Liga Światowa w Piłce Siatkowej 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Liga Światowa 2016
2016 World League
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2015 2017 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator FIVB
Szczegóły turnieju
Gospodarz Kraków,  Polska
Otwarcie 16 czerwca
Zamknięcie (finał) 17 lipca 2016, Kraków
Liczba drużyn 36 (z 5 konfederacji)
Liczba aren 27
I miejsce  Serbia
II miejsce  Brazylia
III miejsce  Francja
Statystyki turnieju
Liczba meczów 162
Najlepszy zawodnik (MVP) Serbia Marko Ivović
Strona internetowa

Liga Światowa 2016 − 27. edycja międzynarodowych rozgrywek siatkarskich. W zawodach bierze udział 36 drużyn podzielone na grupy w trzech dywizjach. Turniej finałowy z udziałem 6 reprezentacji w dniach 13–17 lipca 2016 odbył się w Polsce[1].

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

W związku z odbywającym się w tym roku turniejem olimpijskim postanowiono zreorganizować rozgrywki. 36 zespołów podzielono na 24 grupy w trzech dywizjach. Pierwszą dywizję stanowi "Elita". W jej skład wchodzi 12 zespołów. Podzielone one będą na dziewięć grup. Każda drużyna znajdzie się w trzech grupach. Po rozegraniu wszystkich meczów punkty sumuje się we wspólnej tabeli. Najlepsze pięć drużyn awansuje do fazy finałowej. Stawkę finalistów uzupełni gospodarz turnieju. Druga dywizja to "Zaplecze". Jest ona podzielona na dziewięć grup, po 4 zespoły w każdej. Każdy zespół znajdzie się w trzech grupach. Po stworzeniu wspólnej tabeli trzy najlepsze zespoły wraz z gospodarzem barażu zmierzą się ze sobą o jedno miejsce w przyszłorocznej I dywizji. Najgorsza drużyna I dywizji spadnie do niższej dywizji, a jej miejsce zajmie najlepsza z II dywizji. Ostatnia dywizja to "Pretendenci". W ich skład wchodzi 12 zespołów podzielonych na sześć grup. Każda drużyna znajdzie się w dwóch grupach. Po stworzeniu wspólnej tabeli trzy najlepsze drużyny oraz gospodarz baraży zmierzą się ze sobą w turnieju finałowym. Najlepsza drużyna rozgrywek wywalczy awans do wyższej dywizji w przyszłym roku. Jej miejsce zajmie najgorsza drużyna drugiej dywizji.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Grupy dywizji 1 i 2 zostały przedstawione 18 sierpnia 2015[2]. Grupy dywizji 3 zostały przedstawione 29 października 2015[3].

Dywizja I Dywizja II Dywizja III

 Argentyna
 Australia
 Belgia
 Brazylia
 Bułgaria
 Francja
 Iran
 Polska
 Rosja
 Serbia
 Stany Zjednoczone
 Włochy

 Chiny
 Czechy
 Egipt
 Finlandia
 Holandia
 Japonia
 Kanada
 Korea Południowa
 Kuba
 Portugalia
 Słowacja
 Turcja

 Chińskie Tajpej
 Czarnogóra
 Grecja
 Hiszpania
 Katar
 Kazachstan
 Meksyk
 Niemcy
 Portoryko
 Słowenia
 Tunezja
 Wenezuela

Składy drużyn[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Dywizja I[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.  Brazylia 23 9 8 (1) 1 (0) 25 8 3,125 793 681 1,164
2.  Stany Zjednoczone 23 9 8 (1) 1 (0) 25 9 2,778 814 748 1,088
3.  Serbia 21 9 7 (1) 2 (1) 23 11 2,091 810 738 1,098
4.  Francja 20 9 6 (0) 3 (2) 23 10 2,3 806 735 1,097
5.  Włochy 19 9 6 (0) 3 (1) 20 10 2 715 654 1,093
6.  Rosja 15 9 5 (0) 4 (0) 15 14 1,071 698 662 1,054
7.  Iran 9 9 4 (3) 5 (0) 15 22 0,682 777 861 0,902
8.  Belgia 11 9 3 (1) 6 (3) 15 20 0,75 760 779 0,976
9.  Argentyna 10 9 3 (1) 6 (2) 16 20 0,8 824 835 0,987
10.  Polska 8 9 3 (1) 6 (0) 11 22 0,5 755 815 0,926
11.  Bułgaria 2 9 1 (1) 8 (0) 8 26 0,308 706 810 0,872
12.  Australia 1 9 0 (0) 9 (1) 3 27 0,111 600 740 0,811

