Lista odcinków serialu Bracia i siostry

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Bracia i siostry ("Brothers & Sisters") – emitowanego przez amerykańską stację telewizyjną ABC od 24 września 2006 r. W Polsce emitowany od 20 września 2007 przez stację Fox Life.

Sezon 1 (2006-2007)[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Polski tytuł Reżyseria Scenariusz Premiera Stany Zjednoczone Premiera Polska
1 Patriarchy
Patriarchat
Ken Olin Jon Robin Baitz 24 września 2006 20 września 2007
Kitty Walker, pomimo iż nigdy nie żyła w dobrych stosunkach ze swoją matką, po trzech latach rozłąki powraca do Kalifornii, na skutek propozycji poprowadzenia programu telewizyjnego. W tym samym czasie głowa rodziny William Walker zatrudnia w swojej firmie Sarah, która już na początku odkrywa niezgodności w księgach liczone w milionach. W dramatycznym finale odcinka, William umiera na atak serca.
2 An Act of Will
Testament
Matt Shakman Jon Robin Baitz, Marti Noxon 1 października 2006 20 września 2007
Po śmierci Williama, jego testament wprowadza sporo zamieszania do domu Walkerów. Thomas, który długo zajmował stanowisko kierownicze w firmie ojca, odstępuje je teraz siostrze Sarze. Justin nie jest zadowolony z ostatniej woli ojca, ponieważ przyznał mu tylko comiesięczną, skromną pensję. Zawiedziony Justin pocieszenia szuka w narkotykach.
3 Affairs of State
Sprawy najwyższej wagi
Tucker Gates Jon Robin Baitz, Emily Whitesell, Craig Wright 8 października 2006 27 września 2007
Nora dowiaduje się, że jej mąż posiadał drugi dom. W trakcie jego oglądania poznaje lokatorkę Holly i zaprasza ją na rodzinną imprezę. Na miejscu okazuje się, że Holly była kochanką Williama.
4 Family Portrait
Portret rodzinny
Ken Olin Jon Robin Baitz, Craig Wright 15 października 2006 27 września 2007
Sarah i Joe stają przed wielkim wyzwaniem, kiedy dowiadują się, że z ich córką dzieje się coś złego. Kitty jest rozdarta między dwoma mężczyznami. Justin rozpoczyna nową pracę. Kevin staje się zazdrosny, widząc Scotty'ego z innym mężczyzną. Nora podejrzewa, że Saul podkochuje się w Holly.
5 Date Night
Noc randek
Allison Liddi-Brown David Marshall Grant, Molly Newman 22 października 2006 4 października 2007
By otrząsnąć się po śmierci męża, Nora umawia się z Davidem Mortonem. Sytuacja jednak się komplikuje, gdy wpadają na Saula i Holly. Kitty postanawia iść na podwójną randkę z Jonathanem, Warrenem i stażystką Amber. Kevin spotyka się ze Scotty'm. Sarah z trudem radzi sobie z tym, że będzie musiała robić zastrzyki chorej na cukrzycę Paige, ale Justin pomaga jej rozwiać obawy.
6 For the Children
Perfekcyjna rodzina
Frederick E. O. Toye Jon Robin Baitz, Jessica Mecklenburg 29 października 2006 4 października 2007
Walkerowie, jak co roku, mają uczestniczyć w balu dobroczynnym na rzecz szpitali dziecięcych. Sarah i jej rodzina odmawiają jednak uczestnictwa, ponieważ sytuacja finansowa ich firmy nie zezwala na zapłacenie 25 000 dolarów od stolika. Nora, która nie ma pojęcia o możliwym bankructwie firmy, namawia rodzinę do uczestnictwa. W trakcie balu problemy prywatne i finansowe rodziny wychodzą na jaw.
7 Northern Exposure
Rodzinne ranczo
Lawrence Trilling David Marshall Grant, Molly Newman 5 listopada 2006 11 października 2007
Weekend. Warren i Kitty wybierają się na piknik. Julia i Tommy podejmują bardzo ważną decyzję w sprawie dziecka.
8 Mistakes Were Made, Part 1
Popełnione błędy cz. 1
Michael Lange Jon Robin Baitz, Craig Wright 12 listopada 2006 11 października 2007
Justin zostaje poinformowany listem, że musi stawić się do wojska za dwa tygodnie. Przerażony perspektywą wracania do wojska i narażania życia w Iraku, zażywa narkotyki i zastanawia się nad kupnem podrabianego paszportu, aby uciec do Meksyku. Scotty rozchodzi się z Kevinem po tym jak zaproponował mu kupno jego czasu. Po rozmowie obracającej się wokół pieniędzy Scotty ma poczucie niższości.
