Liverpool F.C. w europejskich pucharach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Występy w europejskich pucharach angielskiego klubu piłkarskiego Liverpool.

Information icon.svg Legenda do wszystkich tabel:

  • Q – runda eliminacyjna, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 – odpowiednia faza rozgrywek, Grupa – runda grupowa, 1r gr – pierwsza runda grupowa, 2r gr – druga runda grupowa, F – finał, R – runda, PO – play-off
  • k. – rzuty karne, los. – losowanie, Dogr. – dogrywka, w. – zasada bramek strzelonych na wyjeździe

Wykaz spotkań pucharowych[edytuj | edytuj kod]

1964–2000[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rozgrywki Runda Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
1964/65 Puchar Europy Q Islandia Reykjavíkur 5–0 6–1 11–1
1/8 Belgia RSC Anderlecht 3–0 1–0 4–0
1/4 Niemcy 1. FC Köln 0–0 0–0 0–0, 2–2 (N) los.
1/2 Włochy Inter Mediolan 3–1 0–3 3–4
1965/66 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Włochy Juventus F.C. 2–0 0–1 2–1
1/8 Belgia Standard Liège 3–1 2–1 5–2
1/4 Węgry Budapest Honvéd FC 2–0 0–0 2–0
1/2 Szkocja Celtic F.C. 2–0 0–1 2–1
F Niemcy Borussia Dortmund 1–2 (N)
1966/67 Puchar Europy 1R Rumunia w epoce komunizmu Petrolul Ploeszti 2–0 1–3 3–3, 2–0 (N)
1/8 Holandia AFC Ajax 2–2 1–5 3–7
1967/68 Puchar Miast Targowych 1R Szwecja Malmö FF 2–1 2–0 4–1
2R Niemcy TSV 1860 Monachium 8–0 1–2 9–2
1/8 Węgry Ferencvárosi TC 0–1 0–1 0–2
1968/69 Puchar Miast Targowych 1R Państwo Hiszpańskie Athletic Bilbao 2–1 1–2 3–3, los.
1969/70 Puchar Miast Targowych 1R Irlandia Dundalk 10–0 4–0 14–0
2R Portugalia Vitória Setúbal 3–2 0–1 3–3, w.
1970/71 Puchar Miast Targowych 1R Węgry Ferencvárosi TC 1–0 1–1 2–1
2R Rumunia Dinamo Bukareszt 3–0 1–1 4–1
1/8 Szkocja Hibernian 2–0 1–0 3–0
1/4 Niemcy Bayern Monachium 3–0 1–1 4–1
1/2 Anglia Leeds United 0–1 0–0 0–1
1971/72 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Szwajcaria Servette FC 2–0 1–2 3–2
1/8 Niemcy Bayern Monachium 0–0 1–3 1–3
1972/73 Puchar UEFA 1R Niemcy Eintracht Frankfurt 2–0 0–0 2–0
2R Grecja AEK Ateny 3–0 3–1 6–1
1/8 Niemiecka Republika Demokratyczna BFC Dynamo 3–1 0–0 3–1
1/4 Niemiecka Republika Demokratyczna Dynamo Drezno 2–0 1–0 3–0
1/2 Anglia Tottenham Hotspur 1–0 1–2 2–2, w.
F Niemcy Borussia Mönchengladbach 3–0 0–2 3–2
1973/74 Puchar Europy 1R Luksemburg Jeunesse Esch 2–0 1–1 3–1
1/8 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii FK Crvena zvezda 1–2 1–2 2–4
1974/75 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Norwegia Strømsgodset IF 11–0 1–0 12–0
1/8 Węgry Ferencvárosi TC 1–1 0–0 1–1, w.
