Liga Siatkówki Kobiet (2005/2006)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Liga Siatkówki Kobiet 2004/2005
2004/2005 2006/2007
Szczegóły rozgrywek
Organizator PLPS SA
Termin 22.10.2005 – 20.05.2006
Sezon 1.
Partner TV TVP3[1]
Liczba drużyn 10
beniaminek Piast Szczecin
Red Arrow Down.svg Spadek do niższej ligi Piast Szczecin
Mistrz Muszynianka Muszyna
Zdobywca Pucharu BKS Stal Bielsko-Biała

Liga Siatkówki Kobiet 2005/2006 – organizowane przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej SA (PLPS SA) zmagania najwyższej w hierarchii klasy żeńskich ligowych rozgrywek siatkarskich w Polsce, będących jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy). Toczone systemem kołowym z fazą play-off i play-out na zakończenie sezonu i przeznaczone dla 10 najlepszych polskich klubów piłki siatkowej. 70. edycja rozgrywek o tytuł Mistrzyń Polski, po raz 1. prowadzona w formie ligi zawodowej.

Przed rozpoczęciem sezonu 2005/2006 zarządzanie rozgrywkami najwyższej klasy ligowej żeńskiej siatkówki rozpoczęła PLPS SA, która 17 sierpnia 2005[1][2] przejęła to prawo od Polskiego Związku Piłki Siatkowej, na mocy umowy podpisanej z klubami[3]. W związku z tym rozgrywki najwyższego szczebla zmieniły nazwę z I liga seria A na Liga Siatkówki Kobiet (LSK).

Swój faktyczny żywot LSK rozpoczęła podczas oficjalnej inauguracji premierowej edycji – 22 października 2005 w Poznaniu, meczem pierwszej kolejki sezonu 2005/2006, pomiędzy tamtejszym AZS AWF i Gwardią Wrocław, wygranym przez gospodynie 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)[4].

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

  • Etap I – dwurundowa faza zasadnicza, przeprowadzona w formule ligowej, systemem kołowym (tj. „każdy z każdym – mecz i rewanż”);
  • Etap II – faza play-off (3 rundy).

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

  Uczestnicy poprzedniej edycji  
KAL Grześki Kalisz Simple gold crown.svg 1 LM
BYD Centrostal Bydgoszcz Simple gold cup.svg 2 TT
PIŁ PTPS Nafta Gaz Piła 3 CEV
BIE BKS Stal Bielsko-Biała 4 CEV
WRO Gwardia Wrocław 5
POZ Swarzędz Meble AZS AWF Poznań 6
MIE Stal Mielec 7
MUS Muszynianka Muszyna 8
MYŚ Dalin Myślenice 9
Aiga uparrow inv.svg Awans z I ligi
SZC Piast Szczecin 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.
Mapa lokalizacyjna Polski
BIE
BIE
POZ
POZ
KAL
KAL
MIE
MIE
BYD
BYD
PIŁ
PIŁ
WRO
WRO
MYŚ
MYŚ
MUS
MUS
SZC
SZC
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Lp. Gospodarz \ Gość1 KAL PIŁ BYD BIE MUS MYŚ WRO MIE POZ SZC
1 Grześki Kalisz - 2:3 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 3:2 3:0 3:0
2 PTPS Nafta Gaz Piła 2:3 - 3:0 3:2 3:1 3:0 3:0 3:0 3:1 3:0
3 Centrostal Bydgoszcz 3:1 2:3 - 3:0 3:0 3:2 3:0 3:1 3:0 3:0
4 BKS Stal Bielsko-Biała 1:3 1:3 3:1 - 3:2 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0
5 Muszynianka Muszyna 1:3 2:3 0:3 3:1 - 3:0 3:1 3:0 3:1 3:0
6 Dalin Myślenice 0:3 1:3 1:3 1:3 3:2 - 3:0 3:0 3:0 2:3
7 Gwardia Wrocław 1:3 1:3 1:3 3:2 1:3 0:3 - 3:1 3:0 3:2
8 Stal Mielec 1:3 0:3 0:3 0:3 0:3 3:1 2:3 - 3:1 3:1
9 AZS AWF Poznań 0:3 2:3 1:3 0:3 0:3 3:0 3:0 3:0 - 3:0
10 Piast Szczecin 1:3 0:3 0:3 0:3 3:0 2:3 2:3 0:3 3:0 -