Źródło: http://worldleague.2016.fivb.com/en/competition/results-and-ranking/group1
Zasady ustalania kolejności: 1. większa liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. mecze bezpośrednie..
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     awans do fazy finałowej

     gospodarz turnieju finałowego

     spadek do Dywizji II

Grupa A1

Australia Sydney

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
17.06 18:10 Francja  3:0  Włochy 25:23 25:22 25:18     2100 [1]
17.06 20:40 Australia  0:3  Belgia 27:29 18:25 22:25     2520 [2]
18.06 17:40 Belgia  0:3  Włochy 15:25 23:25 21:25     3000 [3]
18.06 20:10 Australia  0:3  Francja 14:25 18:25 21:25     4426 [4]
19.06 12:40 Belgia  3:2  Francja 13:25 26:24 21:25 25:18 15:12 2000 [5]
19.06 15:10 Australia  0:3  Włochy 23:25 23:25 20:25     2500 [6]

Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego (GMT+10), różnica w stosunku do CEST wynosi -8 godzin.

Grupa B1

Brazylia Rio de Janeiro

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
16.06 14:10 Brazylia  3:0  Iran 25:19 25:16 28:26     3950 [7]
16.06 17:15 Argentyna  1:3  Stany Zjednoczone 24:26 23:25 25:22 22:25   1360 [8]
17.06 14:10 Brazylia  3:0  Argentyna 25:21 25:13 26:24     5520 [9]
17.06 16:30 Stany Zjednoczone  3:1  Iran 23:25 25:13 27:25 26:24   3530 [10]
19.06 20:30 Iran  3:2  Argentyna 25:22 25:20 21:25 13:25 15:11 5437 [11]
19.06 23:10 Brazylia  3:1  Stany Zjednoczone 25:19 25:15 22:25 25:22   9573 [12]

Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego (GMT-3), różnica w stosunku do CEST wynosi +5 godzin.

Grupa C1

Rosja Kaliningrad

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
17.06 16:40 Bułgaria  1:3  Polska 25:19 19:25 17:25 20:25   1415 [13]
17.06 19:10 Rosja  0:3  Serbia 22:25 32:34 17:25     6020 [14]
18.06 16:40 Bułgaria  0:3  Serbia 26:28 25:27 18:25     1630 [15]
18.06 19:10 Rosja  3:0  Polska 25:22 25:19 25:22     6910 [16]
19.06 16:40 Serbia  3:0  Polska 25:20 25:20 25:23     1345 [17]
19.06 19:10 Rosja  3:1  Bułgaria 20:25 25:18 25:17 25:22   5510 [18]

Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego (GMT+2)

Grupa D1

Polska Łódź

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
24.06 17:10 Rosja  0:3  Francja 22:25 34:36 20:25     1200 [19]
24.06 20:10 Polska  3:1  Argentyna 26:24 31:29 36:38 25:22   4000 [20]
25.06 17:10 Francja  2:3  Argentyna 25:19 21:25 23:25 27:25 13:15 4000 [21]
25.06 20:10 Polska  1:3  Rosja 17:25 20:25 25:20 15:25   9800 [22]
26.06 17:10 Argentyna  3:0  Rosja 25:18 25:20 28:26     2480 [23]
26.06 20:10 Polska  0:3  Francja 28:30 20:25 29:31     7000 [24]

Grupa E1

Włochy Rzym

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
24.06 17:00 Belgia  3:2  Stany Zjednoczone 25:17 20:25 21:25 25:21 10:15 3000 [25]
24.06 20:00 Australia  0:3  Włochy 15:25 27:29 17:25     5200 [26]
25.06 17:00 Stany Zjednoczone  3:1  Australia 20:25 25:17 25:23 25:20   2500 [27]
25.06 20:00 Włochy  3:0  Belgia 25:20 25:17 31:29     4930 [28]
26.06 15:30 Australia  0:3  Belgia 21:25 22:25 17:25     3000 [29]
26.06 18:30 Stany Zjednoczone  3:0  Włochy 25:22 25:23 25:23     8250 [30]

