Liga Mistrzyń w piłce siatkowej (2018/2019)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Liga Mistrzyń 2018/2019
2017/2018 2019/2020
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin faza kwalifikacyjna:
9 października13 listopada 2018
główny turniej:
20 listopada 201818 maja 2019
Sezon 19.
Miejsce finału Niemcy Berlin
Liczba drużyn główny turniej:
20
łącznie:
27
Zwycięzca Włochy Igor Gorgonzola Novara
Statystyki rozgrywek
MVP Włochy Paola Egonu
Strona internetowa

Liga Mistrzyń 2018/2019 (oficjalna nazwa 2019 CEV Volleyball Champions League - Women) – 19. sezon Ligi Mistrzyń rozgrywanej od 2000 roku, organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich z Europy.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Zakwalifikowane drużyny

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

     awans do play-off

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Turcja VakıfBank SK 18 6 6 0 18 1 18 471 342 1.38
2 Niemcy Allianz MTV Stuttgart 12 6 4 2 13 8 1.63 479 447 1.07
3 Bułgaria Marica Płowdiw 3 6 1 5 5 16 0.31 421 492 0.86
4 Francja Béziers Volley 3 6 1 5 4 15 0.27 354 444 0.8

Źródło: CEV.eu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek małych punktów; 4. wyższy stosunek setów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
20.11.2018 20:00 Béziers Volley Francja 3:0 Bułgaria Marica Płowdiw 25:17 25:12 25:20     600 1
22.11.2018 19:00 VakıfBank SK Turcja 3:1 Niemcy Allianz MTV Stuttgart 25:13 20:25 25:19 25:17   1100 2
19.12.2018 19:00 Allianz MTV Stuttgart Niemcy 3:0 Francja Béziers Volley 25:16 25:16 25:20     1687 3
20.12.2018 18:00 Marica Płowdiw Bułgaria 0:3 Turcja VakıfBank SK 16:25 16:25 21:25     2250 4
23.01.2019 19:00 Allianz MTV Stuttgart Niemcy 3:1 Bułgaria Marica Płowdiw 25:15 25:21 23:25 25:19   1492 5
20:00 Béziers Volley Francja 0:3 Turcja VakıfBank SK 24:26 19:25 14:25     2400 6
06.02.2019 18:00 VakıfBank SK Turcja 3:0 Bułgaria Marica Płowdiw 25:19 25:17 25:19     940 7
20:00 Béziers Volley Francja 0:3 Niemcy Allianz MTV Stuttgart 19:25 20:25 16:25     985 8
20.02.2019 18:00 Marica Płowdiw Bułgaria 3:1 Francja Béziers Volley 25:15 19:25 25:15 25:16   2050 9
19:00 Allianz MTV Stuttgart Niemcy 0:3 Turcja VakıfBank SK 23:25 18:25 18:25     2251 10
26.02.2019 19:00 VakıfBank SK Turcja 3:0 Francja Béziers Volley 25:10 25:18 25:16     1147 11
20:00 Marica Płowdiw Bułgaria 1:3 Niemcy Allianz MTV Stuttgart 24:26 19:25 25:22 22:25   2220 12

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 17 6 6 0 18 3 6 503 380 1.32
2 Rosja Dinamo Kazań 10 6 3 3 12 9 1.33 456 426 1.07
3 Rosja Urałoczka Jekaterynburg 8 6 3 3 11 13 0.85 497 503 0.99
4 Finlandia HPK Hämeenlinna 1 6 0 6 2 18 0.11 333 480 0.69

Źródło: CEV.eu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek małych punktów; 4. wyższy stosunek setów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
20.11.2018 19:00 Dinamo Kazań Rosja 3:0 Finlandia HPK Hämeenlinna 25:12 25:13 25:10     1500 13
21.11.2018 19:30 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:0 Rosja Urałoczka Jekaterynburg 25:16 25:17 25:21     1250 14
18.12.2018 19:00 Urałoczka Jekaterynburg Rosja 3:2 Rosja Dinamo Kazań 23:25 17:25 25:17 26:24 15:5 1700 15
19.12.2018 20:00 HPK Hämeenlinna Finlandia 0:3 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 11:25 20:25 16:25     1457 16
22.01.2019 19:00 Dinamo Kazań Rosja 1:3 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 16:25 16:25 25:22 22:25   1507 17
24.01.2019 19:00 Urałoczka Jekaterynburg Rosja 3:0 Finlandia HPK Hämeenlinna 25:19 25:21 25:15     1700 18
05.02.2019 17:30 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:0 Finlandia HPK Hämeenlinna 25:17 25:7 25:20     850 19
19:00 Dinamo Kazań Rosja 3:0 Rosja Urałoczka Jekaterynburg 25:19 25:17 25:21     1000 20
19.02.2018 18:30 HPK Hämeenlinna Finlandia 0:3 Rosja Dinamo Kazań 19:25 18:25 19:25     987 21
20.02.2019 19:00 Urałoczka Jekaterynburg Rosja 2:3 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 20:25 22:25 25:19 25:22 8:15 4200 22
26.02.2019 17:00 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:0 Rosja Dinamo Kazań 25:21 25:18 25:17     1600 23
18:30 HPK Hämeenlinna Finlandia 2:3 Rosja Urałoczka Jekaterynburg 25:19 25:21 21:25 20:25 5:15 867 24