Źródło: http://wyniki.siatka.org/ligi-polskie/2005-2006/liga-siatkowki-kobiet/runda-zasadnicza/all
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

1. kolejka
22.10. 2005 Piast Szczecin 1:3 (25:20, 15:25, 25:27, 22:25) Grześki Kalisz
22.10. 2005 Dalin Equus Myślenice 1:3 (18:25, 26:24, 19:25, 12:25) Centrostal Focus Park Bydgoszcz
22.10. 2005 Muszynianka Fakro Muszyna 2:3 (16:25, 21:25, 25:22, 25:15, 9:15) Nafta-Gaz Piła
22.10. 2005 Stal Mielec 0:3 (21:25, 32:34, 13:25) Stal Bielsko-Biała
22.10. 2005 AZS AWF Poznań 3:0 (25:21, 25:22, 25:22) ZEC SV Gwardia Wrocław
2. kolejka
29.10. 2005 AZS AWF Poznań 3:0 (25:21, 25:17, 25:18) Piast Szczecin
29.10. 2005 ZEC SV Gwardia Wrocław 3:1 (25:20, 20:25, 25:14, 25:18) Stal Mielec
29.10. 2005 Stal Bielsko-Biała 3:2 (18:25, 25:19, 13:25, 25:18, 15:9) Muszynianka Fakro Muszyna
29.10. 2005 Nafta-Gaz Piła 3:0 (25:11, 27:25, 25:19) Dalin Equus Myślenice
29.10. 2005 Centrostal Focus Park Bydgoszcz 3:1 (25:19, 25:9, 18:25, 25:21) Grześki Kalisz
3. kolejka
25.10. 2005 Dalin Equus Myślenice 1:3 (25:21, 21:25, 18:25, 15:25) Stal Bielsko-Biała
05.11. 2005 Piast Szczecin 0:3 (26:28, 16:25, 18:25) Centrostal Focus Park Bydgoszcz
05.11. 2005 Muszynianka Fakro Muszyna 3:1 (25:18, 23:25, 27:25, 25:17) ZEC SV Gwardia Wrocław
05.11. 2005 Stal Mielec 3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:22) AZS AWF Poznań
29.10. 2005 Grześki Kalisz 2:3 (25:20, 25:16, 16:25, 18:25, 7:15) Nafta-Gaz Piła
4. kolejka
26.11. 2005 Stal Mielec 3:1 (26:24, 25:23, 22:25, 26:24) Piast Szczecin
26.11. 2005 ZEC SV Gwardia Wrocław 0:3 (23:25, 14:25, 17:25) Dalin Equus Myślenice
26.11. 2005 Stal Bielsko-Biała 1:3 (25:12, 21:25, 17:25, 12:25) Grześki Kalisz
26.11. 2005 AZS AWF Poznań 0:3 (20:25, 13:25, 21:25) Muszynianka Fakro Muszyna
25.01 2006 Nafta-Gaz Piła 3:0 (25:20, 25:21, 25:19) Centrostal Focus Park Bydgoszcz
5. kolejka
03.12. 2005 Centrostal Focus Park Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:21, 25:19) Stal Bielsko-Biała
03.12. 2005 Grześki Kalisz 3:0 (25:21, 25:12, 25:22) ZEC SV Gwardia Wrocław
03.12. 2005 Dalin Equus Myślenice 3:0 (25:18, 25:16, 25:21) AZS AWF Poznań
03.12. 2005 Muszynianka Fakro Muszyna 3:0 (25:17, 25:8, 25:13) Stal Mielec
04.12. 2005 Nafta-Gaz Piła 3:0 (25:15, 25:14, 25:15) Piast Szczecin
6. kolejka
10.12. 2005 Muszynianka Fakro Muszyna 3:0 (25:17, 25:19, 25:20) Piast Szczecin
10.12. 2005 Stal Mielec 3:1 (22:25, 25:15, 25:17, 25:23) Dalin Equus Myślenice
10.12. 2005 AZS AWF Poznań 0:3 (17:25, 22:25, 16:25) Grześki Kalisz
10.12. 2005 ZEC SV Gwardia Wrocław 1:3 (21:25, 25:21, 17:25, 18:25) Centrostal Focus Park Bydgoszcz
