Lista odcinków serialu Tancerze

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Poniżej znajduje się lista odcinków serialu Tancerze emitowanego na kanale TVP2 oraz TVP HD.

Seria Pierwsza[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy semestr[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Premiera w Polsce
1 Pierwsze kroki
4 kwietnia 2009
Akcja serialu zaczyna się w momencie egzaminów do elitarnej Wyższej Szkoły Sztuk Scenicznych Heleny Nałęcz-Gonzales. Jak co roku kilkuset kandydatów walczy o dwadzieścia wolnych miejsc. Rywalizacja jest ogromna, odpada wielu kandydatów, wybuchają pierwsze konflikty. Dochodzi do scysji między Piotrem i Robertem. W efekcie Piotr nie przystępuje do egzaminu. Nie mając gdzie się podziać, błąka się po parku i zostaje napadnięty.
2 Naga prawda
11 kwietnia 2009
Piotr zostaje przyjęty do szkoły. Uczniowie zapoznają się z regulaminem i nauczycielami. Zdemaskowana przez Romę Alicja nie radzi sobie na zajęciach z uczniami, którzy korzystają z każdej okazji, żeby ją ośmieszyć. Po skończonych lekcjach upija się.
3 Pokusa
18 kwietnia 2009
Piotr dowiaduje się, że nie dostanie pieniędzy od matki, a ma tylko dwa dni na opłacenie czesnego. Zdesperowany decyduje się ukraść drogi zegarek Roberta. Robert jest wściekły i oświadcza grupie, że jest wśród nich złodziej. Sylwia chce sprzedać skuter – prezent od ojca. Zamierza zemścić się w ten sposób za to, że ojciec po raz kolejny zapomniał o spotkaniu. Z uzyskanych pieniędzy opłaca czesne Piotra, myśląc, że kupi jego uczucia.
4 Początki są trudne
25 kwietnia 2009
Szkoła otrzymuje propozycję zorganizowania tanecznego show reklamującego telefony komórkowe. Helena, która ma wątpliwości, czy studenci powinni brać udział w takim przedsięwzięciu, odrzuca ofertę. Antoni namawia Piotra, by ten przygotował show na własną rękę, a pieniądze przeznaczył na czesne. W Internecie ktoś zamieszcza satyryczny filmik z postaciami Romy i Jerzego, którzy kłócą się i godzą. Helena jest oburzona, wzywa nauczycieli do siebie. Krzysztof zadaje studentom trudne ćwiczenie: mają zagrać wzruszenie, sięgając do osobistych przeżyć.
5 Nowy
2 maja 2009
Kuba nie może wycofać się z występu w klubie nocnym. Alicja zaczyna uczęszczać na terapię AA. W szkole zjawia się nowy uczeń. Rafa otrzymał stypendium, więc był zwolniony z egzaminów. Chłopak jest wesoły, bezpośredni i dowcipny, ale nie cieszy się sympatią uczniów. Jerzy cierpi z powodu nieodwzajemnionej miłości do Romy. Krzysztof chce mu pomóc, więc organizuje kolację, na którą poza Romą i Jerzym zaprasza Alicję. Roma odkrywa intrygę, lecz Krzysztof spędza z Alicją sympatyczny wieczór. Nauczyciele obawiają się, że Rafa opuści szkołę.
6 To tylko miłość
9 maja 2009
Helena poszukuje pomysłów, które uatrakcyjnią szkolne zajęcia. Mimo protestów Bernarda wybiera propozycję Jerzego, który jest za tematem o miłości. Roma bierze udział w castingu do musicalu “Grease”. Jej rywalkami są studentki: Dorota, Inga i Sylwia. Roma, wskutek zbiegu okoliczności, dostaje jedną z mniejszych ról, główną postać ma zagrać Sylwia. Reżyser jednak odbiera jej rolę i obsadza Romę, która jest jego znajomą. Po kilku nieudanych próbach Bernard odrzuca program Jerzego. Na zajęciach oświadcza, że opuściła go żona.
