Liga Siatkówki Kobiet (2007/2008)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Liga Siatkówki Kobiet 2007/2008
2006/2007 2008/2009
Szczegóły rozgrywek
Organizator PLPS SA
Termin 21.11.2007 – 04.05.2008
Sezon 3.
Liczba drużyn 10
Beniaminki MKS Dąbrowa Górnicza
Red Arrow Down.svg Spadek do niższej ligi Centrostal Bydgoszcz
Mistrz Muszynianka Fakro Muszyna
Zdobywca Pucharu PTPS Farmutil Piła

Liga Siatkówki Kobiet 2007/2008 – organizowane przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej SA (PLPS SA) zmagania najwyższej w hierarchii klasy żeńskich ligowych rozgrywek siatkarskich w Polsce, będących jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy). Toczone systemem kołowym z fazą play-off i play-out na zakończenie sezonu i przeznaczone dla 10 najlepszych polskich klubów piłki siatkowej. 72. edycja rozgrywek o tytuł Mistrzyń Polski, po raz 3. prowadzona w formie ligi zawodowej.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

  • Etap I – dwurundowa faza zasadnicza, przeprowadzona w formule ligowej, systemem kołowym (tj. „każdy z każdym – mecz i rewanż”);
  • Etap II – faza play-off (3 rundy).

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

  Uczestnicy poprzedniej edycji  
KAL Winiary Kalisz Simple gold crown.svg Simple gold cup.svg 1 LM
PIŁ PTPS Farmutil Piła 2 LM
BIE BKS Aluprof Bielsko-Biała 3 CEV
BYD Centrostal Bydgoszcz 4 CEV
MUS Muszynianka Fakro Muszyna 5 PCh
POZ AZS AWF Poznań 6
GDA Energa Gedania Gdańsk 7
MIE Stal Mielec 8
BIA Pronar AZS Białystok 9
Aiga uparrow inv.svg Awans z I ligi
DĄB MKS Dąbrowa Górnicza 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.
Mapa lokalizacyjna Polski
BIE
BIE
POZ
POZ
KAL
KAL
MIE
MIE
BYD
BYD
PIŁ
PIŁ
DĄB
DĄB
BIA
BIA
MUS
MUS
GDA
GDA
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 KAL PIŁ BIE BYD MUS POZ GDA MIE BIA DĄB
Winiary Kalisz 3:1 3:2 3:0 3:0 3:1 3:0 3:1 3:0 3:0
PTPS Farmutil Piła 2:3 0:3 3:0 2:3 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0
BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 2:3 3:1 3:0 3:1 3:0 3:0 3:1 3:0
Centrostal Bydgoszcz 3:0 0:3 0:3 1:3 1:3 3:2 3:0 3:1 2:3
Muszynianka Muszyna 3:2 3:1 1:3 3:0 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0
AZS AWF Poznań 0:3 1:3 0:3 3:0 2:3 3:2 3:2 3:1 3:1
Energa Gedania Gdańsk 1:3 0:3 0:3 3:1 0:3 3:0 3:2 2:3 3:2
Stal Mielec 1:3 1:3 1:3 3:1 3:2 3:0 2:3 3:0 3:1
Pronar AZS Białystok 0:3 3:1 0:3 3:2 1:3 3:0 1:3 3:2 1:3
MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 0:3 3:2 3:2 0:3 1:3 3:1 3:0 3:2

