Liga Mistrzyń siatkarek (2003/2004)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Liga Mistrzyń 2003/2004
CEV European Champions League Women 2003/2004
2002/2003 2004/2005
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 20.01 - 21.03.2004
Sezon 4.
Miejsce finału Hiszpania Teneryfa
Liczba drużyn 15
Zwycięzca Hiszpania Tenerife Marichal

Liga Mistrzyń 2003/2004 – 4. sezon Ligi Mistrzyń rozgrywanej od 2003 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

     awans do play-off

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Włochy Asystel Volley Novara 8 4 4 0 12 0 MAX 300 220 1.364
2 Serbia i Czarnogóra Stella Rossa Stella Rossa 6 4 2 2 6 9 0.667 292 342 0.854
3 Szwajcaria VBC Köniz 4 4 0 4 3 12 0.25 311 341 0.912

Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.01.2004 Zeiler Köniz Szwajcaria 2:3 Serbia i Czarnogóra Crvena Zvezda Belgrad 25:20, 25:14, 23:25, 23:25, 13:15
22.01.2004 Zeiler Köniz Szwajcaria 0:3 Hiszpania Asystel Volley Novara 23:25, 20:25, 23:25
27.01.2004 Crvena Zvezda Belgrad Serbia i Czarnogóra 0:3 Hiszpania Asystel Volley Novara 16:25, 14:25, 18:25
28.01.2004 Crvena Zvezda Belgrad Serbia i Czarnogóra 3:1 Szwajcaria Zeiler Köniz 25:23, 17:25, 25:16, 25:19
03.02.2004 Asystel Volley Novara Włochy 3:0 Szwajcaria Zeiler Köniz 25:19, 25:18, 25:16
04.02.2004 Asystel Volley Novara Włochy 3:0 Serbia i Czarnogóra Crvena Zvezda Belgrad 25:9, 25:23, 25:21

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Azerbejdżan Azerrail Baku 8 4 4 0 12 0 MAX 312 237 1.316
2 Hiszpania Hotel Cantur Las Palmas 6 4 2 2 6 7 0.857 305 289 1.055
3 Słowenia Nova KBM Branik Maribor 4 4 0 4 1 12 0.083 230 321 0.717

Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.01.2004 Nova KBM Branik Maribor Słowenia 0:3 Hiszpania Hotel Cantur Las Palmas 17:25, 15:25, 18:25
21.01.2004 Nova KBM Branik Maribor Słowenia 0:3 Azerbejdżan Azerrail Baku 21:25, 18:25, 17:25
27.01.2004 Hotel Cantur Las Palmas Hiszpania 0:3 Azerbejdżan Azerrail Baku 29:31, 15:25, 20:25
28.01.2004 Hotel Cantur Las Palmas Hiszpania 3:1 Słowenia Nova KBM Branik Maribor 25:20, 21:25, 25:12, 25:20
03.02.2004 Azerrail Baku Azerbejdżan 3:0 Słowenia Nova KBM Branik Maribor 25:13, 25:16, 25:18
04.02.2004 Azerrail Baku Azerbejdżan 3:0 Hiszpania Hotel Cantur Las Palmas 31:29, 25:23, 25:18

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Hiszpania Tenerife Marichal 7 4 3 1 11 3 3.667 318 248 1.282
2 Rosja Urałoczka NTMK Jekaterynburg 7 4 3 1 9 6 1.5 323 299 1.08
3 Węgry Titasz-NRK-Nyíregyháza 4 4 0 4 1 12 0.083 229 323 0.709

Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.01.2004 Titasz-NRK-Nyíregyháza Węgry 1:3 Rosja Urałoczka NTMK Jekaterynburg 25:23, 21:25, 11:25, 18:25
22.01.2004 Titasz-NRK-Nyíregyháza Węgry 0:3 Hiszpania Tenerife Marichal 18:25, 23:25, 15:25
27.01.2004 Urałoczka NTMK Jekaterynburg Rosja 3:2 Hiszpania Tenerife Marichal 20:25, 25:17, 23:25, 25:16, 15:10
28.01.2004 Urałoczka NTMK Jekaterynburg Rosja 3:0 Węgry Titasz-NRK-Nyíregyháza 25:19, 25:23, 25:14
03.02.2004 Tenerife Marichal Hiszpania 3:0 Węgry Titasz-NRK-Nyíregyháza 25:13, 25:12, 25:17
04.02.2004 Tenerife Marichal Hiszpania 3:0 Rosja Urałoczka NTMK Jekaterynburg 25:14, 25:12, 25:16