Grupa F1

Serbia Belgrad

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.06 16:00 Iran  3:1  Bułgaria 18:25 25:20 25:23 25:20   450 [31]
23.06 19:00 Brazylia  1:3  Serbia 25:19 15:25 21:25 22:25   8000 [32]
24.06 16:00 Brazylia  3:1  Iran 25:18 24:26 25:16 25:17   400 [33]
24.06 19:00 Serbia  3:1  Bułgaria 25:18 21:25 25:19 25:23   2500 [34]
25.06 16:00 Bułgaria  0:3  Brazylia 14:25 21:25 12:25     450 [35]
25.06 19:00 Iran  1:3  Serbia 19:25 26:24 18:25 21:25   3000 [36]

Grupa G1

Francja Nancy

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
01.07 15:00 Brazylia  3:0  Polska 30:28 25:21 25:16     1800 [37]
01.07 18:00 Francja  3:0  Belgia 25:19 28:26 25:20     2000 [38]
02.07 15:00 Brazylia  3:2  Belgia 20:25 25:23 22:25 25:23 15:11 2200 [39]
02.07 18:00 Francja  3:1  Polska 22:25 30:28 25:22 25:19   4330 [40]
03.07 15:00 Belgia  2:3  Polska 25:19 23:25 22:25 25:20 13:15 4470 [41]
03.07 18:00 Francja  1:3  Brazylia 21:25 24:26 25:22 21:25   4580 [42]

Grupa H1

Stany Zjednoczone Dallas

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
01.07 17:30 Australia  0:3  Rosja 19:25 24:26 12:25     4000 [43]
01.07 19:30 Stany Zjednoczone  3:1  Bułgaria 23:25 25:21 27:25 25:21   7250 [44]
02.07 17:30 Bułgaria  0:3  Rosja 20:25 14:25 18:25     3950 [45]
02.07 19:30 Stany Zjednoczone  3:0  Australia 25:14 26:24 25:15     7096 [46]
03.07 12:30 Stany Zjednoczone  3:0  Rosja 35:33 25:17 25:21     8000 [47]
03.07 15:00 Bułgaria  3:2  Australia 25:20 21:25 25:18 23:25 16:14 1625 [48]

Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego (GMT-5), różnica w stosunku do CEST wynosi +7 godzin.

Grupa I1

Iran Teheran

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
01.07 18:00 Włochy  3:1  Argentyna 25:18 25:20 22:25 25:22   5000 [49]
01.07 21:00 Iran  3:2  Serbia 18:25 22:25 25:22 25:23 16:14 12000 [50]
02.07 18:00 Serbia  0:3  Argentyna 23:25 22:25 20:25     12000 [51]
02.07 21:00 Iran  0:3  Włochy 20:25 20:25 21:25     12000 [52]
03.07 18:00 Włochy  2:3  Serbia 19:25 18:25 25:19 25:22 15:17 8850 [53]
03.07 21:00 Iran  3:2  Argentyna 25:23 22:25 21:25 25:22 16:14 12000 [54]

Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego (GMT+4:30), różnica w stosunku do CEST wynosi -2:30 godzin.

Dywizja II[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.  Kanada 24 9 8 (1) 1 (1) 26 7 3,714 787 677 1,162
2.  Turcja 21 9 8 (3) 1 (0) 25 10 2,5 813 756 1,075
3.  Holandia 19 9 6 (1) 3 (2) 22 15 1,467 839 768 1,092
4.  Finlandia 18 9 6 (2) 3 (2) 22 16 1,375 858 826 1,039
5.  Czechy 13 9 5 (3) 4 (1) 19 19 1 837 850 0,985
6.  Chiny 12 9 4 (0) 5 (0) 13 17 0,765 681 681 1
7.  Egipt 11 9 4 (2) 5 (1) 15 20 0,75 781 816 0,957
8.  Słowacja 10 9 3 (1) 6 (2) 15 22 0,682 788 843 0,935
9.  Kuba 9 9 3 (3) 6 (3) 18 24 0,75 891 917 0,972
10.  Korea Południowa 9 9 3 (2) 6 (2) 14 22 0,636 804 820 0,98
11.  Japonia 9 9 2 (0) 7 (3) 14 21 0,667 763 803 0,95
12.  Portugalia 7 9 2 (1) 7 (2) 13 23 0,565 758 843 0,899