Źródło: [1]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

1. kolejka
21.11. 2007 Centrostal Focus Park Bydgoszcz 3:2 (25:22, 21:25, 25:16, 22:25, 15:9) Energa Gedania Gdańsk
24.11. 2007 MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (14:25, 17:25, 17:25) Winiary Kalisz
24.11. 2007 Farmutil Piła 3:0 (25:20, 25:20, 25:18) Pronar Zeto Astwa AZS Białystok
24.11. 2007 Muszynianka Fakro Muszyna 3:0 (25:20, 25:22, 25:18) IDMSA Swarzędzmeble AZS AWF Poznań
28.11. 2007 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:18, 26:24) KPSK Stal Mielec
2. kolejka
30.11. 2007 MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (21:25, 19:25, 25:19, 23:25) IDMSA Swarzędzmeble AZS AWF Poznań
02.12. 2007 Winiary Kalisz 3:1 (25:23, 25:22, 24:26, 25:23) Farmutil Piła
05.12. 2007 KPSK Stal Mielec 3:1 (25:23, 10:25, 25:17, 25:19) Centrostal Focus Park Bydgoszcz
06.12. 2007 Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 0:3 (17:25, 21:25, 22:25) BKS Aluprof Bielsko-Biała
12.12. 2007 Energa Gedania Gdańsk 0:3 (23:25, 17:25, 18:25) Muszynianka Fakro Muszyna
3. kolejka
08.12. 2007 Farmutil Piła 3:0 (25:18, 25:20, 25:14) MKS Dąbrowa Górnicza
08.12. 2007 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (25:19, 23:25, 25:23, 25:18) Winiary Kalisz
08.12. 2007 Centrostal Focus Park Bydgoszcz 3:1 (25:23, 20:25, 30:28, 25:11) Pronar Zeto Astwa AZS Białystok
08.12. 2007 Muszynianka Fakro Muszyna 3:0 (25:18, 25:20, 25:20) KPSK Stal Mielec
10.12. 2007 IDMSA Swarzędzmeble AZS AWF Poznań 3:2 (22:25, 21:25, 25:21, 25:15, 16:14) Energa Gedania Gdańsk
4. kolejka
15.12. 2007 MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:18, 22:25, 25:20, 25:17) Energa Gedania Gdańsk
15.12. 2007 Winiary Kalisz 3:0 (25:15, 25:16, 25:21) Centrostal Focus Park Bydgoszcz
15.12. 2007 KPSK Stal Mielec 3:0 (25:21, 25:20, 25:20) IDMSA Swarzędzmeble AZS AWF Poznań
15.12. 2007 Farmutil Piła 0:3 (18:25, 18:25, 23:25) BKS Aluprof Bielsko-Biała
21.02. 2008 Muszynianka Fakro Muszyna 3:0 (25:14, 25:16, 26:24) Pronar Zeto Astwa AZS Białystok
5. kolejka
22.12. 2007 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:14, 25:18, 25:18) MKS Dąbrowa Górnicza
22.12. 2007 Centrostal Focus Park Bydgoszcz 0:3 (14:25, 14:25, 15:25) Farmutil Piła
22.12. 2007 Energa Gedania Gdańsk 3:2 (25:14, 25:20, 22:25, 20:25, 18:16) KPSK Stal Mielec
22.12. 2007 IDMSA Swarzędzmeble AZS AWF Poznań 3:1 (22:25, 25:23, 25:20, 25:17) Pronar Zeto Astwa AZS Białystok
07.02. 2008 Muszynianka Fakro Muszyna 3:2 (25:22, 25:22, 19:25, 23:25, 16:14) Winiary Kalisz
6. kolejka
29.12. 2007 MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:21, 25:22, 25:15) KPSK Stal Mielec
29.12. 2007 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (25:21, 21:25, 25:22, 25:21) Centrostal Focus Park Bydgoszcz
29.12. 2007 Winiary Kalisz 3:1 (22:25, 25:14, 25:19, 25:9) IDMSA Swarzędzmeble AZS AWF Poznań
29.12. 2007 Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 1:3 (19:25, 16:25, 25:21, 23:25) Energa Gedania Gdańsk
30.12. 2007 Farmutil Piła 2:3 (25:14, 28:30, 25:21, 24:26, 13:15) Muszynianka Fakro Muszyna
