Liga Europy UEFA (2019/2020)/Faza kwalifikacyjna (ścieżka ligowa)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Liga Europy UEFA – faza kwalifikacyjna (ścieżka ligowa) 2019/2020
UEFA Europa League Qualifying
Szczegóły turnieju
Gospodarz UEFA
Termin 27 czerwca – 29 sierpnia 2019
Statystyki turnieju
Mecze
 Główny artykuł: Liga Europy UEFA (2019/2020).

Artykuł prezentuje szczegółowe dane dotyczące rozegranych meczów mających na celu wyłonienie 21 drużyn piłkarskich, które wezmą udział w fazie grupowej Ligi Europy UEFA 2019/2020. Faza kwalifikacyjna będzie trwała od 28 czerwca do 30 sierpnia 2019.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Faza Runda Data losowania Pierwszy mecz Rewanż
Runda wstępna 11 czerwca 2019 27 czerwca 2019 4 lipca 2019
Kwalifikacje Pierwsza runda kwalifikacyjna 18 czerwca 2019 11 lipca 2019 18 lipca 2019
Druga runda kwalifikacyjna 19 czerwca 2019 25 lipca 2019 1 sierpnia 2019
Trzecia runda kwalifikacyjna 22 lipca 2019 8 sierpnia 2019 15 sierpnia 2019
Play-off 5 sierpnia 2019 22 sierpnia 2019 29 sierpnia 2019

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Do startu w rundzie wstępnej kwalifikacji uprawnionych będzie 14 drużyn, z czego 7 będzie rozstawionych.

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Progrès Niedercorn Luksemburg 2:2 (br. wyj.) Walia Cardiff Metropolitan University 1:0 1:2
SP La Fiorita San Marino 1:3 Andora UE Engordany 0:1 1:2
UE Sant Julià Andora 3:6 Gibraltar Europa FC 3:2 0:4
Ballymena United F.C. Irlandia Północna 2:0 Wyspy Owcze NSÍ Runavík 2:0 0:0
FC Priština Kosowo 1:3 Gibraltar St Joseph’s 1:1 0:2
SP Tre Fiori San Marino 1:9 Wyspy Owcze KÍ Klaksvík 1:5 0:4
Barry Town F.C. Walia 0:4 Irlandia Północna Cliftonville F.C. 0:0 0:4
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]

Rewanże[edytuj | edytuj kod]

I runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Do startu w I rundzie kwalifikacyjnej zostały uprawnione 94 drużyny (7 z poprzedniej rundy), z czego 47 jest rozstawionych. Prawo startu od tej rundy przysługiwało drużynom które:

  • zwyciężyły w pucharowych rozgrywkach federacji sklasyfikowanych w rankingu lig krajowych UEFA na miejscach 26.-51. (26 drużyn)
  • zajęły drugie miejsce w krajowych rozgrywkach federacji sklasyfikowanych w rankingu lig krajowych UEFA na miejscach 18.-48. (30 drużyn). Nie dotyczy Liechtensteinu (31. miejsce w rankingu), którego drużyny biorą udział w szwajcarskich rozgrywkach ligowych. W Liechtensteinie odbywają się tylko pucharowe zmagania.
  • zajęły trzecie miejsce w krajowych rozgrywkach federacji sklasyfikowanych w rankingu lig krajowych UEFA na miejscach 16.-47. (31 drużyn).

Pierwsze mecze rozegrane zostaną 11 lipca, natomiast rewanże 18 lipca.

Podział na koszyki[edytuj | edytuj kod]

Uwaga: Losowanie I rundy kwalifikacyjnej odbyło się przed zakończeniem rundy wstępnej, więc rozstawienia dokonano przyjmując założenie, że awans uzyska drużyna z wyższym współczynnikiem w poprzedniej rundzie. W przypadku awansu drużyny nierozstawionej, w I rundzie przejmuje ona współczynnik rywala.