9 Mistakes Were Made, Part 2
Popełnione błędy cz. 2
Ken Olin Marc Guggenheim, Greg Berlanti 19 listopada 2006 18 października 2007
Kitty prowadzi wywiad z senatorem, wokół którego rozpętał się skandal dotyczący jego niedawnego rozwodu. Po tym jak senator pyta, co może zrobić, aby uniknąć pytań o jego osobiste życie, Kitty próbuje przekupić go, aby zrobił coś, by Justin nie musiał wracać do wojska. Gdy członkowie rodziny dostają się do konta ojca, Sarah i Kevin odkrywają, że ich ojciec posiadał ziemię w Nevadzie.
10 Light the Lights
Świąteczne rozterki
Frederick E. O. Toye Peter Calloway, Cliff Olin 10 grudnia 2006 18 października 2007
Kitty dostaje ofertę samodzielnej pracy w telewizji. Kevin i Justin wybierają się do wojska, by poinformować służby, że kontakt podpisany z nimi przez Justina, został anulowany. Rodzina Paige obchodzi jednocześnie Boże Narodzenie i Chanukę.
11 Family Day
Rodzinny dzień
David Petrarca David Marshall Grant, Molly Newman 7 stycznia 2007 25 października 2007
Sarah wdaje się w bójkę z Joem, kiedy ten decyduje się zignorować problem Gabe'a z alkoholem. Nora zamierza zatrudnić się w Ojai Foods, lecz zauważa, że Holly też tam pracuje.
12 Sexual Politics
Polityka i seks
Sandy Smolan Monica Breen, Alison Schapker 14 stycznia 2007 25 października 2007
Kevin angażuje się w związek z aktorem opery mydlanej, który jest zagubiony w relacjach damsko-męskich. Julia, która jest w ciąży, ma problemy z napięciem seksualnym.
13 Something Ida this Way Comes
Niepożądana wizyta
Michael Lange David Marshall Grant, Sherri Cooper-Landsman 21 stycznia 2007 1 listopada 2008
Rodzeństwo planuje przyjęcie-niespodziankę z okazji sześćdziesiątych urodzin Nory. Saul i matka Nory, Ida, psują zabawę.
14 Valentine's Day Massacre
Walentynkowa porażka
Michael Schultz Peter Calloway, Cliff Olin 11 lutego 2007 1 listopada 2008
W Walentynki schodzą się pary: Kevin i Scotty oraz Justin i Tyler, a Kitty w końcu wpada w oko senatorowi McCallisterowi. Tego wieczoru Nora wychodzi z domu ze swoją najlepszą przyjaciółką i obie kończą aresztowane za palenie marihuany.
15 Life is Difficult
Trudy miłości
Michael Lange Jon Robin Baitz, Molly Newman 18 lutego 2007 8 listopada 2007
Tommy poznaje córkę Holly, Rebeckę. Kevin dowiaduje się, że Chad zerwał z Michelle, i że ma doświadczenie w romansowaniu z przedstawicielami obydwu płci. Nora zaczyna zajmować się pisarstwem.
16 The Other Walker
Nowy członek rodziny
Gloria Muzio Monica Breen, Alison Schapker 4 marca 2007 8 listopada 2007
Saul wyjaśnia Norze, że Rebecca jest córką Williama i Holly. Dodaje też, że uzgodnił z Kevinem, Sarah i Tommym, że niczego jej nie powie. W efekcie Nora wścieka się na Sarah, a Kevin na Saula. Tyler i Justin decydują się ze sobą zerwać.
17 All in the Family
Wszystko w rodzinie
David Paymer Sherri Cooper-Landsman, David Marshall Grant 1 kwietnia 2007 15 listopada 2007
Nora zaprasza Holly i córkę Williama, Rebeckę, na uroczysty obiad, by powitać nowego członka rodziny. Niestety, kończy się jedynie na uprzejmości Nory: Kitty nie zjawia się na obiedzie, a Kevin stara się zdobyć kosmyk włosów Rebecki, by po badaniach DNA przekonać się, czy jest ona rzeczywistą córką Williama. Kitty, poznaje dzieci Roberta, a Kevin Donalda – menedżera Chada.
18 Three Parties
Przyjęcia z niespodzianką
Sandy Smolan Jon Robin Baitz, Marc Guggenheim 8 kwietnia 2007 15 listopada 2007
Chad decyduje się na coming out, co w efekcie negatywnie wpływa na jego relacje z Kevinem.