11.12. 2005 Nafta-Gaz Piła 3:2 (20:25, 32:30, 30:28, 24:26, 15:13) Stal Bielsko-Biała
7. kolejka
17.12. 2005 Piast Szczecin 0:3 (10:25, 13:25, 17:25) Stal Bielsko-Biała
17.12. 2005 ZEC SV Gwardia Wrocław 1:3 (18:25, 13:25, 25:22, 16:25) Nafta-Gaz Piła
17.12. 2005 Centrostal Focus Park Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:15, 25:21) AZS AWF Poznań
17.12. 2005 Grześki Kalisz 3:2 (23:25, 25:20, 25:20, 18:25, 15:11) Stal Mielec
17.12. 2005 Dalin Equus Myślenice 3:2 (25:20, 25:20, 24:26, 20:25, 15:9) Muszynianka Fakro Muszyna
8. kolejka
20.01. 2006 Dalin Equus Myślenice 2:3 (24:26, 25:19, 22:25, 25:22, 14:16) Piast Szczecin
20.01. 2006 Muszynianka Fakro Muszyna 1:3 (13:25, 14:25, 25:23, 24:26) Grześki Kalisz
20.01. 2006 Stal Mielec 0:3 (16:25, 14:25, 17:25) Centrostal Focus Park Bydgoszcz
20.01. 2006 AZS AWF Poznań 2:3 (25:23, 22:25, 12:25, 25:23, 16:18) Nafta-Gaz Piła
20.01. 2006 Stal Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:19, 25:16) ZEC SV Gwardia Wrocław
9. kolejka
14.01. 2006 Piast Szczecin 2:3 (25:13, 17:25, 14:25, 25:22, 11:15) ZEC SV Gwardia Wrocław
14.01. 2006 Stal Bielsko-Biała 3:0 (25:19, 25:14, 25:21) AZS AWF Poznań
14.01. 2006 Nafta-Gaz Piła 3:0 (25:15, 25:10, 25:15) Stal Mielec
14.01. 2006 3:0 (25:18, 25:13, 28:26) Muszynianka Fakro Muszyna
14.01. 2006 Grześki Kalisz 3:0 (25:12, 25:15, 25:17) Dalin Equus Myślenice
10. kolejka
21.01. 2006 Grześki Kalisz 3:0 (25:17, 25:18, 25:17) Piast Szczecin
21.01. 2006 Centrostal Focus Park Bydgoszcz 3:2 (23:25, 25:22, 23:25, 25:22, 15:13) Dalin Equus Myślenice
21.01. 2006 Nafta-Gaz Piła 3:1 (25:11, 25:21, 16:25, 25:21) Muszynianka Fakro Muszyna
21.01. 2006 Stal Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 26:24, 25:23) Stal Mielec
21.01. 2006 ZEC SV Gwardia Wrocław 3:0 (25:20, 25:23, 25:18) AZS AWF Poznań
11. kolejka
28.01. 2006 Piast Szczecin 3:0 (25:21, 25:21, 25:22) AZS AWF Poznań
28.01. 2006 Stal Mielec 2:3 (25:18, 20:25, 18:25, 25:16, 13:15) ZEC SV Gwardia Wrocław
28.01. 2006 Muszynianka Fakro Muszyna 3:1 (22:25, 25:21, 25:22, 25:19) Stal Bielsko-Biała
28.01. 2006 Dalin Equus Myślenice 1:3 (18:25, 25:23, 16:25, 20:25) Nafta-Gaz Piła
28.01. 2006 Grześki Kalisz 3:0 (25:19, 25:21, 25:21) Centrostal Focus Park Bydgoszcz
12. kolejka
04.02. 2006 Centrostal Focus Park Bydgoszcz 3:0 (25:19, 25:14, 25:19) Piast Szczecin
04.02. 2006 Nafta-Gaz Piła 2:3 (20:25, 25:21, 25:20, 20:25, 14:16) Grześki Kalisz
04.02. 2006 Stal Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:22, 25:12) Dalin Equus Myślenice
04.02. 2006 ZEC SV Gwardia Wrocław 1:3 (13:25, 25:20, 17:25, 22:25) Muszynianka Fakro Muszyna
04.02. 2006 Swarzędz Meble S.A. AZS AWF Poznań 3:0 (25:19, 25:21, 35:33) Stal Mielec