7 Kwestia zaufania
16 maja 2009
Krzysztof zadaje studentom ćwiczenie na zaufanie. Sylwia i Piotr muszą ćwiczyć z Robertem. Piotr pracuje dorywczo, by jak najszybciej zwrócić Sylwii dług. Spóźnia się na zaliczenie. Dochodzi do konfliktu w grupie. Robert cieszy się, że będzie miał okazję spotkać się z synem. Czeka na telefon od matki dziecka. Lecz kurtka, w której ma aparat, znika. Okazuje się, że Sylwia powiesiła ją na linie do ćwiczeń dla linoskoczków. Narażając się na niebezpieczeństwo, Robert pokonuje przeszkodę. Inga podkrada wyrzucone przez Jerzego zaproszenie na koncert.
8 Chwila szczerości
23 maja 2009
Trwają przygotowania do dni otwartych w szkole. Piotr i Dorota pracują nad szkolną wersją musicalu “Hair”. Inga doradza Dorocie, by wyznała Piotrowi uczucia. Helena prosi Alicję o zastępstwo w teatrzyku kukiełkowym, do którego zaprosiła też Krzysztofa. Alicja odmawia. Tymczasem do Piotra przyjeżdżają z wizytą rodzice. Chłopak zaprasza ich na premierę musicalu “Hair”. Ojciec nie potrafi wybaczyć synowi kłamstwa i zaakceptować wyboru szkoły artystycznej.

Seria Druga[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Premiera w Polsce
9 Premiera
10 września 2009
Studenci przygotowują się do egzaminów połówkowych. Roma jest podekscytowana premierą musicalu "Grease", w którym gra główną rolę. Jednak spektakl okazuje się jedną, wielką klapą. Wszyscy znajomi Romy starają się to przed nią ukryć. Podczas randki z Alicją, Krzysztof chce wykazać się męstwem, jednak w efekcie pakuje się w tarapaty – wpada do otworu kanalizacyjnego :) Jego nieudane wysiłki są powodem do śmiechu dla Jerzego. Alicja przez przypadek słyszy, jak Krzysztof skarży się Jerzemu na jej zdystansowaną postawę, pomimo jego starań. Jest zagniewana i obrażona. Roma spóźnia się na egzamin z powodu konferencji prasowej i zostaje z tego powodu zwolniona przez Helenę. Dorota podejmuje próbę poderwania Piotra, która ma dość nieoczekiwany skutek....
10 Protest
17 września 2009
W szkole pojawia się nowa pani prezes zarządu. Okazuje się, że została nią Aleksandra Szymanowska, ciotka Sylwii – sławna tancerka, dawniejsza rywalka Alicji na scenie. Bernarda odwiedza była żona. Znana pisarka jest bardzo odmieniona. Prosi byłego męża o niecodzienną przysługę – aby przyjął do pracy jej przyjaciela Carlosa, młodego kubańskiego tancerza. Po klęsce musicalu "Grease" Roma postanawia wyjechać do Londynu, aby tam szukać szczęścia na scenie. Jerzy próbuje ją zatrzymać, jednak bezskutecznie. Wskutek intrygi Roberta zostaje ujawniona tajemnica Alicji – epizod z pubu go-go. Aleksandra jest wzburzona, wymusza na Helenie zwolnienie Alicji z pracy. Nie docenia jednak podopiecznych Alicji – w czasie jej wizytacji, wszyscy studenci pierwszego roku, z Sylwią na czele, wykonują taniec erotyczny, aby pokazać Alicji, że jej nie odrzucają i będą stać za nią murem.
  • Role epizodyczne: Katarzyna Kurylońska jako Aleksandra Szymanowska.
  • Notatka: Jest to ostatni odcinek z udziałem Kasi Cichopek jako nauczycielki śpiewu Klaudii Lichotek.

Drugi semestr[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Premiera w Polsce
11 Uwierzyć w siebie
24 września 2009
Dwie grupy tancerzy pod wodzą Sylwii i Doroty walczą między sobą o sukces. Dorota jest rozczarowana zdradą Ingi, która przechodzi do grupy Sylwii. Dziewczyna nadal rywalizuje o względy Piotra, który tańczy w zespole Sylwii. Między Sylwią i Dorotą dochodzi do konfrontacji. Jerzy pomaga Indze w lekcjach śpiewu. Krzysztof zastaje ich w dwuznacznej sytuacji. Puszcza plotkę o romansie, narażając Ingę na nieprzyjemności. Dorota chce zrezygnować z rywalizacji. Alicja motywuje ją jednak, by się nie poddawała.
  • Nieobecna: Katarzyna Glinka jako Roma Kowalska.