19 Game Night
Wieczór gier
Matt Shakman Peter Calloway, Cliff Olin, Molly Newman 15 kwietnia 2007 22 listopada 2007
Nora i Kitty aranżują grę, w której udział biorą one i inna rodzina, z którą Walkerowie utrzymują kontakt od najmłodszych lat rodzeństwa. Niewinna zabawa rujnuje spokojnie zapowiadający się wieczór i doprowadza do spięć pomiędzy jej uczestnikami.
20 Bad News
Złe wiadomości
Jason Moore Monica Breen, Alison Schapker 29 kwietnia 2007 22 listopada 2007
Holly dowiaduje się o nieszczęśliwym małżeństwie Sarah.
21 Grapes of Wrath
Owoce gniewu
Michael Morris Sherri Cooper-Landsman, David Marshall Grant 6 maja 2007 29 listopada 2007
Tommy i Holly organizują imprezę dla przyjaciół i rodziny z okazji otwarcia swojej winnicy. Podczas przyjęcia Julię zaczynają łapać skurcze porodowe.
22 Favorite Son
Odwaga wyboru
Gloria Muzio Benjamin Kruger, Daniel Silk 13 maja 2007 29 listopada 2007
Julia rodzi bliźniaki. Kevin niechętnie pomaga Kitty w rozwiązaniu problemu szantażysty, który grozi wyciekiem informacji o senatorze McCallisterze do prasy. Sarah i Joe powiadamiają swoje dzieci o wyprowadzce Joego. Kitty i McCallister zaręczają się.
23 Matriarchy
Matriarchat
Ken Olin Greg Berlanti, Jon Robin Baitz 20 maja 2007 6 grudnia 2007
Nora szykuje przyjęcie zaręczynowe Kitty. Justin planuje indywidualne pożegnanie z każdym z bliskich. Po imprezie brat Roberta, Jason, całuje Kevina. Późnym wieczorem Justin jedzie na wojnę na Bliskim Wschodzie.

Sezon 2 (2007-2008)[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Polski tytuł Reżyseria Scenariusz Premiera Stany Zjednoczone Premiera Polska
1 Home Front
Domowy front
Ken Olin Monica Owusu-Breen, Alison Schapker 30 września 2007 21 lutego 2008
Rok po pozbyciu się ich patriarchy i trzy tygodnie od czasu dostania wiadomości od Justina z Bliskiego Wschodu, rodzina Walkerów starała się dodać otuchy Kitty na jej urodzinach. Sarah walczy by wyprowadzić na prostą jej pogarszające się małżeństwo. Kevin uczy się trudnej drogi o poświęceniach, które powoduje prawdziwa miłość. Najnowszy członek rodu, Rebecca, próbuje rozpaczliwie odnaleźć się w rodzinie.
2 An American Family
Amerykańska rodzina
Gloria Muzio David Marshall Grant, Molly Newman 7 października 2007 28 lutego 2008
Kiedy Kevin, Kitty i Nora wyruszyli w drogę pick up’em po Justina do szpitala, Kitty rozważa i omawia polityczne wydania o swoim przyszłościowym mężu. Sarah dowiaduje się od Joego, że związał się z byłą żoną i chce rozwodu. Tommy zatrudnia nową kierowniczkę Amber, przyjaciółkę Rebeki. Po powrocie Justina do domu wszyscy troszcząc się o niego wywołuje bunt temu wszystkiemu.
2 History Repeating
Powtórka z historii
Matt Shakman Jon Robin Baitz, Jennifer Cecil 14 października 2007 6 marca 2008
Nora i Rebecca przygotowują plan pomocy Justinowi w znoszeniu bólu. W międzyczasie, Kevin i Scotty Wandell urządzają improwizowany obiad, a Kitty staje twarzą w twarz z byłą żoną Roberta. Rebecca martwi się o Justina. Małżeństwo Tommy'ego przeżywa kryzys ponieważ Julia cierpi na depresję. Kevin spotyka starą miłość, a Kitty nie chce dopuścić do skandalu.
4 States Of Union
Fazy związku
Michael Schultz Sherri Cooper-Landsman, Liz Tigelaar 21 października 2007 13 marca 2008
Nora zabiera swoje córki do salonu kosmetycznego. Kitty i Sarah próbują uciec szybko z uzdrowiska. Przez ten czas, Tommy przekracza niebezpieczną linię w poszukiwaniu towarzystwa. Dzięki towarzystwie Rebeki Justin w bardzo szybkim tempie wraca do zdrowia. Kevin obciąża Saula do przyznania się do jego przeszłości.
