Liga Światowa w Piłce Siatkowej 2001 (składy)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Artykuł grupuje składy wszystkich reprezentacji narodowych w piłce siatkowej, które wystąpiły w Lidze Światowej 2001.

  • Wiek na dzień 11 maja 2001 roku.
  • Przynależność klubowa na koniec sezonu 2000/2001.

Argentyna Argentyna[edytuj | edytuj kod]

Trener: Carlos Getzelevich
Asystent: Waldo Kantor[1]

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub
1 Marcos Milinkovic 22.12.1971 (29) 205 Włochy Volley Milano
2 Jerónimo Nicola 07.04.1979 (22) 197 Argentyna Rosario Central
3 Christian Lares 18.01.1974 (27) 199 Francja Tourcoing LM
4 Leandro Maly 29.01.1976 (25) 197 Włochy Virtus Volley Fano
5 Leonardo Patti 06.07.1978 (22) 187 Grecja Aris Saloniki
6 Javier Weber 06.01.1966 (35) 180 Brazylia Unisul Esporte Clube
7 Hugo Conte 14.04.1963 (38) 197 Włochy Pallavolo Parma
8 Juan Pablo Porello 27.06.1977 (23) 195 Francja AS Cannes
9 Nicolás Efrón 10.03.1979 (22) 196 Argentyna Vélez Sarsfield
10 Alejandro Spajić 07.05.1976 (25) 204 Francja Stade Poitevin Poitiers
11 Jerónimo Bidegain 16.01.1977 (24) 200 Włochy Pallavolo Modena
12 Pablo Peralta 09.12.1979 (21) 204 Argentyna Rosario Central
13 Javier Soldi 25.01.1977 (24) 205 Argentyna UBA
14 Sebastián Firpo 27.10.1976 (24) 186 Argentyna Club de Amigos
15 Pablo Pereira 18.01.1974 (27) 190 Włochy API Volley Isola della Scala Werona
16 Adrián González 25.07.1977 (23) 190 Argentyna Club Social Monteros
17 Pablo Meana 10.06.1975 (25) 187 Argentyna Club de Amigos
18 Gastón Giani 26.04.1979 (22) 193 Argentyna Club Náutico Hacoaj

Brazylia Brazylia[edytuj | edytuj kod]

Trener: Bernardo Rezende
Asystent: Ricardo Tabach[2]

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub
1 Marcelo Negrão 10.10.1972 (28) 198 Brazylia Esporte Clube Suzano
2 Marcelo Elgarten 09.11.1974 (26) 186 Brazylia Sport Club Ulbra
3 Giovane Gávio 07.09.1970 (30) 196 Brazylia CR Vasco da Gama
4 André Heller 17.12.1975 (25) 199 Brazylia Unisul Esporte Clube
5 Henrique Randow 05.04.1978 (23) 201 Brazylia Minas Tênis Clube
6 Maurício Lima 27.01.1968 (33) 184 Brazylia Minas Tênis Clube
7 Gilberto de Godoy Filho 23.12.1976 (24) 192 Brazylia Minas Tênis Clube
8 Douglas Chiarotti 10.11.1970 (30) 201 Brazylia Minas Tênis Clube
9 André Nascimento 04.03.1979 (22) 195 Brazylia Minas Tênis Clube
10 Sérgio Dutra Santos 15.10.1975 (25) 184 Brazylia Banespa
11 Anderson Rodrigues 21.05.1974 (27) 190 Brazylia Sport Club Ulbra
12 Nalbert Bitencourt 09.03.1974 (27) 195 Włochy A.S. Volley Lube
13 Gustavo Endres 23.08.1975 (25) 203 Brazylia Banespa
14 Rodrigo Santana 17.04.1979 (22) 205 Brazylia Banespa
15 Anderson Giacomini Menezes 04.06.1978 (22) 193 Brazylia Sport Club Ulbra
16 Wesley da Silva Ribeiro 24.04.1979 (22) 190 Brazylia Minas Tênis Clube
17 Ricardo Garcia 19.11.1975 (25) 191 Brazylia Esporte Clube Suzano
18 Dante Amaral 30.09.1980 (20) 201 Brazylia Esporte Clube Suzano