  • Notatka: W tym odcinku do głównej obsady dołącza Violetta Arlak jako nowa nauczycielka śpiewu: Jowity Kuś-Cassati.
12 U kresu sił
1 października 2009
Po kilku miesiącach wytężonej pracy studenci zaczynają odczuwać zmęczenie. Dorota musi opiekować się ojcem, który uległ wypadkowi. Stara się pogodzić zajęcia w szkole z obowiązkami domowymi. Bolek dostaje propozycję zagrania w serialu. Reżyser proponuje mu, by zagrał homoseksualistę. Bernard podsuwa Krzysztofowi sztukę fińskiego dramaturga z prośbą, by wystawił ją ze studentami. Sztuka okazuje się słaba. Dopiero, gdy Krzysztof prezentuje ją w konwencji komedii, zyskuje uznanie. Wycieńczona pracą w domu Dorota postanawia wspomóc się anabolikami.
13 Magiczne pastylki
8 października 2009
Alicja odkrywa, że pastylki, które znalazła, należą do Doroty. Dorota obiecuje nauczycielce, że nie będzie już brała środków dopingujących. W szkole pojawia się Roma. Opowiada o sukcesach w Londynie. Tylko Klaudii mówi prawdę. Zwierza się, że wyjazd okazał się niewypałem i teraz boryka się z wieloma problemami. Klaudia wspiera ją niewielką kwotą. Roma postanawia poszukać pracy. Jerzy dowiaduje się o jej kłopotach. Próby pocieszenia dawnej ukochanej kończą się w sypialni. Jarek traci przytomność na zajęciach z tańca klasycznego.
14 W imię zasad
15 października 2009
Jarek w ciężkim stanie trafia do szpitala. Wszyscy czekają na informacje o stanie jego zdrowia. Alicja mówi Krzysztofowi o podejrzeniu, że Dorota używa dopalaczy. Obawia się, że nie jest jedyną taką osobą w szkole. Studenci dowiadują się, że Krzysztof i Alicja wiedzą o dopingu, winią za to Dorotę. W szkole pojawia się policja w poszukiwaniu nielegalnych środków farmakologicznych. Wszyscy odwracają się od Doroty, nazywając ją donosicielką. Załamana dziewczyna rezygnuje z nauki.
  • Ciekawostka: W tym odcinku Helena Nałęcz-Gonzales rozmawiała z reporterem TVP 2.
15 Pozytywka z tancerką
22 października 2009
Roma proponuje Jerzemu powrót do domu. Robert opiekuje się synem, którego Beata podrzuciła mu do szkoły. Mężczyzna bardzo się do niego przywiązuje i nie chce oddać go dziadkom. Sylwia odkrywa innego Roberta, który dla synka jest gotów zrezygnować ze szkoły. Helena przekonuje go, żeby został; musi najpierw stać się dojrzałym człowiekiem, bo dopiero wtedy będzie dobrym ojcem. Piotr ma przygotować z Sylwią scenę miłosną u niej w domu. Kupuje kosztowny prezent – pozytywkę. Nie daje jej jednak dziewczynie. Rozstają się skłóceni.
16 Z miłością się nie igra
29 października 2009
W szkole zostaje ogłoszony konkurs dla studentów pierwszego roku, nagrodę ufundowała ciocia Sylwii, Aleksandra. Piotr ma kłopoty z utrzymaniem się na studiach i opłaceniem czesnego. Dorota przygotowuje etiudę, prezentuje ją Indze. Ojciec Sylwii przyjeżdża na konkurs, ale traktuje córkę z dużym dystansem. Zrozpaczona dziewczyna specjalnie tańczy źle. Nagroda jednak trafia do niej. Cała grupa ma do niej pretensje. Sylwia rezygnuje z nagrody. Inga ma problemy na lekcjach śpiewu u Jowity. Prosi o pomoc Jerzego. Lekcja kończy się pocałunkiem.
17 Dystans
5 listopada 2009
W szkole ogłoszono Pomidoriadę. Studenci pierwszego roku mają pokazać starszym kolegom, czego się nauczyli. Karą za zły występ jest obrzucenie pomidorami. Dorota jest przekonana, że Piotr chodzi z Sylwią. Inga podejmuje próbę odbicia Jerzego, do planu wciąga Dorotę. Sylwia ma kłopoty na zajęciach u Krzysztofa. Nauczyciel twierdzi, że brak jej dystansu do siebie, zżera ją ambicja i nie ma poczucia humoru. Sylwia próbuje udowodnić, że profesor się myli. Jowita próbuje odzyskać względy Bernarda. Alicja zaprasza Krzysztofa na spotkanie do klubu AA.
