Liga Mistrzów w piłce siatkowej (2013/2014)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Liga Mistrzów siatkarzy 2013/2014
2014 CEV DenizBank Volleyball Champions League
2012/2013 2014/2015
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 22.10.2013 – 22.03.2014
Sezon 14.
Miejsce finału Turcja Ankara
Liczba drużyn 28
Zwycięzca Rosja Biełogorje Biełgorod
Strona internetowa

Liga Mistrzów siatkarzy 2013/2014 (oficjalna nazwa: 2014 CEV DenizBank Volleyball Champions League) − 14. sezon Ligi Mistrzów rozgrywanej od 2000 roku (54. turniej ogólnie, wliczając Puchar Europy Mistrzów Krajowych), organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla 28 męskich klubowych zespołów siatkarskich Starego Kontynentu.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Liga Mistrzów siatkarzy w sezonie 2013/2014 składała się z trzech rund: fazy grupowej, fazy play-off oraz Final Four:

  • Faza grupowa: 28 drużyn podzielono na 7 grup. W poszczególnych grupach każda drużyna rozgrywa mecz i rewanż z pozostałymi.
  • Faza play-off: składała się z rundy dwunastu i rundy sześciu. W rundzie dwunastu zespoły zostały podzielone na 6 par, tworząc drabinkę rozgrywek. Poszczególne pary rozgrywały dwumecz. O awansie decydowały kolejno: liczba wygranych spotkań, zwycięstwo w złotym secie granym do 15 punktów. Zwycięzcy awansowali do rundy sześciu, gdzie obowiązywały te same zasady co w poprzedniej rundzie.
  • Final Four: uczestniczyli w nim gospodarz oraz zwycięzcy poszczególnych par z rundy sześciu. Final Four składało się z półfinałów, meczu o 3. miejsce oraz finału.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Podział miejsc w rozgrywkach[edytuj | edytuj kod]

W sezonie 2012/2013 Ligi Mistrzów weźmie udział 28 zespołów z 16 federacji siatkarskich zrzeszonych w CEV. Liczba drużyn uczestniczących w Lidze Mistrzów ustalona została na podstawie rankingu CEV dla europejskich rozgrywek klubowych.

Liczba zespołów kwalifikujących się do Ligi Mistrzów w sezonie 2013/2014:

  • 3 drużyny z federacji zajmującej miejsce 1-2 w rankingu,
  • 2 drużyny z każdej z federacji zajmujących miejsca 3–8 w rankingu,
  • 1 drużyny z każdej z federacji zajmujących miejsca 9–16 w rankingu,
  • 2 dzikie karty przyznawane przez CEV.

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej postanowiła przyznać cztery dodatkowe dzikie karty, zwiększając liczbę uczestników do 28.

Prawo udziału w rozgrywkach można było uzyskać poprzez:

  • zajęcie odpowiedniego miejsca w rozgrywkach ligowych,
  • zdobycie pucharu kraju.

Każda federacja miała prawo wyboru jednej z trzech opcji, aby wyłonić uczestników rozgrywek.

Ranking Federacje Opcja Rozkład drużyn Uwagi
1-2 WłochyPolska A mistrz kraju następny najlepszy następny najlepszy
B mistrz kraju następny najlepszy następny najlepszy jeśli mistrz lub wicemistrz kraju jest również zdobywcą pucharu kraju
C mistrz kraju następny najlepszy zdobywca pucharu jeśli zdobywca pucharu zajął miejsce w lidze nieupoważniające do gry w Lidze Mistrzów (tj. 4 i niższe)
3-8 RosjaGrecjaFrancjaBelgiaNiemcyTurcja A mistrz kraju następny najlepszy
B mistrz kraju następny najlepszy jeśli mistrz lub wicemistrz kraju jest również zdobywcą pucharu kraju
C mistrz kraju zdobywca pucharu jeśli zdobywca pucharu zajął miejsce w lidze nieupoważniające do gry w Lidze Mistrzów (tj. 3 i niższe)
9-16 SłoweniaAustriaHiszpaniaRumuniaSerbiaCzarnogóraBułgariaCzechy A mistrz kraju

