Liga Mistrzów w piłce siatkowej (2016/2017)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Liga Mistrzów 2016/2017
2017 CEV DenizBank Volleyball Champions League
2015/2016 2017/2018
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 6 grudnia 2016 –
30 kwietnia 2017
Sezon 17.
Miejsce finału Włochy PalaLottomatica, Rzym
Liczba drużyn 20
Liczba hal 20 (w 20 miastach)
Zwycięzca Rosja Zenit Kazań
Statystyki rozgrywek
MVP Rosja Maksim Michajłow
Strona internetowa

Liga Mistrzów 2016/2017 (oficjalna nazwa: 2017 CEV DenizBank Volleyball Champions League) – 17. sezon Ligi Mistrzów rozgrywanej od 2000 roku (55. turniej ogólnie, wliczając Puchar Europy Mistrzów Krajowych), organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla 28 męskich klubowych zespołów siatkarskich Starego Kontynentu.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Liga Mistrzów w sezonie 2016/2017 składa się z czterech rund: kwalifikacji play-off, fazy grupowej, fazy play-off oraz Final Four:

  • Faza kwalifakacyjna play-off: 24 drużyn podzielono w pierwszych dwóch rundach toczyła się w parach systemu pucharowym. W poszczególnych parach każda drużyna rozgrywała mecz i rewanż z pozostałymi. Zwycięzcy awansują do poszczególnych grup.
  • Faza grupowa: 20 drużyn podzielono na 5 grup. W poszczególnych grupach każda drużyna rozgrywa mecz i rewanż z pozostałymi.
  • Faza play-off: będzie się składać z 1/6 finału i 1/3 finału. W 1/6 finału zespoły zostaną podzielone na 6 par, tworząc drabinkę rozgrywek. Poszczególne pary będą rozgrywać mecz i rewanż. O awansie zadecydują kolejno: liczba wygranych spotkań, zwycięstwo w złotym secie granym do 15 punktów. Zwycięzcy awansują do 1/3 finału, gdzie obowiązują te same zasady co w poprzedniej rundzie.
  • Final Four: uczestniczy w nim gospodarz oraz zwycięzcy poszczególnych par z 1/3 finału. Final Four składa się z półfinałów, meczu o 3. miejsce oraz finału.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Podział miejsc w rozgrywkach[edytuj | edytuj kod]

W sezonie 2016/2017 Ligi Mistrzów weźmie udział 20 zespołów z 11 federacji siatkarskich zrzeszonych w CEV. Liczba drużyn uczestniczących w Lidze Mistrzów ustalona została na podstawie rankingu CEV dla europejskich rozgrywek klubowych.

Liczba zespołów kwalifikujących się do Ligi Mistrzów w sezonie 2016/2017:

  • 3 drużyny z federacji zajmującej miejsce 1-2 w rankingu,
  • 2 drużyny z każdej z federacji zajmujących miejsca 3–8 w rankingu,
  • 1 drużyny z każdej z federacji zajmujących miejsca 9–16 w rankingu,

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej postanowiła zmniejszyć liczbę uczestników do 20.

Prawo udziału w rozgrywkach można było uzyskać poprzez:

  • zajęcie odpowiedniego miejsca w rozgrywkach ligowych,
  • przejście fazy kwalifikacyjnej play-off,

Zakwalifikowane drużyny

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

     awans do fazy play-off

     gospodarz turnieju finałowego

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Polska ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 15 6 5 (0) 1 (0) 16 5 3.2 531 469 1.132
2 Rosja Dinamo Moskwa 11 6 4 (1) 2 (0) 14 10 1.4 563 552 1.02
3 Turcja Büyükşehir Belediyesi Stambuł 7 6 2 (0) 4 (1) 9 14 0.643 506 534 0.948
4 Belgia Noliko Maaseik 3 6 1 (1) 5 (1) 7 17 0.412 512 557 0.919

Aktualizacja do dnia 6 grudnia 2016
Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