Źródło: http://worldleague.2016.fivb.com/en/competition/results-and-ranking/group2#anchorRK2
Zasady ustalania kolejności: 1. większa liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. mecze bezpośrednie..
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     awans do fazy finałowej

     gospodarz turnieju finałowego

     spadek do Dywizji III

Grupa A2

Turcja Izmir

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
17.06 14:30 Holandia  3:1  Słowacja 24:26 25:11 25:23 25:22   100 [55]
17.06 17:30 Turcja  3:1  Portugalia 25:22 25:20 28:30 25:19   1000 [56]
18.06 14:30 Portugalia  0:3  Holandia 14:25 18:25 17:25     100 [57]
18.06 17:30 Turcja  3:0  Słowacja 27:25 25:23 25:22     1100 [58]
19.06 14:30 Portugalia  2:3  Słowacja 25:18 25:21 21:25 23:25 17:19 150 [59]
19.06 17:30 Turcja  3:0  Holandia 25:21 25:20 25:23     1500 [60]

Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego (GMT+3), różnica w stosunku do CEST wynosi +1 godzin.

Grupa B2

Japonia Osaka

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
17.06 16:10 Kuba  3:2  Korea Południowa 33:31 25:18 14:25 22:25 15:6 1950 [61]
17.06 19:15 Japonia  3:0  Finlandia 26:24 25:20 25:23     6700 [62]
18.06 16:10 Japonia  2:3  Kuba 25:27 25:21 25:16 28:30 11:15 8600 [63]
18.06 19:15 Finlandia  3:2  Korea Południowa 25:22 25:20 27:29 19:25 19:17 2100 [64]
19.06 16:10 Kuba  1:3  Finlandia 18:25 25:15 23:25 23:25   2650 [65]
19.06 19:15 Japonia  3:0  Korea Południowa 25:21 25:17 26:24     9000 [66]

Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego (GMT+3), różnica w stosunku do CEST wynosi +7 godzin.

Grupa C2

Czechy Czeskie Budziejowice

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
17.06 16:00 Czechy  2:3  Egipt 25:21 22:25 20:25 25:22 12:15 1400 [67]
17.06 19:00 Chiny  0:3  Kanada 18:25 22:25 21:25     435 [68]
18.06 15:10 Kanada  3:0  Egipt 25:23 25:19 25:16     180 [69]
18.06 18:10 Chiny  1:3  Czechy 25:21 22:25 23:25 17:25   3130 [70]
19.06 15:10 Egipt  3:0  Chiny 25:20 28:26 26:24     230 [71]
19.06 18:10 Czechy  1:3  Kanada 16:25 23:25 26:24 24:26   2360 [72]

Grupa D2

Słowacja Bratysława

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.06 17:00 Holandia  2:3  Czechy 21:25 25:19 23:25 25:20 11:15 1500 [73]
23.06 20:00 Słowacja  3:1  Kuba 25:19 25:23 22:25 25:22   2900 [74]
24.06 17:00 Kuba  2:3  Czechy 19:25 21:25 26:24 25:22 11:15 1100 [75]
24.06 20:00 Słowacja  1:3  Holandia 14:25 25:21 14:25 23:25   2800 [76]
25.06 17:00 Kuba  2:3  Holandia 25:23 25:14 23:25 23:25 12:15 900 [77]
25.06 20:00 Czechy  3:2  Słowacja 23:25 25:23 19:25 25:18 15:11 2900 [78]