1975/76 Puchar UEFA 1R Szkocja Hibernian 3–1 0–1 3–2
2R Państwo Hiszpańskie Real Sociedad 6–0 3–1 9–1
1/8 Polska Śląsk Wrocław 3–0 2–1 5–1
1/4 Niemiecka Republika Demokratyczna Dynamo Drezno 2–1 0–0 2–1
1/2 Hiszpania FC Barcelona 1–1 1–0 2–1
F Belgia Club Brugge 3–2 1–1 4–3
1976/77 Puchar Europy 1R Irlandia Północna Crusaders 2–0 5–0 7–0
1/8 Turcja Trabzonspor 3–0 0–1 3–1
1/4 Francja AS Saint-Étienne 3–1 0–1 3–2
1/2 Szwajcaria FC Zürich 3–0 3–1 6–1
F Niemcy Borussia Mönchengladbach 3–1 (N)
1977 Superpuchar Europy F Niemcy Hamburger SV 6–0 1–1 7–1
1977/78 Puchar Europy 1/8 Niemiecka Republika Demokratyczna Dynamo Drezno 5–1 1–2 6–3
1/4 Portugalia SL Benfica 4–1 2–1 6–2
1/2 Niemcy Borussia Mönchengladbach 3–0 1–2 4–2
F Belgia Club Brugge 1–0 (N)
1978 Superpuchar Europy F Belgia RSC Anderlecht 2–1 1–3 3–4
1978/79 Puchar Europy 1R Anglia Nottingham Forest 0–0 0–2 0–2
1979/80 Puchar Europy 1R Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dinamo Tbilisi 2–1 0–3 2–4
1980/81 Puchar Europy 1R Finlandia Oulun Palloseura 10–1 1–1 11–2
1/8 Szkocja Aberdeen 4–0 1–0 5–0
1/4 Ludowa Republika Bułgarii CSKA Sofia 5–1 1–0 6–1
1/2 Niemcy Bayern Monachium 0–0 1–1 1–1, w.
F Hiszpania Real Madryt 1–0 (N)
1981/82 Puchar Europy 1R Finlandia Oulun Palloseura 7–0 1–0 8–0
1/8 Holandia AZ Alkmaar 3–2 2–2 5–4
1/4 Ludowa Republika Bułgarii CSKA Sofia 1–0 0–2 1–2
1982/83 Puchar Europy 1R Irlandia Dundalk 1–0 4–1 5–1
1/8 Finlandia HJK Helsinki 5–0 0–1 5–1
1/4 Polska Widzew Łódź 3–2 0–2 3–4
1983/84 Puchar Europy 1R Dania Odense BK 5–0 1–0 6–0
1/8 Hiszpania Athletic Bilbao 0–0 1–0 1–0
1/4 Portugalia SL Benfica 1–0 4–1 5–1
1/2 Rumunia w epoce komunizmu Dinamo Bukareszt 1–0 2–1 3–1
F Włochy AS Roma 1–1 (N), k: 4–2
1984 Superpuchar Europy F Włochy Juventus F.C. 0–2 (W)
1984/85 Puchar Europy 1R Polska Lech Poznań 4–0 1–0 5–0
1/8 Portugalia SL Benfica 3–1 0–1 3–2
1/4 Austria Austria Wiedeń 4–1 1–1 5–2
1/2 Grecja Panathinaikos AO 4–0 1–0 5–0
F Włochy Juventus F.C. 0–1 (N)
1991/92 Puchar UEFA 1R Finlandia FC Kuusysi 6–1 0–1 6–2
2R Francja AJ Auxerre 3–0 0–2 3–2
1/8 Austria Swarovski Tirol Innsbruck 4–0 2–0 6–0
1/4 Włochy Genoa CFC 1–2 0–2 1–4
1992/93 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Cypr Apollon Limassol 6–1 2–1 8–2
1/8 Rosja Spartak Moskwa 0–2 2–4 2–6
1995/96 Puchar UEFA 1R Rosja Spartak Władykaukaz 0–0 2–1 2–1
2R Dania Brøndby IF 0–1 0–0 0–1
1996/97 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Finlandia MyPa-47 Anjalankoski 3–1 1–0 4–1
1/8 Szwajcaria FC Sion 6–3 2–1 8–4
1/4 Norwegia SK Brann 3–0 1–1 4–1
1/2 Francja Paris Saint-Germain 2–0 0–3 2–3
1997/98 Puchar UEFA 1R Szkocja Celtic F.C. 0–0 2–2 2–2, w.
2R Francja RC Strasbourg 2–0 0–3 2–3
1998/99 Puchar UEFA 1R Słowacja FC VSS Košice 5–0 3–0 8–0
2R Hiszpania Valencia CF 0–0 2–2 2–2, w.