  DMO BBS MAA KED
Dinamo Moskwa Rosja 3:0 3:1 1:3

Büyükşehir Belediyesi Stambuł Turcja 1:3 3:1 3:1

Noliko Maaseik Belgia 2:3 3:2 0:3

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Polska 3:1 3:0 3:0

Wyniki spotkań

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
06.12.2016 18:00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Polska 3:0 Turcja Büyükşehir Belediyesi Stambuł 25:12 28:26 29:27     1850 [1]
07.12.2016 19:00 Dinamo Moskwa Rosja 3:1 Belgia Noliko Maaseik 25:22 23:25 25:22 25:20   3000 [2]
21.12.2016 18:00 Büyükşehir Belediyesi Stambuł Turcja 1:3 Rosja Dinamo Moskwa 25:19 18:25 18:25 22:25   1370 [3]
20:30 Noliko Maaseik Belgia 0:3 Polska ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23:25 22:25 21:25     1750 [4]
18.01.2017 19:00 Dinamo Moskwa Rosja 1:3 Polska ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23:25 21:25 30:28 20:25   2600 [5]
20:30 Noliko Maaseik Belgia 3:2 Turcja Büyükşehir Belediyesi Stambuł 25:22 25:21 17:25 21:25 15:11 1520 [6]
31.01.2017 18:00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Polska 3:1 Rosja Dinamo Moskwa 25:17 25:22 27:29 25:21   3000 [7]
01.02.2017 18:00 Büyükşehir Belediyesi Stambuł Turcja 3:1 Belgia Noliko Maaseik 25:19 19:25 25:22 25:18   1000 [8]
14.02.2017 18:00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Polska 3:0 Belgia Noliko Maaseik 25:23 25:19 25:21       [9]
15.02.2017 19:00 Dinamo Moskwa Rosja 3:0 Turcja Büyükşehir Belediyesi Stambuł 25:21 25:22 27:25     2200 [10]
01.03.2017 18:00 Büyükşehir Belediyesi Stambuł Turcja 3:1 Polska ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 25:23 16:25 25:22 26:24   200 [11]
20:30 Noliko Maaseik Belgia 2:3 Rosja Dinamo Moskwa 22:25 25:18 30:28 18:25 12:15 1950 [12]

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Włochy Cucine Lube Civitanova 15 6 5 (0) 1 (0) 16 4 4 485 397 1.222
2 Niemcy Berlin Recycling Volleys 12 6 4 (1) 2 (1) 14 9 1.556 504 487 1.035
3 Polska Asseco Resovia 8 6 3 (2) 3 (1) 11 14 0.786 522 530 0.985
4 Czechy VK Dukla Liberec 1 6 0 (0) 6 (1) 4 18 0.222 436 533 0.818

Aktualizacja do dnia 6 grudnia 2016
Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

  RZE BER LUB DUK
Asseco Resovia Polska 3:2 0:3 3:1

Berlin Recycling Volleys Niemcy 3:2 3:1 3:0

Lube Banca Marche Macerata Włochy 3:0 3:0 3:0

VK Dukla Liberec Czechy 2:3 0:3 1:3

Wyniki spotkań

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
06.12.2016 19:30 Berlin Recycling Volleys Niemcy 3:1 Włochy Cucine Lube Civitanova 21:25 25:16 25:18 26:24   4321 [13]
08.12.2016 18:00 VK Dukla Liberec Czechy 2:3 Polska Asseco Resovia 14:25 16:25 25:21 25:23 15:17 2180 [14]
20.12.2016 20:30 Cucine Lube Civitanova Włochy 3:0 Czechy VK Dukla Liberec 25:21 25:15 25:20     3045 [15]
22.12.2016 18:00 Asseco Resovia Polska 3:2 Niemcy Berlin Recycling Volleys 21:25 25:15 23:25 25:22 15:12 4087 [16]
18.01.2017 18:00 VK Dukla Liberec Czechy 0:3 Niemcy Berlin Recycling Volleys 18:25 23:25 16:25     2035 [17]
19.01.2017 20:30 Asseco Resovia Polska 0:3 Włochy Cucine Lube Civitanova 22:25 13:25 14:25     4258 [18]
01.02.2017 20:30 Cucine Lube Civitanova Włochy 3:0 Polska Asseco Resovia 25:21 25:16 25:16     2715 [19]
02.02.2017 19:30 Berlin Recycling Volleys Niemcy 3:0 Czechy VK Dukla Liberec 25:17 25:22 25:19     3462 [20]
14.02.2017 19:30 Berlin Recycling Volleys Niemcy 3:2 Polska Asseco Resovia 25:20 25:22 21:25 20:25 15:13 4308 [21]
15.02.2017 18:00 VK Dukla Liberec Czechy 1:3 Włochy Cucine Lube Civitanova 25:22 28:30 23:25 14:25   2150 [22]
01.03.2017 18:00 Asseco Resovia Polska 3:1 Czechy VK Dukla Liberec 20:25 25:18 25:19 25:18   3752 [23]
20:30 Cucine Lube Civitanova Włochy 3:0 Niemcy Berlin Recycling Volleys 25:14 25:23 25:15     3375 [24]