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Włochy Sirio Perugia 8 4 4 0 12 3 4 351 300 1.17
2 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 6 4 2 2 9 6 1.5 343 306 1.121
3 Chorwacja Mladost Zagrzeb 4 4 0 4 0 12 0 212 300 0.707

Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.01.2004 Mladost Zagrzeb Chorwacja 0:3 Włochy Sirio Perugia 16:25, 18:25, 21:25
22.01.2004 Mladost Zagrzeb Chorwacja 0:3 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 19:25, 20:25, 21:25
28.01.2004 Sirio Perugia Włochy 3:1 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 25:20, 14:25, 25:23, 25:16
29.01.2004 Sirio Perugia Włochy 3:0 Chorwacja Mladost Zagrzeb 25:20, 25:14, 25:18
03.02.2004 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:0 Chorwacja Mladost Zagrzeb 25:13, 25:19, 25:13
04.02.2004 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 2:3 Włochy Sirio Perugia 25:22, 25:22, 25:27, 20:25, 14:16

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Francja RC Cannes 8 4 4 0 12 2 6 339 271 1.251
2 Polska Stal Bielsko-Biała 6 4 2 2 8 7 1.143 334 316 1.057
3 Serbia i Czarnogóra Jedinstvo Užice 4 4 0 4 1 12 0.083 229 315 0.727

Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.01.2004 Jedinstvo Užice Serbia i Czarnogóra 1:3 Polska Stal Bielsko-Biała 17:25, 25:15, 19:25, 17:25
22.01.2004 Jedinstvo Užice Serbia i Czarnogóra 0:3 Francja RC Cannes 19:25, 17:25, 15:25
28.01.2004 Stal Bielsko-Biała Polska 1:3 Francja RC Cannes 25:18, 19:25, 23:25, 13:25
29.01.2004 Stal Bielsko-Biała Polska 3:0 Serbia i Czarnogóra Jedinstvo Užice 25:17, 25:17, 25:15
03.02.2004 RC Cannes Francja 3:0 Serbia i Czarnogóra Jedinstvo Užice 25:22, 25:16, 25:13
04.02.2004 RC Cannes Francja 3:1 Polska Stal Bielsko-Biała 25:20, 25:22, 21:25, 25:22

Play-off[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.02.2004 Sirio Perugia Włochy 3:0 Włochy Asystel Volley Novara 25:22, 26:24, 29:27
03.03.2004 3:1 17:25, 25:21, 25:21, 25:20
25.02.2004 Azerrail Baku Azerbejdżan 3:1 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 25:19, 25:20, 21:25, 25:23
03.03.2004 3:1 23:25, 26:24, 25:21, 25:23
25.02.2004 RC Cannes Francja 3:0 Rosja Urałoczka NTMK Jekaterynburg 25:18, 25:21, 25:21
03.03.2004 3:1 25:21, 25:18, 17:25, 25:23

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Hiszpania Teneryfa

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.03.2004 Tenerife Marichal Hiszpania 3:0 Azerbejdżan Azerrail Baku 25:16, 26:24, 25:20, 25:19
20.03.2004 Sirio Perugia Włochy 3:0 Francja RC Cannes 28:26, 25:17, 25:20, 16:25

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.03.2004 RC Cannes Francja 3:1 Azerbejdżan Azerrail Baku 24:26, 25:23, 28:26, 25:18

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.03.2004 Tenerife Marichal Hiszpania 3:2 Włochy Sirio Perugia 20:25, 25:21, 25:19, 21:25, 15:7

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Hiszpania Tenerife Marichal
Silver medal world centered-2.svg Włochy Pallavolo Sirio Perugia
Bronze medal world centered-2.svg Francja RC Cannes
4. Azerbejdżan Azerrail Baku

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]