Lista szkół w Grudziądzu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Szkoła Podstawowa nr 5 w Grudziądzu
Szkoła Podstawowa nr 12 w Grudziądzu
Szkoła Podstawowa nr 18 w Grudziądzu
Szkoła Podstawowa nr 21 w Grudziądzu.
Szkoła Podstawowa nr 8 w Grudziądzu
I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Grudziądzu
II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu
CKU w Grudziądzu
IV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Grudziądzu

Przedszkola[edytuj | edytuj kod]

Publiczne[edytuj | edytuj kod]

  • Przedszkole Miejskie „RZĄDZ”
  • Przedszkole Miejskie „STRZEMIĘCIN”
  • Przedszkole Miejskie „LOTNISKO”
  • Przedszkole Miejskie „TARPNO”
  • Przedszkole Miejskie „KOPERNIK”
  • Przedszkole Miejskie „KUNTERSZTYN”
  • Przedszkole Miejskie "ŚRÓDMIEŚCIE”
  • Przedszkole Miejskie „MNISZEK”

Niepubliczne[edytuj | edytuj kod]

  • Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. „Dzieciątka Jezus”
  • Niepubliczne Przedszkole „Tom Bombadil”
  • Niepubliczne Przedszkole „Puchatek”
  • Niepubliczne Przedszkole „Bajkolandia”
  • Niepubliczne Przedszkole „Dom Małego Skrzata”
  • Prywatne Przedszkole „Kubuś i Przyjaciele”
  • Punkt Przedszkolny Niepubliczny „Kubuś"

Szkoły Podstawowe[edytuj | edytuj kod]

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. por. Zbigniewa Kruszelnickiego ps. „Wilk”
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ppłk Stanisława Sitka
  • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Bronisława Malinowskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 8 im. gen. Tadeusza „Bora” Komorowskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki
  • Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Heweliusza
  • Szkoła Podstawowa nr 12 im. Synów Pułku
  • Szkoła Podstawowa nr 13 im. Marii Grzegorzewskiej – specjalna
  • Szkoła Podstawowa nr 14 im. Polskich Olimpijczyków – specjalna
  • Szkoła Podstawowa nr 15 im. Komisji Edukacji Narodowej
  • Szkoła Podstawowa nr 16 im. płk. Zbigniewa Makowieckiego (dawniej im. I Armii WP)
  • Szkoła Podstawowa nr 17 im. Sybiraków
  • Szkoła Podstawowa nr 18 im. Bohaterów Westerplatte
  • Szkoła Podstawowa nr 20 im. 18 Pułku Ułanów Pomorskich
  • Szkoła Podstawowa nr 21 im. Witolda Pileckiego
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1

Zespoły szkół ogólnokształcących[edytuj | edytuj kod]

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1
    • Szkoła Podstawowa nr 11, im. Jana Heweliusza
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. 18 Pułku Ułanów Pomorskich
    • Szkoła Podstawowa nr 20
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 im. Bronisława Malinowskiego
    • Szkoła Podstawowa nr 7
    • V Liceum Ogólnokształcące
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4
    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego
    • Szkoła Podstawowa nr 21

Szkoły specjalne[edytuj | edytuj kod]

  • Zespół Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych im. Polskich Olimpijczyków
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w tym:
    • Oddział przedszkolny
    • Szkoła Podstawowa nr 14
    • Szkoła Przysposabiająca do Pracy
    • Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy nr 1
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 im. Kazimierza Kirejczyka
    • Szkoła Branżowa I Stopnia

Szkoły ponadpodstawowe[edytuj | edytuj kod]

Licea[edytuj | edytuj kod]

Zespoły Szkół[edytuj | edytuj kod]

  • Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Ks. Stanisława Staszica
    • Szkoła Branżowa I Stopnia
    • Technikum
    • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
    • Szkoła Policealna nr 7
  • Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli
  • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika Ekonomisty (dawniej im. Oskara Lange)
    • Technikum – technik ekonomik
    • Technikum – technik logistyk
    • Technikum – technik handlowiec
  • Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych im. Mikołaja Kopernika
    • Liceum Plastyczne – reklama wizualna
    • Szkoła Branżowa I Stopnia
    • Technikum – technik budownictwa
    • Technikum – technik drogownictwa
  • Zespół Szkół Technicznych im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
    • Szkoła Branżowa I Stopnia
    • Technikum – technik analityk
    • Technikum- technik elektryk
    • Technikum – technik elektronik
    • Technikum – technik informatyk
    • Technikum – technik mechatronik
    • Technikum – technik ochrony środowiska
    • Szkoła Policealna nr 2
  • Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Marii Skłodowskiej-Curie
    • Szkoła Branżowa I Stopnia – piekarz
    • Szkoła Branżowa I Stopnia – cukiernik
    • Szkoła Branżowa I Stopnia – kucharz
    • Szkoła Branżowa I Stopnia – krawiec
    • Szkoła Branżowa I Stopnia – sprzedawca
    • Technikum – technik hotelarstwa
    • Technikum – technik technologii żywności
    • Technikum – technik żywienia i usług gastronomicznych
    • Technikum – technik przemysłu mody
    • Technikum – kelner
    • Szkoła Policealna
  • Zespół Szkół Mechanicznych
    • Szkoła Branżowa I Stopnia – mechanik pojazdów samochodowych
    • Szkoła Branżowa I Stopnia – elektromechanik pojazdów samochodowych
    • Szkoła Branżowa I Stopnia – ślusarz
    • Szkoła Branżowa I Stopnia – operator obrabiarek skrawających
    • Szkoła Branżowa I Stopnia – monter mechatronik
    • Technikum – technik mechanik
    • Technikum – technik pojazdów samochodowych
  • Zespół Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego
    • Szkoła Branżowa I Stopnia – ogrodnik
    • Szkoła Branżowa I Stopnia – mechanik operator maszyn i urządzeń rolniczych
    • Technikum – technik agrobiznesu
    • Technikum – technik architektury krajobrazu
    • Technikum – technik rolnik
    • Technikum – technik weterynarz
    • Technikum – technik hodowca koni
    • Technikum – technik mechanizacji rolnictwa
    • Szkoła Policealna
  • Medyczna Szkoła Policealna nr 1
  • Medyczna Szkoła Policealna nr 9 dla Dorosłych
  • Centrum Kształcenia Praktycznego
  • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika Ekonomisty
    • logistyka w technikum logistycznym
    • ekonomia w technikum ekonomicznym
    • handel

Uczelnie wyższe[edytuj | edytuj kod]

  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Grudziądzu
    • zaoczne
      • pedagogika (I stopnia, licencjackie)– 3 lata
      • politologia(I stopnia, licencjackie) – 3 lata
  • Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki
    • Studia niestacjonarne:
      • Politologia
      • Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna
      • Inżynieria Bezpieczeństwa
    • Studia podyplomowe:
      • Coaching
      • Dziennikarstwo
      • Oligofrenopedagogika
      • Edukacja dla bezpieczeństwa

Inne placówki oświatowo-wychowawcze[edytuj | edytuj kod]

  • Ognisko Pracy Pozaszkolnej
  • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
  • Zespół Placówek Młodzieżowych „Bursa”
    • Bursa Szkolna
    • Szkolne Schronisko Młodzieżowe
  • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Stanisława Moniuszki

Szkoły publiczne prowadzone przez osoby prawne i fizyczne[edytuj | edytuj kod]

  • Zespół Szkół nr 1
    • Szkoła Podstawowa z oddziałami przysposabiającymi do pracy
    • Szkoła Podstawowa dla Dorosłych
    • Szkoła Branżowa dla Dorosłych
  • Grudziądzkie Centrum Edukacji AbAk
    • Klub Dziecięcy i Złobek „URWIS”
    • Przedszkole Integracyjne „Dom Małego Skrzata”
    • Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy „Promyk”
    • Szkoła Podstawowa „SPINAKER”
    • Szkoła Branżowa I Stopnia „SPINAKER”
    • Liceum Ogólnokszałcące „ATS”
    • Szkoła Policealna „ATS”
    • Medyczna Szkoła Policealna „ATS”
    • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „SPINAKER”

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]