Francja Francja[edytuj | edytuj kod]

Trener: Philippe Blain
Asystent: Kanada Glenn Hoag[3]

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub
1 Renaud Herpe 21.07.1975 (25) 198 Włochy Latina Volley
2 Hubert Henno 06.10.1976 (24) 188 Francja Paris Volley
3 Dominique Daquin 10.11.1972 (28) 198 Włochy Palermo Volley
4 Frédéric Gibert 15.04.1973 (28) 201 Francja Tours VB
5 Junot Mistoco 16.08.1979 (21) 198 Francja Arago de Sète
6 Onya Opota 03.06.1977 (23) 192 Francja AS Cannes
7 Jean-Charles Monneraye 25.08.1980 (20) 209 Francja Montpellier UC
8 Laurent Capet 05.05.1972 (29) 202 Francja Tourcoing LM
9 Frantz Granvorka 10.03.1976 (25) 195 Włochy Pallavolo Parma
10 Sébastien Le Bossé 05.06.1973 (27) 188 Francja Tours VB
11 Stéphane Antiga 03.02.1976 (25) 200 Francja Paris Volley
12 Luc Marquet 15.04.1970 (31) 194 Włochy A.S. Volley Lube
13 Laurent Chambertin 29.09.1966 (34) 189 Francja Stade Poitevin Poitiers
14 Philippe Barca-Cysique 22.04.1977 (24) 194 Francja Asnières Volley 92
15 Fabrice Bry 02.04.1972 (29) 200 Włochy API Volley Isola della Scala Werona
16 Olivier Lecat 30.04.1967 (34) 188 Francja Tours VB
17 Pascal Brifaud 29.11.1974 (26) 198 Francja JSA Bordeaux
18 Sébastien Frangolacci 31.03.1976 (25) 192 Francja Asnières Volley 92

Grecja Grecja[edytuj | edytuj kod]

Trener: Stelios Prosalikas
Asystent: Mich Triantafyllidis[4]

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub
1 Kostas Christofidelis 26.06.1977 (23) 195 Grecja Olympiakos Pireus
2 Marios Giurdas 02.03.1973 (28) 202 Grecja Olympiakos Pireus
3 Teodoros Chadziandoniu 16.03.1974 (27) 204 Grecja Panathinaikos Ateny
4 Chrisantos Kiriazis 21.04.1972 (29) 195 Grecja Iraklis Saloniki
5 Dimitris Kazazis 24.10.1966 (34) 194 Grecja Panellinios GS
6 Wasilis Kurnetas 02.08.1976 (24) 191 Grecja Olympiakos Pireus
7 Sotiris Pandaleon 21.06.1980 (20) 200 Grecja Panathinaikos Ateny
8 Stefanos Amaksopulos 15.05.1973 (27) 193 Grecja AEK Ateny
9 Christos Dimitrakopulos 01.07.1974 (26) 190 Grecja Panellinios GS
10 Andonis Tsakiropulos 01.07.1969 (31) 205 Grecja Olympiakos Pireus
11 Nikos Rumeliotis 12.10.1978 (22) 201 Grecja EA Patras
12 Apostolos Armenakis 19.07.1980 (20) 206 Grecja PAOK Saloniki
13 Teoklitos Karipidis 18.01.1980 (21) 200 Grecja Iraklis Saloniki
14 Wasilis Plikas 03.05.1980 (21) 184 Grecja AEK Ateny
15 Ilias Lapas 20.07.1979 (21) 194 Grecja Panellinios GS
16 Andonis Kowatsef 26.10.1972 (28) 198 Grecja PAOK Saloniki
17 Nikos Smaragdis 12.02.1982 (19) 202 Grecja PAOK Saloniki
18 Tontor-Zlatko Baew 31.05.1977 (23) 200 Grecja AO Orestiada

Hiszpania Hiszpania[edytuj | edytuj kod]

Trener: Francisco Hervás
Asystent: Pascual Saurín[4]