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Rosja Zenit Kazań 18 6 6 (0) 0 (0) 18 1 18 489 355 1.377
2 Turcja Arkas Spor Izmir 9 6 4 (3) 2 (0) 12 13 0.923 517 560 0.923
3 Niemcy VfB Friedrichshafen 5 6 1 (1) 5 (3) 10 17 0.588 572 601 0.952
4 Francja Paris Volley 4 6 1 (1) 5 (2) 8 17 0.471 503 565 0.89

Aktualizacja do dnia 6 grudnia 2016
Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

  IZM PAR FRI KAZ
Arkas Spor Izmir Turcja 3:2 3:2 0:3

Paris Volley Francja 1:3 2:3 0:3

VfB Friedrichshafen Niemcy 2:3 2:3 1:3

Zenit Kazań Rosja 3:0 3:0 3:0

Wyniki spotkań

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
06.12.2016 20:30 Paris Volley Francja 2:3 Niemcy VfB Friedrichshafen 25:22 26:24 18:25 18:25 13:15 751 [25]
07.12.2016 19:30 Arkas Spor Izmir Turcja 0:3 Rosja Zenit Kazań 14:25 11:25 17:25     2000 [26]
21.12.2016 19:00 Zenit Kazań Rosja 3:0 Francja Paris Volley 25:17 25:15 25:21     3250 [27]
22.12.2016 20:00 VfB Friedrichshafen Niemcy 2:3 Turcja Arkas Spor Izmir 21:25 23:25 25:22 25:19 12:15 2709 [28]
18.01.2017 20:00 VfB Friedrichshafen Niemcy 1:3 Rosja Zenit Kazań 13:25 25:23 13:25 21:25   2355 [29]
20:30 Paris Volley Francja 1:3 Turcja Arkas Spor Izmir 20:25 17:25 25:15 22:25   1500 [30]
31.01.2017 19:00 Zenit Kazań Rosja 3:0 Niemcy VfB Friedrichshafen 25:18 40:38 25:17     2850 [31]
01.02.2017 19:30 Arkas Spor Izmir Turcja 3:2 Francja Paris Volley 25:21 23:25 16:25 25:19 23:21 1700 [32]
14.02.2017 19:00 Paris Volley Francja 0:3 Rosja Zenit Kazań 19:25 21:25 20:25     2680 [33]
15.02.2017 19:30 Arkas Spor Izmir Turcja 3:2 Niemcy VfB Friedrichshafen 25:22 25:27 26:24 21:25 15:10 2100 [34]
01.03.2017 20:00 Zenit Kazań Rosja 3:0 Turcja Arkas Spor Izmir 25:15 26:24 25:16     1950 [35]
20:00 VfB Friedrichshafen Niemcy 2:3 Francja Paris Volley 20:25 25:9 23:25 25:21 9:15 1940 [36]

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Włochy Pallavolo Modena 15 6 5 (1) 1 (1) 17 8 2.125 583 526 1.108
2 Polska PGE Skra Bełchatów 9 6 3 (0) 3 (0) 12 11 1.091 533 509 1.047
3 Rumunia SCMU Krajowa 7 6 2 (0) 4 (1) 9 14 0.643 498 544 0.915
4 Słowenia ACH Volley Lublana 5 6 2 (2) 4 (1) 11 16 0.688 569 604 0.942

Aktualizacja do dnia 6 grudnia 2016
Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