5 Domestic Issues
Ważne kwestie
Ken Olin Peter Calloway, Cliff Olin 28 października 2007 20 marca 2008
Sarah staje przed najtrudniejszą przeszkodą swojego życia kiedy Joe będzie próbował odebrać jej dzieci. Przez ten czas, Kitty upuszcza sensacyjną wigilię Wszystkich Świętych, która zmieni przyszłość rodziny Walkerów. Sarah zostaje wplątana w trudną bitwę z Joe, która dotyczy opieki nad ich dziećmi. W Halloween Kitty ogłasza, że cała rodzina Walkerów poniesie konsekwencje.
6 Two Places
Dwa miejsca
Gloria Muzio Monica Owusu-Breen, Alison Schapker 4 listopada 2007 27 marca 2008
7 36 Hours
36 godzin
David Paymer Molly Newman, David Marshall Grant 11 listopada 2007 3 kwietnia 2008
8 Something New
Coś nowego
Michael Morris Jennifer Cecil, Sherri Cooper-Landsman 25 listopada 2007 10 kwietnia 2008
9 Holy Matrimony
Święty związek
Robert Lieberman Mark B. Perry, Monica Owusu-Breen, Alison Schapker 2 grudnia 2007 17 kwietnia 2008
10 The Feast Of The Epiphany
Ciężar prawdy
Laura Innes David Marshall Grant, Jason Wilborn 13 stycznia 2008 24 kwietnia 2008
11 The Missionary Imposition
Komplikacje
Michael Morris Daniel Silk, Brian Studler 10 lutego 2008 1 stycznia 2008
12 Compromises
Kompromisy
David Paymer Cliff Olin, Peter Calloway 17 lutego 2008 8 maja 2008
13 Separation Anxiety
Obawa przed rozłąką
Gloria Muzio David Marshall Grant, Molly Newman 20 kwietnia 2008 24 czerwca 2008
14 Double Negative
Podwójnie negatywny
Michael Schultz Josh Reims, Liz Tigelaar 27 kwietnia 2008 30 czerwca 2008
15 Moral Hazard
Ryzyko moralne
Michael Morris Sherri Cooper-Landsman, Jason Wilborn 3 maja 2008 7 sierpnia 2008
16 Prior Commitments
Ważne zobowiązania
Ken Olin Greg Berlanti, Monica Owusu-Breen, Alison Schapker 11 maja 2008 7 sierpnia 2008

Sezon 3. (2008-2009)[edytuj | edytuj kod]

# # w serii Tytuł odcinka Data premiery w USA Data premiery w Polsce
(Fox Life)
Opis
1 3.01 Glass Houses (Szklane domy) 28.09.2008 19.02.2009 Rebecca i Justin nie potrafią ukryć uczucia, które do siebie żywią. Walkerowie postanawiają wyjść naprzeciw bratu, Ryanowi. Kitty i Robert proszą rodzinę o pomoc w adopcji dziecka. Kevin i Scotty rozpoczynają wspólne życie. Wkrótce okazuje się, że kariera Kevina jest poważnie zagrożona za sprawą jednego z krewnych.
2 3.02 Book Burning (Sekretna książka) 05.10.2008 26.02.2009 Kitty decyduje się opublikować książkę ujawniającą rodzinne sekrety. Chce napisać o Robercie i jego zakończonym porażką kandydowaniu na prezydenta oraz o procesach sądowych i problemach Walkerów. Zaangażowanie Justina w związek z Rebeką słabnie.
3 3.03 Tug Of War (Przeciąganie liny) 12.10.2008 05.03.2009 Holly za bardzo wykorzystuje swoją władzę w Ojai Foods, doprowadzając Saula i Sarah do kresu wytrzymałości. Tymczasem Kevin po raz pierwszy spotyka się w miejscu pracy z homofobią.
4 3.04 Everything Must Go (Kapsuła wspomnień) 19.10.2008 12.03.2009 Nora przygotowuje się do nowego przedsięwzięcia charytatywnego poprzez pozbycie się wszystkich rzeczy Williama. Robert przeprowadza wywiad wśród kandydatów na stanowisko Kitty. Holly rozpoczyna dochodzenie w sprawie miejsca pobytu zaginionego syna Williama.
5 3.05 You Get What You Need (Wielki skok) 26.10.2008 19.03.2009 Zaufanie Rebeki do matki zostaje poddane próbie, gdy akta Ryana Lafferty'ego okazują się być w posiadaniu Holly. Tymczasem Kevin ma nieprzyjemny wypad z konserwatywnymi i wyrażającymi swą dezaprobatę rodzicami Scotty'ego.