7. kolejka
26.01. 2008 Energa Gedania Gdańsk 1:3 (15:25, 25:23, 21:25, 14:25) Winiary Kalisz
26.01. 2008 IDMSA Swarzędzmeble AZS AWF Poznań 1:3 (17:25, 25:19, 13:25, 18:25) Farmutil Piła
27.01. 2008 Centrostal Focus Park Bydgoszcz 2:3 (25:19, 25:21, 20:25, 26:28, 18:20) MKS Dąbrowa Górnicza
27.01. 2008 Muszynianka Fakro Muszyna 1:3 (25:12, 23:25, 18:25, 20:25) BKS Aluprof Bielsko-Biała
28.01. 2008 KPSK Stal Mielec 3:0 (25:20, 25:18, 25:14) Pronar Zeto Astwa AZS Białystok
8. kolejka
01.02. 2008 MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (25:22, 25:16, 24:26, 23:25, 15:13) Pronar Zeto Astwa AZS Białystok
02.02. 2008 Centrostal Focus Park Bydgoszcz 1:3 (20:25, 25:17, 23:25, 13:25) Muszynianka Fakro Muszyna
02.02. 2008 Farmutil Piła 3:0 (25:12, 25:20, 25:16) Energa Gedania Gdańsk
02.02. 2008 Winiary Kalisz 3:1 (25:11, 20:25, 25:21, 25:18) KPSK Stal Mielec
03.02. 2008 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (21:25, 25:18, 25:14, 25:17) IDMSA Swarzędzmeble AZS AWF Poznań
9. kolejka
09.02. 2008 Energa Gedania Gdańsk 0:3 (17:25, 23:25, 23:25) BKS Aluprof Bielsko-Biała
09.02. 2008 Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 0:3 (17:25, 23:25, 23:25) Winiary Kalisz
10.02. 2008 KPSK Stal Mielec 1:3 (25:16, 20:25, 12:25, 14:25) Farmutil Piła
10.02. 2008 Muszynianka Fakro Muszyna 3:0 (26:24, 25:23, 25:12) MKS Dąbrowa Górnicza
11.02. 2008 IDMSA Swarzędzmeble AZS AWF Poznań 3:0 (25:23, 25:23, 32:30) Centrostal Focus Park Bydgoszcz
10. kolejka
16.02. 2008 Winiary Kalisz 3:1 (25:19, 25:18, 21:25, 25:14) MKS Dąbrowa Górnicza
16.02. 2008 IDMSA Swarzędzmeble AZS AWF Poznań 2:3 (19:25, 29:27, 18:25, 25:21, 10:15) Muszynianka Fakro Muszyna
16.02. 2008 KPSK Stal Mielec 1:3 (24:26, 21:25, 25:19, 21:25) BKS Aluprof Bielsko-Biała
17.02. 2008 Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:1 (15:25, 25:21, 25:23, 25:20) Farmutil Piła
18.02. 2008 Energa Gedania Gdańsk 3:1 (25:16, 20:25, 25:18, 25:19) Centrostal Focus Park Bydgoszcz
11. kolejka
22.02. 2008 IDMSA Swarzędzmeble AZS AWF Poznań 3:1 (20:25, 25:23, 25:23, 25:22) MKS Dąbrowa Górnicza
23.02. 2008 Muszynianka Fakro Muszyna 3:1 (25:23, 26:28, 25:21, 25:17) Energa Gedania Gdańsk
23.02. 2008 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (25:22, 25:20, 21:25, 25:18) Pronar Zeto Astwa AZS Białystok
24.02. 2008 Farmutil Piła 2:3 (21:25, 15:16, 25:8, 16:25, 17:19) Winiary Kalisz
25.02. 2008 Centrostal Focus Park Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:23, 25:17) KPSK Stal Mielec
12. kolejka
27.02. 2008 MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (15:25, 12:25, 21:25) Farmutil Piła
27.02. 2008 Energa Gedania Gdańsk 3:0 (25:22, 25:20, 25:19) IDMSA Swarzędzmeble AZS AWF Poznań
27.02. 2008 KPSK Stal Mielec 3:2 (20:25, 25:27, 25:21, 25:23, 15:13) Muszynianka Fakro Muszyna
27.02. 2008 Winiary Kalisz 3:2 (25:22, 22:25, 17:25, 25:20, 15:9) BKS Aluprof Bielsko-Biała
05.03. 2008 Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:2 (25:17, 15:25, 25:21, 20:25, 15:10) Centrostal Focus Park Bydgoszcz