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub
1 Rafa Pascual 16.03.1970 (31) 196 Japonia Panasonic Matsushita Panthers
2 Pedro Cabrera 31.10.1978 (22) 203 Hiszpania CV Calvo Sotelo Gran Canaria
3 Daniel Eugenio 11.09.1979 (21) 195 Hiszpania Club Vigo Voleibol
4 Alfonso Flores 24.08.1975 (25) 189 Hiszpania Numancia Voleibol
5 Luis Pedro Suela 07.07.1976 (24) 195 Hiszpania Numancia Voleibol
6 Juan Carlos Vega 15.09.1975 (25) 192 Włochy Grande Volley Asti
7 Jordi Gens 21.07.1978 (22) 190 Hiszpania PTV Malaga
8 Gustavo Saucedo 05.01.1978 (23) 195 Hiszpania Tarragona SPiSP
9 Alexis Valido 09.03.1976 (25) 188 Niemcy VfB Friedrichshafen
10 Cosme Prenafeta 09.12.1971 (29) 188 Hiszpania CV Almería
11 Carlos Carreño 19.04.1973 (28) 198 Hiszpania CV Almería
12 Guillermo Falasca 24.10.1977 (23) 200 Francja Stade Poitevin Poitiers
13 José Antonio Casilla 29.08.1979 (21) 197 Hiszpania Numancia Voleibol
14 José Luis Moltó 29.06.1975 (25) 206 Belgia Noliko Maaseik
15 Manuel Sevillano 02.07.1981 (19) 194 Hiszpania Numancia Voleibol
16 Juan José Salvador 18.12.1975 (25) 200 Włochy A.S. Volley Lube
17 Enrique De La Fuente 11.08.1975 (25) 195 Włochy Trentino Volley
18 Antonio Cabrera 11.09.1977 (23) 201 Hiszpania CV Calvo Sotelo Gran Canaria

Holandia Holandia[edytuj | edytuj kod]

Trener: Bert Goedkoop
Asystent: Stewart Bernard[5]

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub
1 Dirk-Jan van Gendt 18.07.1974 (26) 185 Holandia Vrevok Nieuwegein
2 Nico Freriks 22.12.1981 (19) 192 Holandia SSS
3 Sander Olsthoorn 21.07.1974 (26) 207 Holandia Dynamo Apeldoorn
4 Reinder Nummerdor 10.09.1976 (24) 194 Włochy Gabeca Montichiari
5 Guido Görtzen 09.11.1970 (30) 202 Włochy Pallavolo Modena
6 Richard Schuil 02.05.1973 (28) 202 Belgia Noliko Maaseik
7 Mike van de Goor 14.05.1973 (27) 207 Holandia Dynamo Apeldoorn
8 Kars van Tarel 30.09.1974 (26) 193 Holandia Dynamo Apeldoorn
9 Bas van de Goor 04.09.1971 (29) 208 Włochy Sisley Treviso
10 Joost Kooistra 31.10.1976 (24) 196 Holandia Dynamo Apeldoorn
11 Erik Schuil 16.10.1977 (23) 195 Holandia Capelle
12 Jochem de Gruijter 18.04.1978 (23) 199 Holandia VC Nesselande
13 Joppe Paulides 13.04.1982 (19) 203 Holandia SSS
14 Robert Horstink 26.12.1981 (19) 201 Holandia Dynamo Apeldoorn
15 Gerjan Huisken 07.12.1977 (23) 210 Holandia Capelle
16 Allan van de Loo 10.01.1975 (26) 196 Holandia Vrevok Nieuwegein
17 Martijn Dieleman 11.05.1979 (22) 202 Hiszpania Numancia Voleibol
18 Jeroen Trommel 01.08.1980 (20) 194 Holandia Capelle

Japonia Japonia[edytuj | edytuj kod]

Trener: Mikiyasu Tanaka
Asystent: Kazumoto Yoneyama[6]