13. kolejka
11.02. 2006 Piast Szczecin 0:3 (20:25, 17:25, 16:25) Stal Mielec
11.02. 2006 Muszynianka Fakro Muszyna 3:1 (25:19, 25:15, 22:25, 25:21) Swarzędz Meble S.A. AZS AWF Poznań
11.02. 2006 Dalin Equus Myślenice 3:0 (30:28, 25:19, 27:25) ZEC SV Gwardia Wrocław
11.02. 2006 Grześki Kalisz 3:1 (23:25, 25:23, 25:17, 25:17) Stal Bielsko-Biała
11.02. 2006 Centrostal Focus Park Bydgoszcz 2:3 (25:21, 25:22, 23:25, 16:25, 12:15) Nafta-Gaz Piła
14. kolejka
18.02. 2006 Piast Szczecin 0:3 (20:25, 13:25, 15:25) Nafta-Gaz Piła
18.02. 2006 Stal Bielsko-Biała 3:1 (19:25, 25:19, 25:18, 25:21) Centrostal Focus Park Bydgoszcz
18.02. 2006 ZEC SV Gwardia Wrocław 1:3 (25:18, 20:25, 18:25, 17:25) Grześki Kalisz
18.02. 2006 Swarzędz Meble S.A. AZS AWF Poznań 3:0 (25:15, 25:22, 25:22) Dalin Equus Myślenice
18.02. 2006 Stal Mielec 0:3 (19:25, 18:25, 17:25) Muszynianka Fakro Muszyna
15. kolejka
25.02. 2006 Piast Szczecin 3:0 (25:20, 25:17, 25:22) Muszynianka Fakro Muszyna
25.02. 2006 Dalin Equus Myślenice 3:0 (25:21, 25:19, 25:20) Stal Mielec
25.02. 2006 Grześki Kalisz 3:0 (25:23, 25:13, 25:19) Swarzędz Meble S.A. AZS AWF Poznań
25.02. 2006 Centrostal Focus Park Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:11, 25:23) ZEC SV Gwardia Wrocław
25.02. 2006 Stal Bielsko Biała 1:3 (25:18, 22:25, 22:25, 23:25) Nafta-Gaz Piła
16. kolejka
04.03. 2006 Stal Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:18, 25:14) Piast Szczecin
04.03. 2006 Nafta-Gaz Piła 3:0 (25:19, 25:19, 25:19) ZEC SV Gwardia Wrocław
04.03. 2006 AZS AWF Poznań 1:3 (23:25, 23:25, 25:17, 12:25) Centrostal Focus Park Bydgoszcz
04.03. 2006 Stal Mielec 1:3 (25:22, 22:25, 12:25, 17:25) Grześki Kalisz
04.03. 2006 Muszynianka Fakro Muszyna 3:0 (25:19, 25:19, 25:14) Dalin Equus Myślenice
17. kolejka
11.03. 2006 Piast Szczecin 2:3 (27:25, 22:25, 16:25, 25:23, 9:15) Dalin Equus Myślenice
11.03. 2006 Grześki Kalisz 3:0 (25:23, 25:22, 25:16) Muszynianka Fakro Muszyna
11.03. 2006 Centrostal Focus Park Bydgoszcz 3:1 (25:16, 23:25, 25:17, 25:12) Stal Mielec
11.03. 2006 Nafta-Gaz Piła 3:1 (25:21, 18:25, 25:20, 25:20) Swarzędz Meble S.A. AZS AWF Poznań
11.03. 2006 ZEC SV Gwardia Wrocław 3:2 (22:25, 25:15, 14:25, 26:24, 15:12) Stal Bielsko-Biała
18. kolejka
18.03. 2006 ZEC SV Gwardia Wrocław 3:2 (23:25, 25:14, 18:25, 25:18, 17:15) Piast Szczecin
18.03. 2006 Swarzędz Meble S.A. AZS AWF Poznań 0:3 (21:25, 23:25, 19:25) Stal Bielsko-Biała
18.03. 2006 Stal Mielec 0:3 (15:25, 25:27, 14:25) Nafta-Gaz Piła
18.03. 2006 Muszynianka Fakro Muszyna 0:3 (22:25, 39:41, 21:25) Centrostal Focus Park Bydgoszcz
18.03. 2006 Dalin Equus Myślenice 0:3 (21:25, 23:25, 19:25) Grześki Goplana Kalisz