13. kolejka
01.03. 2008 Energa Gedania Gdańsk 3:2 (16:25, 25:13, 27:25, 19:25, 19:17) MKS Dąbrowa Górnicza
01.03. 2008 Centrostal Focus Park Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:22, 25:19) Winiary Kalisz
01.03. 2008 Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 1:3 (14:25, 25:22, 23:25, 20:25) Muszynianka Fakro Muszyna
01.03. 2008 BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:3 (23:25, 25:27, 25:23, 25:10, 11:15) Farmutil Piła
03.03. 2008 IDMSA Swarzędzmeble AZS AWF Poznań 3:2 (16:25, 25:22, 18:25, 25:18, 15:13) KPSK Stal Mielec
14. kolejka
08.03. 2008 MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (16:25, 25:23, 25:18, 20:25, 15:10) BKS Aluprof Bielsko-Biała
08.03. 2008 Winiary Kalisz 3:0 (25:14, 25:23, 26:24) Muszynianka Fakro Muszyna
08.03. 2008 Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0 (27:25, 25:19, 25:19) IDMSA Swarzędzmeble AZS AWF Poznań
08.03. 2008 Farmutil Piła 3:0 (25:18, 25:20, 25:21) Centrostal Focus Park Bydgoszcz
10.03. 2008 KPSK Stal Mielec 2:3 (18:25, 28:26, 25:23, 21:25, 13:15) Energa Gedania Gdańsk
15. kolejka
14.03. 2008 Centrostal Focus Park Bydgoszcz 0:3 (19:25, 15:25, 22:25) BKS Aluprof Bielsko-Biała
15.03. 2008 KPSK Stal Mielec 3:1 (25:18, 25:19, 18:25, 25:17) MKS Dąbrowa Górnicza
15.03. 2008 IDMSA Swarzędzmeble AZS AWF Poznań 0:3 (23:25, 17:25, 23:25) Winiary Kalisz
15.03. 2008 Energa Gedania Gdańsk 2:3 (25:18, 20:25, 22:25, 25:18, 10:15) Pronar Zeto Astwa AZS Białystok
16.03. 2008 Muszynianka Fakro Muszyna 3:1 (25:21, 25:20, 19:25, 31:29) Farmutil Piła
16. kolejka
18.03. 2008 MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (26:24, 25:21, 20:25, 21:25, 15:13) Centrostal Focus Park Bydgoszcz
18.03. 2008 Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:2 (17:25, 25:25, 19:25, 25:21, 15:6) KPSK Stal Mielec
18.03. 2008 Winiary Kalisz 3:0 (25:23, 25:21, 25:17) Energa Gedania Gdańsk
18.03. 2008 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:23, 25:15) Muszynianka Fakro Muszyna
19.03. 2008 Farmutil Piła 3:1 (15:25, 25:17, 25:21, 25:18) IDMSA Swarzędzmeble AZS AWF Poznań
17. kolejka
22.03. 2008 Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 1:3 (25:20, 19:25, 24:26, 21:25) MKS Dąbrowa Górnicza
22.03. 2008 KPSK Stal Mielec 1:3 (13:25, 25:23, 19:25, 15:25) Winiary Kalisz
22.03. 2008 IDMSA Swarzędzmeble AZS AWF Poznań 0:3 (14:25, 13:25, 15:25) BKS Aluprof Bielsko-Biała
22.03. 2008 Energa Gedania Gdańsk 0:3 (19:25, 11:25, 24:26) Farmutil Piła
26.03. 2008 Muszynianka Fakro Muszyna 3:0 (25:12, 25:18, 25:16) Centrostal Focus Park Bydgoszcz
18. kolejka
30.03. 2008 MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (18:25, 14:25, 16:25) Muszynianka Fakro Muszyna
30.03. 2008 Winiary Kalisz 3:0 (25:13, 25:13, 25:15) Pronar Zeto Astwa AZS Białystok
30.03. 2008 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:19, 25:16) Energa Gedania Gdańsk
30.03. 2008 Farmutil Piła 3:0 (25:20, 27:25, 25:10) KPSK Stal Mielec
30.03. 2008 Centrostal Focus Park Bydgoszcz 1:3 (20:25, 25:15, 21:25, 16:25) IDMSA Swarzędzmeble AZS AWF Poznań