Oznaczenia:

Drużyny, które awansowały z rundy wstępnej zachowując swój współczynnik.
Drużyny, które zaczęły rywalizację od I rundy eliminacyjnej.
Drużyny, które awansowały z rundy wstępnej, przejmując współczynnik rywala.

Pary I rundy kwalifikacyjnej[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Malmö FF Szwecja 11:0 Irlandia Północna Ballymena United 7:0 4:0
Connah's Quay Nomads F.C. Walia 3:2 Szkocja Kilmarnock F.C. 1:2 2:0
KuPS Kuopio Finlandia 3:1 Białoruś FK Witebsk 2:0 1:1
BreiðablikIslandia 1:2 Liechtenstein FC Vaduz 0:0 1:2
SK Brann Norwegia 3:4 Irlandia Shamrock Rovers 2:2 1:2
Ordabasy Szymkent Kazachstan 3:0 Gruzja Torpedo Kutaisi 1:0 2:0
Europa FC Gibraltar 0:3 Polska Legia Warszawa 0:0 0:3
CSKA Sofia Bułgaria 4:0 Czarnogóra OFK Titograd 4:0 0:0
Gżira United Malta 3:3 (br. wyj.) Chorwacja Hajduk Split 0:2 3:1
Flora Tallinn Estonia 4:2 Serbia Radnički Niš 2:0 2:2
Maccabi Hajfa Izrael 5:2 Słowenia NŠ Mura 2:0 3:2
Debreceni VSC Węgry 4:1 Albania Kukësi 3:0 1:1
FK Čukarički Serbia 8:0 Armenia Bananc Erywań 3:0 5:0
Jeunesse Esch Luksemburg 1:1 (br. wyj.) Kazachstan Toboł Kustanaj 0:0 1:1
FCSB Rumunia 4:1 Mołdawia Milsami Orgiejów 2:0 2:1
Crusaders F.C. Irlandia Północna 5:2 Wyspy Owcze B36 Tórshavn 2:0 3:2
Brøndby IF Dania 4:3 Finlandia Inter Turku 4:1 0:2
Molde FK Norwegia 7:1 Islandia KR 7:1 0:0
St Joseph’s Gibraltar 0:10 Szkocja Rangers 0:4 0:6
Cork City Irlandia 2:3 Luksemburg Progrès Niedercorn 0:2 2:1
MFK Ružomberok Słowacja 0:4 Bułgaria Lewski Sofia 0:2 0:2
Akademija Pandew Macedonia Północna 0:6 Bośnia i Hercegowina Zrinjski Mostar 0:3 0:3
Speranţa Nisporeni Mołdawia 0:9 Azerbejdżan Neftçi PFK 0:3 0:6
FK Zeta Czarnogóra 1:5 Węgry MOL Vidi FC 1:5 0:0
Szachcior Soligorsk Białoruś 2:0 Malta Hibernians 1:0 1:0
Olimpija Lublana Słowenia 4:3 Łotwa Rīgas Futbola skola 2:3 2:0
Budapest Honvéd FC Węgry 4:2 Litwa Žalgiris Wilno 3:1 1:1
Alaszkert Armenia 6:1 Macedonia Północna FK Makedonija Dźorcze Petrow 3:1 3:0
Radnik Bijeljina Bośnia i Hercegowina 2:2 (k. 2:3) Słowacja Spartak Trnawa 2:0 0:2 (dogr.)
Fola Esch Luksemburg 2:4 Gruzja Czichura Saczchere 1:2 1:2
Dinamo Tbilisi Gruzja 7:0 Andora UE Engordany 6:0 1:0
NK Široki Brijeg Bośnia i Hercegowina 2:4 Kazachstan Kajrat Ałmaty 1:2 1:2
DAC Dunajská Streda Słowacja 3:3 (br. wyj.) Polska Cracovia 1:1 2:2 (dogr.)
Kauno Žalgiris Litwa 0:6 Cypr Apollon Limassol 0:2 0:4
FK Ventspils Łotwa 3:1 Albania Teuta Durrës 3:0 0:1
Stjarnan Islandia 4:4 (br. wyj.) Estonia Levadia Tallinn 2:1 2:3 (dogr.)
Cliftonville F.C. Irlandia Północna 1:6 Norwegia FK Haugesund 0:1 1:5
FK Riteriai Litwa 1:1 (br. wyj.) Wyspy Owcze KÍ Klaksvík 1:1 0:0
FK Liepāja Łotwa 3:2 Białoruś Dynama Mińsk 1:1 2:1
St. Patrick’s Athletic Irlandia 1:4 Szwecja IFK Norrköping 0:2 1:2
Aberdeen Szkocja 4:2 Finlandia RoPS Rovaniemi 2:1 2:1
Balzan FC Malta 3:5 Słowenia NK Domžale 3:4 0:1
KF Laçi Albania 1:2 Izrael Hapoel Beer Szewa 1:1 0:1
JK Narva Trans Estonia 1:6 Czarnogóra Budućnost Podgorica 0:2 1:4
Səbail FK Azerbejdżan 4:6 Rumunia Universitatea Krajowa 2:3 2:3
Piunik Erywań Armenia 5:4 Macedonia Północna Szkupi 3:3 2:1
AEK Larnaka Cypr 2:0 Mołdawia Petrocub Hîncești 1:0 1:0
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]

