Liga Europy UEFA (2016/2017)/Faza kwalifikacyjna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Liga Europy UEFA – faza kwalifikacyjna 2016/2017
UEFA Europa League Qualifying
Szczegóły turnieju
Gospodarz UEFA
Termin 30 czerwca 2016 – 25 sierpnia 2016
Liczba drużyn 153
Statystyki turnieju
Mecze 263
Strzelone gole 626 (2,38 na mecz)
Frekwencja 1 792 511  (6816 na mecz)
Król strzelców Finlandia Teemu Pukki
Macedonia Północna Iwan Triczkowski
Chorwacja Mirko Marić (6 goli)
 Główny artykuł: Liga Europy UEFA (2016/2017).

Artykuł prezentuje szczegółowe dane dotyczące rozegranych meczów mających na celu wyłonienie 22 drużyn piłkarskich, które wezmą udział w fazie grupowej Ligi Europy UEFA 2016/2017. Faza kwalifikacyjna trwała od 30 czerwca do 25 sierpnia 2016 i wzięły w niej udział 153 zespoły.

Losowania każdej rundy odbywać się będą w siedzibie UEFA w Nyonie, w Szwajcarii[1].

Faza Runda Data losowania Pierwszy mecz Rewanż
Kwalifikacje Pierwsza runda kw. 20 czerwca 2016 30 czerwca 2016 7 lipca 2016
Druga runda kw. 14 lipca 2016 21 lipca 2016
Trzecia runda kw. 15 lipca 2016 28 lipca 2016 4 sierpnia 2016
Play-off 5 sierpnia 2016 18 sierpnia 2016 25 sierpnia 2016

I runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Do startu w I rundzie kwalifikacyjnej uprawnionych było 96 drużyn, z czego 48 zostało rozstawionych. Prawo startu od tej rundy przysługiwało drużynom które:[2]

  • zwyciężyły w pucharowych rozgrywkach federacji sklasyfikowanych w rankingu lig krajowych UEFA na miejscach 29.-54. (26 drużyn)[a][b]
  • zajęły drugie miejsce w krajowych rozgrywkach federacji sklasyfikowanych w rankingu lig krajowych UEFA na miejscach 18.-53. (35 drużyn)[c][d]
  • zajęły trzecie miejsce w krajowych rozgrywkach federacji sklasyfikowanych w rankingu lig krajowych UEFA na miejscach 16.-51. (35 drużyn)[e][d]

Pierwsze mecze rozegrano w terminach: 30 czerwca oraz 2 lipca, natomiast rewanże tydzień później.

Podział na koszyki[edytuj | edytuj kod]

Wsp. – wartość współczynnika klubowego
Pogrubioną czcionką wyróżnione zespoły, które awansowały do kolejnej rundy.

