Liga Europejska siatkarek 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piłka siatkowa Liga Europejska siatkarek 2013
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2012 2014 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator CEV
Szczegóły turnieju
Gospodarz Warna,  Bułgaria
Otwarcie 13 czerwca 2013
Zamknięcie (finał) 14 lipca 2013
Liczba drużyn 8 (z 8 konfederacji)
I miejsce  Niemcy
II miejsce  Belgia
III miejsce  Bułgaria
Statystyki turnieju
Liczba meczów 52
Najlepszy zawodnik (MVP) Belgia Charlotte Leys
Strona internetowa

5. edycja Ligi Europejskiej siatkarek impreza siatkarska odbywająca się w dniach 13 czerwca14 lipca 2013 roku. W fazie grupowej wystąpiło 8 drużyn podzielonych na 2 grupy. Do turnieju finałowego awansowały najlepsze reprezentacje z każdej z grup, gospodarz oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Grupa A Grupa B

 Bułgaria
 Rumunia
 Turcja
 Węgry

 Niemcy
 Serbia
 Izrael
 Belgia

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.  Bułgaria 27 12 8 (1) 4 (4) 32 13 2,462 970 842 1,152
2.  Rumunia 20 12 8 (5) 4 (1) 28 23 1,217 925 893 1,036
3.  Turcja 16 12 6 (3) 6 (1) 23 26 0,885 883 889 0,993
4.  Węgry 9 12 2 (0) 10 (3) 16 31 0,516 760 914 0,832

Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     awans do Final Four

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

Kolejka 1 - Turcja Bursa

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
14.06 15:30 Rumunia  3:2  Bułgaria 19:21 21:16 21:19 14:21 15:12   1
18:00 Turcja  3:2  Węgry 20:22 21:14 15:21 21:13 15:6 1 500 2
15.06 15:30 Rumunia  1:3  Turcja 11:21 19:21 21:14 10:21   2 500 3
18:00 Bułgaria  3:0  Węgry 21:10 21:16 21:17     500 4
16.06 15:30 Węgry  3:1  Rumunia 21:18 21:17 13:21 21:17   400 5
18:00 Turcja  3:2  Bułgaria 7:21 13:21 26:24 21:18 15:6 2 700 6


Kolejka 2 - Węgry Budapeszt

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
21.06 15:30 Turcja  0:3  Rumunia 15:21 18:21 16:21     60 1
18:00 Węgry  1:3  Bułgaria 11:21 25:23 15:21 7:21   140 2
22.06 15:30 Rumunia  2:3  Bułgaria 21:18 15:21 22:24 21:15 11:15 40 3
18:00 Węgry  3:0  Turcja 21:17 21:16 21:16     120 4
23.06 15:30 Bułgaria  3:1  Turcja 12:21 21:15 21:17 21:14   40 5
18:00 Rumunia  3:2  Węgry 19:21 21:15 17:21 21:11 15:10 180 6


Kolejka 3 - Rumunia Krajowa

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
28.06 17:00 Bułgaria  2:3  Turcja 21:19 21:13 18:21 15:21 10:15 150 1
19:30 Rumunia  3:0  Węgry 21:14 21:16 21:9     650 2
29.06 17:00 Turcja  3:1  Węgry 15:21 21:17 21:15 21:18   270 3
19:30 Bułgaria  2:3  Rumunia 13:21 21:16 21:17 17:21 10:15 1 700 4
30.06 17:00 Węgry  1:3  Bułgaria 15:21 16:21 21:17 17:21   160 5
19:30 Rumunia  3:1  Turcja 21:17 19:21 23:21 21:19   1 800 6


Kolejka 4 - Bułgaria Warna

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
04.07 15:30 Węgry  0:3  Turcja 18:21 14:21 16:21     100 1
18:00 Rumunia  0:3  Bułgaria 11:21 9:21 15:21     300 2
05.07 15:30 Turcja  2:3  Rumunia 21:14 23:21 18:21 15:21 13:15 100 3
18:00 Węgry  1:3  Bułgaria 12:21 12:21 22:20 14:21   200 4
06.07 15:30 Rumunia  3:2  Węgry 13:21 21:12 21:23 21:11 15:12 100 5
18:00 Bułgaria  3:1  Turcja 21:17 21:17 18:21 21:14   300 6