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 BKS Aluprof Bielsko-Biała 48 18 15 3 9 6 0 3 0 0 66 51 15 3.4 1555 1318 1.18
2 Winiary Kalisz 44 18 15 3 7 6 2 1 1 1 67 48 19 2.53 1564 1333 1.17
3 Muszynianka Muszyna 40 18 14 4 7 4 3 1 1 2 67 45 22 2.05 1556 1402 1.11
4 PTPS Farmutil Piła 37 18 12 6 8 3 1 2 3 1 66 43 23 1.87 1534 1314 1.17
5 AZS AWF Poznań 20 18 7 11 1 4 2 1 4 6 68 27 41 0.66 1412 1569 0.9
6 Stal Mielec 18 18 5 13 2 2 1 4 4 5 70 27 43 0.63 1446 1566 0.92
7 MKS Dąbrowa Górnicza 18 18 7 11 1 2 4 1 4 6 70 27 43 0.63 1447 1587 0.91
8 Energa Gedania Gdańsk 18 18 6 12 1 2 3 3 3 6 71 27 44 0.61 1478 1597 0.93
9 AZS Białystok 13 18 5 13 1 1 3 1 6 6 69 23 46 0.5 1424 1538 0.93
10 Centrostal Bydgoszcz 14 18 4 14 2 1 1 3 5 6 68 23 45 0.51 1409 1601 0.88