6 3.06 Bakersfield (Bakersfield) 02.11.2008 26.03.2009 Nora kontynuuje poszukiwania mające na celu dowiedzenie się czegoś więcej o synu Williama i wyprzedzenie Holly.
7 3.07 Do You Believe in Magic (Magia i prawda) 09.11.2008 02.04.2009 Kitty i Warren wyjeżdżają na weekend do letniego domku Walkerów. Jak się później okazuje nie tylko oni wpadli na ten pomysł. Tommy i Julia podejmują decyzje w sprawie dziecka.
8 3.08 Going Once...Going Twice (Dobre intencje) 16.11.2008 09.04.2009 Kevin z nawiązką rekompensuje sobie ostatnie obniżenie płacy i, chcąc sprawić przyjemność Scotty'emu, niweczy szanse Nory na jej wymarzony dom. Tymczasem Justin przygotowuje plan, by zorganizować randkę Saula z nieoczekiwanym kandydatem.
9 3.09 Unfinished Business (Niezamknięte kwestie) 30.11.2008 16.04.2009 Nora werbuje rodzinę do odbudowy brakujących funduszy na cele dobroczynne. Kitty i Robert robią ogromny krok naprzód w procesie adopcyjnym. Holly doprowadza Tommy'ego do ostateczności, gdy bez konsultacji z nim proponuje Rebece wysokie stanowisko w winnicy.
10 3.10 Just A Slice (Dawca) 07.12.2008 23.04.2009 Walkerowie napotykają na konflikty w planowaniu dnia Dziękczynienia. Wygląda na to, że Nora i Sarah będą same obchodzić święto. Elizabeth ulega nagłemu wypadkowi, co łączy rodzinę.
11 3.11 A Father Dreams (Marzenia ojca) 04.01.2009 23.04.2009 Choroba Elizabeth i poświęcenie jej wuja powodują konfrontację między Kevinem i Tommym, mogącą zniszczyć ich braterskie relacje. Justin ostatecznie postanawia opuścić swoją siedzibę.
12 3.12 Sibling Rivalry (Siostrzana rywalizacja) 11.01.2009 07.05.2009 Kitty zjawia się u Regisa i Kelly, by promować książkę. Podejrzewa, że Robert skrywa przed nią tajemnicę. Sarah ma poważne problemy finansowe. Tommy i Saul chcą usunąć Holly z rodzinnego interesu.
13 3.13 It's Not Easy Being Green (Zielone światło) 18.01.2009 14.05.2009 Gdy Greenotopia otrzymuje zgodę na działanie, partner biznesowy Sary przekazuje zdumiewającą wiadomość. Nora roznieca na nowo uczucia w swoim romansie.
14 3.14 Owning It (Niespodzianka dla Kitty) 08.02.2009 21.04.2009 Rebecca zwraca się o pomoc do swojego ojca w związku z szokującym odkryciem na temat przeszłości Walkerów. Jej lojalność zostaje poddana próbie, gdy odkrywa plan Tommmy’ego mający na celu wykluczenie jej matki z rodzinnego biznesu. Nora zostaje zaskoczona telefonem od ważnej osoby z przeszłości Williama.
15 3.15 Lost and Found (Zagubione i znalezione) 15.02.2009 28.05.2009 Kitty dowiaduje się, że ktoś zablokował jej wywiad z Times Magazine. Nora zaprasza Ryana do domu. Holly odkrywa, czym zajmował się Tommy i jakie miał związki z Ojai Foods.
16 3.16 Troubled Waters Part 1 (Wzburzone wody cz. 1) 01.03.2009 04.06.2009 Gdy Rebecca odkrywa, że ujawnienie pewnych informacji mogłoby zaszkodzić biznesowi Walkerów, a jeden z członków rodziny może za to trafić do więzienia, zwraca się o pomoc do ojca.
17 3.17 Troubled Waters Part 2 (/Wzburzone wody cz. 2) 01.03.2009 04.06.2009 Kontynuacja wątku z poprzedniego odcinka. Ujawnienie pewnych informacji mogłoby zrujnować biznes Walkerów, a jeden z członków rodziny może za to trafić do więzienia.
18 3.18 Taking Sides (Po przeciwnych stronach) 08.03.2009 11.06.2009 Nawet w obliczu nadciągającego medycznego kryzysu i zdenerwowania związanego z narodzinami syna, Robert pozostaje niewzruszony w chęci zostania gubernatorem. Saul i Sarah robią, co mogą, aby ukryć przed Norą kłopoty Tommy'ego z prawem.