Ranking CEV[edytuj | edytuj kod]

Ranking CEV na sezon 2013/2014
Ranking Państwo Punkty Liczba drużyn
1  Włochy 470,33 3
2  Polska 399,34 3
3  Rosja 383,33 2+1
4  Belgia 343,33 2
5  Turcja 315,67 2+1
6  Francja 301,01 2
7  Niemcy 282,00 2
8  Grecja 265,66 1
9  Słowenia 243,00 1
10  Austria 239,67 1+1
11  Hiszpania 216,00 0
12  Rumunia 203,33 1
13  Serbia 197,33 0
14  Czarnogóra 149,66 1
15  Bułgaria 145,00 1
16  Czechy 130,33 1+1
17  Szwajcaria 118,00 +1
Dzikie karty 5

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Austria SK Posojilnica Aich/Dob (L1)
 Belgia Knack Roeselare (L1 + P1)
Noliko Maaseik (L2)
 Bułgaria Marek Junion-Iwkoni Dupnica (L1 + P1)
 Czechy VK Ostrava (L1)
 Czarnogóra Budvanska Rivijera Budva (L1 + P1)
 Francja Tours VB (L1 + P1)
Paris Volley (L2)
 Grecja Olympiakos Pireus (L1 + P1)
 Niemcy Berlin Recycling Volleys (L1)
VfB Friedrichshafen (L2 + P1)
 Polska Asseco Resovia Rzeszów (L1)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (L2 + P1)
Jastrzębski Węgiel (L3)
 Rosja Biełogorje Biełgorod (L1 + P1)
Zenit Kazań (L3)
 Rumunia Tomis Konstanca (L1 + P1)
 Słowenia ACH Volley Lublana (L1 + P1)
 Turcja Arkas Spor Izmir (L1)
Halkbank (L2 + P1)
 Włochy Diatec Trentino (L1 + P1)
Copra Elior Piacenza (L2)
Lube Banca Marche Macerata (L3)
Dzikie karty
 Austria Hypo Tirol Volleyballteam (L2 + P1)
 Czechy VK Jihostroj České Budějovice (L2 + P1)
 Rosja Lokomotiw Nowosybirsk (L5 + LM1)
 Szwajcaria Energy Investments Lugano (L1)
 Turcja Galatasaray FXTCR (L3)

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

     awans do fazy play-off

     relegacja do Pucharu CEV

     gospodarz turnieju finałowego

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Wyniki spotkań

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.10.2013 20:30 Copra Elior Piacenza Włochy 3:1 Słowenia ACH Volley Lublana 25:18 24:26 25:14 25:23   1410 1
24.10.2013 20:00 Marek Junion-Iwkoni Dupnica Bułgaria 0:3 Francja Tours VB 23:25 21:25 23:25     1200 2
30.10.2013 20:30 Tours VB Francja 3:2 Włochy Copra Elior Piacenza 25:19 27:29 25:13 22:25 15:10 2900 3
29.10.2013 18:00 ACH Volley Lublana Słowenia 3:0 Bułgaria Marek Junion-Iwkoni Dupnica 27:25 25:18 25:17     1500 4
07.11.2013 20:30 Copra Elior Piacenza Włochy 3:0 Bułgaria Marek Junion-Iwkoni Dupnica 25:15 25:21 26:24     1100 5
05.11.2013 18:00 ACH Volley Lublana Słowenia 1:3 Francja Tours VB 25:23 26:28 21:25 17:25   2000 6
04.12.2013 20:30 Tours VB Francja 3:2 Słowenia ACH Volley Lublana 26:24 22:25 25:21 21:25 15:7 2800 7
05.12.2013 20:00 Marek Junion-Iwkoni Dupnica Bułgaria 0:3 Włochy Copra Elior Piacenza 24:26 19:25 14:25     810 8
12.12.2013 17:00 Marek Junion-Iwkoni Dupnica Bułgaria 3:0 Słowenia ACH Volley Lublana 25:22 25:21 25:23     600 9
12.12.2013 20:30 Copra Elior Piacenza Włochy 3:0 Francja Tours VB 25:14 25:22 25:23     1875 10
18.12.2013 20:30 Tours VB Francja 3:0 Bułgaria Marek Junion-Iwkoni Dupnica 25:17 25:15 25:22     2600 11
18.12.2013 20:30 ACH Volley Lublana Słowenia 1:3 Włochy Copra Elior Piacenza 25:22 21:25 15:25 22:25   2920 12

