06.1991 202 Argentyna Rosario Sonder Club Ś
12 Federico Hernán Pereyra 19.06.1988 200 Argentyna Drean Bolívar A
13 Cristian Poglajen 14.07.1989 195 Argentyna Villa María Club P
14 Guillermo Gabriel Garcia 21.09.1983 196 Argentyna Drean Bolívar P
15 Luciano De Cecco 02.06.1988 193 Rosja Dinamo Jantar R
16 Alexis Ruben Gonzalez 21.07.1981 184 Francja Tours Volley-Ball L
17 Pablo Meana 10.06.1975 187 Argentyna Drean Bolívar L
18 Lucas Chavez 03.04.1982 199 Portoryko Mets de Guaynabo A
19 Gaston Giani 26.04.1979 194 Argentyna Tigre Volley Club P

Brazylia Brazylia[edytuj | edytuj kod]

Trener: Brazylia Bernardo Rezende
Asystent: Brazylia Roberley Luiz Leonaldo

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Bruno 02.07.1986 190 Brazylia Cimed R
2 Sandro 02.04.1981 186 Brazylia Sada Cruzeiro R
3 Eder 19.08.1983 204 Brazylia Cimed Ś
4 Wallace 26.06.1987 204 Brazylia Sada Cruzeiro A
5 Sidão 09.07.1982 203 Brazylia Sesi/SP Ś
6 Leandro Vissotto 30.04.1983 212 Włochy Trentino BetClic A
7 Giba (K) 23.12.1976 192 Brazylia Pinheiros/Sky P
8 Murilo 03.05.1981 190 Brazylia Sesi/SP P
9 Theo 31.08.1983 199 Japonia Santory Sundirds A
10 Sérgio 15.10.1975 184 Brazylia Brasil Volei Clube L
11 Thiago 26.07.1986 194 Brazylia Cimed P
12 João Paulo 30.03.1983 204 Japonia Panasonic Panthers P
13 Tiago Barth 13.06.1988 209 Brazylia Sesi/SP Ś
14 Rodrigão 17.04.1979 205 Brazylia Pinheiros/Sky Ś
15 Mauricio 04.02.1989 199 Brazylia Vivo/Minas 9
16 Lucas 06.03.1986 209 Brazylia Cimed Ś
17 Marlon 27.07.1977 190 Brazylia Brasil Volei Clube R
18 Dante 30.09.1980 201 Rosja Dinamo Moskwa P
19 Mario 05.03.1982 192 Brazylia Cimed L

Bułgaria Bułgaria[edytuj | edytuj kod]

Trener: Włochy Silvano Prandi
Asystent: Włochy Camillo Placi

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Georgi Bratoew 21.10.1987 202 Bułgaria Lewski Sofia R
2 Christo Cwetanow 29.03.1978 198 Rosja Lokomotiw Izumrud Jekaterynburg Ś
3 Andrej Żekow (K) 12.03.1980 190 Grecja EA Patras R
4 Władisław Iwanow 14.03.1987 188 Bułgaria Lewski Sofia L
5 Swetosław Gocew 31.08.1990 202 Bułgaria Pirin Bałkanstroj Ś
6 Matej Kazijski 23.09.1984 202 Włochy Trentino BetClic P
7 Mirosław Gradinarow 10.02.1985 203 Włochy Pallavolo Pineto P
8 Bojan Jordanow 12.03.1983 197 Grecja EA Patras A
9 Metodi Ananijew 17.02.1986 202 Iran Petrochimi Bandar Imam P
10 Walentin Bratoew 21.10.1987 201 Włochy Quasar Versilia Massa P
11 Władimir Nikołow 03.10.1977 200 Włochy Bre Banca Lannutti Cuneo A
12 Wiktor Josifow 16.10.1985 204 Włochy M. Roma Volley Ś
13 Teodor Sałparow 16.08.1982 185 Rosja Dinamo Moskwa L
14 Teodor Todorow 01.09.1989 208 Bułgaria CSKA Sofia Ś
15 Todor Aleksiew 21.04.1983 200 Rosja Lokomotiw Izumrud Jekaterynburg P
16 Iwan Staniew 07.07.1985 190 Bułgaria Lukoil Neftochimik Burgas R
17 Aleksandar Simeonow 06.01.1986 198 Bułgaria Lewski Sofia P
18 Nikołaj Nikołow 29.07.1986 206 Bułgaria CSKA Sofia Ś
19 Cwetan Sokołow 31.12.1989 205 Włochy Trentino BetClic A