19 3.19 Spring Broken (Ucieczka od rzeczywistości) 15.03.2009 18.06.2009 Kevin i Justin zabierają Tommy'ego na krótkie wakacje do Meksyku, aby w spokoju przemyślał swoją sytuację i podjął decyzję odnośnie przyszłości. Kitty i Evan odsuwają się od Nory, by ta mogła bliżej zapoznać się z przyrodnim bratem. Ryan zdradza Rebece swoją tajemnicę.
20 3.20 Missing (20/Zniknięcie) 22.03.2009 25.06.2009 Nora, zdecydowana porozumieć się z Tommym zanim jego sytuacja prawna się pogorszy, prosi o pomoc osobę, którą Tommy głęboko zranił. W międzyczasie Ryan Lafferty staje się nazbyt bliski Rebece.
21 3.21 S3X (/S3X) 19.04.2009 02.07.2009 Walkerowie nadal mają nadzieję, że Tommy wróci do domu. Holly zastanawia się nad obniżeniem opłat. Tymczasem Sarah dokonuje kolejnej ważnej zmiany w karierze. Kitty zastanawia się, czy jej małżeństwo przetrwa. Kevin i Scotty rozważają zaskakującą propozycję.
22 3.22 Julia (Julia) 26.04.2009 09.07.2009 Czekając niecierpliwie na powrót Tommy'ego do domu, Julia podejmuje ważną życiową decyzję. Robert dowiaduje się, co Kitty ukrywała przed nim. Holly i Sarah dochodzą w końcu do porozumienia.
23 3.23 Let's Call the Whole Thing Off (Zaskakujące propozycje) 03.05.2009 23.07.2009 Gdy małżeństwo Kitty i Roberta przeżywa kryzys, kobieta jest zmuszona do zastanowienia się nad nierozważnym postępowaniem swojego ojca. Musi też zdecydować, co jest w życiu najważniejsze. Tymczasem Ryan odkrywa pewne fakty dotyczące śmierci matki. Robi też krok w złym kierunku, rywalizując o uczucia Rebeki.
24 3.24 Mexico (Meksyk) 10.05.2009 23.07.2009 Gdy rodzina Walkerów dociera do Tommy'ego, jest zdruzgotana tym, że może on nie chcieć przyjąć ich pomocy. Robert i Kitty osiągają w swoim małżeństwie taki punkt, którego mogą nie być w stanie skutecznie przebrnąć. Justin robi plany na przyszłość, z Rebeką lub bez niej. Saul czyni szokujące wyznanie o matce Ryana Lafferty'ego.

Sezon 4. (2009-2010)[edytuj | edytuj kod]

# # w serii Tytuł odcinka Data premiery w USA Data premiery w Polsce
(Fox Life)
Opis
1 4.01 The Road Ahead (Przyjęcie zaręczynowe) 27.09.2009 09.02.2010 Kitty skrywa tajemnicę, która może zrujnować rodzinę. Nora i Holly planują przyjęcie zaręczynowe dla Justina i Rebeki. Tommy jest w Meksyku. Sarah poszukuje nowych możliwości biznesowych we Francji.
2 4.02 'Breaking the News"("Druzgocąca wiadomość) 04.10.2009 16.02.2010 Robert martwi się, że informacja o jego niedawnym zawale serca może przeciec do prasy. Kitty zmaga się z utrzymywaniem tajemnicy, która głęboko zaważy na jej małżeństwie i sprawi, że rodzina Walkerów sprzymierzy się jak nigdy dotąd. Kevin i Scotty rozważają wynajęcie zastępczej matki.
3 4.03 'Almost Normal"("Trudne decyzje) 11.10.2009 16.02.2010 Kitty, Robert i Nora mają trudności z zaakceptowaniem raka Kitty oraz z dojściem do porozumienia w kwestii najlepszej dla niej terapii. Gdy zastanawiają się jak przekazać wiadomość reszcie rodziny, pojawia się niezapowiedziany gość z daleka, dzięki któremu zniesienie tego ciężaru okaże się łatwiejsze.
4 4.04 'From France With Love"("Francuski kochanek) 18.10.2009 23.02.2010 Sarah wróciła właśnie z Francji i stara się odwrócić uwagę Kitty podczas chemioterapii, dzieląc się z nią opowieściami o swoim namiętnym romansie z francuskim artystą. Justin zmaga się ze swoimi pierwszymi zajęciami z anatomii i szuka rady, jak przetrwać semestr, u swojego profesora.