Grupa E2

Egipt Kair

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
24.06 21:00 Turcja  3:2  Japonia 20:25 19:25 25:19 25:20 15:10 1000 [79]
24.06 23:00 Egipt  0:3  Finlandia 22:25 17:25 22:25     1500 [80]
25.06 21:00 Turcja  3:2  Finlandia 19:25 21:25 25:21 25:22 15:11 900 [81]
25.06 23:00 Egipt  3:2  Japonia 25:22 23:25 21:25 25:21 15:9 2000 [82]
26.06 21:00 Finlandia  3:1  Japonia 25:18 31:29 22:25 25:21   700 [83]
26.06 23:00 Egipt  3:1  Turcja 23:25 25:18 25:23 31:29   2500 [84]

Grupa F2

Kanada Saskatoon

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
24.06 17:35 Chiny  3:1  Portugalia 25:18 22:25 25:16 25:20   935 [85]
24.06 20:05 Kanada  3:0  Korea Południowa 25:20 25:21 25:20     1435 [86]
25.06 15:35 Kanada  3:0  Chiny 25:21 25:19 25:17     2436 [87]
25.06 18:05 Korea Południowa  0:3  Portugalia 23:25 26:28 23:25     2436 [88]
26.06 15:35 Korea Południowa  1:3  Chiny 25:18 23:25 17:25 23:25   1267 [89]
26.06 18:05 Kanada  3:1  Portugalia 24:26 25:15 25:23 25:21   1771 [90]

Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego (GMT-6), różnica w stosunku do CEST wynosi +8 godzin.

Grupa G2

Korea Południowa Seul

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
01.07 16:00 Korea Południowa  3:0  Czechy 25:18 25:21 25:20     2000 [91]
01.07 18:30 Egipt  1:3  Holandia 19:25 25:21 18:25 16:25   500 [92]
02.07 14:00 Korea Południowa  3:2  Egipt 26:24 25:20 23:25 28:30 15:13 3500 [93]
02.07 16:30 Czechy  1:3  Holandia 20:25 26:24 23:25 16:25   500 [94]
03.07 14:00 Korea Południowa  3:2  Holandia 25:16 22:25 21:25 25:21 18:16 3800 [95]
03.07 16:30 Czechy  3:0  Egipt 25:19 32:30 25:23     500 [96]

Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego (GMT+9), różnica w stosunku do CEST wynosi -7 godzin.

Grupa H2

Chińska Republika Ludowa Xuancheng

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
01.07 15:00 Turcja  3:0  Japonia 25:21 25:20 25:22     4018 [97]
01.07 17:00 Chiny  3:0  Słowacja 25:19 25:18 25:22     4283 [98]
02.07 15:00 Słowacja  3:1  Japonia 25:18 25:21 24:26 25:22   4513 [99]
02.07 17:00 Chiny  0:3  Turcja 25:27 23:25 18:25     4589 [100]
03.07 15:00 Turcja  3:2  Słowacja 25:13 16:25 21:25 25:22 15:10 4579 [101]
03.07 17:00 Chiny  3:0  Japonia 25:11 25:22 25:20     4808 [102]

Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego (GMT+8), różnica w stosunku do CEST wynosi -6 godzin.

Grupa I2

Finlandia Tampere

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
01.07 15:40 Kanada  3:2  Kuba 24:26 25:21 19:25 25:16 15:13 1620 [103]
01.07 18:40 Finlandia  2:3  Portugalia 25:22 21:25 25:19 24:26 12:15 2993 [104]
02.07 15:40 Portugalia  0:3  Kanada 18:25 22:25 21:25     2270 [105]
02.07 18:40 Finlandia  3:1  Kuba 25:19 25:12 18:25 25:21   4150 [106]
03.07 15:10 Kuba  3:2  Portugalia 25:19 22:25 25:19 20:25 15:9 1160 [107]
03.07 18:10 Finlandia  3:2  Kanada 25:22 18:25 25:20 21:25 15:13 2187 [108]

Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego (GMT+3), różnica w stosunku do CEST wynosi -1 godzin.