Źródło: http://wyniki.siatka.org/ligi-polskie/2007-2008/liga-siatkowki-kobiet/runda-zasadnicza/all
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     play-off

     play-out

Play-off[edytuj | edytuj kod]

I runda[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.04.2008 Gedania Gdańsk 0:3 Aluprof Bielsko-Biała 29:31, 19:25, 17:25
12.04.2008 Aluprof Bielsko-Biała 3:0 Gedania Gdańsk 25:13, 25:23, 25:13
09.04.2008 MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 Winiary Kalisz 14:25, 16:25, 26:24, 17:25
12.04.2008 Winiary Kalisz 3:0 MKS Dąbrowa Górnicza 25:15, 25:15, 25:13
09.04.2008 Stal Mielec 0:3 Muszynianka Muszyna 21:25, 15:25, 13:25
12.04.2008 Muszynianka Muszyna 3:0 Stal Mielec 26:24, 25:21, 25:15
11.04.2008 Farmutil Piła 3:0 AZS AWF Poznań 25:11, 25:15, 25:18
12.04.2008 Farmutil Piła 3:0 AZS AWF Poznań 25:21, 25:12, 25:15

II runda[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 1-4 (do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
16.04.2008 Aluprof Bielsko-Biała 3:0 Farmutil Piła 25:19, 27:25, 25:17
17.04.2008 Aluprof Bielsko-Biała 1:3 Farmutil Piła 22:25, 25:21, 20:25, 21:25
19.04.2008 Farmutil Piła 3:1 Aluprof Bielsko-Biała 25:23, 19:25, 25:18, 25:21
20.04.2008 Farmutil Piła 1:3 Aluprof Bielsko-Biała 35:37, 15:25, 25:22, 24:26
23.04.2008 Aluprof Bielsko-Biała 1:3 Farmutil Piła 20:25, 25:13, 20:25, 22:25
16.04.2008 Winiary Kalisz 1:3 Muszynianka Muszyna 22:25, 21:25, 25:19, 23:25
17.04.2008 Winiary Kalisz 0:3 Muszynianka Muszyna 32:34, 22:25, 17:25
19.04.2008 Muszynianka Muszyna 2:3 Winiary Kalisz 22:25, 25:17, 25:23, 22:25, 8:15
20.04.2008 Muszynianka Muszyna 3:0 Winiary Kalisz 25:14, 25:20, 25:22

Mecze o miejsca 5-8 (do 2 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
16.04.2008 Gedania Gdańsk 3:1 AZS AWF Poznań 25:19, 21:25, 25:23, 25:16
19.04.2008 AZS AWF Poznań 0:3 Gedania Gdańsk 17:25, 17:25, 18:25
16.04.2008 MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 Stal Mielec 23:25, 22:25, 20:25
19.04.2008 Stal Mielec 1:3 MKS Dąbrowa Górnicza 25:19, 19:25, 12:25, 21:25
20.04.2008 Stal Mielec 0:3 MKS Dąbrowa Górnicza 21:25, 19:25, 16:25