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub
1 Nobuyoshi Hosokawa 17.05.1973 (27) 191 Japonia NEC Blue Rockets
2 Tomonori Takahashi 12.07.1973 (27) 195 Japonia Osaka Blazers Sakai
3 Nobuharu Saito 29.09.1973 (27) 205 Japonia Toray Arrows
4 Yōsuke Ōmori 23.05.1974 (26) 188 Japonia NEC Blue Rockets
5 Seido Watanabe 28.08.1975 (25) 193 Japonia NEC Blue Rockets
6 Kentarō Asahi 19.09.1975 (25) 197 Japonia Suntory Sunbirds
7 Shinnosuke Wakito 02.11.1975 (25) 183 Japonia NEC Blue Rockets
8 Katsutoshi Tsumagari 02.11.1975 (25) 183 Japonia Suntory Sunbirds
9 Hiroaki Kawaura 13.11.1975 (25) 200 Japonia Fuji Film Planets
10 Masakazu Ushio 13.06.1976 (24) 185 Japonia Panasonic Matsushita Panthers
11 Yōichi Katō 12.08.1976 (24) 190 Japonia Toray Arrows
12 Yūichirō Sawahata 14.03.1977 (23) 196 Japonia Osaka Blazers Sakai
13 Hiroyuki Kikuchi 15.05.1978 (22) 194 Japonia NEC Blue Rockets
14 Takahiro Yamamoto 12.07.1978 (22) 202 Japonia Panasonic Matsushita Panthers
15 Hiroyuki Kai 17.07.1978 (22) 193 Japonia Osaka Blazers Sakai
16 Ryūji Naohiro 01.10.1978 (22) 198 Japonia JT Thunders
17 Daisuke Usami 29.03.1979 (22) 184 Japonia NEC Blue Rockets
18 Kazuma Kishimoto 27.07.1979 (21) 195 Japonia Uniwersytet Kindai

Federalna Republika Jugosławii Jugosławia[edytuj | edytuj kod]

Trener: Zoran Gajić
Asystent: Bogdan Sretenović[7]

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub
1 Rajko Jokanović 27.11.1971 (29) 190 Niemcy Bayer Wuppertal
2 Goran Marić 02.11.1981 (19) 204 Serbia Vojvodina Nowy Sad
3 Vladimir Batez 07.09.1969 (31) 194 Włochy Latina Volley
4 Bojan Janić 11.03.1982 (19) 198 Serbia Crvena zvezda Belgrad
5 Edin Škorić 01.12.1975 (25) 195 Grecja Panellinios GS
6 Slobodan Boškan 18.08.1975 (25) 197 Włochy Trentino Volley
7 Đula Mešter 03.04.1972 (29) 203 Włochy Trentino Volley
8 Vasa Mijić 11.04.1973 (28) 186 Serbia Vojvodina Nowy Sad
9 Nikola Grbić 06.09.1973 (27) 195 Włochy Volley Milano
10 Vladimir Grbić 14.12.1970 (30) 193 Włochy Roma Volley
11 Ilija Nikolić 03.08.1974 (26) 194 Francja Nice VB
12 Andrija Gerić 24.01.1977 (24) 203 Włochy Gabeca Montichiari
13 Goran Vujević 27.02.1973 (28) 192 Włochy Magna Grecia Volley
14 Ivan Miljković 13.09.1979 (21) 206 Włochy A.S. Volley Lube
15 Veljko Petković 23.01.1977 (24) 199 Serbia Vojvodina Nowy Sad
16 Milan Marković 20.01.1980 (21) 203 Federalna Republika Jugosławii Budvanska Rivijera Budva
17 Danilo Mrđa 17.06.1977 (23) 205 Serbia Crvena zvezda Belgrad
18 Igor Vušurović 24.09.1974 (26) 200 Włochy Roma Volley

Kuba Kuba[edytuj | edytuj kod]

Trener: Gilberto Herrera
Asystent: Luis Oviedo[8]