1/8 Hiszpania Celta Vigo 0–1 1–3 1–4

2001–[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rozgrywki Runda Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
2000/01 Puchar UEFA 1R Rumunia Rapid Bukareszt 0–0 1–0 1–0
2R Czechy Slovan Liberec 1–0 3–2 4–2
3R Grecja Olympiakos SFP 2–0 2–2 4–2
1/8 Włochy AS Roma 0–1 2–0 2–1
1/4 Portugalia FC Porto 2–0 0–0 2–0
1/2 Hiszpania FC Barcelona 1–0 0–0 1–0
F Hiszpania Deportivo Alavés 5–4 (N), Dogr.
2001 Superpuchar Europy F Niemcy Bayern Monachium 3–2 (N)
2001/02 Liga Mistrzów 3Q Finlandia FC Haka 4–1 5–0 9–1
1r gr
Grupa B
Portugalia Boavista Porto 1–1 1–1 1. miejsce
Niemcy Borussia Dortmund 2–0 0–0
Ukraina Dynamo Kijów 1–0 2–1
2r gr
Grupa B
Hiszpania FC Barcelona 1–3 0–0 2. miejsce
Włochy AS Roma 2–0 0–0
Turcja Galatasaray SK 0–0 1–1
1/4 Niemcy Bayer 04 Leverkusen 1–0 2–4 3–4
2002/03 Liga Mistrzów 1r gr
Grupa B
Hiszpania Valencia CF 0–1 0–2 3. miejsce
Szwajcaria FC Basel 1–1 3–3
Rosja Spartak Moskwa 5–0 3–1
Puchar UEFA 3R Holandia Vitesse Arnhem 1–0 1–0 2–0
1/8 Francja AJ Auxerre 2–0 1–0 3–0
1/4 Szkocja Celtic F.C. 0–2 1–1 1–3
2003/04 Puchar UEFA 1R Słowenia Olimpija Lublana 3–0 1–1 4–1
2R Rumunia Steaua Bukareszt 1–0 1–1 2–1
3R Bułgaria Lewski Sofia 2–0 4–2 6–2
4R Francja Olympique Marsylia 1–1 1–2 2–3
2004/05 Liga Mistrzów 3Q Austria Grazer AK 0–1 2–0 2–1
Grupa A Francja AS Monaco 2–0 0–1 2. miejsce
Grecja Olympiakos SFP 3–1 0–1
Hiszpania Deportivo La Coruña 0–0 1–0
1/8 Niemcy Bayer 04 Leverkusen 3–1 3–1 6–2
1/4 Włochy Juventus F.C. 2–1 0–0 2–1
1/2 Anglia Chelsea 1–0 0–0 1–0
F Włochy A.C. Milan 3–3 (N), k: 3–2
2005 Superpuchar Europy F Rosja CSKA Moskwa 3–1 (N), Dogr.
2005/06 Liga Mistrzów 1Q Walia The New Saints 3–0 3–0 6–0
2Q Litwa FBK Kaunas 2–0 3–1 5–1
3Q Bułgaria CSKA Sofia 0–1 3–1 3–2
Grupa G Hiszpania Real Betis 0–0 2–1 1. miejsce
Anglia Chelsea 0–0 0–0
Belgia RSC Anderlecht 3–0 1–0
1/8 Portugalia SL Benfica 0–2 0–1 0–3
2006/07 Liga Mistrzów 3Q Izrael Maccabi Hajfa 2–1 1–1 3–2
Grupa C Holandia PSV Eindhoven 2–0 0–0 1. miejsce
Turcja Galatasaray SK 3–2 2–3
Francja Girondins Bordeaux 3–0 1–0
1/8 Hiszpania FC Barcelona 0–1 2–1 2–2, w.
