Liga Mistrzów w piłce siatkowej (2018/2019) – kwalifikacje

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Liga Mistrzów 2018/2019 – kwalifikacje
2019 CEV Volleyball Champions League
2017/2018 2019/2020
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 9 października – 13 listopada 2018
Liczba drużyn 16
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 28
Strona internetowa

Liga Mistrzów (2018/2019) – kwalifikacje (oficjalna nazwa: 2019 CEV Volleyball Champions League) – 16 drużyn walczy w 3 rundach, aby uzyskać awans do fazy grupowej.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019 składa się z trzech rund.

  • Faza kwalifikacyjna play-off: 16 drużyn podzielono w pierwszych trzech rundach toczonych w parach systemu pucharowym. W poszczególnych parach każda drużyna rozgrywała mecz i rewanż. Zwycięzcy poszczególnych par awansują do kolejnej rundy. Zwycięzcy par trzeciej rundy awansują do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Przegrane drużyny z wszystkich trzech rund są relegowane do 1/16 finału Pucharu CEV.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Podział miejsc w rozgrywkach[edytuj | edytuj kod]

W sezonie 2018/2019 w kwalifikacjach Ligi Mistrzów wzięło udział 16 zespołów z 16 federacji siatkarskich zrzeszonych w CEV. Liczba drużyn uczestniczących w Lidze Mistrzów ustalona została na podstawie rankingu CEV dla europejskich rozgrywek klubowych.

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

I runda[edytuj | edytuj kod]

     awans do II rundy

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
10.10.2018 19:00 OK Mladost Brčko Bośnia i Hercegowina 1:3 Bułgaria Neftochimik 2010 Burgas 17:25 20:25 26:24 23:25   500 1-001
16.10.2018 19:00 1:3 21:25 19:25 25:19 16:25   670 1-002
09.10.2018 20:30 HAOK Mladost Zagrzeb Chorwacja 2:3 Serbia Vojvodina Nowy Sad 21:25 21:25 27:25 25:20 12:15 1100 1-003
17.10.2018 20:30 1:3 23:25 25:21 21:25 26:28   1900 1-004
09.10.2018 19:00 TIF Viking Bergen Norwegia 0:3 Francja Chaumont VB 52 22:25 12:25 21:25     680 1-005
17.10.2018 20:00 0:3 15:25 20:25 8:25     620 1-006
09.10.2018 20:15 CV Teruel Hiszpania 3:0 Belgia Lindemans Aalst 25:20 25:22 25:17     1200 1-007
17.10.2018 20:30 0:31 32:34 21:25 21:25     1150 1-008
11.10.2018 19:00 Abiant Lycurgus Groningen Holandia 1:3 Austria SK Posojilnica Aich/Dob 24:26 22:25 25:23 18:25   1000 1-009
17.10.2018 20:25 3:2 25:20 24:26 19:25 25:19 17:15 1578 1-010
10.10.2018 18:00 Szachcior Soligorsk Białoruś 0:3 Niemcy United Volleys Frankfurt 21:25 22:25 20:25     2700 1-011
17.10.2018 19:00 3:2 21:25 21:25 25:19 25:18 21:19 820 1-012
10.10.2018 18:30 Ford Store Levoranta Sastamala Finlandia 2:3 Turcja İstanbul BBSK 25:22 19:25 25:16 21:25 15:17 1438 1-013
17.10.2018 17:00 1:3 23:25 19:25 25:23 16:25   1065 1-014
08.10.2018 19:00 Vegyész RC Kazincbarcika Węgry 2:3 Grecja PAOK Saloniki 18:25 27:25 30:28 19:25 13:15 695 1-015
17.10.2018 19:00 0:3 16:25 12:25 19:25     1100 1-016
1 złoty set: 15:7

II runda[edytuj | edytuj kod]

     awans do III rundy

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
24.10.2018 19:00 Neftochimik 2010 Burgas Bułgaria 2:3 Serbia Vojvodina Nowy Sad 25:20 25:22 20:25 19:25 11:15 600 2-001
31.10.2018 20:30 0:3 17:25 22:25 22:25     1500 2-002
23.10.2018 20:15 CV Teruel Hiszpania 3:2 Francja Chaumont VB 52 24:26 25:20 20:25 25:22 15:11 1300 2-003
30.10.2018 20:30 0:3 16:25 22:25 20:25     750 2-004
23.10.2018 19:00 United Volleys Frankfurt Niemcy 3:0 Austria SK Posojilnica Aich/Dob 25:21 25:21 25:21     150 2-005
31.10.2018 20:25 2:3 25:20 25:17 18:25 15:25 13:15 938 2-006
24.10.2018 18:00 PAOK Saloniki Grecja 3:2 Turcja İstanbul BBSK 25:20 25:13 19:25 22:25 15:11 1250 2-007
31.10.2018 17:00 2:31 25:25 22:25 25:21 22:25 12:15 1082 2-008
1 złoty set: 15:13

III runda[edytuj | edytuj kod]

     awans do fazy grupowej

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
07.11.2018 20:30 Chaumont VB 52 Francja 3:0 Serbia Vojvodina Nowy Sad 25:22 25:16 25:23     800 3-001
13.11.2018 20:00 3:0 25:23 25:23 25:17     1920 3-002
07.11.2018 19:00 PAOK Saloniki Grecja 0:3 Niemcy United Volleys Frankfurt 25:27 17:25 21:25     1500 3-003
13.11.2018 19:00 1:3 17:25 17:25 25:21 25:27   2007 3-004

Drużyny zakwalifikowane[edytuj | edytuj kod]

Grupa A Grupa C
Niemcy United Volleys Frankfurt Francja Chaumont VB 52

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]