Pary I rundy kwalifikacyjnej[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
FC Midtjylland Dania 2:0 Litwa Sūduva Mariampol 1:0 1:0
Heart of Midlothian Szkocja 6:3 Estonia Tallinna FC Infonet 2:1 4:2
Connah's Quay Nomads F.C. Walia 1:0 Norwegia Stabæk IF 0:0 1:0
FK Windawa Łotwa 4:0 Wyspy Owcze Víkingur Gøta 2:0 2:0
Linfield F.C. Irlandia Północna 1:2 Irlandia Cork City 0:1 1:1
Levadia Tallinn Estonia 3:1 Wyspy Owcze HB Tórshavn 1:1 2:0
Atlantas Kłajpeda Litwa 1:3 Finlandia HJK Helsinki 0:2 1:1
IFK Göteborg Szwecja 7:1 Walia Llandudno F.C. 5:0 2:1
St Patrick’s Athletic Irlandia 2:2 (br. wyj.) Luksemburg Jeunesse Esch 1:0 1:2
Reykjavíkur Islandia 8:1 Irlandia Północna Glenavon F.C. 2:1 6:0
Shamrock Rovers F.C. Irlandia 1:3 Finlandia RoPS Rovaniemi 0:2 1:1
Valur Reykjavík Islandia 1:10 Dania Brøndby IF 1:4 0:6
Aberdeen Szkocja 3:2 Luksemburg Fola Esch 3:1 0:1
FK Trakai Litwa 3:5 Estonia Nõmme Kalju 2:1 1:4
Dynama Mińsk Białoruś 4:1 Łotwa FK Spartaks Jurmała 2:1 2:0
Breiðablik UBK Islandia 4:5 Łotwa FK Jełgawa 2:3 2:2
NSÍ Runavík Wyspy Owcze 0:7 Białoruś Szachcior Soligorsk 0:2 0:5
AIK Fotboll Szwecja 4:0 Walia Bala Town 2:0 2:0
FC Differdange 03 Luksemburg 1:3 Irlandia Północna Cliftonville 1:1 0:2
Odds BK Norwegia 3:1 Finlandia IFK Mariehamn 2:0 1:1
NK Domžale Słowenia 5:2 Andora Lusitanos 3:1 2:1
Bokelj Czarnogóra 1:6 Serbia FK Vojvodina 1:1 0:5
AEK Larnaka Cypr 6:1 San Marino SS Folgore/Falciano 3:0 3:1
Dila Gori Gruzja 1:1 (k. 1:4) Armenia Szirak Giumri 1:0 0:1 (dogr.)
NK Široki Brijeg Bośnia i Hercegowina 1:3 Malta Birkirkara FC 1:1 0:2
Videoton FC Węgry 3:2 Mołdawia Zarea Bielce 3:0 0:2
UE Santa Coloma Andora 2:7 Chorwacja Lokomotiva Zagrzeb 1:3 1:4
Europa FC Gibraltar 3:2 Armenia Piunik Erywań 2:0 1:2
FK Čukarički Serbia 6:3 Kazachstan Ordabasy Szymkent 3:0 3:3
Rabotniczki Skopje Macedonia Północna 1:2 Czarnogóra Budućnost Podgorica 1:1 0:1
Zimbru Kiszyniów Mołdawia 3:3 (br. wyj.) Gruzja Czichura Saczchere 0:1 3:2
Sloboda Tuzla Bośnia i Hercegowina 0:1 Izrael Beitar Jerozolima 0:0 0:1
FK Kukësi Albania 2:1 Czarnogóra Rudar Pljevlja 1:1 1:0
Balzan Youths Malta 2:3 Azerbejdżan Neftçi PFK 0:2 2:1
Admira Wacker Mödling Austria 4:3 Słowacja Spartak Myjava 1:1 3:2
Beroe Stara Zagora Bułgaria 2:0 Bośnia i Hercegowina Radnik Bijeljina 0:0 2:0
SP La Fiorita San Marino 0:7 Węgry Debreceni VSC 0:5 0:2
FC Vaduz Liechtenstein 5:2 Macedonia Północna Siłeks Kratowo 3:1 2:1
Maccabi Tel Awiw Izrael 4:0 Słowenia ND Gorica 3:0 1:0
FK Qəbələ Azerbejdżan 6:3 Gruzja SK Samtredia 5:1 1:2
Teuta Durrës Albania 0:6 Kazachstan Kajrat Ałmaty 0:1 0:5
Spartak Trnawa Słowacja 6:0 Malta Hibernians 3:0 3:0
Bananc Erywań Armenia 1:5 Cypr Omonia Nikozja 0:1 1:4 (dogr.)
Shkëndija Tetowo Macedonia Północna 4:1 Polska Cracovia 2:0 2:1
Sławia Sofia Bułgaria 1:3 Polska Zagłębie Lubin 1:0 0:3
FK Aktöbe Kazachstan 1:3 Węgry MTK Budapest FC 1:1 0:2
Partizani Tirana Albania 0:3 (w.o) Słowacja Slovan Bratysława 0:0 Odwołany[f]
Kəpəz Gəncə Azerbejdżan 1:0 Mołdawia Dacia Kiszyniów 0:0 1:0
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]

Rewanże[edytuj | edytuj kod]

Slovan Bratysława Słowacja Odwołany[f] Albania Partizani Tirana

II runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Do startu w II rundzie kwalifikacyjnej uprawnionych jest 66 drużyn (48 z poprzedniej rundy), z czego 33 były rozstawione. Prawo startu od tej rundy przysługiwało drużynom które:[2]

  • zwyciężyły w pucharowych rozgrywkach federacji sklasyfikowanych w rankingu lig krajowych UEFA na miejscach 19.-28. (10 drużyn)[an][b]
  • zajęły drugie miejsce w krajowych rozgrywkach federacji sklasyfikowanych w rankingu lig krajowych UEFA na miejscach 16.-17. (2 drużyny)[ao]
  • zajęły czwarte miejsce w krajowych rozgrywkach federacji sklasyfikowanych w rankingu lig krajowych UEFA na miejscach 10.-15. (6 drużyn)[ap]

Losowanie odbyło się 20 czerwca. Pierwsze mecze rozegrano w dniu 14 lipca, natomiast rewanże odbyły się 20-21 lipca.