18 Wszystko albo nic
12 listopada 2009
Antoni po raz pierwszy w historii szkoły spóźnia się na poranną pobudkę studentów. Dziwnie się zachowuje. Niespodziewanie prosi Helenę o kilka dni urlopu. Wkrótce okazuje się, że Antoni opiekuje się emerytowanym aktorem. Inga angażuje się w romans z Jerzym. Roma proponuje Jerzemu wspólne zamieszkanie. Mężczyzna przyjmuje jej propozycję. W szkole zostaje ogłoszony casting do teledysku znanego zespołu muzycznego. Dorota ma nadzieję, że tym razem pokona Sylwię. Jednak casting wygrywa rywalka.
19 Droga nad morze
19 listopada 2009
Jerzy i Inga ukrywają romans. Roma wyczuwa, że coś się dzieje z Jerzym. Jowita podsuwa jej myśl, że mężczyźni zachowują się dziwnie, gdy mają romans. Roma naciska, by Jerzy jak najszybciej się do niej wprowadził. Gdy znajduje w jego pokoju biustonosz, kłótnia kończy się zamknięciem przez dziewczynę pokoju Jerzego na klucz. Żadne z nich nie pamięta o uwięzionych w pomieszczeniu Alicji i Krzysztofie. Piotr i Dorota dostają pracę w dyskotece. Wracają do akademika, gdy brama jest już zamknięta. Dorota proponuje, by nocowali u niej. Wkrótce chłopak dowiaduje się, że jego ojciec zaginął na morzu i od razu pojechał, aby wspierać mamę. Okazało się, że Sylwia może go zawieźć. Kilka dni później kuter z ojcem został odnaleziony. Potem Piotr i Sylwia spacerują po brzegu morza, gdzie wyznają sobie miłość. Tymczasem w szkole uczniowie przygotowują się do egzaminów. Muszą pamiętać, że 5 osób nie przejdzie na następny rok studiów.
20 A co z wakacjami?
26 listopada 2009
W szkole odbywają się egzaminy. Pierwszego dnia jest egzamin z tańca współczesnego. Sylwia w ostatniej chwili przyjeżdża do Wrocławia. Po występie, dowiaduje się od ciotki, że ojciec załatwił jej wyjazd do Paryża we Francji. Na dachu budynku, gdzie potem tańczyła z Robertem, topi smutki w alkoholu. W drugi dzień egzaminów jest śpiew i aktorstwo. Wkrótce Robert mówi Piotrowi, że spał z Sylwią. Między tancerzami dochodzi do pojedynku. Sylwia próbuje wytłumaczyć Piotrowi całe to zajście, lecz na darmo. Chłopak daje jej do zrozumienia, że z nimi koniec. Zrozpaczona dziewczyna, dzwoni do ojca i mówi mu, że nigdzie nie wyjeżdża. Roma dowiedziała się, z kim Jerzy ją zdradza, więc nie chce przepuścić Ingi. Jednak po naradzie postanawia dać jej szansę. Kiedy przychodzi czas na wyniki, uczniowie dowiadują się, kto przeszedł na następny rok, a kto nie. Niestety 5 osób nie przeszło, ale Piotr, Inga, Sylwia, Robert, Kuba, Rafa, Dorota i wiele innych osób są już absolwentami pierwszego roku. Na koniec odbywa się impreza, na której studenci i nauczyciele świętują kolejny udany rok.
  • Ciekawostka: W tym odcinku nie było piosenki końcowej. W zamian za to były pokazane opinie aktorów grających w serialu o pierwszym i drugim sezonie.
  • Notatka: Jest to ostatni odcinek w roli głównej z udziałem Sebastiana Fabijańskiego jako Piotr Treblicki, ponieważ od trzeciego sezonu zmienił się aktor grający tę postać.