  MOD KRA BEŁ LBL
Pallavolo Modena Włochy 3:1 3:1 3:2

SCMU Krajowa Rumunia 0:3 3:1 3:1

PGE Skra Bełchatów Polska 1:3 3:0 3:1

ACH Volley Lublana Słowenia 3:2 3:2 1:3

Wyniki spotkań

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
06.12.2016 18:00 SCMU Krajowa Rumunia 3:1 Polska PGE Skra Bełchatów 30:28 25:23 19:25 25:22   1215 [37]
21:00 Pallavolo Modena Włochy 3:2 Słowenia ACH Volley Lublana 25:22 21:25 25:19 23:25 15:11 3208 [38]
20.12.2016 17:30 PGE Skra Bełchatów Polska 1:3 Włochy Pallavolo Modena 22:25 25:21 17:25 22:25   10900 [39]
18:00 ACH Volley Lublana Słowenia 3:2 Rumunia SCMU Krajowa 25:17 18:25 17:25 25:21 15:13 1250 [40]
17.01.2017 20:30 Pallavolo Modena Włochy 3:1 Rumunia SCMU Krajowa 24:26 29:27 25:18 25:16   3375 [41]
19.01.2017 18:00 ACH Volley Lublana Słowenia 1:3 Polska PGE Skra Bełchatów 19:25 21:25 25:18 15:25   800 [42]
31.01.2017 19:00 SCMU Krajowa Rumunia 0:3 Włochy Pallavolo Modena 16:25 19:25 18:25     2585 [43]
01.02.2017 18:00 PGE Skra Bełchatów Polska 3:1 Słowenia ACH Volley Lublana 25:17 25:23 20:25 25:17   2550 [44]
14.02.2017 20:30 Pallavolo Modena Włochy 3:1 Polska PGE Skra Bełchatów 25:16 21:25 25:22 25:22   3575 [45]
15.02.2017 19:00 SCMU Krajowa Rumunia 3:1 Słowenia ACH Volley Lublana 25:19 27:29 25:21 25:23   1200 [46]
01.03.2017 17:00 ACH Volley Lublana Słowenia 3:2 Włochy Pallavolo Modena 25:21 23:25 25:27 25:20 15:11 1530 [47]
20:00 PGE Skra Bełchatów Polska 3:0 Rumunia SCMU Krajowa 26:24 25:18 25:14     2550 [48]

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Włochy Sir Sicoma Colussi Perugia 14 6 5 (2) 1 (1) 17 8 2.125 556 519 1.071
2 Rosja Biełogorje Biełgorod 11 6 3 (1) 3 (3) 15 12 1.25 570 567 1.005
3 Belgia Knack Roeselare 9 6 3 (1) 3 (1) 12 12 1 524 524 1
4 Turcja Halkbank 2 6 1 (1) 5 (0) 5 17 0.294 467 525 0.89

Aktualizacja do dnia 6 grudnia 2016
Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

  BIE HLK ROE PER
Biełogorje Biełgorod Rosja 3:0 3:1 2:3

Halkbank Turcja 3:2 1:3 0:3

Knack Roeselare Belgia 2:3 3:0 3:2

Sir Sicoma Colussi Perugia Włochy 3:2 3:1 3:0

Wyniki spotkań

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
07.12.2016 17:30 Halkbank Turcja 0:3 Włochy Sir Sicoma Colussi Perugia 19:25 23:25 23:25     4320 [49]
08.12.2016 20:30 Knack Roeselare Belgia 2:3 Rosja Biełogorje Biełgorod 25:27 20:25 25:19 25:19 13:15 1750 [50]
22.12.2016 19:00 Biełogorje Biełgorod Rosja 3:0 Turcja Halkbank 25:14 30:28 25:21     4200 [51]
20:30 Sir Sicoma Colussi Perugia Włochy 3:0 Belgia Knack Roeselare 25:22 25:21 25:23     2813 [52]
18.01.2017 17:30 Halkbank Turcja 1:3 Belgia Knack Roeselare 24:26 19:25 26:24 23:25   750 [53]
20:30 Sir Sicoma Colussi Perugia Włochy 3:2 Rosja Biełogorje Biełgorod 11:25 25:14 31:29 18:25 15:13 3932 [54]
01.02.2017 19:00 Biełogorje Biełgorod Rosja 2:3 Włochy Sir Sicoma Colussi Perugia 19:25 25:16 26:24 17:25 11:15 5150 [55]
20:30 Knack Roeselare Belgia 3:0 Turcja Halkbank 25:12 31:29 25:18     1860 [56]
15.02.2017 17:30 Halkbank Turcja 3:2 Rosja Biełogorje Biełgorod 25:19 22:25 25:14 22:25 15:8 1112 [57]
20:30 Knack Roeselare Belgia 3:2 Włochy Sir Sicoma Colussi Perugia 25:18 20:25 20:25 25:22 15:13 2200 [58]
01.03.2017 18:00 Biełogorje Biełgorod Rosja 3:1 Belgia Knack Roeselare 25:20 25:20 15:25 25:17   3400 [59]
19:00 Sir Sicoma Colussi Perugia Włochy 3:1 Turcja Halkbank 23:25 25:18 25:20 25:16   3178 [60]