Podział na koszyki[edytuj | edytuj kod]

Uwaga: Losowanie II rundy kwalifikacyjnej odbyło się przed zakończeniem I rundy, więc rozstawienia dokonano przyjmując założenie, że awans uzyska drużyna z wyższym współczynnikiem w poprzedniej rundzie. W przypadku awansu drużyny nierozstawionej, w II rundzie przejmuje ona współczynnik rywala.

     drużyny, które awansowały z I rundy kwalifikacyjnej

Wsp. – wartość współczynnika klubowego
Pogrubioną czcionką wyróżnione zespoły, które awansowały do kolejnej rundy.
Niebieską ramką zaznaczone zostały drużyny, które przejęły współczynnik rozstawionego rywala z poprzedniej rundy, dzięki wyeliminowaniu go.

Pary II rundy kwalifikacyjnej[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Szirak Giumri Armenia 1:3 Słowacja Spartak Trnawa 1:1 0:2
Dynama Mińsk Białoruś 2:1 Irlandia St Patrick’s Athletic 1:1 1:0
FK Partizan Serbia 0:0 (k. 3:4) Polska Zagłębie Lubin 0:0 0:0 (dogr.)
FK Vojvodina Serbia 3:1 Walia Connah's Quay Nomads F.C. 1:0 2:1
Maccabi Hajfa Izrael 2:2 (k. 3:5) Estonia Nõmme Kalju 1:1 1:1 (dogr.)
Hibernian Szkocja 1:1 (k. 3:5) Dania Brøndby IF 0:1 1:0 (dogr.)
Szachcior Soligorsk Białoruś 2:3 Słowenia NK Domžale 1:1 1:2
Austria Wiedeń Austria 5:1 Albania FK Kukësi 1:0 4:1
MTK Budapest FC Węgry 1:4 Azerbejdżan FK Qəbələ 1:2 0:2
Beroe Stara Zagora Bułgaria 1:2 Finlandia HJK Helsinki 1:1 0:1
RoPS Rovaniemi Finlandia 1:4 Chorwacja Lokomotiva Zagrzeb 1:1 0:3
Neftçi PFK Azerbejdżan 0:1 Macedonia Północna Shkëndija Tetowo 0:0 0:1
Reykjavíkur Islandia 4:5 Szwajcaria Grasshopper Club Zurych 3:3 1:2
FC Midtjylland Dania 5:2 Liechtenstein FC Vaduz 3:0 2:2
Zimbru Kiszyniów Mołdawia 2:7 Turcja Osmanlıspor 2:2 0:5
PAS Janina Grecja 4:3 Norwegia Odds BK 3:0 1:3 (dogr.)
Birkirkara FC Malta 2:1 Szkocja Heart of Midlothian 0:0 2:1
NK Maribor Słowenia 1:1 (br. wyj.) Bułgaria Lewski Sofia 0:0 1:1
Piast Gliwice Polska 0:3 Szwecja IFK Göteborg 0:3 0:0
Slovan Bratysława Słowacja 0:3 Łotwa FK Jełgawa 0:0 0:3
Beitar Jerozolima Izrael 3:3 (br. wyj.) Cypr Omonia Nikozja 1:0 2:3
Admira Wacker Mödling Austria 3:0 Azerbejdżan Kəpəz Gəncə 1:0 2:0
Aberdeen Szkocja 4:0 Łotwa FK Windawa 3:0 1:0
BK Häcken Szwecja 1:2 Irlandia Cork City 1:1 0:1
Kajrat Ałmaty Kazachstan 2:3 Izrael Maccabi Tel Awiw 1:1 1:2
Debreceni VSC Węgry 1:3 Białoruś Tarpieda-BiełAZ 1:2 0:1
CSMS Jassy Rumunia 3:4 Chorwacja Hajduk Split 2:2 1:2
Videoton FC Węgry 3:1 Serbia FK Čukarički 2:0 1:1
Cliftonville Irlandia Północna 2:5 Cypr AEK Larnaka 2:3 0:2
AIK Fotboll Szwecja 2:0 Gibraltar Europa FC 1:0 1:0
Levadia Tallinn Estonia 3:3 (br. wyj.) Czechy Slavia Praga 3:1 0:2
KRC Genk Belgia 2:2 (k. 4:2) Czarnogóra Budućnost Podgorica 2:0 0:2 (dogr.)
SønderjyskE Fodbold Dania 4:3 Norwegia Strømsgodset IF 2:1 2:2 (dogr.)
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]

Rewanże[edytuj | edytuj kod]