Chińska Republika Ludowa Chiny[edytuj | edytuj kod]

Trener: Chińska Republika Ludowa Zhou Jian’an
Asystent: Chińska Republika Ludowa Xie Guochen

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Bian Hongmin 22.09.1989 210 Chińska Republika Ludowa Zhejiang Ś
2 Dai Qingyao 26.09.1991 205 Chińska Republika Ludowa Szanghaj A
3 Yuan Zhi 29.09.1981 195 Chińska Republika Ludowa Liaoning A
4 Zhang Chen 28.06.1985 201 Chińska Republika Ludowa Jiangsu Ś
5 Guo Peng 01.07.1982 200 Chińska Republika Ludowa Army Ś
6 Liang Chunlong 25.03.1988 206 Chińska Republika Ludowa Liaoning Ś
7 Zhong Weijun 20.04.1989 199 Chińska Republika Ludowa Army P
8 Cui Jianjun 01.08.1985 190 Chińska Republika Ludowa Henan P
9 Jiao Shuai 28.01.1984 194 Chińska Republika Ludowa Henan R
10 Chen Ping 01.09.1989 195 Chińska Republika Ludowa Jiangsu P
11 Yu Dawei 21.06.1984 199 Chińska Republika Ludowa Szantung Ś
12 Shen Qiong (K) 05.09.1981 198 Chińska Republika Ludowa Szanghaj P
13 Jiang Kun 03.12.1985 197 Chińska Republika Ludowa Syczuan P
14 Xu Jingtao 07.07.1988 202 Chińska Republika Ludowa Army
15 Li Runming 01.03.1990 198 Chińska Republika Ludowa Szantung R
16 Ren Qi 24.02.1984 174 Chińska Republika Ludowa Szanghaj L
17 Ding Hui 24.06.1989 185 Chińska Republika Ludowa Zhejiang L
18 Chen Jiahao 23.03.1982 187 Chińska Republika Ludowa Szanghaj
19 Liu Tingwei 04.06.1987 195 Chińska Republika Ludowa Army

Egipt Egipt[edytuj | edytuj kod]

Trener: Włochy Antonio Giacobbe
Asystent: Egipt Sherif El Shemerly

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Mahmoud Abd El kader 12.05.1985 195 Egipt Al-Ahly Kair P
2 Abdalla Ahmed 10.10.1983 198 Egipt Al-Ahly Kair R
3 Mohamed Gabal 21.01.1984 195 Egipt El Geish A
4 Ahmad Abd al-Hajj 19.08.1984 197 Egipt Al-Ahly Kair P
5 Abdel Latif Ahmed 13.08.1983 202 Egipt Al-Ahly Kair Ś
6 Wael Al Aydy 08.12.1971 178 Egipt Al-Ahly Kair L
7 Ashraf Abouelhassan (K) 17.05.1975 194 Egipt Zamalek Sporting Club R
8 Saleh Youssef 25.07.1982 194 Egipt Zamalek Sporting Club P
9 Rashad Atia 02.09.1986 199 Egipt El Geish A
10 Mahmoud Elkoumy 19.10.1983 196 Egipt Al-Ahly Kair P
11 Ahmed Afifi 30.03.1988 194 Egipt Zamalek Sporting Club P
12 Hosaam Abdalla 16.02.1988 202 Egipt Al-Ahly Kair R
13 Mohamed Badawy 11.01.1986 197 Egipt Zamalek Sporting Club P
14 Ahmed El Kotb 06.09.1991 202 Egipt Al-Ahly Kair
15 Ahmed Abdel Fattah 14.06.1986 198 Egipt El Shams Ś
16 Mohamed Seif Elnasr 05.09.1983 203 Egipt Zamalek Sporting Club Ś
17 Mohamed Thakil 12.07.1986 184 Egipt Al-Ahly Kair P
18 Mohamed El Daabousi 01.03.1987 202 Egipt Petrojet P
19 Mohamed Moawad 26.08.1987 194 Egipt Al-Ahly Kair L

Finlandia Finlandia[edytuj | edytuj kod]