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub
1 Leonel Marshall 25.09.1979 (21) 196 Kuba Ciudad Habana
2 Ihosvany Chambers 26.03.1972 (29) 184 Kuba Cienfuegos
3 Rodolfo Sánchez 27.05.1969 (31) 198 Kuba Pinar del Río
4 Yaniel Garay Gomez 20.11.1980 (20) 201 Kuba Cienfuegos
5 Jorge Hernández Larrinaga 20.08.1978 (22) 199 Kuba Ciudad Habana
6 Iván Ruiz 26.03.1977 (24) 197 Kuba Camagüey
7 Ángel Dennis 13.06.1977 (23) 194 Kuba Ciudad Habana
8 Pavel Pimienta 03.08.1976 (24) 204 Kuba Camagüey
9 Raúl Diago 01.08.1967 (33) 191 Kuba Matanzas
10 Tomás Aldazabal 30.05.1976 (24) 193 Kuba Ciudad Habana
11 Raidel Romero Poey 20.02.1982 (19) 198 Kuba Ciudad Habana
12 Ramón Gato 16.11.1973 (27) 192 Kuba Camagüey
13 Alain Roca 07.09.1976 (24) 198 Kuba Ciudad Habana
14 Ihosvany Hernández Rivera 06.08.1972 (28) 206 Kuba Ciudad Habana
15 Javier González 21.01.1983 (18) 192 Kuba Ciudad Habana
16 Yosenqui García 07.01.1977 (24) 200 Kuba Pinar del Río
17 Odelvis Dominico Speek 06.05.1977 (24) 205 Kuba Ciudad Habana
18 Yasser Romero 05.08.1979 (21) 190 Kuba Ciudad Habana

Niemcy Niemcy[edytuj | edytuj kod]

Trener: Rumunia Stelian Moculescu
Asystent: Söhnke Hinz[9]

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub
1 Marco Liefke 15.07.1974 (26) 208 Niemcy SCC Berlin
2 Frank Bachmann 27.12.1977 (23) 191 Niemcy Bayer Wuppertal
3 Bogdan Jalowietzki 13.12.1967 (33) 203 Niemcy VfB Friedrichshafen
4 Axel Jennewein 26.09.1973 (27) 190 Włochy Pallavolo Lamezia
5 Björn Andrae 14.05.1981 (19) 200 Niemcy VfB Friedrichshafen
6 Holger Kleinbub 20.08.1971 (29) 206 Niemcy VfB Friedrichshafen
7 Stefan Hübner 13.06.1975 (25) 200 Włochy Pallavolo Loreto
8 Michael Mayer 14.02.1980 (21) 193 Niemcy TSV Unterhaching
9 Wolfgang Kuck 12.10.1967 (33) 197 Francja Montpellier UC
10 Ralph Bergmann 26.05.1970 (30) 206 Belgia VC Lennik
11 Frank Dehne 14.02.1976 (25) 202 Niemcy SCC Berlin
12 Christian Pampel 06.09.1979 (21) 198 Niemcy VfB Friedrichshafen
13 Steffen Busse 19.04.1975 (26) 201 Niemcy VV Lipsk
14 Gabriel Krüger 11.02.1976 (25) 198 Niemcy SCC Berlin
15 Mark Siebeck 14.10.1975 (25) 195 Niemcy VV Lipsk
16 Ilja Wiederschein 05.04.1977 (24) 198 Niemcy SCC Berlin
17 Norbert Walter 01.07.1979 (21) 208 Niemcy SCC Berlin
18 Armin Dewes 04.12.1979 (21) 212 Niemcy VfB Friedrichshafen

Polska Polska[edytuj | edytuj kod]

Trener: Ryszard Bosek
Asystent: Wojciech Drzyzga[10]

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub
1 Andrzej Stelmach 15.08.1972 (28) 200 Włochy 4Torri Ferrara Volley
2 Grzegorz Szymański 12.07.1978 (22) 202 Polska AZS Częstochowa
3 Piotr Gruszka 08.03.1977 (24) 206 Włochy Cagliari Volley
4 Krzysztof Janczak 12.11.1974 (26) 202 Polska Jastrzębie Borynia
5 Paweł Zagumny 18.10.1977 (23) 200 Włochy Pallavolo Padwa
6 Dawid Murek 24.07.1977 (23) 196 Polska AZS Częstochowa
7 Krzysztof Wójcik 20.10.1960 (40) 181 Polska Jastrzębie Borynia
8 Rafał Musielak 22.08.1973 (27) 194 Polska Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
9 Przemysław Michalczyk 19.01.1973 (28) 189 Polska Jastrzębie Borynia
10 Robert Prygiel 17.04.1976 (25) 200 Polska Czarni Radom
11 Marcin Prus 16.10.1978 (22) 198 Polska Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
12 Jarosław Stancelewski 11.05.1974 (27) 204 Polska Czarni Radom
13 Łukasz Kadziewicz 20.09.1980 (20) 206 Polska AZS Olsztyn
14 Paweł Papke 13.02.1977 (24) 196 Polska Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
15 Marcin Kocik 07.05.1979 (22) 196 Polska Czarni Radom
16 Łukasz Żygadło 02.08.1979 (21) 201 Polska AZS Częstochowa
17 Michał Bąkiewicz 22.03.1981 (20) 197 Polska AZS Częstochowa
18 Arkadiusz Gołaś 10.05.1981 (20) 201 Polska AZS Częstochowa