III runda[edytuj | edytuj kod]

Mecze o 7. miejsce (do 2 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
26.04.2008 Stal Mielec 2:3 AZS AWF Poznań 25:18, 25:27, 20:25, 25:23, 13:15
30.04.2008 AZS AWF Poznań 3:1 Stal Mielec 25:22, 22:25, 25:18, 25:14

Mecze o 5. miejsce (do 2 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
26.04.2008 Gedania Gdańsk 3:0 MKS Dąbrowa Górnicza 26:24, 27:25, 25:19
29.04.2008 MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 Gedania Gdańsk 25:21, 25:19, 25:12
30.04.2008 MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 Gedania Gdańsk 25:22, 25:17, 25:22
Mecze o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
26.04.2008 Aluprof Bielsko-Biała 1:3 Winiary Kalisz 25:20, 20:25, 24:26, 19:25
27.04.2008 Aluprof Bielsko-Biała 1:3 Winiary Kalisz 17:25, 25:21, 22:25, 17:25
30.04.2008 Winiary Kalisz 3:1 Aluprof Bielsko-Biała 25:15, 25:22, 21:25, 25:17
Finał[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
26.04.2008 Muszynianka Muszyna 0:3 Farmutil Piła 22:25, 19:25, 13:25
27.04.2008 Muszynianka Muszyna 3:1 Farmutil Piła 25:18, 24:26, 26:24, 25:22
30.04.2008 Farmutil Piła 3:0 Muszynianka Muszyna 25:14, 25:19, 25:21
01.05.2008 Farmutil Piła 2:3 Muszynianka Muszyna 20:25, 19:25, 25:18, 25:20, 13:15
04.05.2008 Muszynianka Muszyna 3:1 Farmutil Piła 25:21, 22:25, 25:17, 25:22

Play-out[edytuj | edytuj kod]

(do 4 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.04.2008 Centrostal Bydgoszcz 1:3 AZS Białystok 23:25, 25:18, 20:25, 15:25
12.04.2008 AZS Białystok 3:1 Centrostal Bydgoszcz 19:25, 25:21, 25:22, 25:17
19.04.2008 Centrostal Bydgoszcz 3:2 AZS Białystok 25:23, 18:25, 19:25, 25:20, 15:8
20.04.2008 Centrostal Bydgoszcz 3:2 AZS Białystok 25:22, 19:25, 25:19, 19:25, 15:13
26.04.2008 AZS Białystok 3:1 Centrostal Bydgoszcz 25:18, 24:26, 25:23, 25:19
27.04.2008 AZS Białystok 3:2 Centrostal Bydgoszcz 25:22, 19:25, 21:25, 25:23, 16:14

Baraż o LSK[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
03.05.2008 AZS Pronar Białystok 3:2 TS Wisła Kraków 24:26, 15:25, 25:22, 26:24, 15:12
04.05.2008 AZS Pronar Białystok 3:0 TS Wisła Kraków 25:20, 25:22, 26:24
10.05.2008 TS Wisła Kraków 1:3 AZS Pronar Białystok 25:22, 21:25, 22:25, 18:25

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Muszynianka Fakro Muszyna Simple gold crown.svg
2 PTPS Farmutil Piła Simple gold cup.svg
3 Winiary Kalisz
4 BKS Aluprof Bielsko-Biała
5 MKS Dąbrowa Górnicza
6 Energa Gedania Gdańsk
7 AZS AWF Poznań
8 Stal Mielec
9 Pronar AZS Białystok
10 Centrostal Bydgoszcz

     Liga Mistrzyń

     Puchar CEV

     Puchar Challenge

     baraż z 2. zespołem serii B

     spadek do serii B

Składy[edytuj | edytuj kod]