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Grześki Kalisz 47 18 16 2 8 6 2 1 1 0 67 51 16 3.19 1549 1321 1.17
2 PTPS Nafta Gaz Piła 47 18 17 1 7 5 5 1 0 0 71 53 18 2.94 1651 1382 1.19
3 Centrostal Bydgoszcz 42 18 14 4 8 5 1 1 1 2 64 45 19 2.37 1529 1329 1.15
4 BKS Stal Bielsko-Biała 34 18 11 7 8 2 1 2 4 1 66 41 25 1.64 1518 1377 1.1
5 Muszynianka Muszyna 30 18 9 9 5 4 0 3 2 4 66 35 31 1.13 1469 1399 1.05
6 Dalin Myślenice 18 18 6 12 4 0 2 2 4 6 66 26 40 0.65 1386 1495 0.93
7 Gwardia Wrocław 14 18 6 12 1 1 4 0 5 7 68 23 45 0.51 1394 1542 0.9
8 Stal Mielec 14 18 4 14 1 3 0 2 3 9 64 19 45 0.42 1314 1526 0.86
9 AZS AWF Poznań 13 18 4 14 4 0 0 1 4 9 60 18 42 0.43 1260 1424 0.88
10 Piast Szczecin 11 18 3 15 2 0 1 3 2 10 64 17 47 0.36 1238 1513 0.82