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Włochy Igor Gorgonzola Novara 18 6 6 0 18 0 MAX 459 323 1.42
2 Polska Budowlani Łódź 11 6 4 2 12 9 1.33 458 474 0.97
3 Francja RC Cannes 4 6 1 5 6 15 0.4 456 511 0.89
4 Białoruś Minczanka Mińsk 3 6 1 5 4 16 0.25 442 507 0.87

Źródło: CEV.eu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek małych punktów; 4. wyższy stosunek setów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
21.11.2018 20:00 RC Cannes Francja 3:0 Białoruś Minczanka Mińsk 25:20 25:19 25:18     750 25
22.11.2018 20:30 Igor Gorgonzola Novara Włochy 3:0 Polska Budowlani Łódź 25:19 25:19 25:20     1710 26
19.12.2018 20:00 Minczanka Mińsk Białoruś 0:3 Włochy Igor Gorgonzola Novara 19:25 32:34 16:25     1200 27
20.12.2018 18:00 Budowlani Łódź Polska 3:0 Francja RC Cannes 25:23 25:23 30:28     1400 28
22.01.2019 19:30 RC Cannes Francja 0:3 Włochy Igor Gorgonzola Novara 15:25 17:25 19:25     823 29
23.01.2019 20:00 Budowlani Łódź Polska 3:0 Białoruś Minczanka Mińsk 25:22 25:21 26:24     1050 30
05.02.2019 20:30 RC Cannes Francja 2:3 Polska Budowlani Łódź 25:18 23:25 25:22 18:25 8:15 832 31
07.02.2019 20:30 Igor Gorgonzola Novara Włochy 3:0 Białoruś Minczanka Mińsk 25:16 25:13 25:19     1520 32
19.02.2019 18:00 Budowlani Łódź Polska 0:3 Włochy Igor Gorgonzola Novara 19:25 16:25 11:25     2150 33
21.02.2019 19:00 Minczanka Mińsk Białoruś 3:1 Francja RC Cannes 44:46 25:21 25:19 25:18   1200 34
26.02.2019 20:00 Minczanka Mińsk Białoruś 1:3 Polska Budowlani Łódź 19:25 19:25 25:18 21:25   1000 35
20:30 Igor Gorgonzola Novara Włochy 3:0 Francja RC Cannes 25:20 25:18 25:15     1820 36

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Włochy Savino Del Bene Scandicci 12 6 4 2 15 8 1.88 506 482 1.05
2 Włochy Imoco Volley Conegliano 11 6 4 2 14 10 1.4 553 465 1.19
3 Niemcy Schweriner SC 10 6 3 3 12 11 1.09 513 519 0.99
4 Polska ŁKS Commercecon Łódź 3 6 1 5 4 16 0.25 375 481 0.78

Źródło: CEV.eu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek małych punktów; 4. wyższy stosunek setów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
20.11.2018 20:30 ŁKS Commercecon Łódź Polska 3:1 Niemcy Schweriner SC 25:18 25:23 14:25 25:17   2600 37
21.11.2018 20:30 Imoco Volley Conegliano Włochy 3:2 Włochy Savino Del Bene Scandicci 25:21 24:26 25:12 23:25 15:10 3031 38
18.12.2018 19:00 Schweriner SC Niemcy 3:0 Włochy Imoco Volley Conegliano 36:34 25:19 25:22     2000 39
20.12.2018 20:30 Savino Del Bene Scandicci Włochy 3:0 Polska ŁKS Commercecon Łódź 25:10 25:23 25:23     1500 40
22.01.2019 18:00 ŁKS Commercecon Łódź Polska 0:3 Włochy Imoco Volley Conegliano 20:25 15:25 17:25     3000 41
23.01.2019 20:30 Savino Del Bene Scandicci Włochy 3:0 Niemcy Schweriner SC 25:16 28:26 25:17     1600 42
05.02.2019 18:00 ŁKS Commercecon Łódź Polska 0:3 Włochy Savino Del Bene Scandicci 21:25 22:25 17:25     2000 43
06.02.2019 20:30 Imoco Volley Conegliano Włochy 3:2 Niemcy Schweriner SC 23:25 24:26 25:19 25:19 15:7 3231 44
19.02.2019 19:30 Schweriner SC Niemcy 3:1 Polska ŁKS Commercecon Łódź 23:25 25:21 25:18 25:17   1815 45
20.02.2019 20:30 Savino Del Bene Scandicci Włochy 3:2 Włochy Imoco Volley Conegliano 15:25 25:22 25:23 20:25 15:9 1500 46
26.02.2019 19:00 Schweriner SC Niemcy 3:1 Włochy Savino Del Bene Scandicci 16:25 25:23 25:23 25:13   1798 47
20:30 Imoco Volley Conegliano Włochy 3:0 Polska ŁKS Commercecon Łódź 25:10 25:12 25:15     3030 48