Trener: Włochy Mauro Berruto
Asystent: Włochy Andrea Brogioni

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Jesse Mäntylä 24.03.1987 176 Finlandia Salon Piivolley L
2 Eemi Tervaportti 26.07.1989 193 Finlandia Sun Volley R
3 Mikko Esko 03.09.1978 198 Włochy Trenkwalder Modena R
4 Olli-Pekka Ojansivu 31.12.1987 196 Grecja PAOK Saloniki P
5 Antti Siltala 14.03.1984 193 Turcja SGK Ankara P
6 Niklas Seppänen 30.06.1993 192 Finlandia Korson Veto P
7 Matti Hietanen 03.01.1983 199 Grecja PAOK Saloniki P
8 Jari Tuominen 11.09.1986 200 Włochy Acqua Paradiso Monza A
9 Simo-Pekka Olli 13.11.1985 204 Finlandia Raision Loimu R
10 Jani Sippola 04.06.1990 191 Finlandia Kokkolan Tiikerit R
11 Henri Tuomi 14.12.1986 196 Finlandia Perungan Pojat Ś
12 Olli Kunnari 02.02.1982 196 Grecja Olympiakos Pireus P
13 Mikko Oivanen 26.05.1986 198 Turcja Büyükşehir Belediyesi Stambuł P
14 Konstantin Shumov 15.02.1985 205 Włochy Esse-Ti Carilo Loreto Ś
15 Matti Oivanen 26.05.1986 198 Włochy CoprAtlantide Piacenza Ś
16 Urpo Sivula 15.03.1988 194 Włochy Acqua Paradiso Monza A
17 Anssi Vesanen 21.02.1980 201 Finlandia Tampereen Isku-Volley Ś
18 Jukka Lehtonen (K) 22.02.1982 197 Włochy Porto Ravenna Volley Ś
19 Pasi Hyvärinen 22.11.1987 183 Finlandia Muuramen Lentopallo L

Francja Francja[edytuj | edytuj kod]

Trener: Francja Philippe Blain
Asystent: Francja Olivier Lecat

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Yannick Bazin 18.06.1983 192 Francja Paris Volley R
2 Hubert Henno 06.10.1976 188 Włochy Bre Banca Lannutti Cuneo L
3 Gérald Hardy-Dessources 09.02.1983 197 Francja AS Cannes VB Ś
4 Antonin Rouzier 18.08.1986 201 Francja Stade Poitevin A
5 Romain Vadeleux 12.02.1983 196 Francja FL Saint-Quentin Ś
6 Jean Stéphane Tolar 04.06.1984 199 Francja Tourcoing LM Ś
7 Benjamin Toniutti 30.10.1989 183 Francja Arago de Sète R
8 Earvin N’Gapeth 12.02.1991 192 Francja Tours VB P
9 Guillaume Samica 28.09.1981 197 Grecja Panathinaikos Ateny P
10 Jean-Philippe Sol 01.01.1986 198 Francja Stade Poitevin Ś
11 Édouard Rowlandson 20.07.1988 190 Francja Arago de Sète L
12 Nicolas Marechal 04.03.1987 198 Francja Stade Poitevin P
13 Pierre Pujol 13.07.1984 190 Francja AS Cannes VB R
14 Toafa Takaniko 29.05.1985 193 Francja Spacer's de Toulouse R
15 Samuel Tuia 24.07.1986 195 Polska AZS UWM Olsztyn P
16 Emmanuel Ragondet 06.08.1987 191 Francja Arago de Sète P
17 Oliver Kieffer (K) 27.08.1979 200 Francja Stade Poitevin Ś
18 Jean-François Exiga 20.05.1982 176 Francja AS Cannes VB L
19 Baptiste Geiler 12.03.1987 198 Francja Arago de Sète A

Holandia Holandia[edytuj | edytuj kod]