Źródło: http://wyniki.siatka.org/ligi-polskie/2005-2006/liga-siatkowki-kobiet/runda-zasadnicza/all
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     play-off

     play-out

Play-off[edytuj | edytuj kod]

I runda[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
31.03.2006 Grześki Kalisz 3:0 Stal Mielec 25:16, 25:20, 25:16
01.04.2006 Grześki Kalisz 3:0 Stal Mielec 25:17, 25:18, 25:20
07.04.2006 Stal Mielec 0:3 Grześki Kalisz 22:25, 19:25, 20:25
01.04.2006 Nafta-Gaz Piła 3:0 Gwardia Wrocław 25:17, 25:17, 25:14
02.04.2006 Nafta-Gaz Piła 3:0 Gwardia Wrocław 25:18, 25:20, 25:16
07.04.2006 Gwardia Wrocław 0:3 Nafta-Gaz Piła 17:25, 20:25, 20:25
31.03.2006 Centrostal Bydgoszcz 3:0 Dalin Myślenice 25:17, 25:21, 25:18
01.04.2006 Centrostal Bydgoszcz 3:0 Dalin Myślenice 25:16, 25:17, 30:28
08.04.2006 Dalin Myślenice 0:3 Centrostal Bydgoszcz 15:25, 15:25, 19:25
01.04.2006 Stal Bielsko-Biała 1:3 Muszynianka Muszyna 17:25, 25:23, 21:25, 23:25
02.04.2006 Stal Bielsko-Biała 0:3 Muszynianka Muszyna 24:26, 22:25, 15:25
09.04.2006 Muszynianka Muszyna 3:2 Stal Bielsko-Biała 24:26, 16:25, 25:23, 25:18, 18:16

II runda[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 1-4 (do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.04.2006 Grześki Kalisz 3:2 Muszynianka Muszyna 25:22, 25:19, 21:25, 19:25, 15:11
22.04.2006 Grześki Kalisz 1:3 Muszynianka Muszyna 23:25, 19:25, 27:25, 17:25
29.04.2006 Muszynianka Muszyna 0:3 Grześki Kalisz 16:25, 22:25, 16:25
30.04.2006 Muszynianka Muszyna 3:2 Grześki Kalisz 25:13, 17:25, 18:25, 26:24, 15:13
03.05.2006 Grześki Kalisz 1:3 Muszynianka Muszyna 21:25, 25:23, 15:25, 17:25
22.04.2006 Nafta-Gaz Piła 3:0 Centrostal Bydgoszcz 25:16, 28:26, 25:21
23.04.2006 Nafta-Gaz Piła 3:2 Centrostal Bydgoszcz 25:23, 27:29, 25:15, 23:25, 15:11
29.04.2006 Centrostal Bydgoszcz 0:3 Nafta-Gaz Piła 24:26, 18:25, 19:25