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Wyniki spotkań

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
22.10.2013 20:00 VK Ostrava Czechy 1:3 Grecja Olympiakos Pireus 25:22 22:25 22:25 20:25   850 13
23.10.2013 19:00 Biełogorje Biełgorod Rosja 3:0 Belgia Noliko Maaseik 25:22 25:11 25:18     3500 14
29.10.2013 20:30 Noliko Maaseik Belgia 3:0 Czechy VK Ostrava 25:10 25:20 25:15     1750 15
30.10.2013 18:00 Olympiakos Pireus Grecja 0:3 Rosja Biełogorje Biełgorod 19:25 21:25 25:27     1100 16
05.11.2013 20:00 VK Ostrava Czechy 0:3 Rosja Biełogorje Biełgorod 19:25 27:29 18:25     1050 17
06.11.2013 18:00 Olympiakos Pireus Grecja 3:1 Belgia Noliko Maaseik 28:26 25:22 23:25 25:23   1000 18
03.12.2013 20:30 Noliko Maaseik Belgia 3:0 Grecja Olympiakos Pireus 25:18 31:29 25:18     2150 19
03.12.2013 19:00 Biełogorje Biełgorod Rosja 3:0 Czechy VK Ostrava 25:15 25:20 25:16     2700 20
11.12.2013 19:00 Biełogorje Biełgorod Rosja 3:0 Grecja Olympiakos Pireus 25:15 25:23 25:18     3500 21
10.12.2013 20:00 VK Ostrava Czechy 0:3 Belgia Noliko Maaseik 18:25 18:25 23:25     1100 22
18.12.2013 20:30 Noliko Maaseik Belgia 0:3 Rosja Biełogorje Biełgorod 22:25 21:25 18:25     2400 23
18.12.2013 18:00 Olympiakos Pireus Grecja 3:0 Czechy VK Ostrava 25:20 25:21 26:24     950 24

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Wyniki spotkań

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
24.10.2013 20:30 Paris Volley Francja 0:3 Polska Asseco Resovia Rzeszów 20:25 26:28 11:25     2000 25
24.10.2013 18:00 Budvanska Rivijera Budva Czarnogóra 3:0 Czechy VK Jihostroj České Budějovice 25:18 25:18 25:15     740 26
29.10.2013 20:00 VK Jihostroj České Budějovice Czechy 1:3 Francja Paris Volley 18:25 23:25 25:21 29:31   1600 27
30.10.2013 18:00 Asseco Resovia Rzeszów Polska 2:3 Czarnogóra Budvanska Rivijera Budva 23:25 26:28 25:23 25:20 12:15 3850 28
07.11.2013 20:30 Paris Volley Francja 3:0 Czarnogóra Budvanska Rivijera Budva 25:25 25:16 25:19     500 29
06.11.2013 20:30 Asseco Resovia Rzeszów Polska 3:1 Czechy VK Jihostroj České Budějovice 25:22 22:25 25:16 25:16   3500 30
04.12.2013 20:00 VK Jihostroj České Budějovice Czechy 0:3 Polska Asseco Resovia Rzeszów 18:25 24:26 19:25     1500 31
05.12.2013 18:00 Budvanska Rivijera Budva Czarnogóra 2:3 Francja Paris Volley 26:28 22:25 25:12 27:25 12:15 1200 32
12.12.2013 18:00 Budvanska Rivijera Budva Czarnogóra 3:0 Polska Asseco Resovia Rzeszów 25:22 25:21 25:22     1100 33
11.12.2013 20:30 Paris Volley Francja 3:0 Czechy VK Jihostroj České Budějovice 25:13 25:19 26:24     1500 34
18.12.2013 18:00 VK Jihostroj České Budějovice Czechy 1:3 Czarnogóra Budvanska Rivijera Budva 20:25 25:22 16:25 18:25   1500 35
18.12.2013 20:30 Asseco Resovia Rzeszów Polska 3:0 Francja Paris Volley 25:20 25:23 25:23     4400 36