Trener: Holandia Peter Blangé
Asystent: Holandia Arnold van Ree

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Dirk Sparidans 05.03.1989 179 Holandia Dynamo Apeldoorn L
2 Nico Freriks 22.12.1981 192 Holandia Zadkine Rotterdam.Nesselande R
3 Yannick van Harskamp 02.04.1986 188 Belgia Noliko Maaseik R
4 Robert Horstink 26.12.1981 201 Włochy Sisley Treviso P
5 Joris Marcelis 10.12.1984 211 Holandia Langhenkel Orion Ś
6 Roland Rademaker 18.03.1982 192 Francja Tourcoing LM R
7 Gijs Jorna 30.05.1989 198 Holandia HvA Volleybal L
8 Kay van Dijk 25.06.1984 215 Włochy Esse-Ti Carilo Loreto A
9 Jeroen Trommel 01.08.1980 194 Turcja İBB Spor P
10 Jeroen Rauwerdink 13.09.1985 200 Włochy Acqua Paradiso Monza P
11 Robbert Andringa 28.04.1990 192 Holandia AB Groningen/Lycurgus P
12 Wytze Kooistra 03.06.1982 209 Włochy Trenkwalder Modena Ś
13 Tije Vlam 09.10.1985 207 Belgia Knack Randstad Roeselare Ś
14 Niels Klapwijk 19.09.1985 200 Belgia Noliko Maaseik A
15 Lars Lorsheijd 08.06.1985 200 Francja Tourcoing LM Ś
16 Dick Kooy 03.12.1987 202 Włochy Trenkwalder Modena P
17 Rob Bontje (K) 12.05.1981 206 Włochy Sisley Treviso Ś
18 Jelte Maan 19.03.1986 190 Belgia Noliko Maaseik L
19 Mathijs Mast 14.09.1984 200 Holandia Dynamo Apeldoorn A

Korea Południowa Korea Południowa[edytuj | edytuj kod]

Trener: Kim Ho-chul
Asystent: Lee Sang-yeol

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Shin Young-soo 01.07.1982 197 Korea Południowa Korean Airlines L
2 Han Sun-soo 16.12.1985 189 Korea Południowa Korean Airlines R
3 Kwon Young-min 05.07.1980 190 Korea Południowa Hyundai Capital Skywalkers R
4 Moon Sung-min 14.09.1986 198 Turcja Halkbank Ankara P
5 Yeo Oh-hyun 02.09.1978 176 Korea Południowa Samsung Fire & Marine Insurance L
6 Choi Tae-woong 09.04.1976 185 Korea Południowa Samsung Fire & Marine Insurance R
7 Lee Sun-kyu 14.03.1981 200 Korea Południowa Hyundai Capital Skywalkers Ś
8 Kim Hak-min 04.09.1983 192 Korea Południowa Korean Airlines P
9 Kang Dong-jin 31.08.1983 193 Korea Południowa Korean Airlines P
10 Ko Hee-jin 13.07.1980 198 Korea Południowa Samsung Fire & Marine Insurance Ś
11 Lee Kyung-soo 27.04.1979 197 Korea Południowa LIG Insurance P
12 Kim Hyun-soo 06.06.1986 196 Korea Południowa Woori Capital
13 Park Chul-woo 25.07.1985 198 Korea Południowa Hyundai Capital Skywalkers P
14 Kim Yo-han 16.08.1985 198 Korea Południowa LIG Insurance P
15 Ha Hyun-yong 09.05.1982 198 Korea Południowa LIG Insurance Ś
16 Park Jun-bum 12.06.1988 200 Korea Południowa Hanyang University P
17 Ha Kyoung-min 27.07.1982 201 Korea Południowa Hyundai Capital Skywalkers Ś
18 Shin Yung-suk 04.10.1986 198 Korea Południowa Woori Capital Ś
19 Lee Kang-joo 30.06.1983 185 Korea Południowa Woori Capital

Kuba Kuba[edytuj | edytuj kod]

Trener: Kuba Orlando Samuels Blackwood
Asystent: Holandia Idalberto Valdez Pedro

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Wilfredo León Venero 31.07.1993 201 Kuba Santiago de Cuba P
2 Lian Sem Estrada Jova 12.12.1982 196 Kuba Santiago de Cuba R
3 Gustavo Alvarez Leyva 14.12.1985 180 Kuba Ciudad Habana L
4 Joandry Leal Hidalgo 31.08.1988 201 Kuba La Habana P
5 Leandro Macias Infante 13.02.1990 192 Kuba Santiago de Cuba R
6 Keibel Gutiérrez Torna 06.05.1987 178 Kuba Villa Clara L
7 Osmany Camejo Durruty 18.02.1983 202 Kuba Ciudad Habana Ś
8 Rolando Cepeda Abreu 13.03.1989 198 Kuba S.Spiritus P
9 Sandy Andrade Fernandez 12.10.1989 180 Kuba Cienfuegos P
10 Yosvany Hernandez Carbonell 23.06.1991 197 Kuba Cienfuegos A
11 Gonzalez Raydel Delgado 08.09.1987 195 Kuba La Habana A
12 Henry Bell Cisnero 27.07.1983 188 Kuba Santiago de Cuba P
13 Roberlandy Simón Aties (K) 11.06.1987 206 Kuba Ciudad Habana Ś
14 Raydel Hierrezuelo Aguirre 14.07.1987 196 Kuba Ciudad Habana R
15 Darien Ferrer Delis 31.10.1983 204 Kuba Santiago de Cuba Ś
16 Isbel Mesa Sandobal 02.06.1989 204 Kuba Ciudad Habana Ś
17 Jorge Gonzalez Garcia 31.03.1991 203 Kuba Pinar del Río Ś
18 Yoandri Díaz Carmenate 04.01.1985 196 Kuba Ciudad Habana R
19 Fernando Hernandez Ramos 11.09.1989 196 Kuba Ciudad Habana A