Rewanże[edytuj | edytuj kod]

II runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

  • do startu w II rundzie kwalifikacyjnej w ścieżce ligowej uprawnione będą 74 drużyny (47 z poprzedniej rundy), z czego 37 będzie rozstawionych.

W ścieżce ligowej prawo startu od tej rundy przysługiwało drużynom, które:

  • zwyciężyły w pucharowych rozgrywkach federacji sklasyfikowanych w rankingu lig krajowych UEFA na miejscach 19.-25. (7 drużyn)
  • zajęły drugie miejsce w krajowych rozgrywkach federacji sklasyfikowanych w rankingu lig krajowych UEFA na miejscach 16.-17. (2 drużyny)
  • zajęły trzecie miejsce w krajowych rozgrywkach federacji sklasyfikowanych w rankingu lig krajowych UEFA na miejscach 13.-15. (3 drużyny)
  • zajęły czwarte miejsce w krajowych rozgrywkach federacji sklasyfikowanych w rankingu lig krajowych UEFA na miejscach 7.-15. (9 drużyn)
  • zajęły piąte miejsce w krajowych rozgrywkach federacji sklasyfikowanych w rankingu lig krajowych UEFA na miejscach 5.-6. (2 drużyny)
  • zajęły szóste miejsce w krajowych rozgrywkach federacji sklasyfikowanych w rankingu lig krajowych UEFA na miejscach 1.-4. (4 drużyny)

Pierwsze mecze rozegrane zostaną 25 lipca, natomiast rewanże 1 sierpnia 2019.

Podział na koszyki[edytuj | edytuj kod]

Uwaga: Losowanie II rundy kwalifikacyjnej odbyło się przed zakończeniem I rundy kwalifikacyjnej, więc rozstawienia dokonano przyjmując założenie, że awans uzyska drużyna z wyższym współczynnikiem w poprzedniej rundzie. W przypadku awansu drużyny nierozstawionej, w II rundzie przejmuje ona współczynnik rywala.

Oznaczenia:

Drużyny, które awansowały z I rundy eliminacyjnej zachowując swój współczynnik.
Drużyny, które zaczęły rywalizację od II rundy eliminacyjnej.
Drużyny, które awansowały z I rundy eliminacyjnej, przejmując współczynnik rywala.