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

1/12 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
16.03.2017 19:00 Arkas Spor Izmir Turcja 0:3 Rosja Dinamo Moskwa 20:25 17:25 16:25     1900 [61]
21.03.2017 19:00 0:3 23:25 22:25 31:33     2000 [62]
15.03.2017 18:00 Büyükşehir Belediyesi Stambuł Turcja 3:2 Niemcy Berlin Recycling Volleys 25:20 30:32 25:22 20:25 15:13 1024 [63]
21.03.2017 19:30 2:31 25:21 25:18 13:25 14:25 14:16 4282 [64]
15.03.2017 20:30 Asseco Resovia Polska 2:3 Włochy Pallavolo Modena 25:23 19:25 27:25 19:25 12:15 4123 [65]
23.03.2017 20:30 1:3 23:25 25:20 23:25 23:25   3771 [66]
15.03.2017 18:00 PGE Skra Bełchatów Polska 1:3 Włochy Cucine Lube Civitanova 21:25 25:21 23:25 21:25   8100 [67]
22.03.2017 20:30 3:2 24:26 16:25 28:26 25:15 15:13 2320 [68]
15.03.2017 19:00 Biełogorje Biełgorod Rosja 3:1 Polska ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13:25 25:21 25:23 25:20   4200 [69]
22.03.2017 18:00 3:1 25:22 20:25 26:24 25:21   2700 [70]
14.03.2017 20:30 Knack Roeselare Belgia 0:3 Rosja Zenit Kazań 23:25 19:25 18:25     2000 [71]
22.03.2017 19:00 0:3 19:25 16:25 20:25     3250 [72]
1 złoty set: 11:15

1/6 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
05.04.2017 19:30 Berlin Recycling Volleys Niemcy 3:2 Rosja Dinamo Moskwa 23:25 22:25 25:19 25:18 15:10 5400 [73]
12.04.2017 19:00 3:2 37:35 22:25 21:25 25:15 15:8 3100 [74]
05.04.2017 20:30 Pallavolo Modena Włochy 0:3 Włochy Cucine Lube Civitanova 23:25 18:25 27:29     4407 [75]
13.04.2017 20:30 0:3 21:25 21:25 18:25     3831 [76]
04.04.2017 19:30 Zenit Kazań Rosja 3:1 Rosja Biełogorje Biełgorod 25:14 25:17 23:25 26:24   4450 [77]
13.04.2017 19:00 3:0 25:22 30:28 25:21     5000 [78]

Final Four[edytuj | edytuj kod]

Włochy PalaLottomatica, Rzym

  Półfinały Finały
 
  Włochy Sir Sicoma Colussi Perugia 3   
  Włochy Cucine Lube Civitanova 2     
        Włochy Sir Sicoma Colussi Perugia 0
        Rosja Zenit Kazań 3
  Niemcy Berlin Recycling Volleys 0     
  Rosja Zenit Kazań 3   
        Włochy Cucine Lube Civitanova 3
      Niemcy Berlin Recycling Volleys 1

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
29.04.2017 16:30 Berlin Recycling Volleys Niemcy 0:3 Rosja Zenit Kazań 21:25 22:25 13:25     9000 [79]
19:30 Sir Sicoma Colussi Perugia Włochy 3:2 Włochy Cucine Lube Civitanova 25:19 22:25 25:19 21:25 15:9 11000 [80]

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
30.04.2017 16:00 Cucine Lube Civitanova Włochy 3:1 Niemcy Berlin Recycling Volleys 29:27 22:25 25:21 25:21   8000 [81]

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
30.04.2017 19:00 Sir Sicoma Colussi Perugia Włochy 0:3 Rosja Zenit Kazań 15:25 23:25 14:25     11500 [82]

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
zawodnik (MVP)
Najlepszy
atakujący
Najlepsi
środkowi
Najlepsi
przyjmujący
Najlepszy
libero
Najlepszy
rozgrywający
Najlepszy
zagrywający
Rosja Maksim Michajłow Serbia Aleksandar Atanasijević Serbia Marko Podraščanin
Rosja Artiom Wolwicz
Kuba Wilfredo Leon
Włochy Ivan Zaytsev
Francja Jenia Grebennikov Argentyna Luciano De Cecco Włochy Ivan Zaytsev

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]