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.  Belgia 29 12 10 (2) 2 (1) 32 11 2,909 843 701 1,203
2.  Niemcy 26 12 8 (1) 4 (3) 30 17 1,765 898 772 1,163
3.  Serbia 17 12 6 (2) 6 (1) 22 23 0,957 790 829 0,953
4.  Izrael 0 12 0 (0) 12 (0) 3 36 0,083 583 812 0,718

Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     awans do Final Four

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

Kolejka 1 - Belgia Leuven

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
14.06 17:00 Niemcy  3:0  Izrael 21:14 21:13 25:23     50 1
20:00 Serbia  1:3  Belgia 22:20 8:21 11:21 18:21     2
15.06 17:00 Izrael  0:3  Serbia 15:21 18:21 19:21     125 3
20:00 Niemcy  2:3  Belgia 21:15 17:21 19:21 21:16 9:15 1 400 4
16.06 15:00 Serbia  3:2  Niemcy 21:19 21:16 12:21 15:21 15:12 125 5
18:00 Belgia  3:0  Izrael 21:6 21:12 22:20     600 6


Kolejka 2 - Serbia Subotica

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
21.06 17:30 Izrael  0:3  Niemcy 13:21 10:21 16:21     70 1
20:15 Belgia  3:0  Serbia 21:12 22:20 21:18     500 2
22.06 17:30 Niemcy  0:3  Belgia 17:21 17:21 17:21     50 3
20:15 Serbia  3:0  Izrael 21:18 24:22 21:15     500 4
23.06 17:30 Belgia  3:0  Izrael 21:12 21:17 21:15     50 5
20:15 Niemcy  3:0  Serbia 21:7 21:16 21:9     600 6


Kolejka 3 - Niemcy Hamburg

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
28.06 17:00 Belgia  3:2  Serbia 21:18 18:21 18:21 21:14 15:13 800 1
20:00 Izrael  1:3  Niemcy 12:21 11:21 21:17 16:21   1 100 2
29.06 17:00 Serbia  3:0  Izrael 21:16 21:14 21:12     650 3
20:00 Niemcy  3:2  Belgia 21:13 18:21 18:21 21:19 15:12 1 700 4
30.06 15:00 Izrael  0:3  Belgia 13:21 10:21 15:21     500 5
18:00 Niemcy  3:1  Serbia 21:10 17:21 21:19 21:18   1 530 6


Kolejka 4 - Izrael Ra’ananna

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
04.07 17:00 Izrael  1:3  Serbia 21:14 12:21 16:21 12:21   250 1
19:30 Belgia  0:3  Niemcy 15:21 14:21 19:21     50 2
05.07 17:00 Serbia  3:2  Niemcy 18:21 21:16 19:21 21:19 15:7 50 3
19:30 Izrael  0:3  Belgia 21:23 16:21 7:21     300 4
06.07 17:00 Serbia  0:3  Belgia 12:21 16:21 19:21     50 5
19:30 Niemcy  3:1  Izrael 21:11 21:15 15:21 21:13   300 6

Final Four[edytuj | edytuj kod]

Drużyny zakwalifikowane[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
13 lipca, Warna
   Belgia 3  
   Rumunia 0  
 
14 lipca, Warna
       Belgia 2
     Niemcy 3
 
 
Mecz o 3. miejsce
13 lipca, Warna 14 lipca, Warna
   Bułgaria 0    Rumunia   0
   Niemcy 3      Bułgaria   3


Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.07 14:00 Belgia  3:0  Rumunia 21:16 20:22 21:15     120 1
17:00 Bułgaria  0:3  Niemcy 17:21 10:21 19:21     1 000 2

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
14.07 15:00 Rumunia  0:3  Bułgaria 16:21 14:21 14:21     300 1

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
14.07 18:00 Belgia  2:3  Niemcy 21:14 16:21 21:15 14:21 7:15 350 [1]

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół
Gold medal europe.svg  Niemcy
Silver medal europe.svg  Belgia
Bronze medal europe.svg  Bułgaria
4  Rumunia
5  Serbia
6  Turcja
7  Węgry
8  Izrael

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]