1/4 Holandia PSV Eindhoven 1–0 3–0 4–0
1/2 Anglia Chelsea 1–0 0–1 1–1, k: 4–1
F Włochy A.C. Milan 1–2 (N)
2007/08 Liga Mistrzów 3Q Francja Toulouse FC 4–0 1–0 5–0
Grupa A Portugalia FC Porto 4–1 1–1 2. miejsce
Francja Olympique Marsylia 0–1 4–0
Turcja Beşiktaş JK 8–0 1–2
1/8 Włochy Inter Mediolan 2–0 1–0 3–0
1/4 Anglia Arsenal 4–2 1–1 5–3
1/2 Anglia Chelsea 1–1 2–3 3–4
2008/09 Liga Mistrzów 3Q Belgia Standard Liège 1–0 0–0 1–0
Grupa D Holandia PSV Eindhoven 3–1 3–1 1. miejsce
Hiszpania Atlético Madryt 1–1 1–1
Francja Olympique Marsylia 1–0 2–1
1/8 Hiszpania Real Madryt 4–0 1–0 5–0
1/4 Anglia Chelsea 1–3 4–4 5–7
2009/10 Liga Mistrzów Grupa E Węgry Debreceni VSC 1–0 1–0 3. miejsce
Włochy ACF Fiorentina 1–2 0–2
Francja Olympique Lyon 1–2 1–1
Liga Europy 1/16 Rumunia Unirea Urziceni 1–0 3–1 4–1
1/8 Francja Lille OSC 3–0 0–1 3–1
1/4 Portugalia SL Benfica 4–1 1–2 5–3
1/2 Hiszpania Atlético Madryt 2–1 0–1 2–2, w.
2010/11 Liga Europy 3Q Macedonia Północna FK Rabotniczki Skopje 2–0 2–0 4–0
PO Turcja Trabzonspor 1–0 2–1 3–1
Grupa K Rumunia Steaua Bukareszt 4–1 1–1 1. miejsce
Włochy SSC Napoli 3–1 0–0
Holandia FC Utrecht 0–0 0–0
1/16 Czechy Sparta Praga 1–0 0–0 1–0
1/8 Portugalia SC Braga 0–0 0–1 0–1
2012/13 Liga Europy 3Q Białoruś FK Homel 1–0 3–0 4–0
PO Szkocja Heart od Midlothian 1–0 1–1 2–1
Grupa A Włochy Udinese Calcio 2–3 1–0 1. miejsce
Szwajcaria BSC Young Boys 2–2 5–3
Rosja Anży Machaczkała 1–0 0–1
1/16 Rosja Zenit Petersburg 3–1 0–2 3–3, w.
2014/15 Liga Mistrzów Grupa B Hiszpania Real Madryt 0–1 0–3 3. miejsce
Szwajcaria FC Basel 1–1 0–1
Bułgaria Łudogorec Razgrad 2–1 2–2
Liga Europy 1/16 Turcja Beşiktaş JK 1–0 0–1 1–1, k: 4–5
2015/16 Liga Europy Grupa B Francja Girondins Bordeaux 2–1 1–1 1. miejsce
Szwajcaria FC Sion 1–1 0–0
Rosja Rubin Kazań 1–1 1–0
1/16 Niemcy FC Augsburg 1–0 0–0 1–0
1/8 Anglia Manchester United 2–0 1–1 3–1
1/4 Niemcy Borussia Dortmund 4–3 1–1 5–4
1/2 Hiszpania Villarreal CF 3–0 0–1 3–1
F Hiszpania Sevilla FC 1–3 (N)
2017/18 Liga Mistrzów PO Niemcy TSG 1899 Hoffenheim 4–2 2–1 6–3
Grupa E Hiszpania Sevilla FC 2–2 3–3 1. miejsce
Rosja Spartak Moskwa 7–0 1–1
Słowenia NK Maribor 3–0 7–0
1/8 Portugalia FC Porto 0–0 5–0 5–0
1/4 Anglia Manchester City 3–0 2–1 5–1
1/2 Włochy AS Roma 5–2 2–4 7–6
F Hiszpania Real Madryt 1–3 (N)
2018/19 Liga Mistrzów Grupa C Włochy SSC Napoli 1–0 0–1 2. miejsce
Serbia Crvena zvezda 4–0 0–2
Francja Paris Saint-Germain 3–2 1–2
1/8 Niemcy Bayern Monachium 0–0 3–1 3–1
1/4 Portugalia FC Porto 2–0 4–1 6–1
1/2 Hiszpania FC Barcelona 4–0 0–3 4–3
F Anglia Tottenham Hotspur 2–0 (N)
2019 Superpuchar Europy F Anglia Chelsea 2–2 (N), k: 5–4
2019/20 Liga Mistrzów Grupa E Włochy SSC Napoli 0–2
Austria Red Bull Salzburg 4–3
Belgia KRC Genk 2–1 4–1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]