Portugalia Portugalia[edytuj | edytuj kod]

Trener: Kuba Juan Diaz Mariño
Asystent: Carlos Maia[10]

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub
1 Ubirajara Pereira 25.08.1970 (30) 198 Portugalia Castêlo da Maia GC
2 Miguel Soares 07.05.1969 (32) 193 Portugalia Leixões SC
3 Manuel Silva 28.12.1973 (27) 192 Hiszpania Numancia Voleibol
4 Wagner Silva 27.07.1969 (31) 187 Portugalia Castêlo da Maia GC
5 Roberto Reis 02.03.1980 (21) 190 Portugalia Esmoriz GC
6 Nilson Júnior 01.07.1965 (35) 190 Portugalia Castêlo da Maia GC
7 Marco Silva 10.05.1975 (26) 187 Portugalia CD Nacional
8 Alexandre Afonso 25.03.1968 (33) 191 Portugalia CD Fiães
9 Bruno Lima 18.09.1976 (24) 180 Portugalia Esmoriz GC
10 Bruno Carvalho 06.05.1975 (26) 193 Portugalia Leixões SC
11 Hugo Gaspar 02.09.1982 (18) 200 Portugalia Esmoriz GC
12 Pedro Azenha 06.04.1976 (25) 183 Portugalia Castêlo da Maia GC
13 Jorge Alves 27.02.1978 (23) 187 Portugalia Castêlo da Maia GC
14 Carlos Teixeira 11.03.1976 (25) 182 Portugalia Castêlo da Maia GC
15 Rui Monteiro 07.09.1974 (26) 188 Portugalia Esmoriz GC
16 Rogério Lopes 17.02.1970 (31) 186 Portugalia Castêlo da Maia GC
17 Adriano Paço 28.01.1976 (25) 195 Portugalia Vitória SC
18 Alexandre Castro 03.03.1980 (21) 191 Portugalia Leixões SC

Rosja Rosja[edytuj | edytuj kod]

Trener: Giennadij Szypulin
Asystent: Władimir Kondra[11]

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub
1 Maksim Tierioszyn 05.08.1979 (21) 200 Rosja MGTU-Łużniki Moskwa
2 Jurij Lewkin 12.03.1974 (27) 195 Rosja MGTU-Łużniki Moskwa
3 Grigorij Afinogienow 25.03.1980 (21) 205 Rosja Iskra Odincowo
4 Pawieł Abramow 23.04.1979 (22) 198 Rosja Iskra Odincowo
5 Aleksiej Bowduj 26.10.1977 (23) 200 Rosja UEM-Izumrud Jekaterynburg
6 Igor Szulepow 16.11.1972 (28) 203 Włochy Pallavolo Parma
7 Aleksiej Kazakow 18.03.1976 (25) 217 Włochy Pallavolo Modena
8 Jewgienij Mitkow 23.03.1972 (29) 194 Włochy Gabeca Montichiari
9 Siergiej Tietiuchin 23.09.1975 (25) 197 Włochy Pallavolo Parma
10 Roman Jakowlew 13.08.1976 (24) 202 Włochy Pallavolo Modena
11 Konstantin Uszakow 24.03.1970 (31) 198 Włochy Trentino Volley
12 Dienis Garkuszenko 09.02.1977 (24) 192 Rosja Nieftianik Baszkirii Ufa
13 Andriej Jegorczew 08.02.1978 (23) 205 Rosja Biełogorje-Dinamo Biełgorod
14 Aleksandr Kosariew 30.09.1977 (23) 203 Rosja Biełogorje-Dinamo Biełgorod
15 Aleksandr Gierasimow 22.01.1975 (26) 201 Rosja UEM-Izumrud Jekaterynburg
16 Ilja Sawieljew 10.06.1971 (29) 202 Japonia JT Thunders
17 Roman Archipow 08.11.1980 (20) 191 Rosja MGTU-Łużniki Moskwa
18 Aleksiej Kuleszow 24.02.1979 (22) 206 Rosja Biełogorje-Dinamo Biełgorod

Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone[edytuj | edytuj kod]

Trener: Doug Beal
Asystent: Brad Saindon[12]

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub
1 Richard Lambourne 06.05.1975 (26) 193 bez klubu
2 Greg Romano 11.04.1973 (28) 195 Włochy Pallavolo Lamezia
3 Brandon Taliaferro 28.09.1977 (23) 196 Stany Zjednoczone UCLA
4 Phil Eatherton 02.01.1974 (27) 207 Hiszpania CV Almería
5 Erik Sullivan 09.08.1972 (28) 194 Holandia Dynamo Apeldoorn
6 Colin McMillan 10.06.1977 (23) 210 bez klubu
7 Donald Suxho 21.02.1976 (25) 196 bez klubu
8 William Priddy 01.10.1977 (23) 193 Włochy Volley Forlì
9 Scott Wong 01.11.1978 (22) 196 Stany Zjednoczone Pepperdine University
10 Riley Salmon 02.07.1976 (24) 197 Włochy Tomei Livorno Pallavolo
11 Jeff Ptak 11.11.1979 (21) 196 Stany Zjednoczone Indiana University
12 Thomas Hoff 09.06.1973 (27) 203 Japonia Toray Arrows
13 Clayton Stanley 20.01.1978 (23) 205 bez klubu
14 Kevin Barnett 14.05.1974 (26) 200 Austria hotVolleys Wiedeń
15 Mike Wall 28.02.1980 (21) 190 Stany Zjednoczone Brigham Young University
16 Chris Seiffert 06.01.1978 (23) 190 bez klubu
17 Matt Olsen 16.01.1976 (25) 195 Stany Zjednoczone Brigham Young University
18 Adam Naeve 09.02.1978 (23) 211 Stany Zjednoczone UCLA

Wenezuela Wenezuela[edytuj | edytuj kod]

Trener: José David Suárez
Asystent: Luis Miguel Díaz[13]

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub
1 Jorge Reyes 16.03.1976 (25) 192 Wenezuela Indios de Miranda
2 Manuel Blanco 21.12.1977 (23) 193 Argentyna Club Náutico Hacoaj
3 Andy Rojas 02.10.1977 (23) 197 Grecja Olympiakos Pireus
4 Gustavo Valderrama 31.07.1977 (23) 192 Hiszpania Club Vigo Voleibol
5 José Polanco 18.02.1973 (28) 180 Wenezuela Indios de Miranda
6 Heriberto Quero 06.03.1977 (24) 190 Włochy Indomita Salerno
7 Carlos Tejeda 29.09.1980 (20) 198 Argentyna Club Obras Sanitarias
8 Andrés Manzanillo 01.08.1977 (23) 197 Argentyna UBA
9 Héctor Guzmán 04.02.1978 (23) 195 Włochy Pinuccio Capurso Volley Gioia
10 Alvarado 29.08.1975 (25) 198
11 Ernardo Gómez 30.07.1982 (18) 195 Grecja Olympiakos Pireus
12 Magdiel Robles 30.11.1973 (27) 198 Wenezuela Indios de Miranda
13 Kenneth Blanca 28.12.1979 (21) 201 Hiszpania Club Vigo Voleibol
14 Thomas Ereú 25.10.1979 (21) 193 Włochy Pallavolo Mantova
15 José Torres 19.03.1980 (21) 199 Wenezuela Indios de Miranda
16 Jorge Silva 22.04.1980 (21) 186 Argentyna Club de Regatas San Nicolás
17 Juan Carlos Blanco 27.07.1981 (19) 193 Wenezuela Indios de Miranda
18 Rodman Valera 20.04.1982 (19) 188 Wenezuela Indios de Miranda