Dywizja III[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.  Słowenia 15 6 5 (0) 1 (0) 16 5 3,2 513 441 1,163
2.  Grecja 15 6 5 (0) 1 (0) 15 6 2,5 516 462 1,117
3.  Chińskie Tajpej 12 6 4 (0) 2 (0) 13 9 1,444 530 515 1,029
4.  Czarnogóra 12 6 4 (2) 2 (2) 16 12 1,333 628 599 1,048
5.  Wenezuela 10 6 4 (2) 2 (0) 14 11 1,273 576 557 1,034
6.  Katar 9 6 3 (0) 3 (0) 11 10 1,1 477 480 0,994
7.  Hiszpania 9 6 3 (1) 3 (1) 13 12 1,083 556 552 1,007
8.  Tunezja 8 6 3 (1) 3 (0) 10 13 0,769 537 549 0,978
9.  Niemcy 7 6 2 (0) 4 (1) 11 13 0,846 534 535 0,998
10.  Meksyk 5 6 1 (0) 5 (2) 10 16 0,625 546 590 0,925
11.  Kazachstan 3 6 1 (0) 5 (0) 4 15 0,267 423 478 0,885
12.  Portoryko 3 6 1 (0) 5 (0) 4 15 0,267 397 475 0,836

Źródło: http://worldleague.2016.fivb.com/en/competition/results-and-ranking/group3#anchorRK3
Zasady ustalania kolejności: 1. większa liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. mecze bezpośrednie..
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     awans do fazy finałowej

     gospodarz turnieju finałowego

Grupa A3

Słowenia Lublana

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
17.06 16:30 Tunezja  0:3  Wenezuela 22:25 26:28 20:25     160 [109]
17.06 20:00 Słowenia  3:1  Katar 25:15 25:21 18:25 25:18   1600 [110]
18.06 16:30 Wenezuela  3:1  Katar 25:27 25:15 27:25 25:23   100 [111]
18.06 20:00 Tunezja  0:3  Słowenia 17:25 20:25 22:25     1200 [112]
19.06 15:30 Katar  3:1  Tunezja 25:22 25:20 23:25 25:20   100 [113]
19.06 19:00 Wenezuela  1:3  Słowenia 25:23 22:25 24:26 22:25   2300 [114]

Grupa B3

Meksyk Meksyk

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
17.06 18:00 Czarnogóra  3:2  Niemcy 22:25 25:22 25:17 21:25 15:11 600 [115]
17.06 20:30 Meksyk  2:3  Hiszpania 22:25 26:24 19:25 25:22 12:15 800 [116]
18.06 18:00 Niemcy  1:3  Hiszpania 20:25 28:26 16:25 17:25   600 [117]
18.06 20:30 Meksyk  1:3  Czarnogóra 19:25 25:21 21:25 23:25   800 [118]
19.06 16:00 Hiszpania  2:3  Czarnogóra 27:25 23:25 18:25 25:21 13:15 700 [119]
19.06 18:30 Meksyk  3:1  Niemcy 25:21 25:20 15:25 25:17   950 [120]

Grupa C3

Grecja Kozani

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
17.06 18:00 Chińskie Tajpej  3:0  Portoryko 25:20 30:28 25:15     350 [121]
17.06 21:00 Kazachstan  0:3  Grecja 16:25 26:28 18:25     2000 [122]
18.06 18:00 Kazachstan  3:0  Chińskie Tajpej 25:22 25:23 28:26     300 [123]
18.06 21:00 Grecja  3:0  Portoryko 25:16 25:22 25:19     2400 [124]
19.06 18:00 Portoryko  3:0  Kazachstan 29:27 25:19 25:21     300 [125]
19.06 21:00 Grecja  3:1  Chińskie Tajpej 22:25 25:18 25:21 25:22   2500 [126]

Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego (GMT+3), różnica w stosunku do CEST wynosi -1 godzin.

Grupa D3

Grecja Saloniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
24.06 18:00 Słowenia  3:0  Katar 25:21 25:18 25:20     300 [127]
24.06 21:00 Grecja  3:1  Portoryko 25:17 25:17 27:29 26:24   1500 [128]
25.06 18:00 Słowenia  3:0  Portoryko 25:16 25:22 25:12     200 [129]
25.06 21:00 Grecja  0:3  Katar 21:25 17:25 24:26     1000 [130]
26.06 18:00 Portoryko  0:3  Katar 22:25 23:25 16:25     200 [131]
26.06 21:00 Grecja  3:1  Słowenia 25:23 22:25 25:21 29:27   2000 [132]

Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego (GMT+3), różnica w stosunku do CEST wynosi -1 godzin.

