Lucia Scardoni

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lucia Scardoni
Lucia Scardoni
Data i miejsce urodzenia 22 marca 1991
Werona, Włochy
Klub G.S. Fiamme Gialle
Debiut w PŚ 11.02.2012, Nové Město (44. miejsce - 15 km C)
Pierwsze punkty w PŚ 27.11.2015, Kuusamo (15. miejsce - sprint C)[a]

Lucia Scardoni (ur. 22 marca 1991 w Weronie) – włoska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu G.S. Fiamme Gialle.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się w 8 grudnia 2007 roku, podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego "Alpen Cup" we włoskiej miejscowości Formazza, gdzie na dystansie 5 km stylem klasycznym zajęła 33 miejsce.

W Pucharze Świata zadebiutowała 11 lutego 2012 roku w Nové Město, gdzie na dystansie 15 km stylem klasycznym zajęła 44 miejsce. Pierwsze pucharowe punkty wywalczyła podczas PŚ w Kuusamo, 27 listopada 2015 w sprincie stylem klasycznym zajęła 15 miejsce.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
24. 13 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:03,84 min Szwecja Stina Nilsson
39. 15 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 10 km stylem dowolnym 25:00,5 min +3:03,6 min Norwegia Ragnhild Haga
9. 17 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang bieg sztafetowy 4×5 km[b] 51:24,3 min +2:57,7 min  Norwegia
41. 25 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:22:17,6 h +18:08,7 min Norwegia Marit Bjørgen

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
42. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km bieg łączony 39:04,4 min +4:02,3 min Norwegia Marit Bjørgen
8. 28 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme bieg sztafetowy 4×5 km[c] 1:00:36,5 h +2:56,1 min  Norwegia
28. 2 marca 2013 Włochy Val di Fiemme 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:27:19,9 h +10:15,3 min Norwegia Marit Bjørgen
10. 26 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint drużynowy stylem klasycznym[d] 20:20,56 min +1:05,20 min  Norwegia
33. 28 lutego 2017 Finlandia Lahti 10 km stylem klasycznym 25:24,9 min +2:56,6 min Norwegia Marit Bjørgen
9. 2 marca 2017 Finlandia Lahti bieg sztafetowy 4×5 km[e] 52:21,5 min +3:42,0 min  Norwegia
25. 21 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint stylem dowolnym 2:32,35 min Norwegia Maiken Caspersen Falla
11. 24 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint drużynowy stylem klasycznym[f] 15:14,93 min  Szwecja
34. 26 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 10 km stylem klasycznym 27:02,1 min +2:29,3 min Norwegia Therese Johaug
7. 28 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol bieg sztafetowy 4×5 km[g] 55:21,0 min +3:54,9 min  Szwecja

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
22. 1 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand Sprint stylem klasycznym Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
57. 5 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 5 km stylem dowolnym 13:44,4 min +1:59,4 min Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
32. 27 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 5 km stylem klasycznym 13:33,9 min +1:29,6 min Finlandia Krista Lahteenmaki
8. 27 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten bieg sztafetowy 4×3,3 km[h] 42:19,2 min +1:21,2 min  Norwegia
31. 26 stycznia 2011 Estonia Otepää 5 km stylem dowolnym 13:50,6 min +1:12,5 min Norwegia Ragnhild Haga
33. 28 stycznia 2011 Estonia Otepää Sprint stylem klasycznym 3:10,8 min Niemcy Lucia Anger
44. 30 stycznia 2011 Estonia Otepää 10 km bieg łączony 31:08,4 min +2:32,6 min Norwegia Heidi Weng
8. 31 stycznia 2011 Estonia Otepää bieg sztafetowy 4×3,3 km[i] 35:03,6 min +2:05,7 min  Norwegia

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
21. 23 lutego 2012 Turcja Erzurum 10 km stylem klasycznym 29:23,2 min +2:08,8 min Rosja Marija Guszczina
23. 25 lutego 2012 Turcja Erzurum 15 km bieg łączony 43:52,5 min +2:49,3 min Norwegia Martine Ek Hagen
20. 22 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym Rosja Jelena Sobolewa
13. 24 stycznia 2013 Czechy Liberec 10 km stylem dowolnym 27:50,4 min +1:36,4 min Norwegia Ragnhild Haga
10. 26 stycznia 2013 Czechy Liberec 15 km bieg łączony 40:16,9 min +56,4 s Norwegia Ragnhild Haga
16. 30 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem klasycznym 29:18,4 min +1:33,2 min Norwegia Martine Ek Hagen
12. 1 lutego 2014 Włochy Val di Fiemme 15 km bieg łączony 44:37,5 min +1:18,8 min Norwegia Martine Ek Hagen