Pary II rundy kwalifikacyjnej[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
IFK Norrköping Szwecja 3:0 Łotwa FK Liepāja 2:0 1:0
Hapoel Beer Szewa Izrael 3:1 Kazachstan Kajrat Ałmaty 2:0 1:1
Arsienał Tuła Rosja 0:4 Azerbejdżan Neftçi PFK 0:1 0:3
RCD Espanyol Hiszpania 7:1 Islandia Stjarnan 4:0 3:1
DAC Dunajská Streda Słowacja 3:5 Grecja PAE Atromitos 1:2 2:3
FK Haugesund Norwegia 3:2 Austria Sturm Graz 2:0 1:2
AEK Larnaka Cypr 7:0 Bułgaria Lewski Sofia 3:0 4:0
Legia Warszawa Polska 1:0 Finlandia KuPS Kuopio 1:0 0:0
Utrecht Holandia 2:3 Bośnia i Hercegowina Zrinjski Mostar 1:1 1:2 (dogr.)
Piunik Erywań Armenia 2:1 Czechy FK Jablonec 2:1 0:0
Lechia Gdańsk Polska 3:5 Dania Brøndby IF 2:1 1:4 (dogr.)
MOL Vidi FC Węgry 1:2 Liechtenstein FC Vaduz 1:0 0:2 (dogr.)
FK Qəbələ Azerbejdżan 0:5 Gruzja Dinamo Tbilisi 0:2 0:3
Yeni Malatyaspor Turcja 3:2 Słowenia Olimpija Lublana 2:2 1:0
Flora Tallinn Estonia 2:4 Niemcy Eintracht Frankfurt 1:2 1:2
NK Domžale Słowenia 4:5 Szwecja Malmö FF 2:2 2:3
Molde FK Norwegia 3:1 Serbia FK Čukarički 0:0 3:1
Czichura Saczchere Gruzja 1:6 Szkocja Aberdeen 1:1 0:5
KAA Gent Belgia 7:5 Rumunia Viitorul Constanţa 6:3 1:2
Budućnost Podgorica Czarnogóra 1:4 Ukraina Zoria Ługańsk 1:3 0:1
CSKA Sofia Bułgaria 1:1 (k. 4:3) Chorwacja NK Osijek 1:0 0:1 (dogr.)
Torino FC Włochy 7:1 Węgry Debreceni VSC 3:0 4:1
FC Luzern Szwajcaria 2:0 Wyspy Owcze KÍ Klaksvík 1:0 1:0
Rangers Szkocja 2:0 Luksemburg Progrès Niedercorn 2:0 0:0
FK Ventspils Łotwa 6:2 Malta Gżira United 4:0 2:2
RC Strasbourg Francja 4:3 Izrael Maccabi Hajfa 3:1 1:2
FK Mladá Boleslav Czechy 4:3 Kazachstan Ordabasy Szymkent 1:1 3:2
Shamrock Rovers Irlandia 3:4 Cypr Apollon Limassol 2:1 1:3 (dogr.)
AZ Alkmaar Holandia 3:0 Szwecja BK Häcken 0:0 3:0
Alaszkert Armenia 3:5 Rumunia FCSB 0:3 3:2
Łokomotiw Płowdiw Bułgaria 3:3 (br. wyj.) Słowacja Spartak Trnawa 2:0 1:3
Wolverhampton Wanderers Anglia 6:1 Irlandia Północna Crusaders F.C. 2:0 4:1
Aris FC Grecja 1:0 Cypr AEL Limassol 0:0 1:0
Jeunesse Esch Luksemburg 0:5 Portugalia Vitória Guimarães 0:1 0:4
Budapest Honvéd FC Węgry 0:0 (k. 1:3) Rumunia Universitatea Krajowa 0:0 0:0 (dogr.)
Szachcior Soligorsk Białoruś 2:0 Dania Esbjerg fB 2:0 0:0
Connah's Quay Nomads F.C. Walia 0:4 Serbia Partizan Belgrad 0:1 0:3
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]