Mecze o miejsca 5-8 (do 2 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.04.2006 Stal Mielec 0:3 Stal Bielsko-Biała 13:25, 23:25, 24:26
28.04.2006 Stal Bielsko-Biała 3:0 Stal Mielec 25:17, 25:21, 25:13
22.04.2006 Gwardia Wrocław 3:2 Dalin Myślenice 18:25, 25:20, 25:17, 25:27, 15:12
28.04.2006 Dalin Myślenice 1:3 Gwardia Wrocław 21:25, 26:24, 21:25, 21:25

III runda[edytuj | edytuj kod]

Mecze o 7. miejsce (do 2 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.05.2006 Stal Mielec 3:1 Dalin Myślenice 25:21, 25:16, 21:25, 25:21
12.05.2006 Dalin Myślenice 3:0 Stal Mielec 25:21, 25:9, 25:17
13.05.2006 Dalin Myślenice 3:1 Stal Mielec 23:25, 25:14, 25:14, 25:17

Mecze o 5. miejsce (do 2 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.05.2006 Stal Bielsko-Biała 3:2 Gwardia Wrocław 28:30, 25:16, 25:18, 22:25, 15:4
12.05.2006 Gwardia Wrocław 0:3 Stal Bielsko-Biała 23:25, 22:25, 9:25
Mecze o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.05.2006 Grześki Kalisz 3:0 Centrostal Bydgoszcz 25:16, 25:23, 25:23
07.05.2006 Grześki Kalisz 3:0 Centrostal Bydgoszcz 26:24, 25:21, 26:24
13.05.2006 Centrostal Bydgoszcz 3:1 Grześki Kalisz 26:24, 22:25, 25:23, 25:21
14.05.2006 Centrostal Bydgoszcz 3:1 Grześki Kalisz 21:25, 25:22, 25:15, 25:18
17.05.2006 Grześki Kalisz 3:1 Centrostal Bydgoszcz 25:19, 25:22, 22:25, 25:23
Finał[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.05.2006 Nafta-Gaz Piła 2:3 Muszynianka Muszyna 25:22, 25:22, 22:25, 19:25, 10:15
07.05.2006 Nafta-Gaz Piła 3:1 Muszynianka Muszyna 25:22, 17:25, 25:13, 25:14
13.05.2006 Muszynianka Muszyna 3:0 Nafta-Gaz Piła 25:20, 25:19, 25:11
14.05.2006 Muszynianka Muszyna 3:2 Nafta-Gaz Piła 20:25, 23:25, 25:18, 25:18, 16:14

Play-out[edytuj | edytuj kod]

(do 4 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
01.04.2006 AZS AWF Poznań 3:1 Piast Szczecin 25:17, 23:25, 25:19, 25:21
08.04.2006 Piast Szczecin 2:3 AZS AWF Poznań 8:25, 25:18, 22:25, 26:24, 13:15
22.04.2006 AZS AWF Poznań 3:2 Piast Szczecin 16:25, 20:25, 25:23, 25:17, 15:13
23.04.2006 AZS AWF Poznań 3:1 Piast Szczecin 16:25, 25:15, 25:20, 25:22

Baraże o LSK[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.05.2006 AZS AWF Poznań 3:0 MMKS Dąbrowa Górnicza 25:18, 25:21, 25:20
16.05.2006 AZS AWF Poznań 3:0 MMKS Dąbrowa Górnicza 25:19, 25:22, 25:20
20.05.2006 MMKS Dąbrowa Górnicza 3:2 AZS AWF Poznań 25:23, 23:25, 25:23, 18:25, 15:9
21.05.2006 MMKS Dąbrowa Górnicza 2:3 AZS AWF Poznań 25:18, 14:25, 26:24, 25:27, 10:15

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Muszynianka Muszyna Simple gold crown.svg
2 PTPS Nafta Gaz Piła
3 Grześki Kalisz
4 Centrostal Bydgoszcz
5 BKS Stal Bielsko-Biała Simple gold cup.svg
6 Gwardia Wrocław
7 Dalin Myślenice
8 Stal Mielec
9 AZS AWF Poznań
10 Piast Szczecin

     Liga Mistrzyń

     Puchar CEV

     Puchar Top Teams

     baraż z 2. zespołem serii B

     spadek do serii B

Składy[edytuj | edytuj kod]