5 4.05 'Last Tango in Pasadena"("Ostatnie tango w Pasadenie) 25.10.2009 23.02.2010 Cała rodzina Walkerów, z wyjątkiem Nory, jest oczarowana nowym kochankiem Sarah, Lukiem Laurentem, i jego lekcjami tanga. Wkrótce jednak Nora przekonuje się, że jej nowy francuski gość jest wielkim pocieszenie w tym trudnym czasie. Robert wyzwala w sobie najgłębsze pokłady romantyzmu, by odwrócić uwagę Kitty od raka. Kevin i Scotty przypadkowo trafiają na kandydatkę na zastępczą matkę.
6 4.06 Zen & the Art of Making Mole'"("/Zen i wyznanie) 01.11.2009 02.03.2010 Kitty, która nadal przechodzi chemioterapię, jest zachwycona niespodziewaną wizytą. Sarah ostatecznie zdaje sobie sprawę, że musi powiedzieć swoim dzieciom o Lucu. Dzięki pomocy Ryana i Rebeki, Holly znajduje sposób na swoje kłopoty finansowe. Kevin i Scott podejmują decyzję odnośnie zastępczej matki.
7 4.07 The Wig Party"("Perukowa impreza 08.11.2009 02.03.2010 Kitty jest zrozpaczona, gdy dowiaduje się jakie mogą być skutki chemioterapii. Nora zawiera nową, korzystną przyjaźń, a Scotty robi bilans po tym jak jego ojciec wyznaje mu szokujące informacje na temat swojego małżeństwa.
8 4.08 'The Wine Festival"("Festiwal win) 15.11.2009 09.03.2010 Gdy najnowsze wino Ojai trafia na lokalny festiwal, rodzina wstrzymuje oddech, żeby zobaczyć czy uda się uratować firmę. Justin i Rebeka ukrywają przed sobą tajemnice, które mogą odmienić ich życie. Nora potajemnie podkochuje się w młodszym od siebie mężczyźnie. Sarah i Luc odkrywają, że nie są tak zgrani jak im się wydawało.
9 4.09 ' Pregnant Pause"("Śmiertelna cisza) 29.11.2009 09.03.2010 W miarę jak zbliża się data ślubu, postanowienie Justina o życiu w trzeźwości się załamuje. Sekrety, które oboje z Rebeką mają przed sobą, mogą doprowadzić do zerwania ich związku na dobre. Finansowy kryzys Holly coraz bardziej się pogłębia, a Sarah, starając się pozbierać po rozstaniu z Lukiem, martwi się i jest zazdrosna o nowy romans Nory.
10 4.10 ' Nearlyweds"("Zmiana planów) 06.12.2009 16.03.2010 W typowy dla Walkerów sposób, weselne plany Justina i Rebeki biorą w łeb, gdy okazuje się, że Tommy podejmuje ryzyko mające na celu zapewnienie sobie obecności córki u jego boku.
11 4.11 'A Bone to Pick"("Listy miłosne) 03.01.2010 16.03.2010 Rak węzłów chłonnych Kitty osiąga punkt krytyczny i Walkerowie rozpaczliwie poszukują dawcy szpiku. Ich wysiłki mogą doprowadzić do nieprawdopodobnego źródła.
12 4.12 'The Science Fair"("Sposób na naukę) 10.01.2010 23.03.2010 Zainteresowanie Sarah wzbudza rozwiedziony ojciec w szkole Paige. Justin odkrywa klucz do swoich wyzwań w nauce, a Nora powraca na łono rodziny z szeroko otwartymi oczyma.
13 4.13 ' Run Baby Run'"("Surogatka) 17.01.2010 23.03.2010 'Po raz pierwszy od rozwodu Sarah poznaje kogoś, kto ją dobrze rozumie. Kevin i Scotty czekają na wynik ich pierwszej próby związanej z zastępczym rodzicielstwem. Kitty i Robert ponownie znajdują się w impasie dotyczącym polityki, gdy przyjaciółka Kitty – Buffy, wtrąca się w nie swoje sprawy.
14 4.14 ' The Pasadena Primary"("Polityczna decyzja) 31.01.2010 30.03.2010 'Robert i Nora pracują jako kucharze w restauracji Scotty’ego, która walczy o klientów. Kitty poddaje rodzinnemu głosowaniu Walkerów pomysł, by ubiegać się o fotel senatora po Robercie. Sarah osiąga szczyt frustracji z powodu Roya, ale po tym jak mówi o tym głośno, zostaje szybko nagrodzona.
