Liga Mistrzyń siatkarek (2017/2018) – kwalifikacje

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Liga Mistrzyń 2017/2018 – kwalifikacje
2018 CEV DenizBank Volleyball Champions League
2016/2017 2018/2019
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 17 października – 11 listopada 2017
Liczba drużyn 14
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 20
Strona internetowa

Liga Mistrzyń (2017/2018) – kwalifikacje (oficjalna nazwa: 2018 CEV DenizBank Volleyball Champions League) – 14 drużyn walczy w dwóch rundach, aby uzyskać awans do fazy grupowej.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje Ligi Mistrzyń w sezonie 2017/2018 składa się z dwóch rund: kwalifikacji play-off

  • Faza kwalifakacyjna play-off: 14 drużyn podzielono w pierwszych dwóch rundach toczonych w parach systemu pucharowym. W poszczególnych parach każda drużyna rozgrywała mecz i rewanż. Zwycięzcy awansują do poszczególnych grup. Przegrane drużyny z I rundy i II rundy są relegowane do 1/16 finału Pucharu CEV.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Podział miejsc w rozgrywkach[edytuj | edytuj kod]

W sezonie 2017/2018 kwalifikacji Ligi Mistrzyń wzięło udział 14 zespołów z 14 federacji siatkarskich zrzeszonych w CEV. Liczba drużyn uczestniczących w Lidze Mistrzyń ustalona została na podstawie rankingu CEV dla europejskich rozgrywek klubowych.

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

I runda[edytuj | edytuj kod]

     awans do kolejnej rundy

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
17.10.2017 19:30 Hapoel Kefar Sawa Izrael 1:3 Polska KS DevelopRes Rzeszów 20:25 28:30 32:30 13:25   800 [1]
21.10.2017 20:00 0:3 21:25 19:25 15:25     850 [2]
17.10.2017 18:00 Linamar Békéscsabai RSE Węgry 0:3 Włochy Imoco Volley Conegliano 4:25 10:25 17:25     1250 [3]
21.10.2017 20:35 0:3 11:25 10:25 15:25     3030 [4]
17.10.2017 20:00 Minczanka Mińsk Białoruś 3:2 Francja Rocheville Le Cannet 25:22 25:27 22:25 26:28 15:13 2250 [5]
21.10.2017 17:00 3:2 25:21 25:12 21:25 22:25 18:16 1250 [6]
17.10.2017 19:00 Sliedrecht Sport Holandia 3:2 Belgia Asterix Avo Beveren 25:19 25:23 24:26 23:25 15:13 875 [7]
21.10.2017 19:30 3:1 13:25 26:24 25:21 25:17   954 [8]
17.10.2017 19:00 ŽOK Bimal-Jedinstvo Brčko Bośnia i Hercegowina 0:3 Słowenia Nova Branik Maribor 17:25 13:25 22:25     800 [9]
21.10.2017 18:00 0:3 17:25 21:25 16:25     300 [10]
19.10.2017 19:00 Maritza Plovdiv Bułgaria 3:1 Finlandia LP Viesti Salo 25:18 25:20 23:25 25:21   1500 [11]
25.10.2017 19:00 1:31 25:14 22:25 24:26 19:25   849 [12]
1 złoty set: 15:12

II runda[edytuj | edytuj kod]

     awans do fazy grupowej

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
07.11.2017 17:00 Minczanka Mińsk Białoruś 0:3 Turcja VakıfBank SK 17:25 20:25 27:29     1500 [13]
11.11.2017 17:00 0:3 21:25 16:25 16:25     1100 [14]
07.11.2017 18:00 Maritza Plovdiv Bułgaria 2:3 Rosja Jenisiej Krasnojarsk 25:21 25:18 22:25 20:25 14:16 1500 [15]
11.11.2017 17:00 3:21 20:25 19:25 25:22 27:25 15:12 2500 [16]
07.11.2017 20:00 Nova Branik Maribor Słowenia 1:3 Polska KS DevelopRes Rzeszów 22:25 25:23 23:25 22:25   300 [17]
11.11.2017 18:00 1:3 15:25 20:25 25:20 25:27   950 [18]
07.11.2017 19:00 Sliedrecht Sport Holandia 0:3 Włochy Imoco Volley Conegliano 15:25 23:25 21:25     1075 [19]
11.11.2017 20:30 0:3 10:25 12:25 7:25     3000 [20]
1 złoty set: 15:11

Drużyny zakwalifikowane[edytuj | edytuj kod]

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Polska KS DevelopRes Rzeszów Włochy Imoco Volley Conegliano Bułgaria Maritza Plovdiv Turcja VakıfBank SK

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]