MKS Muszynianka-Fakro Muszyna
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Polska Izabela Bełcik 185 rozgrywająca
2 Polska Mariola Zenik 174 libero
3 Polska Marlena Mieszała 188 środkowa
4 Polska Dorota Pykosz 182 środkowa
5 Polska Kamila Frątczak 191 atakująca
7 Polska Agata Karczmarzewska-Pura 188 przyjmująca
9 Polska Agnieszka Śrutowska 178 rozgrywająca
10 Polska Joanna Mirek 186 przyjmująca
11 Polska Sylwia Pycia 189 środkowa
12 Polska Gabriela Wojtowicz 200 atakująca
16 Polska Aleksandra Przybysz 180 przyjmująca
Polska Bogdan Serwiński I trener
Polska Ryszard Litwin II trener
PTPS Farmutil Piła
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Polska Anna Manikowska 176 rozgrywająca
2 Polska Klaudia Kaczorowska 183 przyjmująca
3 Polska Marta Kuehn-Jarek 167 libero
4 Polska Anita Chojnacka 184 atakująca
5 Polska Dominika Sieradzan 180 przyjmująca
6 Polska Agnieszka Bednarek 185 środkowa
7 Ukraina Yliya Shelukhina 192 środkowa
8 Polska Katarzyna Skorupa 182 rozgrywająca
9 Polska Katarzyna Graczyk 186 środkowa
10 Polska Urszula Bejga 197 środkowa
11 Brazylia Michela Teixeira 176 libero
12 Polska Agnieszka Kosmatka 188 skrzydłowa
Polska Jerzy Matlak I trener
Polska Adam Grabowski II trener
SSK Winiary Kalisz
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
Czechy Helena Horká 190 przyjmująca
1 Polska Anna Barańska 178 przyjmująca
2 Polska Eleonora Dziękiewicz 185 środkowa
3 Polska Anna Woźniakowska 181 przyjmująca
4 Czechy Milada Spalova 189 środkowa
6 Polska Olga Owczynnikowa 179 rozgrywająca
7 Polska Magdalena Wawrzyniak 185 atakująca
8 Polska Katarzyna Wawrzyniak 177 rozgrywająca
9 Polska Agata Sawicka 181 libero
10 Polska Magdalena Godos 181 rozgrywająca
11 Brazylia Fernanda Janaina Cassia de Oliveira 179 przyjmująca
12 Polska Izabela Żebrowska 189 uniwersalna
13 Polska Daria Paszek 184 atakująca
16 Polska Sylwia Wojcieska 194 środkowa
Słowacja Igor Prielożny I trener
Polska Mariusz Pieczonka II trener
Centrostal Focus Park Bydgoszcz
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
Polska Ewa Kowalkowska 182 atakująca
Białoruś Swietłana Gałkina rozgrywająca
3 Polska Aleksadra Liniarska 187 środkowa
4 Polska Dorota Ściurka 180 przyjmująca
5 Polska Dominika Kuczyńska 196 środkowa
6 Polska Justyna Łunkiewicz 181 rozgrywająca
7 Polska Marta Pluta 183 rozgrywająca
8 Polska Monika Weder 184 przyjmująca
9 Polska Alicja Malinowska 185 atakująca
10 Polska Joanna Kuligowska 180 przyjmująca
11 Polska Katarzyna Wysocka 182 libero
12 Polska Monika Naczk 187 środkowa
13 Polska Dominika Leśniewicz 174 libero
14 Polska Petya Cekova 188 przyjmująca
Polska Jacek Grabowski I trener
Polska Maciej Kosmol II trener
BKS Aluprof Bielsko-Biała
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Polska Anna Kaczmar 181 rozgrywająca
2 Polska Joanna Staniucha-Szczurek 184 przyjmująca
3 Polska Karolina Ciaszkiewicz 183 przyjmująca
4 Polska Milena Sadurek 179 rozgrywająca
6 Polska Iwona Waligóra 184 przyjmująca
7 Polska Beata Strządała 190 przyjmująca
9 Polska Katarzyna Jaszewska 181 przyjmująca
10 Polska Jolanta Studzienna 185 środkowa
11 Polska Edyta Kucharska 181 środkowa/skrzydłowa
12 Polska Natalia Bamber 186 uniwersalna
13 Polska Paulina Maj 166 libero
15 Polska Katarzyna Gajgał 190 środkowa
Polska Wiktor Krebok I trener
Polska Arkadiusz Jasek II trener
MKS Dąbrowa Górnicza
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Polska Katarzyna Wysocka 184 środkowa
2 Polska Marzena Wilczyńska 180 przyjmująca
3 Polska Anna Białobrzeska 178 atakująca
5 Polska Karolina Pazderska 183 środkowa
6 Polska Ewa Cabajewska 176 rozgrywająca
7 Polska Ewa Matyjaszek 177 rozgrywająca
8 Polska Ewelina Sieczka 184 atakująca
9 Polska Małgorzata Lis 186 środkowa
10 Polska Krystyna Tkaczewska 166 libero
11 Polska Marta Czerwińska 179 przyjmująca
12 Polska Magdalena Piątek 181 skrzydłowa
Polska Wiesław Popik I trener
Polska Piotr Matela II trener
AZS Pronar Zeto Astwa Białystok
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Białoruś Alena Hendzel 191 środkowa
2 Polska Dorota Wierkin 172 rozgrywająca
3 Polska Emilia Sekutowska 193 atakująca
4 Polska Marta Wrzesińska 180
5 Polska Joanna Szeszko 182 przyjmująca
6 Polska Katarzyna Kalinowska 186 środkowa
8 Polska Magdalena Saad 168 libero
9 Polska Ilona Gierak 182 atakująca
10 Polska Dominika Koczorowska 186 środkowa
12 Białoruś Volha Palcheuskaya 183 rozgrywająca
13 Polska Justyna Sachmacińska 183 przyjmująca
14 Białoruś Tatiana Hardzeyeva 186 przyjmująca
17 Ukraina Olga Leżenkina rozgrywająca
18 Polska Katarzyna Walawender 178 przyjmująca
Polska Dariusz Luks I trener
Polska Rafał Prus II trener
KPSK Stal Mielec
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Polska Paulina Dutkiewicz 192 środkowa
3 Polska Magdalena Banecka 174 libero
4 Polska Paulina Peret 168 libero
5 Polska Karolina Olczyk 173 rozgrywająca
6 Polska Marta Łukaszewska 184 skrzydłowa
7 Polska Dorota Burdzel 182 przyjmująca
8 Polska Dorota Wilk 177 rozgrywająca
9 Polska Ewelina Dązbłaż 183 środkowa
11 Polska Agata Wilk 170 atakująca
12 Bułgaria Hristiyana Koleva 183 przyjmująca
13 Polska Małgorzata Skorupa 183 środkowa
16 Polska Iwona Niedźwiecka 185 uniwersalna
Polska Roman Murdza I trener
Polska Maciej Banecki II trener
AZS AWF Poznań
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
Polska Aleksandra Kruk 180 przyjmująca
Polska Anna Szydełko 189 środkowa
Polska Emilia Reimus 181 przyjmująca
Polska Irina Archangielska 174 rozgrywająca
Słowacja Jana Magátová 187 środkowa
Polska Joanna Frąckowiak 185 przyjmująca
Polska Justyna Ordak 176 rozgrywająca
Polska Karolina Wiśniewska 191 środkowa
Polska Katarzyna Styskal 170 libero
Polska Kinga Zielińska 186 przyjmująca
Polska Marta Salamon 189 środkowa
Polska Małgorzata Cieśla 189 skrzydłowa
Polska Natalia Narożna 166 libero
Polska Paulina Gomułka 184 atakująca
Polska Wojciech Lalek I trener
Polska Henryk Skrobański II trener
Energa Gedania Gdańsk
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
2 Polska Karolina Suwińska 189 środkowa
4 Polska Katarzyna Wellna 184 atakująca
5 Białoruś Natalia Kondracjewa 185 środkowa
6 Polska Natalia Nuszel 180 przyjmująca/atakując
8 Polska Aleksandra Pasznik 182 rozgrywająca
9 Polska Elżbieta Skowrońska 183 przyjmująca
10 Polska Ewa Kasprów 188 rozgrywająca
11 Polska Berenika Tomsia 187 środkowa
12 Polska Kinga Kasprzak 188 przyjmująca
14 Polska Tamara Kaliszuk 182 atakująca
15 Ukraina Natalia Ziemcowa 185 środkowa
16 Polska Agata Durajczyk 170 libero
18 Polska Marta Siwka 167 libero
Polska Leszek Milewski I trener
Polska Paweł Kramek II trener

Transfery[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]