15 4.15 'A Valued Family"("Szanowana rodzina) 21.02.2010 30.03.2010 Rodzina Walkerów przeżywa raz piękne, a raz smutne chwile w dzień Walentynek. Sarah ponownie odkrywa miłość swojego życia. Kitty wkracza w świat polityki razem ze swoją rodziną i nowym managerem jej kampanii wyborczej. Justin i Rebecca przeżywają rozterki związane ze swoim, niebawem mającym przyjść na świat, dzieckiem. Holly podejmuje trudną decyzję dotyczącą swoich udziałów w Ojai.
16 4.16 'Leap of Faith "("Skok wiary) 28.02.2010 06.04.2010 Problemy Luca z wizą powodują olbrzymie kłopoty dla Sarah, która nie tylko zmaga się z uczuciami do niego, ale również martwi się, że może go stracić ponownie, tym razem przez inną kobietę. Rebecca walczy ze sobą i Justinem, by pozbierać się po ogromnej stracie. Kevin odkrywa, że odejście od Roberta nie jest proste. Holly wydaje się, że odnalazła ukrytą wartość Ojai Foods.
17 4.17 'Freeluc.com"("Freeluc.com) 14.03.2010 13.04.2010 Popularność Kitty stwarza zamieszanie w życiu Luca i Sarah, ponieważ Lucowi grozi deportacja. Nora chowa swoją dumę do kieszeni i kontaktuje się z Tommym, żeby pomógł jej uratować firmę Walkerów, której zagraża wieloletni wróg Dennis York.
18 4.18 ' A Bone to Pick Part 1"("Raz za razem cz. 1) 11.04.2010 04.05.2010 Czyniąc wysiłki by dotrzeć do źródła tajemnicy, którą wróg Williama – Dennis York, szantażuje Walkerów, rodzina powraca do wspomnień, zarówno tych dobrych jak i przerażających z czasów Ojai Foods z roku 1986.
19 4.19 'A Bone to Pick Part 2 "("Raz za razem cz. 2) 11.04.2010 11.05.2010 W miarę jak Walkerowie przypominają sobie młode lata w końcu odkrywają szokującą tajemnicę oraz wstydliwą próbę zatuszowania faktów, które doprowadziły do starcia z Yorkiem i zmuszeni są do poradzenia sobie z wyrzutami sumienia z powodu tragicznego wydarzenia. Nora i Holly wybierają się w nietypową podróż a'la Thelma i Louise, w poszukiwaniu odpowiedzi na temat ukrytej wartości Ojai, a Justin i Rebecca ostatecznie dochodzą do porozumienia.
20 4.20 'If You Bake It, He Will Come "("Konfrontacja) 18.04.2010 19.05.2010 Nie mogąc się pozbierać na skutek odkrycia ukrytych sekretów Nory na temat jego dzieciństwa, Kevin odmawia uczestniczenia we własnym przyjęciu urodzinowym. Justin, Tommy i Kevin doprowadzają do konfrontacji z Dennisem Yorkiem.
21 4.21 Where There's Smoke...("Nie ma dymu bez ognia") 25.04.2010 Więcej niż jedna z członkiń rodziny Walkerów podejrzewa, że jest w ciąży. Nora oferuje zaopiekowanie się swoją starzejącą się matką, gdy okazuje się, że cierpi na demencję. Luc otrzymuje podniecającą przesyłkę.
22 4.22 Love All("W poszukiwaniu stabilizacji) 02.05.2010 Walkerowie wydają się wszyscy przechodzić przez okres przystosowania się, kiedy Cooper działa przeciwko Sarze, gdy Luc zostaje członkiem rodziny. Justin ma problem ze znalezieniem tej samej pasji dla medycyny jaką miał służąc w Iraku. Kevin zmaga się z nowo odkrytym statusem człowieka bez pracy.
23 4.23 'Love All"("Nowe możliwości) 09.05.2010 Walkerowie są zrozpaczeni, w miarę jak przygotowują się do zamknięcia drzwi Ojai Foods na dobre. Wy wyniku rodzinnej straty pojawiają się jednak nowe okoliczności i tajemne alianse.
24 4.24 On The Road Again"("Na rozdrożu) 16.05.2010 W miarę jak Walkerowie próbują poradzić sobie ze smutkiem i finansową ruiną, związaną z zamknięciem Ojai Foods, pojawia się promyk nadziei w postaci jednej z wielu sekretnych inwestycji Williama Walkera. Zdrowie Roberta i bezpieczeństwo jego rodziny zostają narażone na szwank, gdy ten zostaje zamieszany w wywrotowy interes. Justin i Rebecca rozważają próbną separację.