Liga Europejska siatkarzy 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piłka siatkowa Liga Europejska siatkarzy 2017
2017 CEV Volleyball European League – Men
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2016 2018 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator CEV
Szczegóły turnieju
Gospodarz Gentofte,  Dania
Otwarcie 9 czerwca 2017
Zamknięcie (finał) 2 lipca 2017
Liczba drużyn 8
I miejsce  Ukraina
II miejsce  Macedonia
III miejsce  Szwecja
Statystyki turnieju
Najlepszy zawodnik (MVP) Ukraina Maksym Drozd
Strona internetowa

Liga Europejska siatkarzy 2017 – 14. edycja imprezy siatkarskiej rozgrywana w dniach 9 czerwca–2 lipca 2017 roku.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

W fazie grupowej wystąpi 8 drużyn podzielonych na 2 grupy. Do Final Four awansują najlepsze reprezentacje z każdej grupy, najlepszy zespół z drugiego miejsca gospodarz.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

     awans do półfinału

     gospodarz turnieju finałowego

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.  Macedonia Północna 17 6 6 (1) 0 (0) 18 3 6,000 511 436 1,172
2.  Szwecja 9 6 3 (1) 3 (1) 12 12 1,000 534 512 1,043
3.  Albania 9 6 3 (1) 3 (1) 12 12 1,000 514 518 0,992
4.  Azerbejdżan 1 6 0 (0) 6 (1) 3 18 0,167 317 425 0,746

Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: .
1. większa liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. mecze bezpośrednie.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Macedonia Północna Skopje

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
16.06.2017 17:00 Albania  3:2  Szwecja 15:25 23:25 25:23 26:24 15:9 1000 [1]
19:30 Macedonia Północna  3:0  Azerbejdżan 25:19 25:19 25:20     1000 [2]
17.06.2017 17:00 Szwecja  3:2  Azerbejdżan 19:25 23:25 26:24 25:9 15:12 150 [3]
19:30 Albania  0:3  Macedonia Północna 21:25 16:25 22:25     800 [4]
18.06.2017 17:00 Azerbejdżan  1:3  Albania 22:25 22:25 25:17 10:25   70 [5]
19:30 Szwecja  1:3  Macedonia Północna 26:24 17:25 18:25 18:25   1000 [6]

Albania Tirana

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.06.2017 15:00 Szwecja  0:3  Macedonia Północna 16:25 22:25 30:32     60 [7]
18:00 Albania  3:0  Azerbejdżan 25:15 25:21 25:19     300 [8]
24.06.2017 15:00 Macedonia Północna  3:0  Azerbejdżan 25:20 25:19 25:21     60 [9]
18:00 Szwecja  3:1  Albania 25:22 25:12 23:25 25:23   450 [10]
25.06.2017 15:00 Azerbejdżan  0:3  Szwecja 18:25 16:25 16:25     50 [11]
18:00 Macedonia Północna  3:2  Albania 25:21 17:25 25:21 23:25 15:10 500 [12]

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.  Ukraina 14 6 5 (1) 1 (0) 15 7 2,143 519 446 1,164
2.  Dania 12 6 4 (0) 2 (0) 14 7 2,000 497 468 1,062
3.  Węgry 7 6 2 (0) 4 (1) 9 14 0,643 502 512 0,980
4.  Izrael 3 6 1 (0) 5 (0) 6 16 0,375 434 526 0,825

Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: .
1. większa liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. mecze bezpośrednie.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Ukraina Iwano-Frankiwsk

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
09.06.2017 16:00 Dania  3:0  Węgry 25:19 26:24 25:21     300 [13]
19:00 Ukraina  3:0  Izrael 25:22 25:20 25:19     1000 [14]
10.06.2017 16:00 Węgry  3:1  Izrael 22:25 25:15 25:16 25:22   200 [15]
19:00 Dania  3:0  Ukraina 25:22 25:22 25:23     1300 [16]
11.06.2017 16:00 Izrael  3:1  Dania 18:25 25:22 25:23 25:20   300 [17]
19:00 Węgry  1:3  Ukraina 25:21 19:25 16:25 22:25   1300 [18]

Węgry Nyíregyháza

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
16.06.2017 16:00 Izrael  0:3  Ukraina 16:25 13:25 15:25     125 [19]
18:30 Węgry  0:3  Dania 23:25 23:25 21:25     800 [20]
17.06.2017 15:00 Izrael  1:3  Węgry 19:25 25:20 13:25 22:25   500 [21]
17:30 Ukraina  3:1  Dania 23:25 25:19 25:21 25:22   200 [22]
18.06.2017 16:00 Ukraina  3:2  Węgry 25:15 21:25 25:21 22:25 15:11 1000 [23]
18:30 Dania  3:1  Izrael 19:25 25:18 25:18 25:18   170 [24]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

Dania Gentofte
  Półfinały Finał
             
1 lipca
  Szwecja 2  
  Ukraina 3  
 
2 lipca
      Ukraina 3
    Macedonia Północna 1
 
 
Mecz o 3. miejsce
1 lipca 2 lipca
  Dania 2   Szwecja  3
  Macedonia Północna 3     Dania  1


Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
01.07.2017 16:00 Szwecja  2:3  Ukraina 25:23 19:25 16:25 25:22 16:18 400 [25]
19:00 Dania  2:3  Macedonia Północna 25:19 25:20 14:25 20:25 11:15 550 [26]

Mecz o 3 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
02.07.2017 16:00 Szwecja  3:1  Dania 25:23 16:25 25:19 25:21   500 [27]

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
02.07.2017 19:00 Ukraina  3:1  Macedonia Północna 25:15 25:22 24:26 25:13   400 [28]

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
zawodnik (MVP)
Najlepsi
przyjmujący
Najlepsi
środkowi
Najlepszy
atakujący
Najlepszy
rozgrywający
Najlepszy
libero
Ukraina Maksym Drozd Ukraina Ołeksij Klamar
Dania Rasmus Nielsen
Ukraina Maksym Drozd
Macedonia Północna Ǵoko Josifow
Macedonia Północna Nikola Ǵorǵiew Ukraina Wołodymyr Kowalczuk Szwecja Anton Wijk Tegenrot

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
Gold medal europe.svg  Ukraina
Silver medal europe.svg  Macedonia Północna
Bronze medal europe.svg  Szwecja
4.  Dania
5.  Albania
6.  Węgry
7.  Izrael
8.  Azerbejdżan

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]