Grześki Goplana Kalisz
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Polska Anna Barańska 178 atakująca
2 Polska Edyta Kucharska 183 atakująca
3 Polska Anna Woźniakowska 180 przyjmująca
4 Polska Ewelina Toborek 185 środkowa
6 Polska Katarzyna Styskal 170 libero
7 Polska Olga Owczynnikowa 179 rozgrywająca
8 Polska Marta Kuehn 167 libero
9 Polska Marta Pluta 183 rozgrywająca
10 Bułgaria Filipowa Strashimira 195 środkowa
12 Kazachstan Yulyia Kutsko 192 atakująca
14 Polska Maria Liktoras 191 środkowa
Polska Wojciech Lalek I trener
Polska Mariusz Pieczonka II trener
Centrostal Focus Park Bydgoszcz
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Polska Katarzyna Mróz 194 środkowa
2 Polska Ewa Kowalkowska 182 atakująca
3 Polska Aleksandra Liniarska 188 środkowa
4 Polska Magdalena Godos 181 rozgrywająca
5 Polska Karolina Ciaszkiewicz 184 przyjmująca
6 Polska Justyna Łunkiewicz 180 przyjmująca
7 Polska Marzena Wilczyńska 180 przyjmująca
8 Polska Michalina Jagodzińska 170 libero
9 Polska Alicja Szajek 185 przyjmująca
10 Polska Joanna Kuligowska 180 przyjmująca
11 Polska Joanna Frąckowiak 184 atakująca
12 Polska Monika Naczk 187 środkowa
13 Polska Katarzyna Wysocka 184 libero
14 Polska Agnieszka Śrutowska 178 rozgrywająca
15 Polska Jolanta Studzienna 185 środkowa
Polska Piotr Makowski I trener
Polska Waldemar Sagan II trener
PTPS Nafta-Gaz Piła
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Polska Anna Manikowska 176 rozgrywająca
2 Polska Mariola Zenik 175 libero
3 Polska Natalia Wardzińska 178 przyjmująca
4 Polska Anita Chojnacka 184 przyjmująca
5 Polska Izabela Bełcik 185 rozgrywająca
6 Polska Agnieszka Bednarek 185 środkowa
7 Polska Katarzyna Wysocka 182 środkowa
8 Polska Eleonora Dziękiewicz 185 atakująca
9 Słowenia Tina Lipicer 184 przyjmująca
10 Polska Beata Strządała 190 atakująca
11 Polska Natalia Karwulska 177 przyjmująca
12 Polska Agnieszka Kosmatka 188 atakująca
Polska Jerzy Matlak I trener
BKS Stal Bielsko-Biała
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Polska Mariola Barszcz 163 libero
2 Polska Joanna Staniucha 184 atakująca
3 Polska Iwona Niedźwiedzka 185 środkowa
3 Polska Małgorzata Cieśla 189 atakująca
4 Polska Milena Sadurek 178 rozgrywająca
5 Polska Karolina Kosek 184 atakująca
7 Polska Anna Podolec 193 przyjmująca
8 Polska Katarzyna Skorupa 183 rozgrywająca
9 Polska Katarzyna Jaszewska 181 atakująca
10 Polska Paulina Maj 167 libero
11 Polska Agata Mróz 192 środkowa
12 Polska Katarzyna Gajgał 190 środkowa
Polska Zbigniew Krzyżanowski I trener
Polska Jacek Skrok II trener
Gwardia Wrocław
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
2 Polska Katarzyna Mroczkowska 181 środkowa
3 Polska Wioletta Szkudlarek 193 skrzydłowa
4 Polska Joanna Kowalska 184 środkowa
5 Polska Joanna Koprowska 178 środkowa
6 Polska Marzena Rybicka 170 przyjmująca
7 Polska Małgorzata Lubera 183 środkowa
9 Polska Anna Wiśniewska 175 rozgrywająca
10 Polska Bogumiła Barańska 180 skrzydłowa
11 Polska Agnieszka Jagiełło 167 libero
12 Polska Małgorzata Kupisz 170 rozgrywająca
13 Polska Paulina Gomułka 184 skrzydłowa
Polska Rafał Błaszczyk I trener
Polska Robert Kubisz II trener
AZS AWF Poznań
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Polska Ewa Ślusarz 189 rozgrywająca
2 Polska Sylwia Pycia 189 środkowa
3 Polska Marta Natanek 179 przyjmująca
4 Polska Katarzyna Wellna 184 atakująca
5 Polska Yana Gromyko 180 przyjmująca
6 Polska Dominika Koczorowska 186 środkowa
7 Polska Małgorzata Stępień 181 środkowa
8 Polska Izabela Żebrowska 189 atakująca
9 Polska Elżbieta Nykiel 183 przyjmująca
10 Polska Agata Szulc 172 rozgrywająca
11 Polska Agata Sawicka 181 libero
Polska Roman Murdza I trener
Polska Henryk Skrobański II trener
KPSK Stal Mielec
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Słowacja Lucia Torokova 187 rozgrywająca
3 Polska Iwona Waligóra 183 skrzydłowa
6 Polska Dominika Żóltańska 183 skrzydłowa
7 Polska Agata Turbak 182 środkowa
8 Polska Dorota Wilk 177 rozgrywająca
10 Polska Magdalena Kobiela 182 środkowa
11 Polska Agata Wilk 170 skrzydłowa
12 Polska Katarzyna Ząbek 174 libero
13 Słowacja Gabriela Tomasekova 182 środkowa
14 Polska Małgorzata Plebanek 183 skrzydłowa
16 Polska Marta Wrzesińska 180 skrzydłowa
Polska Jacek Wiśniewski I trener
Polska Igor Ostrowski II trener
MKS Muszynianka-Fakro Muszyna
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
2 Polska Dorota Pykosz 180 środkowa
3 Polska Marlena Mieszała 187 środkowa
4 Polska Maja Soja 180 przyjmująca
5 Polska Anna Szydełko 189 środkowa
6 Polska Dominika Sieradzan 180 atakująca
7 Polska Ewa Cabajewska 176 rozgrywająca
8 Polska Magdalena Banecka 173 libero
9 Polska Milena Rosner 180 przyjmująca
10 Polska Joanna Mirek 186 przyjmująca
12 Polska Natalia Bamber 186 przyjmująca
13 Słowacja Monika Smak 173 rozgrywająca
14 Polska Magdalena Klóska 171 libero
Polska Bogdan Serwiński I trener
Polska Grzegorz Jeżowski II trener
Dalin-Equus Myślenice
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Polska Katarzyna Tondera 176 rozgrywająca
2 Polska Dorota Ściurka 180 przyjmująca
3 Polska Agnieszka Lehman-Dybała 181 środkowa
4 Polska Sylwia Wojcieska 194 środkowa
5 Polska Karolina Olczyk 170 rozgrywająca
7 Polska Marta Chuchro 181 atakująca
8 Polska Magdalena Saad 168 libero
9 Polska Katarzyna Jarczewska 184 uniwersalna
10 Polska Katarzyna Ostrowska 178 przyjmująca
11 Polska Ewelina Dązbłaż 182 środkowa
Polska Jerzy Bicz I trener
Polska Leszek Knapik II trener
KS Piast Szczecin
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Polska Monika Bryczkowska 180 przyjmująca
2 Polska Anna Róg 183 przyjmująca
3 Polska Karolina Kowalska 174 przyjmująca
4 Polska Irina Archangielska 175 rozgrywająca
5 Polska Paulina Dutkiewicz 193 środowa
6 Polska Marlena Twaróg 177 środkowa
7 Polska Joanna Kuchczyńska 170 libero
8 Polska Katarzyna Bury 182 atakująca
9 Polska Patrycja Krenc 182 przyjmująca
10 Polska Paulina Chojnacka 183 atakująca
12 Polska Kinga Kasprzak 188 przyjmująca
13 Polska Marta Szymańska 178 rozgrywająca
15 Polska Ewa Kwiatkowska 179 środowa

Transfery[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Nowa era kobiecej siatkówki w Polsce (pol.). siatka.org. [dostęp 2005-09-28].
  2. Zapowiedź sezonu Ligi Siatkówki Kobiet (pol.). siatka.org. [dostęp 2005-10-20].
  3. Profesjonalne rozgrywki ekstraklasy siatkarek (pol.). sport.wp.pl. [dostęp 2005-09-28].
  4. AZS AWF Poznań – Gwardia Wrocław 3:0 (pol.). siatka.org. [dostęp 2005-10-22].