Grupa E3

Tunezja Tunis

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
24.06 16:00 Czarnogóra  2:3  Wenezuela 19:25 16:25 25:19 25:15 13:15 100 [133]
24.06 22:00 Tunezja  3:1  Meksyk 22:25 25:22 25:17 25:18   1200 [134]
25.06 16:00 Meksyk  2:3  Wenezuela 25:22 18:25 21:25 25:23 10:15 120 [135]
25.06 22:00 Tunezja  3:2  Czarnogóra 22:25 25:27 31:29 26:24 19:17 600 [136]
26.06 16:00 Meksyk  1:3  Czarnogóra 25:18 17:25 22:25 19:25   80 [137]
26.06 22:00 Tunezja  3:1  Wenezuela 28:26 25:27 25:23 25:18   1000 [138]

Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego (GMT+1), różnica w stosunku do CEST wynosi +1 godzin.

Grupa F3

Kazachstan Ałmaty

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
24.06 12:10 Hiszpania  1:3  Chińskie Tajpej 20:25 22:25 26:24 20:25   1047 [139]
24.06 15:40 Kazachstan  0:3  Niemcy 21:25 19:25 25:27     2523 [140]
25.06 12:40 Chińskie Tajpej  3:1  Niemcy 25:23 16:25 30:28 25:21   1130 [141]
25.06 15:40 Kazachstan  0:3  Hiszpania 22:25 18:25 21:25     2580 [142]
26.06 12:10 Niemcy  3:1  Hiszpania 25:20 21:25 25:16 25:14   1894 [143]
26.06 15:40 Kazachstan  1:3  Chińskie Tajpej 25:23 23:25 22:25 22:25   3000 [144]

Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego (GMT+6), różnica w stosunku do CEST wynosi -4 godzin.

Turnieje finałowe[edytuj | edytuj kod]

Dywizja III[edytuj | edytuj kod]

Niemcy Frankfurt nad Menem

Final Four[edytuj | edytuj kod]
  Półfinały Finał
             
1 lipca
  Niemcy 3  
  Chińskie Tajpej 0  
 
2 lipca
      Niemcy 1
    Słowenia 3
 
 
Mecz o 3. miejsce
1 lipca 2 lipca
  Słowenia 3   Chińskie Tajpej  1
  Grecja 0     Grecja  3


Półfinały

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
01.07 17:10 Niemcy  3:0  Chińskie Tajpej 25:16 25:19 25:22     1500 [145]
01.07 20:10 Słowenia  3:0  Grecja 25:22 25:20 25:16     1500 [146]

Mecz o 3. miejsce

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
02.07 14:10 Chińskie Tajpej  1:3  Grecja 19:25 25:22 25:27 18:25   1000 [147]

Finał

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
02.07 17:10 Niemcy  1:3  Słowenia 19:25 18:25 25:21 20:25   2200 [148]

Dywizja II[edytuj | edytuj kod]

Portugalia Matosinhos

Final Four[edytuj | edytuj kod]
  Półfinały Finał
             
9 lipca
  Kanada 3  
  Turcja 0  
 
10 lipca
      Kanada 3
    Portugalia 0
 
 
Mecz o 3. miejsce
9 lipca 10 lipca
  Portugalia 3   Turcja  1
  Holandia 1     Holandia  3

Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego (GMT+1), różnica w stosunku do CEST wynosi +1 godzin.

Półfinały

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
09.07 16:00 Kanada  3:0  Turcja 26:24 25:17 25:23     1250 [149]
09.07 19:00 Portugalia  3:1  Holandia 25:22 26:24 17:25 29:27   4800 [150]

Mecz o 3. miejsce

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
10.07 15:00 Turcja  1:3  Holandia 23:25 30:28 22:25 22:25   800 [151]

Finał

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
10.07 18:00 Kanada  3:0  Portugalia 25:19 25:22 25:15     2000 [152]

Dywizja I[edytuj | edytuj kod]

Polska Tauron Arena Kraków

Grupa J1[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1  Serbia 4 2 1 (0) 1 (1) 5 4 1,25 195 194 1,005
2  Francja 3 2 1 (1) 1 (1) 5 5 1 213 208 1,024
3  Polska 2 2 1 (1) 1 (0) 4 5 0,8 192 198 0,97