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2011/2012 niesklasyfikowana
2012/2013 niesklasyfikowana
2013/2014 niesklasyfikowana
2014/2015 niesklasyfikowana
2015/2016 66.
2016/2017 91.
2017/2018 83.
2018/2019 56.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2018/2019

Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (10 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (5 km F) Kuusamo 27.11 (10 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (10 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3,1 km F) Oberhof 30.12 (10 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2×5 km) Toblach 3.01 (3,3 km C) Toblach 4.01 (SP F) Toblach 5.01 (15 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (10 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (10 km F) Rybińsk 5.02 (2×7,5 km) Nové Město na Moravě 11.02 (15 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (10 km C) Lahti 3.03 (2×7,5 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (2,5 km F) Falun 17.03 (10 km C) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 44 - - - - - - - - - - 0
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (5 km F) Kuusamo 2.12 (10 km C) RT Québec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (10 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2×7,5 km) Oberhof 29.12 (3,1 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (15 km F) Toblach 4.01 (3,3 km C) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (10 km C) Krasnaja Polana 1.02 (SP F) Krasnaja Polana 2.02 (2×7,5 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (10 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (10 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km F) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (2,5 km F) Falun 23.03 (10 km C) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - 39 - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2×7,5 km) FPŚ punkty
47 55 74 69 38 - - 38 54 43 46 47 43 42 - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (5 km F) Lillehammer 7.12 (10 km C) LT Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (10 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (3,2 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km C) Val Müstair 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (5 km C) Toblach 8.01 (15 km F) Val di Fiemme 10.01 (10 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (10 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2×7,5 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (10 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (10 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 15.03 (30 km F) punkty
- - - - - - 46 - - - - - - - - - - - 41 44 - 46 - 61 - - - - 0
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (5 km F) Kuusamo 29.11 (10 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×7,5 km) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (15 km C) Lenzerheide 3.01 (5 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (10 km C) Toblach 8.01 (5 km F) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (10 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (30 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (5 km C) Falun 14.02 (10 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×7,5 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (10,5 km C) Québec 4.03 (SP F) Québec 5.03 (10 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×7,5 km) Canmore 11.03 (10 km F) Canmore 12.03 (10 km C) STK punkty
15 52 34 37 49 - - 40 33 46 42 38 20 38 29 40 42 35 - 39 28 - 38 49 49 43 38 - - - - - - - - - 32
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (5 km F) Lillehammer 4.12 (10 km C) LT Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (10 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (5 km C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Toblach 6.01 (5 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (10 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (15 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×7,5 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (10 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Québec 17.03 (SP F) Québec 18.03 (10 km C) Québec 19.03 (10 km F) FPŚ punkty
45 48 18 70 56 55 - - 39 41 26 49 47 39 - - - - - - - - - - 33 34 - - - - - 18
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×7,5 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (10 km F) Toblach 16.12 (10 km F) Toblach 17.12 (10 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (10 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Val di Fiemme 6.01 (10 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (10 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (10 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (10 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km C) Falun 18.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - 19 50 40 56 42 42 38 44 37 - - - - - 24 52 44 - - - 46 - - - - - 19
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (10 km F) Lillehammer 2.12 (10 km C) LT Beitostølen 8.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (10 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (10 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (10 km F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (10 km C) Ulricehamn 26.01 (10 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (10 km C) Oslo 10.03 (30 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (10 km C) Québec 24.03 (10 km F) FPŚ punkty
7 39 - - - - - 39 37 - - - - - - - - 28 34 47 - - 8 14 - 16 55 50 44 35 38 35 104
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour STK - Ski Tour Kanada

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Etap zawodów pucharu świata.
  2. Skład drużyny: Anna Comarella, Lucia Scardoni, Elisa Brocard, Ilaria Debertolis.
  3. Skład drużyny: Lucia Scardoni, Virginia De Martin Topranin, Debora Agreiter, Marina Piller
  4. Skład drużyny: Ilaria Debertolis, Lucia Scardoni
  5. Skład zespołu: Lucia Scardoni, Caterina Ganz, Elisa Brocard, Ilaria Debertolis.
  6. Skład drużyny: Greta Laurent, Lucia Scardoni
  7. Skład zespołu: Anna Comarella, Lucia Scardoni, Elisa Brocard, Ilaria Debertolis
  8. Skład drużyny: Elisa Matli, Lucia Scardoni, Debora Agreiter, Gaia Vuerich
  9. Skład drużyny: Lucia Scardoni, Stefania Zanon, Debora Agreiter, Gaia Vuerich

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]