Seria Trzecia[edytuj | edytuj kod]

Trzeci semestr[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Premiera w Polsce
21 Po wakacjach
16 września 2010
Wszyscy uczniowie wracają do szkoły tanecznej. Jednak w tym roku dyrekcja nie robi naboru uczniów, tylko przyjmuje 3 studentów na drugi rok. Uczelnia ma problemy finansowe, gdyż podczas wakacji została zalana. Teraz powoli jest odnawiana. Ojciec Sylwii zaproponował jej prestiżową szkołę w Paryżu, lecz ona wybrała szkołę Heleny Nałęcz-Gonzales we Wrocławiu. Przez to ojciec zablokował córce konto. Dziewczyna musiała sprzedać swój brylant, by je zdobyć. W akademiku musi mieszkać z Dorotą i Ingą w jednym pokoju. Na drugi rok dostały się dwie dziewczyny Anna i Marta oraz jeden chłopak Miron. Studenci zrobili sobie imprezę w akademiku, a nauczyciele w sali tanecznej. Roma w pewnej chwili zauważyła idącą Ingę, a po chwili Jerzego wchodzącego do szatni, gdzie się całowali. Postanowiła powiedzieć to Helenie. Romans nauczyciela ze studentką wyszedł na jaw. Dyrektorka nie chciała wyrzucać nauczyciela z uczelni, więc wyrzuciła go z akademika. Piotr nadal jest zły na Sylwię, lecz chciałby zacząć z nią od początku. Niestety widział, jak dziewczyna spała w objęciach Roberta.
  • Notatka: Od tego odcinka do głównej obsady dołącza Katarzyna Kurylońska jako Aleksandra Szymanowska, chociaż w drugiej serii występowała w roli drugoplanowej oraz Kaja Walden jako Marta Pawłowicz i Marcin Krajewski jako Miron Jorge.
  • Notatka: Od tego odcinka zmienił się aktor grający Piotra.
22 Bezdomni
23 września 2010
Jerzy po aferze z Ingą musi opuścić akademik. Nieoczekiwanie Bernard proponuje mu lokum u siebie. Nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, Jerzy przystaje na propozycję. Nowi studenci Marta i Miron powoli aklimatyzują się w grupie. Miron swoim popisowym tańcem robi wielkie wrażenie na kolegach i Romie. Roma, chcąc wykorzystać potencjał Mirona, proponuje Helenie wyreżyserowanie musicalu z nowym studentem. Ale Helena ma inny pomysł. Okazuje się, że Martę i Alicję, nauczycielkę tańca klasycznego, łączy dużo więcej niż to samo nazwisko. Dorota po prowokacji Sylwii zrywa z Dominikiem, a Piotr po raz kolejny przekonuje się, że podjął dobrą decyzję, zrywając z Sylwią. Krzysztof myśląc, że przeprowadzi się do Alicji, nie przedłuża umowy najmu mieszkania i kiedy chce oznajmić Alicji swoją decyzję, dowiaduje się, kim dla Alicji jest Marta. To wszystko komplikuje sprawy i Krzysztof musi sobie poszukać innego mieszkania. Z pomocą przychodzi Bernard, który przygarnia Krzysztofa, jednak ma dla nowych współlokatorów bardzo złą nowinę.
23 Pod wpływem chwili
30 września 2010
W szkole odbywa się casting do pokazu bielizny w centrum handlowym. Wygrywają go wszyscy nasi główni bohaterowie. Piotr i Dorota są wybrani na pierwszą parę w pokazie. Bardzo ich to zbliża. Piotr oczarowany rozbudzonym seksapilem Doroty całuje ją na zakończenie. Sylwia startuje w parze z Robertem. Ponieważ Robertowi zabrakło pieniędzy na prezent dla syna, oddaje mu swoje honorarium, pomimo że musi teraz sama zarabiać na własne utrzymanie i bardzo by jej się przydało. Alicja nie dopuszcza, by organizator pokazu, który jest znajomym Alicji z czasów go go, zaproponował Marcie i innym studentkom zarabianie łatwych pieniędzy w nocnym klubie.
24 Pierścionki
7 października 2010
Indze, świeżo upieczonej narzeczonej, ginie pierścionek zaręczynowy. Wszystko wskazuje na kradzież. Podejrzenie pada na wciąż zazdrosną o Jerzego Romę. Inga ze strachu próbuje ukryć zgubę przed Jerzym. Sylwia ma poważne kłopoty finansowe, na dodatek kolejna rata za studia nie wpłynęła do szkoły. Ojciec dziewczyny zablokował wszystkie środki finansowe. Sylwia szuka wyjścia z trudnej sytuacji. Jerzy dostaje propozycję grania na dobrze płatnych imprezach, postanawia założyć zespół. Próbuje namówić studentów. Inga jest pewna, że Jerzy zaproponuje jej, by została wokalistką zespołu. Nie wie jednak, że w szkole ma poważną konkurentkę.
