Loonatics Unleashed

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Loonatics Unleashed
ilustracja
Gatunek serial animowany
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Oryginalny język angielski
Liczba odcinków 26
Liczba serii 2
Produkcja
Czas trwania odcinka 30 minut
Pierwsza emisja
Data premiery 17 września 2005
Stacja telewizyjna Stany Zjednoczone Kids' WB
Lata emisji 2005-2007

Loonatics Unleashed (2005-2007) – amerykański serial animowany, w którym występują bohaterowie Zwariowanych Melodii, a raczej ich prawnuki/następcy, którzy są superbohaterami walczącymi ze złem. Akcja tego serialu się dzieje w 2772 roku na planecie-mieście Acmetropolis.

Postacie[edytuj | edytuj kod]

Ponieważ serial nie był emitowany w Polsce, polskie imiona bohaterów są nieoficjalne.

  • Królik Ace (ang. Ace Bunny) – W serialu jest głównym bohaterem i przywódcą zespołu Loonatics walczącego ze złem. Jego poprzednikiem był Królik Bugs. Jego kolorem rozpoznawczym jest żółty. Umie strzelać laserem z oczu i posługiwać się mieczem o nazwie Guardian Strike Sword.
  • Groźny Kaczor (ang. Danger Duck) – Najbardziej egoistyczny członek zespołu Loonatics, pragnący być jego przywódcą na miejscu Ace'a. Marzy też o zostaniu najsłynniejszym superbohaterem wszech czasów. Jego poprzednik to Kaczor Daffy. Jego kolorem rozpoznawczym jest pomarańczowy. Potrafi on wytworzyć sferę energetyczną (nazywaną przez niego żartobliwie "jajkami"), która w kontakcie z wodą wybucha, i teleportować się.
  • Króliczka Lexi (ang. Lexi Bunny) – Jedyna przedstawicielka żeńska drużyny Loonatics. Jej poprzedniczka to Króliczka Lola (aczkolwiek według niektórych wersji jest nią Króliczka Honey). Jej kolor rozpoznawczy to różowy. Posiadła ona umiejętności słyszenia dźwięków niesłyszalnych dla postronnych i strzelania psychiczną energią.
  • Tech E. Kojot (ang. Tech E. Coyote) – Najbardziej oczytany i zaznajomiony w arkanach technologii członek tego zespołu, geniusz i wynalazca. Poprzednikiem jego był Wiluś E. Kojot. Jedyny bohater, który miał swego osobistego wroga, Mallory Mastermind. Jest w posiadaniu własnego laboratorium, w którym pracuje nad nowymi swoimi wynalazkami. Rev Pędziwiatr jest jego przyjacielem. Jego kolorem rozpoznawczym jest zielony. Posiadł umiejętności nader nadludzkiej inteligencji (umiejętność zapożyczona od poprzednika), tworzenia magnetycznych drgań umożliwiających lewitację metalowych obiektów i drobnych elementów elektronicznych oraz samoregenerację swego ciała po odniesieniu wypadków.
  • Rev Pędziwiatr (ang. Rev Runner) – Najbardziej żywiołowy i wrażliwy członek tej drużyny. Poprzednikiem jego był Struś Pędziwiatr. Najlepszy przyjaciel Techa i jego pomocnik w laboratorium. Ma dość irytującą dla pozostałych skłonność nadmiernego gadulstwa, zwłaszcza, że mówi bardzo szybko. Szczególnie jest to widoczne w momentach najsilniejszych emocji przeżywanych przez niego. W drugim sezonie okazuje się, że ma ojca nazywającego się Ralph, matkę o imieniu Harriet i młodszego brata, Ripa. Jego kolorem rozpoznawczym jest czerwony. Potrafi on bardzo szybko biegać, latać i znajdować coś lub kogoś na podstawie tzw. szóstego zmysłu, który działa na zasadzie GPS-a.
  • Slam Tasmański (ang. Slam Tasmanian) – Najsilniejszy członek zespołu Loonatics. Poprzednikiem jego był Diabeł Tasmański, inaczej nazywany Tazem. W porównaniu z oryginałem jest dużo większy od niego i, co za tym idzie, od pozostałych członków tej drużyny. Jego mowa jest tak bełkotliwa, że tylko jego pozostali członkowie rozumieją to, co on mówi. Jego kolorem rozpoznawczym jest fioletowy. Umie, oprócz demonstracji swej nadludzkiej siły, tworzyć wokół siebie tornada i strzelać małymi ładunkami elektrycznymi.

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

N/o Angielski tytuł
SEZON PIERWSZY
01 Loonatics on Ice
02 Attack of the Fuzz Balls
03 The Cloak of Black Velvet
04 Weathering Heights
05 Going Underground
06 The Comet Cometh
07 The World is My Circus
08 Stop the World I Want to Get Off
09 Sypher
10 Time After Time
11 The Menace of Mastermind
12 Acmegeddon
13
SEZON DRUGI
14 Secrets of the Guardian Strike Sword
15 A Creep in the Deep
16 I Am Slamacus
17 The Heir Up There
18 Family Business
19 Cape Duck
20 The Hunter
21 It Came From Outer Space
22 Apocalypso
23 In the Pinkster
24 The Music Villain
25 The Fall of Blanc, Part 1
26 In Search of Tweetums, Part 2

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]