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Wyniki spotkań

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.10.2013 18:00 Energy Investments Lugano Szwajcaria 3:2 Turcja Arkas Spor Izmir 18:25 25:20 25:21 20:25 15:9 1200 37
24.10.2013 20:30 Diatec Trentino Włochy 3:1 Niemcy Berlin Recycling Volleys 25:20 21:25 29:27 25:21   1463 38
30.10.2013 20:30 Diatec Trentino Włochy 3:0 Szwajcaria Energy Investments Lugano 25:16 25:15 25:23     1601 39
29.10.2013 19:00 Arkas Spor Izmir Turcja 1:3 Niemcy Berlin Recycling Volleys 25:23 15:25 20:25 21:25   3000 40
06.11.2013 18:00 Energy Investments Lugano Szwajcaria 1:3 Niemcy Berlin Recycling Volleys 25:22 15:25 22:25 18:25   1200 41
06.11.2013 18:30 Arkas Spor Izmir Turcja 0:3 Włochy Diatec Trentino 15:25 21:25 13:25     700 42
04.12.2013 20:30 Diatec Trentino Włochy 3:0 Turcja Arkas Spor Izmir 25:21 26:24 25:15     1600 43
04.12.2013 19:30 Berlin Recycling Volleys Niemcy 3:0 Szwajcaria Energy Investments Lugano 25:21 25:18 25:18     4111 44
10.12.2013 19:30 Berlin Recycling Volleys Niemcy 3:0 Turcja Arkas Spor Izmir 25:20 25:23 25:14     3784 45
10.12.2013 18:00 Energy Investments Lugano Szwajcaria 0:3 Włochy Diatec Trentino 16:25 12:25 15:25     1500 46
18.12.2013 19:30 Berlin Recycling Volleys Niemcy 3:0 Włochy Diatec Trentino 25:16 25:18 25:19     4521 47
18.12.2013 20:30 Arkas Spor Izmir Turcja 2:3 Szwajcaria Energy Investments Lugano 25:16 25:20 23:25 17:25 13:15 800 48

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Wyniki spotkań

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
22.10.2013 20:30 Lube Banca Marche Macerata Włochy 3:0 Rosja Zenit Kazań 27:25 25:21 25:22     1780 49
24.10.2013 19:00 Lokomotiw Nowosybirsk Rosja 3:0 Austria SK Posojilnica Aich/Dob 25:20 25:18 25:22     2000 50
30.10.2013 20:25 SK Posojilnica Aich/Dob Austria 0:3 Włochy Lube Banca Marche Macerata 20:25 19:25 17:25     1600 51
30.10.2013 19:00 Zenit Kazań Rosja 3:1 Rosja Lokomotiw Nowosybirsk 14:25 25:13 25:21 25:19   2000 52
06.11.2013 20:30 Lube Banca Marche Macerata Włochy 3:2 Rosja Lokomotiw Nowosybirsk 25:19 22:25 29:27 22:25 15:12 1980 53
06.11.2013 19:00 Zenit Kazań Rosja 3:1 Austria SK Posojilnica Aich/Dob 25:14 19:25 25:15 25:19   2000 54
03.12.2013 20:25 SK Posojilnica Aich/Dob Austria 1:3 Rosja Zenit Kazań 25:20 22:25 13:25 20:25   1700 55
03.12.2013 19:00 Lokomotiw Nowosybirsk Rosja 3:1 Włochy Lube Banca Marche Macerata 25:23 25:15 19:25 25:17   1650 56
10.12.2013 19:00 Lokomotiw Nowosybirsk Rosja 1:3 Rosja Zenit Kazań 23:25 24:26 25:21 19:25   1750 57
10.12.2013 20:30 Lube Banca Marche Macerata Włochy 3:0 Austria SK Posojilnica Aich/Dob 25:19 25:16 25:19     1593 58
18.12.2013 20:25 SK Posojilnica Aich/Dob Austria 3:2 Rosja Lokomotiw Nowosybirsk 25:21 22:25 23:25 25:23 15:13 1800 59
18.12.2013 19:00 Zenit Kazań Rosja 3:2 Włochy Lube Banca Marche Macerata 21:25 24:26 25:22 25:23 15:8 4700 60