25 Bo najważniejsza jest miłość
14 października 2010
Piotr szuka miejsca, gdzie może być z Dorotą sam na sam. Postanawia za pieniądze z pokazu wynająć pokój w hotelu. Dziewczyna zgadza się. W recepcji hotelowej spotyka jednak swojego ojca z... prostytutką. Ojciec jej nie zauważa. Kiedy Dorota jest już w pokoju z Piotrem nie może poddać się romantycznemu nastrojowi, cały czas myśli o ojcu. W końcu wychodzi zostawiając zdezorientowanego chłopaka samego w pokoju. Robert postanawia kupić zabawkę Sergiuszowi. Brakuje mu jednak pieniędzy. Sylwia dokłada brakującą kwotę. Jednak dziadkowie chłopca nie chcą ich wpuścić. Uważają, że uniemożliwiając Robertowi kontakty z synem, chronią wnuka. Sylwia wkracza do akcji i przekonuje dziadków, by zaufali Robertowi. Krzysztof zaprasza Alicje do restauracji na swoje 40. urodziny. Kobieta jednak jedzie na komendę po swoją siostrę, która została zatrzymana za jazdę bez biletu i bez dokumentów. Między siostrami dochodzi do ostrej kłótni. Alicja wraca do Krzysztofa. Po raz pierwszy mówi mu, że go kocha.
26 Wyciągnąć wnioski
21 października 2010
Krzysztof prowadzi zajęcia o śmierci na scenie. Dochodzi do konfliktu z Mironem, który pod wpływem traumatycznych wspomnień(śmierć dziewczyny) zachowuje się nieznośnie. Krzysztof dodatkowo rozdrażniony przez alergię, traci panowanie nad sobą i wyrzuca Mirona z klasy. Miron próbuje popełnić samobójstwo. Próba na szczęście jest nieudana, ale bardzo porusza wszystkich w szkole. Krzysztof nie może się pozbyć poczucia winy. Pomaga mu rozmowa z Heleną i Alicją Dorota próbuje jakoś załagodzić niezręczną sytuację z Piotrem, jaka miała miejsce w hotelu. Nie ma jednak odwagi mu powiedzieć, że nie mogła się z nim kochać, ponieważ obok był ojciec z prostytutką. Bez tej informacji zachowanie Doroty jest dla Piotra nadal niezrozumiałe. Dochodzi do zerwania. Sylwia ma zamiar wziąć udział w konkursie na DJ w radiu. Ponieważ nie zna się na współczesnej muzyce młodzieżowej, prosi Roberta, by został jej asystentem. Robert mimo początkowych oporów godzi się i w ostateczności to on zostaje wybrany na DJ. Do Jerzego przybłąkał się mały kotek. Jerzy ku zaskoczeniu współmieszkańców przyprowadza kota do domu. Marzy o czymś stałym w życiu. Okazuje się jednak, że Krzysztof ma alergię na kota. Na szczęście kot ma właścicielkę i Jerzy musi go oddać.
27 Urodziny
28 października 2010
Studenci dowiadują się o nadchodzących urodzinach Doroty, mają nadzieję na huczną imprezę. Dorota woli urządzić wszystko po swojemu, co nie kończy się dobrze, jednak Inga staje na wysokości zadania. Robert próbuje zbliżyć się do Sylwii. Po kolejnych zajęciach aktorskich udaje mu się zwrócić na siebie uwagę ukochanej i zwabić ją do pokoju Antoniego. Nie wie, że świadkiem ich zbliżenia będzie cała szkoła. Alicja wybiera dwie studentki, Sylwię i Dorotę, które wezmą udział w castingu do roli Giselle. Marta jest oburzona, że została pominięta.
28 Faceci to świnie
4 listopada 2010
Prawie wszyscy już wiedzą, że Piotr i Marta spędzili ze sobą noc. Tylko Dorota nie zdaje sobie z tego sprawy. Liczy na to, że uda jej się naprawić relacje z Piotrem. Zaprasza go na romantyczny wieczór. Miron wraca do szkoły po pobycie w szpitalu. Swoim zachowaniem wzbudza niepokój kolegów. Jowita postanawia wyleczyć Romę z zazdrości i udowodnić, że Jerzy jest kobieciarzem niewartym względów dziewczyny. Bernard dowiaduje się o ślubie byłej żony. Jest załamany. Krzysztof i Jerzy wyciągają go do klubu nocnego. Nie wiedzą, że są śledzeni.