Niemcy Niemcy[edytuj | edytuj kod]

Trener: Argentyna Raúl Lozano
Asystent: Argentyna Juan Manuel Serramalera

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Sebastian Prüsener 26.05.1982 196 Niemcy A10 Netzhoppers KW L
2 Dirk Westphal 31.01.1986 203 Włochy Prisma Taranto P
3 Sebastian Schwarz 02.10.1985 197 Niemcy Generali Haching P
4 Simon Tischer 24.04.1982 194 Grecja Olympiakos Pireus R
5 Björn Andrae 14.05.1981 200 Włochy Tonno Callipo Vibo Valentia P
6 Denis Kaliberda 24.06.1990 192 Niemcy Generali Haching P
7 Lukáš Bauer 26.02.1989 200 Niemcy VfB Friedrichshafen Ś
8 Marcus Böhme 25.08.1985 211 Niemcy VfB Friedrichshafen Ś
9 Felix Fischer 27.02.1983 203 Francja Paris Volley Ś
10 Jochen Schöps 08.10.1983 200 Rosja Iskra Odincowo A
11 Manuel Rieke 23.10.1982 193 Niemcy A10 Netzhoppers KW R
12 Ferdinand Tille 08.12.1988 185 Niemcy Generali Haching L
13 Christian Dünnes 16.06.1984 207 Niemcy evivo Düren P
14 Robert Kromm (K) 09.03.1984 212 Włochy Marmi Lanza Werona P
15 Max Günthör 09.08.1985 207 Niemcy Generali Haching Ś
16 Eugen Bakumovski 11.10.1980 193 Niemcy Generali Haching P
17 Patrick Steuerwald 03.03.1986 180 Niemcy Generali Haching R
18 Georg Grozer 27.11.1984 200 Polska ASSECO Resovia A
19 Sebastian Krause 16.10.1989 200 Niemcy A10 Netzhoppers KW P

Polska Polska[edytuj | edytuj kod]

Trener: Argentyna Daniel Castellani
Asystent: Polska Krzysztof Stelmach

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Piotr Nowakowski 18.12.1987 205 Polska Domex Tytan AZS Częstochowa Ś
2 Michał Winiarski 28.09.1983 200 Polska PGE Skra Bełchatów P
3 Piotr Gruszka 08.03.1977 206 Polska Delecta Bydgoszcz A
4 Daniel Pliński 10.12.1978 205 Polska PGE Skra Bełchatów Ś
5 Paweł Zagumny (K) 18.10.1977 200 Polska ZAKSA Kędzierzyn-Koźle R
6 Bartosz Kurek 29.08.1988 205 Polska PGE Skra Bełchatów P
7 Jakub Jarosz 10.02.1987 195 Polska ZAKSA Kędzierzyn-Koźle A
8 Karol Kłos 08.08.1989 200 Polska PGE Skra Bełchatów Ś
9 Zbigniew Bartman 04.05.1987 198 Włochy Prisma Taranto P
10 Mariusz Wlazły 04.08.1983 197 Polska PGE Skra Bełchatów A
11 Łukasz Żygadło 02.08.1979 200 Włochy Trentino BetClic R
12 Paweł Zatorski 21.06.1990 184 Polska PGE Skra Bełchatów L
13 Mateusz Mika 21.01.1991 207 Polska ASSECO Resovia P
14 Michał Ruciak 22.08.1983 191 Polska ZAKSA Kędzierzyn-Koźle P
15 Piotr Gacek 16.09.1978 185 Polska ZAKSA Kędzierzyn-Koźle L
16 Patryk Czarnowski 01.11.1985 202 Polska ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Ś
17 Michał Bąkiewicz 22.03.1981 197 Polska PGE Skra Bełchatów P
18 Marcin Możdżonek 09.02.1985 211 Polska PGE Skra Bełchatów Ś
19 Grzegorz Łomacz 01.10.1987 187 Polska Jastrzębski Węgiel R