Włochy Włochy[edytuj | edytuj kod]

Trener: Andrea Anastasi
Asystent: Luigi Schiavon[14]

Nr Imię i nazwisko Data urodzenia
(wiek)
Wzrost
(cm)
Klub
1 Matej Černič 13.09.1978 (22) 194 Włochy 4Torri Ferrara Volley
2 Paolo Cozzi 26.05.1980 (20) 200 Włochy Volley Milano
3 Luca Tencati 16.03.1979 (22) 200 Włochy Sisley Treviso
4 Luigi Mastrangelo 17.08.1975 (25) 202 Włochy Piemonte Volley
5 Cristian Casoli 27.01.1975 (26) 194 Włochy Piemonte Volley
6 Daniele Sottile 17.08.1979 (21) 186 Włochy Pallavolo Torino
7 Paolo Torre 26.11.1976 (24) 201 Włochy Piemonte Volley
8 Alberto Cisolla 10.10.1977 (23) 197 Włochy Sisley Treviso
9 Lorenzo Bernardi 11.08.1968 (32) 199 Włochy Sisley Treviso
10 Simone Rosalba 31.01.1976 (25) 197 Włochy A.S. Volley Lube
11 Hristo Zlatanov 21.04.1976 (25) 201 Włochy Volley Milano
12 Mirko Corsano 28.10.1973 (27) 191 Włochy A.S. Volley Lube
13 Francesco Biribanti 17.01.1976 (25) 198 Włochy Palermo Volley
14 Alessandro Fei 29.11.1978 (22) 204 Włochy A.S. Volley Lube
15 Alessandro Farina 16.05.1976 (24) 182 Włochy Sisley Treviso
16 Vigor Bovolenta 30.05.1974 (26) 202 Włochy Pallavolo Modena
17 Leondino Giombini 30.01.1975 (26) 205 Włochy Trentino Volley
18 Valerio Vermiglio 01.03.1976 (25) 190 Włochy Pallavolo Parma

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Team Composition - Argentina (ang.). fivb.ch. [dostęp 2018-07-20]. [zarchiwizowane z tego adresu].
  2. Team Composition - Brazil (ang.). fivb.ch. [dostęp 2018-07-20]. [zarchiwizowane z tego adresu].
  3. Team Composition - France (ang.). fivb.ch. [dostęp 2018-07-20]. [zarchiwizowane z tego adresu].
  4. a b Team Composition - Greece (ang.). fivb.ch. [dostęp 2018-07-20]. [zarchiwizowane z tego adresu].
  5. Team Composition - Netherlands (ang.). fivb.ch. [dostęp 2018-07-20]. [zarchiwizowane z tego adresu].
  6. Team Composition - Japan (ang.). fivb.ch. [dostęp 2018-07-20]. [zarchiwizowane z tego adresu].
  7. Team Composition - Japan (ang.). fivb.ch. [dostęp 2018-07-20]. [zarchiwizowane z tego adresu].
  8. Team Composition - Cuba (ang.). fivb.ch. [dostęp 2018-07-20]. [zarchiwizowane z tego adresu].
  9. Team Composition - Germany (ang.). fivb.ch. [dostęp 2018-07-20]. [zarchiwizowane z tego adresu].
  10. a b Team Composition - Poland (ang.). fivb.ch. [dostęp 2018-07-20]. [zarchiwizowane z tego adresu].
  11. Team Composition - Russia (ang.). fivb.ch. [dostęp 2018-07-20]. [zarchiwizowane z tego adresu].
  12. Team Composition - USA (ang.). fivb.ch. [dostęp 2018-07-20]. [zarchiwizowane z tego adresu].
  13. Team Composition - Venezuela (ang.). fivb.ch. [dostęp 2018-07-20]. [zarchiwizowane z tego adresu].
  14. Team Composition - Italy (ang.). fivb.ch. [dostęp 2018-07-20]. [zarchiwizowane z tego adresu].