Źródło: http://worldleague.2016.fivb.com/en/competition/results-and-ranking/group1#anchorJ1
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     awans do półfinału

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.07 20:30 Polska  3:2  Francja 21:25 17:25 25:17 28:26 15:12 4240 [153]
14.07 20:30 Polska  1:3  Serbia 23:25 20:25 25:18 18:25   5360 [154]
15.07 17:30 Serbia  2:3  Francja 20:25 19:25 26:24 25:19 12:15 1170 [155]
Grupa K1[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1  Brazylia 5 2 2 (1) 0 (0) 6 2 3 188 167 1,126
2  Włochy 3 2 1 (0) 1 (0) 3 4 0,75 160 171 0,936
3  Stany Zjednoczone 1 2 0 (0) 2 (1) 3 6 0,5 206 216 0,954

Źródło: http://worldleague.2016.fivb.com/en/competition/results-and-ranking/group1#anchorK1
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     awans do półfinału

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.07 17:30 Brazylia  3:0  Włochy 25:18 25:20 25:19     2490 [156]
14.07 17:30 Stany Zjednoczone  1:3  Włochy 22:25 25:27 28:26 21:25   2340 [157]
15.07 20:30 Brazylia  3:2  Stany Zjednoczone 24:26 21:25 28:26 25:21 15:12 2380 [158]
Final Four[edytuj | edytuj kod]
  Półfinały Finał
             
16 lipca
  Serbia 3  
  Włochy 2  
 
17 lipca
      Serbia 3
    Brazylia 0
 
 
Mecz o 3. miejsce
16 lipca 17 lipca
  Francja 1   Włochy  0
  Brazylia 3     Francja  3


Półfinały

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
16.07 17:30 Serbia  3:2  Włochy 23:25 25:21 25:23 18:25 15:11 2870 [159]
16.07 20:30 Francja  1:3  Brazylia 16:25 25:23 26:28 31:33   3700 [160]

Mecz o 3. miejsce

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
17.07 17:30 Włochy  0:3  Francja 23:25 21:25 20:25     3430 [161]

Finał

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
17.07 20:30 Serbia  3:0  Brazylia 25:22 25:22 25:21     4580 [162]

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
zawodnik (MVP)
Najlepsi
skrzydłowi
Najlepsi
środkowi
Najlepszy
atakujący
Najlepszy
rozgrywający
Najlepszy
libero
Serbia Marko Ivović Serbia Marko Ivović
Francja Antonin Rouzier
Brazylia Mauricio de Souza
Serbia Srećko Lisinac
Brazylia Wallace de Souza Włochy Simone Giannelli Francja Jenia Grebennikov

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Dywizja w 2017
Gold medal world centered-2.svg  Serbia I dywizja
Silver medal world centered-2.svg  Brazylia I dywizja
Bronze medal world centered-2.svg  Francja I dywizja
4.  Włochy I dywizja
5.  Polska
6.  Stany Zjednoczone
7.  Rosja
8.  Iran
9.  Belgia
10.  Argentyna
11.  Bułgaria
12.  Australia Decrease2.svg spadek do II dywizji
13.  Kanada Increase2.svg awans do I dywizji
14.  Portugalia II dywizja
15.  Holandia
16.  Turcja
17.  Finlandia
18.  Czechy
19.  ChRL
20.  Egipt
21.  Słowacja
22.  Kuba
23.  Korea Południowa
24.  Japonia Decrease2.svg spadek do III dywizji
25.  Słowenia Increase2.svg awans do II dywizji
26.  Niemcy III dywizja
27.  Grecja
28.  Chińskie Tajpej
29.  Czarnogóra
30.  Wenezuela
31.  Katar
32.  Hiszpania
33.  Tunezja
34.  Meksyk
35.  Kazachstan
36.  Portoryko

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. PZPS: Final Six Ligi Światowej 2016 w Polsce (pol.). pzps.pl, 2015-12-10. [dostęp 2015-12-10].
  2. Draw held for new World League format. 2015-08-18. [dostęp 2015-10-29].
  3. Twelve teams to compete in World League Group 3. 2015-10-29. [dostęp 2015-10-29].