Rosja Rosja[edytuj | edytuj kod]

Trener: Włochy Daniele Bagnoli
Asystent: Rosja Jarosław Antonow

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Dmitrij Ilinjch 31.01.1987 201 Rosja Lokomotiw Biełgorie-Biełgorod P
2 Siemion Połtawski 08.02.1981 205 Rosja Dinamo Moskwa A
3 Dmitrij Krasikow 08.02.1987 202 Rosja ZSK Gazprom/Jugra Surgut P
4 Taras Chtiej 22.05.1982 205 Rosja Lokomotiw Biełgorie-Biełgorod P
5 Pawieł Abramow 23.04.1979 200 Rosja Iskra Odincowo P
6 Siergiej Grankin 21.01.1985 195 Rosja Dinamo Moskwa R
7 Aleksiej Kazakow (K) 18.03.1976 217 Rosja Lokomotiw Nowosybirsk Ś
8 Denis Birjukow 08.12.1988 202 Rosja Lokomotiw Biełgorie-Biełgorod P
9 Aleksiej Czeremisin 23.09.1980 201 Rosja Zenit Kazań A
10 Jurij Bierieżko 27.01.1984 198 Włochy Pallavolo Modena P
11 Aleksandr Janutow 19.06.1983 195 Rosja ZSK Gazprom/Jugra Surgut L
12 Aleksander But'ko 18.03.1986 198 Rosja Lokomotiw Nowosybirsk R
13 Dmitrij Muserskij 29.10.1988 215 Rosja Lokomotiw Biełgorie-Biełgorod Ś
14 Anton Astaszenkow 27.10.1981 201 Rosja Iskra Odincowo Ś
15 Aleksandr Wołkow 14.02.1985 210 Rosja Dinamo Moskwa Ś
16 Siergiej Makarow 28.03.1980 196 Rosja Iskra Odincowo R
17 Maksim Michajłow 19.03.1988 203 Rosja Jarosławicz Jarosław A
18 Dmitrij Szczerebinin 10.09.1989 208 Rosja Dinamo Moskwa Ś
19 Walerij Komarow 21.03.1980 198 Rosja Lokomotiw Nowosybirsk L

Serbia Serbia[edytuj | edytuj kod]

Trener: Serbia Igor Kolaković
Asystent: Serbia Željko Bulatović

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Nikola Kovačević 14.02.1983 193 Grecja Aris Saloniki P
2 Uroš Kovačević 06.05.1993 197 Serbia OK Ribnica Kraljevo P
3 Marko Ivović 22.12.1990 192 Serbia OK NIS Wojwodina P
4 Bojan Janić (K) 11.03.1982 198 Rosja Jarosławicz Jarosław P
5 Vlado Petković 06.01.1983 198 Korea Południowa Woori Capital VC Seul R
6 Miloš Terzić 13.06.1987 202 Serbia Crvena Zvezda Belgrad P
7 Dragan Stanković 18.10.1985 205 Włochy Lube Banca Macerata Ś
8 Marko Samardžić 22.02.1983 190 Grecja Aris Saloniki L
9 Nikola Jovović 13.02.1992 197 Serbia OK NIS Wojwodina R
10 Miloš Nikić 31.03.1986 194 Włochy Andreoli Latina P
11 Mihajlo Mitić 17.09.1990 200 Serbia Crvena Zvezda Belgrad R
12 Milan Rasić 02.02.1985 205 Serbia Crvena Zvezda Belgrad Ś
13 Tomislav Đokić 27.02.1986 204 Serbia Crvena Zvezda Belgrad A
14 Aleksandar Atanasijević 04.09.1991 200 Serbia Partizan Belgrad A
15 Saša Starović 19.10.1988 207 Włochy Andreoli Latina A
16 Miloš Vemić 08.03.1987 202 Serbia OK NIS Wojwodina P
17 Borislav Petrović 06.01.1988 201 Serbia OK NIS Wojwodina Ś
18 Marko Podraščanin 29.08.1987 204 Włochy Lube Banca Macerata Ś
19 Nikola Rosić 05.08.1984 192 Niemcy VfB Friedrichshafen L

Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone[edytuj | edytuj kod]

Trener: Stany Zjednoczone Alan Knipe
Asystent: Stany Zjednoczone Gary Sato

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Matthew Anderson 18.04.1987 204 Korea Południowa Hyundai Capital Skywalkers P
2 Sean Rooney 13.11.1982 206 Rosja Fakieł Nowy Uriengoj P
3 Evan Patak 23.06.1984 201 Turcja Halkbank Ankara A
4 David Lee 08.03.1982 203 Rosja Lokomotiw Nowosybirsk Ś
5 Richard Lambourne (L) 06.05.1975 190 brak L
6 Paul Lotman 03.11.1985 200 Francja Stade Poitevin P
7 Donald Suxho 21.02.1976 196 Włochy Prisma Taranto R
8 William Priddy (K) 01.10.1977 196 Rosja Lokomotiw Nowosybirsk P
9 Ryan Millar 22.01.1978 204 Turcja Büyükşehir Belediyesi Stambuł Ś
10 Riley Salmon 02.07.1976 197 Brazylia Vivo Minas P
11 Tyler Hildebrand 28.02.1984 193 Stany Zjednoczone USA Men's Volleyball Team R
12 Jayson Jablonsky 23.08.1985 198 Stany Zjednoczone USA Men's Volleyball Team P
13 Clayton Stanley 20.01.1978 205 Rosja Ural Ufa A
14 Kevin Hansen 19.03.1982 196 Rosja Fakieł Nowy Uriengoj R
15 Russell Holmes 01.07.1982 205 Austria Hypo Tirol Innsbruck Ś
16 Andrew Hein 01.07.1984 211 Stany Zjednoczone USA Men's Volleyball Team Ś
17 Maxwell Holt 12.03.1987 205 Włochy Marmi Lanza Werona Ś
18 Scott Touzinsky 22.04.1982 198 Turcja Büyükşehir Belediyesi Stambuł P
19 Alfredo Reft 15.12.1982 175 Portugalia SL Benfica L

Włochy Włochy[edytuj | edytuj kod]

Trener: Włochy Andrea Anastasi
Asystent: Włochy Andrea Gardini

Nr
Imię i nazwisko
Data urodzenia
Wzrost (cm)
Klub
Pozycja
1 Luigi Mastrangelo 17.08.1975 202 Włochy Bre Banca Lannutti Cuneo Ś
2 Davide Marra 12.03.1984 180 Włochy Esse-Ti Carilo Loreto L
3 Simone Parodi 16.06.1986 196 Włochy Bre Banca Lannutti Cuneo P
4 Loris Manià 27.01.1979 190 Włochy Trenkwalder Modena L
5 Valerio Vermiglio (K) 01.03.1976 190 Włochy Lube Banca Macerata R
6 Rocco Barone 14.12.1987 198 Włochy Tonno Callipo Vibo Valentia Ś
7 Michał Łasko 11.03.1981 202 Włochy Marmi Lanza Werona P
8 Gabriele Maruotti 25.03.1988 196 Włochy Sisley Treviso P
9 Matteo Martino 28.01.1987 197 Włochy Lube Banca Macerata P
10 Mauro Gavotto 16.04.1979 201 Włochy Acqua Paradiso Monza A
11 Cristian Savani 22.02.1982 194 Włochy RPA-LuigiBacchi.it Perugia P
12 Simone Buti 11.09.1983 208 Włochy Acqua Paradiso Monza Ś
13 Dragan Travica 28.08.1986 197 Włochy Acqua Paradiso Monza R
14 Alessandro Fei 29.11.1978 204 Włochy Sisley Treviso A
15 Emanuele Birarelli 08.02.1981 200 Włochy Trentino BetClic Ś
16 Michele Baranowicz 05.08.1989 195 Polska ASSECO Resovia R
17 Andrea Sala 27.12.1978 202 Włochy Trentino BetClic Ś
18 Matej Černič 13.09.1978 192 Włochy RPA-LuigiBacchi.it Perugia P
19 Ivan Zaytsev 02.10.1988 202 Włochy M. Roma Volley A

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Anna Bajorek: Zasady dotyczące liczby zawodników i libero podczas LŚ 2009 (pol.). Reprezentacja.net, 2008-05-22.