Grupa F[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Wyniki spotkań

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.10.2013 20:30 Hypo Tirol Volleyballteam Austria 1:3 Rumunia Tomis Konstanca 14:25 21:25 25:22 16:25   1213 61
23.10.2013 20:30 Halkbank Turcja 3:1 Polska Jastrzębski Węgiel 34:36 25:16 25:17 25:20   2300 62
30.10.2013 20:30 Jastrzębski Węgiel Polska 3:0 Austria Hypo Tirol Volleyballteam 25:23 25:22 25:20     2500 63
30.10.2013 20:30 Tomis Konstanca Rumunia 1:3 Turcja Halkbank 23:25 25:19 23:25 15:25   1500 64
06.11.2013 20:30 Hypo Tirol Volleyballteam Austria 0:3 Turcja Halkbank 19:25 22:25 21:25     1300 65
06.11.2013 20:30 Tomis Konstanca Rumunia 1:3 Polska Jastrzębski Węgiel 25:22 19:25 15:25 20:25   1050 66
03.12.2013 20:30 Jastrzębski Węgiel Polska 3:1 Rumunia Tomis Konstanca 25:17 25:27 25:21 25:22   2700 67
03.12.2013 20:30 Halkbank Turcja 3:0 Austria Hypo Tirol Volleyballteam 25:18 25:18 25:15     2000 68
11.12.2013 20:30 Halkbank Turcja 1:3 Rumunia Tomis Konstanca 21:25 29:27 23:25 21:25   500 69
11.12.2013 20:30 Hypo Tirol Volleyballteam Austria 1:3 Polska Jastrzębski Węgiel 25:19 26:28 21:25 22:25   1200 70
18.12.2013 20:30 Jastrzębski Węgiel Polska 3:2 Turcja Halkbank 25:27 25:18 37:39 25:21 17:15 2850 71
18.12.2013 20:30 Tomis Konstanca Rumunia 3:1 Austria Hypo Tirol Volleyballteam 25:12 25:15 26:28 25:20   1000 72

Grupa G[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Wyniki spotkań

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
22.10.2013 20:30 Knack Roeselare Belgia 3:1 Niemcy VfB Friedrichshafen 20:25 31:29 25:17 25:23   1490 73
23.10.2013 18:00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Polska 3:0 Turcja Galatasaray FXTCR 25:23 25:18 25:22     1600 74
30.10.2013 17:30 Galatasaray FXTCR Turcja 0:3 Belgia Knack Roeselare 21:25 23:25 19:25     425 75
30.10.2013 19:00 VfB Friedrichshafen Niemcy 2:3 Polska ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 22:25 25:15 18:25 25:19 20:22 1800 76
05.11.2013 20:30 Knack Roeselare Belgia 3:1 Polska ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 25:22 20:25 25:20 25:23   1650 77
06.11.2013 19:00 VfB Friedrichshafen Niemcy 3:0 Turcja Galatasaray FXTCR 25:16 25:20 25:17     1500 78
03.12.2013 20:00 Galatasaray FXTCR Turcja 1:3 Niemcy VfB Friedrichshafen 19:25 22:25 25:23 20:25   300 79
04.12.2013 18:00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Polska 1:3 Belgia Knack Roeselare 26:28 15:25 25:17 23:25   1700 80
11.12.2013 18:00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Polska 3:2 Niemcy VfB Friedrichshafen 25:17 23:25 21:25 31:29 15:11 1100 81
10.12.2013 20:30 Knack Roeselare Belgia 3:1 Turcja Galatasaray FXTCR 25:21 33:31 22:25 25:22   1900 82
18.12.2013 18:00 Galatasaray FXTCR Turcja 3:2 Polska ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 21:25 25:23 20:25 26:24 15:10 250 83
18.12.2013 19:00 VfB Friedrichshafen Niemcy 2:3 Belgia Knack Roeselare 25:21 25:22 31:33 16:25 11:15 2000 84

