Liga Europy UEFA (2018/2019)/Faza kwalifikacyjna (ścieżka mistrzowska)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Liga Europy UEFA – faza kwalifikacyjna (ścieżka mistrzowska) 2018/2019
UEFA Europa League Qualifying
Szczegóły turnieju
Gospodarz UEFA
Termin 26 lipca – 30 sierpnia 2018
Liczba drużyn 35
Statystyki turnieju
Mecze 54
Strzelone gole 153 (2,83 na mecz)
 Główny artykuł: Liga Europy UEFA (2018/2019).

Artykuł prezentuje szczegółowe dane dotyczące rozegranych meczów mających na celu wyłonienie 8 drużyn piłkarskich, które wzięły udział w fazie grupowej Ligi Europy UEFA 2018/2019, dzięki wygraniu ścieżki mistrzowskiej kwalifikacji. Faza kwalifikacyjna w tej ścieżce trwała od 26 lipca do 30 sierpnia 2018 i wystartowało w niej 35 zespołów.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Faza Runda Data losowania Pierwszy mecz Rewanż
Kwalifikacje Druga runda kwalifikacyjna 19 czerwca 2018 26 lipca 2018 2 sierpnia 2018
Trzecia runda kwalifikacyjna 23 lipca 2018 9 sierpnia 2018 16 sierpnia 2018
Play-off 6 sierpnia 2018 23 sierpnia 2018 30 sierpnia 2018

II runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Do startu w II rundzie kwalifikacji w ścieżce mistrzowskiej uprawnionych było 18 drużyn (15 z I rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów i 3 z rundy wstępnej kwalifikacji Ligi Mistrzów).

Podział na koszyki[edytuj | edytuj kod]

Zespoły podzielono na 3 koszyki. Za rozstawione drużyny uznano zespoły, które odpadły w I rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów UEFA, natomiast za nierozstawione uznano zespoły, które odpadły w Rundzie wstępnej kwalifikacji Ligi Mistrzów UEFA.

Pary II rundy kwalifikacyjnej[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
The New Saints F.C. Walia 3:2 Gibraltar Lincoln Red Imps 2:1 1:1
Torpedo Kutaisi Gruzja 7:0 Wyspy Owcze Víkingur Gøta 3:0 4:0
Zrinjski Mostar Bośnia i Hercegowina 3:2 Malta Valletta FC 1:1 2:1
FC Santa Coloma Andora 1:3 Islandia Valur 1:0 0:3
Sutjeska Nikšić Czarnogóra 0:1 Armenia Alaszkert 0:1 0:0
F91 Dudelange Luksemburg 3:2 Kosowo Drita Gnjilane 2:1 1:1
Spartaks Jūrmala Łotwa 9:0 San Marino SP La Fiorita 6:0 3:0
APOEL Nikozja Cypr 5:2 Estonia Flora Tallinn 5:0 0:2
Olimpija Lublana Słowenia 6:2 Irlandia Północna Crusaders F.C. 5:1 1:1
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]

Rewanże[edytuj | edytuj kod]

III runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Do startu w III rundzie kwalifikacji w ścieżce mistrzowskiej uprawnionych było 20 drużyn (10 z II rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów dla mistrzów, 9 z poprzedniej rundy oraz drużyna która została wylosowana jako ta, która spośród zespołów, które odpadły w I rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów, ma zapewniony awans do III rundy kwalifikacyjnej bez rozgrywania dwumeczu w II rundzie).

Podział na koszyki[edytuj | edytuj kod]

Przegrani dwumeczów II rundy kwalifikacyjnej dla mistrzów, zostali uznani za zespoły rozstawione i natomiast zespoły, które wygrały swoje dwumecze w II rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy dla mistrzów zostały uznane za zespoły nierozstawione.

Pary III rundy kwalifikacyjnej[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Łudogorec Razgrad Bułgaria 2:1 Bośnia i Hercegowina Zrinjski Mostar 1:0 1:1
Legia Warszawa Polska 3:4 Luksemburg F91 Dudelange 1:2 2:2
Alaszkert Armenia 0:7 Rumunia CFR Cluj 0:2 0:5
Olimpija Lublana Słowenia 7:1 Finlandia HJK Helsinki 3:0 4:1
Sheriff Tyraspol Mołdawia 2:2 (br. wyj.) Islandia Valur 1:0 1:2
Cork City Irlandia 0:5 Norwegia Rosenborg BK 0:2 0:3
Spartaks Jūrmala Łotwa 0:1 Litwa Sūduva Mariampol 0:1 0:0
The New Saints F.C. Walia 1:5 Dania FC Midtjylland 0:2 1:3
Hapoel Beer Szewa Izrael 3:5 Cypr APOEL Nikozja 2:2 1:3
Torpedo Kutaisi Gruzja 5:4 Albania Kukësi 5:2 0:2
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]

Rewanże[edytuj | edytuj kod]

Runda play-off[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Do startu w Rundzie play-off kwalifikacji Ligi Europy w ścieżce mistrzowskiej uprawnionych było 16 drużyn. (6 z III rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów dla mistrzów oraz 10 z poprzedniej rundy).

Podział na koszyki[edytuj | edytuj kod]

Przegrani dwumeczów III rundy kwalifikacyjnej dla mistrzów, zostali uznani za zespoły rozstawione, natomiast zespoły, które wygrają swoje dwumecze w III rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy dla mistrzów, zostały uznane za zespoły nierozstawione.

Pary Rundy play-off[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Olimpija Lublana Słowenia 1:3 Słowacja Spartak Trnawa 0:2 1:1
APOEL Nikozja Cypr 1:1 (k. 1:2) Kazachstan FK Astana 1:0 0:1 (dogr.)
Rosenborg BK Norwegia 5:1 Macedonia Północna Szkendija Tetowo 3:1 2:0
F91 Dudelange Luksemburg 5:2 Rumunia CFR Cluj 2:0 3:2
Sūduva Mariampol Litwa 1:4 Szkocja Celtic 1:1 0:3
Sheriff Tyraspol Mołdawia 1:3 Azerbejdżan Qarabağ Ağdam 1:0 0:3
Malmö FF Szwecja 4:2 Dania FC Midtjylland 2:2 2:0
Torpedo Kutaisi Gruzja 0:5 Bułgaria Łudogorec Razgrad 0:1 0:4
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]

Rewanże[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]