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Turcja Fenerbahçe Stambuł 16 6 5 1 17 5 3.4 515 422 1.22
2 Rosja Dinamo Moskwa 13 6 5 1 16 9 1.78 554 521 1.06
3 Rumunia CSM Bukareszt 4 6 1 5 7 16 0.44 474 523 0.91
4 Polska Chemik Police 3 6 1 5 7 17 0.41 464 541 0.86

Źródło: CEV.eu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek małych punktów; 4. wyższy stosunek setów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
21.11.2018 19:00 Dinamo Moskwa Rosja 1:3 Turcja Fenerbahçe Stambuł 17:25 25:17 18:25 11:25   1600 49
22.11.2018 18:00 Chemik Police Polska 1:3 Rumunia CSM Bukareszt 19:25 16:25 25:16 22:25   2800 50
19.12.2018 18:30 Fenerbahçe Stambuł Turcja 3:0 Polska Chemik Police 25:12 25:16 25:22     1070 51
20.12.2018 19:30 CSM Bukareszt Rumunia 0:3 Rosja Dinamo Moskwa 21:25 27:29 27:29     3500 52
23.01.2019 18:30 Fenerbahçe Stambuł Turcja 3:0 Rumunia CSM Bukareszt 25:18 25:19 25:22     735 53
24.01.2019 18:00 Chemik Police Polska 2:3 Rosja Dinamo Moskwa 25:16 16:25 21:25 25:19 5:15 3855 54
06.02.2019 19:00 Dinamo Moskwa Rosja 3:1 Rumunia CSM Bukareszt 25:18 25:20 14:25 25:15   1400 55
18:00 Chemik Police Polska 0:3 Turcja Fenerbahçe Stambuł 24:26 20:25 15:25     3878 56
20.02.2019 19:00 Fenerbahçe Stambuł Turcja 2:3 Rosja Dinamo Moskwa 25:23 12:25 25:23 24:26 15:17 2400 57
19:30 CSM Bukareszt Rumunia 2:3 Polska Chemik Police 25:17 23:25 25:16 21:25 8:15 1240 58
26.02.2019 19:00 Dinamo Moskwa Rosja 3:1 Polska Chemik Police 25:20 25:17 22:25 25:21   1500 59
20:00 CSM Bukareszt Rumunia 1:3 Turcja Fenerbahçe Stambuł 11:25 25:21 19:25 14:25   1750 60

Play-off[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
12.03.2019 19:00 Allianz MTV Stuttgart Niemcy 1:3 Włochy Igor Gorgonzola Novara 19:25 24:26 25:19 20:25   1774 61
21.03.2019 20:30 2:3 14:25 22:25 25:16 25:18 14:16 1850 62
13.03.2019 19:00 Dinamo Moskwa Rosja 3:2 Turcja VakıfBank SK 20:25 25:23 25:23 21:25 15:13 1600 63
20.03.2019 19:00 0:3 19:25 16:25 8:25     1453 64
13.03.2019 18:30 Savino Del Bene Scandicci Włochy 1:3 Turcja Fenerbahçe Stambuł 19:25 25:23 19:25 21:25   1400 65
19.03.2019 20:00 2:3 25:19 28:26 22:25 17:25 8:15 3450 66
13.03.2019 20:30 Imoco Volley Conegliano Włochy 0:3 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 21:25 25:27 22:25     4103 67
19.03.2019 17:00 3:11 25:21 25:23 21:25 25:21   2350 68
1 złoty set: 15:10

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
04.04.2019 19:00 VakıfBank SK Turcja 0:3 Włochy Igor Gorgonzola Novara 17:25 25:27 15:25     1995 69
10.04.2019 20:30 3:11 25:23 25:20 15:25 25:21   3300 70
02.04.2019 20:30 Imoco Volley Conegliano Włochy 3:0 Turcja Fenerbahçe Stambuł 25:21 25:23 26:24     5230 71
09.04.2019 19:00 3:0 25:18 25:22 28:26     1300 72
1 złoty set: 14:16

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
18.05.2019 16:00 Igor Gorgonzola Novara Włochy 3:1 Włochy Imoco Volley Conegliano 25:18 25:17 14:25 25:22   9200 73

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepsza
zawodniczka (MVP)
Paola Egonu.jpg
Paola Egonu

Igor Gorgonzola Novara

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]