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Runda 12[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
16.01.2014 19:30 Berlin Recycling Volleys Niemcy 0:3 Rosja Zenit Kazań 20:25 22:25 20:25     6349 85
21.01.2014 19:30 0:3 11:25 20:25 23:25     3500 86
16.01.2014 20:30 Lube Banca Marche Macerata Włochy 3:0 Włochy Copra Elior Piacenza 25:22 25:21 25:23     2230 87
23.01.2014 20:30 0:31 22:25 19:25 20:25     3422 88
15.01.2014 20:30 Tours VB Francja 0:3 Polska Jastrzębski Węgiel 16:25 24:26 19:25     2700 89
22.01.2014 18:00 0:3 23:25 16:25 22:25     2950 90
14.01.2014 20.30 Asseco Resovia Rzeszów Polska 3:1 Belgia Knack Roeselare 22:25 25:17 25:20 25:18   4500 91
22.01.2014 20.30 3:1 25:18 26:28 25:16 25:18   2000 92
14.01.2014 20:30 Noliko Maaseik Belgia 1:3 Włochy Diatec Trentino 25:22 15:25 24:26 18:25   2100 93
22.01.2014 20:30 1:3 23:25 19:25 28:26 23:25   2031 94
16.01.2014 18:00 Budvanska Rivijera Budva Czarnogóra 2:3 Rosja Biełogorje Biełgorod 25:15 24:26 15:25 25:19 10:15 927 95
22.01.2014 19:00 0:3 22:25 19:25 16:25     3700 96
1 złoty set: 13:15

Runda 6[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
06.02.2014 20:30 Copra Elior Piacenza Włochy 0:3 Rosja Zenit Kazań 23:25 22:25 22:25     3246 97
12.02.2014 19:30 0:3 21:25 20:25 22:25     4300 98
05.02.2014 17:45 Jastrzębski Węgiel Polska 3:0 Polska Asseco Resovia Rzeszów 25:22 25:22 25:23     3000 99
11.02.2014 18:00 3:1 27:25 23:25 26:24 26:24     100
05.02.2014 17:00 Biełogorje Biełgorod Rosja 3:0 Włochy Diatec Trentino 25:20 25:20 25:18     4200 101
13.02.2014 20:30 3:0 25:15 25:20 25:22       102

Final Four[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finały
 
  Rosja Biełogorje Biełgorod 3   
  Rosja Zenit Kazań 1     
        Rosja Biełogorje Biełgorod 3
        Turcja Halkbank 1
  Polska Jastrzębski Węgiel 0     
  Turcja Halkbank 3   
        Rosja Zenit Kazań 1
      Polska Jastrzębski Węgiel 3

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
22.03.2014 14:00 Biełogorje Biełgorod Rosja 3:1 Rosja Zenit Kazań 25:19 22:25 25:18 25:17   3750 103
22.03.2014 17:00 Jastrzębski Węgiel Polska 0:3 Turcja Halkbank 21:25 19:25 19:25     7000 104

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.03.2014 13:00 Jastrzębski Węgiel Polska 3:1 Rosja Zenit Kazań 25:21 20:25 25:17 25:23   3000 105

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.03.2014 16:00 Halkbank Turcja 1:3 Rosja Biełogorje Biełgorod 18:25 25:22 16:25 25:27   7000 106

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
zawodnik (MVP)
Najlepszy
punktujący
Najlepszy
atakujący
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
zagrywający
Najlepszy
przyjmujący
Najlepszy
libero
Najlepszy
rozgrywający
Nagroda
Fair Play
Rosja Siergiej Tietiuchin Włochy Michal Lasko Rosja Maksim Michajłow Rosja Dmitrij Muserskij Turcja Emre Batur Bułgaria Matej Kazijski Polska Damian Wojtaszek Brazylia Raphael Vieira de Oliveira Rosja Aleksandr Wołkow

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce
Gold medal world centered-2.svg Rosja Biełogorje Biełgorod
Silver medal world centered-2.svg Turcja Halkbank
Bronze medal world centered-2.svg Polska Jastrzębski Węgiel
4. Rosja Zenit Kazań

     Awans na Klubowe Mistrzostwa Świata

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]