29 Gra pozorów
18 listopada 2010
Jowita pokazuje Alicji kompromitujące zdjęcia Krzysztofa z wyprawy naszych przyjaciół do nocnego klubu. Alicja zarzuca zdumionemu Krzysztofowi nielojalność i zrywa z nim. W międzyczasie Marta na fali rywalizacji z Alicją przygotowuje się do konkursu ogłoszonego przez Operę Wrocławską na rolę Giselle, w której Alicja kiedyś święciła sukcesy. Niestety w trakcie castingu dowiaduje się, że była to również ostatnia rola Alicji, ta która złamała jej karierę. Przejęta Marta wycofuje się z castingu. Wbrew oczekiwaniom Alicja nie pochwala decyzji Marty i Marta idzie się upić. Alicja wyciąga pijaną Martę z klubu i zawozi do siebie do domu. Krzysztof, który dowiedział się od Jerzego, co było przyczyną zerwania, chce się wytłumaczyć.
30 Sekrety i kłamstwa
25 listopada 2010
Marta dowiaduje się, że ojciec miał zawał, jest w szpitalu. Prosi Helenę o zwolnienie ze szkoły, musi jechać do ojca. Helena zwalnia Martę i zawiadamia o sytuacji Alicję. Alicja nie chce widzieć się z ojcem, zostawił ją, kiedy miała dwanaście lat i od tej pory nie interesował się nią. Helena mówi, że Marta wygląda na roztrzęsioną, martwi się o nią. Alicja decyduje się pojechać z siostrą. Mimo, że to wieczór premiery filmu, w którym Krzysztof grał główną rolę. Alicja ma nadzieję zdążyć na premierę. W szpitalu okazuje się, że lekarz prowadzący będzie dopiero późnym wieczorem. Marta chce zaczekać, mówi Alicji, żeby wracała do Wrocławia, ale Alicja nie chce o tym słyszeć. Zostaje z Martą.
31 W obronie teatru
2 grudnia 2010
Bernard przychodzi do szkoły z wiadomością, że ma być zamknięty jeden z teatrów w mieście. On i pani Jowita nie mogą się z tym pogodzić. Organizują akcję protestacyjną, w którą wciągają całą szkołę. Na zajęciach aktorskich Krzysztof przerabia ze studentami sceny z Don Juana. Po lekcji jeden z uczniów, Rafa, chcąc udowodnić, że jest współczesnym Don Juanem, usiłuje poderwać przypadkowo spotkaną dziewczynę. Ta odrzuca jego zaloty, lecz wyznaje miłość Kubie. Rafa nie daje za wygraną. Aleksandra robi wszystko, by pozyskać względy Krzysztofa.
32 Love Me Tender
9 grudnia 2010
W szkole mają się odbyć eliminacje międzynarodowego konkursu. Aleksandra zarządza casting wśród studentów. Jej podopieczna, Sylwia, nie pojawia się. Krzysztof czuje się winny wobec Alicji. Próbuje zerwać stosunki z Aleksandrą. Tymczasem zaczyna go szantażować fotoreporter. Jerzy i jego zespół otrzymują propozycję nagrania płyty. Jowita zaprasza Bernarda na kolację, aby uczcić zwycięstwo w walce o teatr.
33 Show must go on
16 grudnia 2010
Zbliża się premiera spektaklu, tymczasem podczas próby Sylwia traci siły. Robert spotyka producenta, który szuka kontaktu z zespołem Jerzego i Mirona. Krzysztof otrzymuje propozycję zagrania w serialu. Jednak rola oznacza rozłąkę z Alicją. Tuż przed premierą Sylwia traci przytomność. Zabrano ją do szpitala. Alicja decyduje, że rolę Sylwii zagra Marta. Robert dowiaduje się od lekarza, że Sylwia jest w ciąży. Następnie dziewczyna mówi mu, że to on jest ojcem dziecka. Aleksandra zaprasza Alicję do gabinetu Heleny. Tam Alicja zastaje rywalkę i Krzysztofa w dwuznacznej sytuacji.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]