Lucie Charvátová

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lucie Charvátová
Lucie Charvátová
Data i miejsce urodzenia 1 lutego 1993
Vrchlabí, Czechy
Klub SKP Jablonec
Wzrost 173 cm
Debiut w PŚ 14.12.2013, Annecy (70. miejsce – sprint)
Pierwsze punkty w PŚ 11.12.2015, Hochfilzen (5. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Czechy

Lucie Charvátová (ur. 1 lutego 1993 w Vrchlabí) – czeska biathlonistka i biegaczka narciarska.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej wystąpiła 19 grudnia 2009 roku w miejscowości Horní Mísečky, gdzie w zawodach Slavic Cup zajęła osiemnaste miejsce w biegu na 6 km stylem dowolnym. W 2012 roku wystartowała na mistrzostwach świata juniorów w Erzurum, zajmując między innymi 31. miejsce w sprincie stylem dowolnym. Na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata juniorów w Libercu była dziewiąta w sztafecie oraz szesnasta w sprincie klasykiem i biegu na 5 km techniką dowolną. W 2013 roku wystąpiła na mistrzostwach świata w Val di Fiemme, zajmując 51. miejsce w sprincie klasykiem i dwunaste w sztafecie. W zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich zadebiutowała 13 stycznia 2013 roku w Libercu, zajmując 21. miejsce w sprincie drużynowym.

W biathlonie pierwszy raz pojawiła się 20 lipca 2013 roku, startując na mistrzostwach świata w biathlonie Letnim w Forni Avoltri, gdzie wśród juniorek była dwunasta w sprincie i dziewiąta w biegu pościgowym. Rok później wystąpiła na mistrzostwach świata juniorów w Presque Isle, gdzie była między innymi ósma w sztafecie i 24. w biegu pościgowym. W zawodach Pucharu Świata w biathlonie zadebiutowała 14 grudnia 2013 roku w Annecy, zajmując 70. miejsce w sprincie. Pierwsze pucharowe punkty wywalczyła 11 grudnia 2015 roku w Hochfilzen, zajmując piąte miejsce w tej samej konkurencji. W 2016 roku wystąpiła na mistrzostwach świata w Oslo, gdzie w była między innymi szósta w sztafecie i osiemnasta w biegu pościgowym.

Biathlon[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2016 Oslo
45.
33.
18.
nd.
6.
nd.
2017 Hochfilzen
82.
32.
34.

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2014 Presque Isle
32.
nd.
24.
nd.
8.
nd.

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2015/2016 31.
2016/2017 53.

Miejsca na podium drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Lokata Pudła Czas biegu Strata Zwycięzca
1. 24 stycznia 2016 Włochy Anterselva Sztafeta 4 × 6 km 2. 2+7 1:08:10.7 h + 17.2 s FrancjaFrancja
2. 13 lutego 2016 Stany Zjednoczone Presque Isle Sztafeta 4 × 6 km 1. 1+14 1:07:11.0 h
3. 5 marca 2017 Korea Południowa Pjongczang Sztafeta 4 × 6 km 3. 1+9 1:07:58.5 h + 22.9 s NiemcyNiemcy
4. 13 stycznia 2019 Niemcy Oberhof Sztafeta 4 × 6 km 3. 1+6 1:09:23.0 h + 36.7 s RosjaRosja

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2013/2014
Östersund Bieg indywidualny (28.11.2013)
IN
Östersund Sprint (29.11.2013)
SP
Hochfilzen Sprint (06.12.2013)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (08.12.2013)
PU
Annecy Sprint (14.12.2013)
SP
Annecy Bieg pościgowy (15.12.2013)
PU
Oberhof Sprint (03.01.2014)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (04.01.2014)
PU
Oberhof Bieg masowy (05.01.2014)
MS
Ruhpolding Bieg indywidualny (10.01.2014)
IN
Ruhpolding Bieg pościgowy (12.01.2014)
PU
Antholz-Anterselva Sprint (16.01.2014)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (18.01.2014)
PU
Pokljuka Sprint (06.03.2014)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (08.03.2014)
PU
Pokljuka Bieg masowy (09.03.2014)
MS
Kontiolahti Sprint (13.03.2014)
SP
Kontiolahti Sprint (15.03.2014)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (16.03.2014)
PU
Oslo/Holmenkollen Sprint (20.03.2014)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (22.03.2014)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (23.02.2014)
MS
punkty
- - - - 70 - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2014/2015
Östersund Bieg indywidualny (04.12.2014)
IN
Östersund Sprint (06.12.2014)
SP
Östersund Bieg pościgowy (07.12.2014)
PU
Hochfilzen Sprint (12.12.2014)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (14.12.2014)
PU
Pokljuka Sprint (18.12.2014)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (20.12.2014)
PU
Pokljuka Bieg masowy (21.12.2014)
MS
Oberhof Sprint (09.01.2015)
SP
Oberhof Bieg masowy (11.01.2015)
MS
Ruhpolding Sprint (16.01.2015)
SP
Ruhpolding Bieg masowy (18.01.2015)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (23.01.2015)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (24.01.2015)
PU
Nové Město na Moravě Sprint (07.02.2015)
SP
Nové Město na Moravě Bieg pościgowy (08.02.2015)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg indywidualny (12.02.2015)
IN
Oslo/Holmenkollen Sprint (14.02.2015)
SP
MŚ – Kontiolahti Sprint (07.03.2015)
SP
MŚ – Kontiolahti Bieg pościgowy (08.03.2015)
PU
MŚ – Kontiolahti Bieg indywidualny (11.03.2015)
IN
MŚ – Kontiolahti Bieg masowy (15.03.2015)
MS
Chanty-Mansyjsk Sprint (20.03.2015)
SP
Chanty-Mansyjsk Bieg pościgowy (21.03.2015)
PU
Chanty-Mansyjsk Bieg masowy (22.03.2014)
MS
punkty
70 49 57 95 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2015/2016
Östersund Bieg indywidualny (3.12.2015)
IN
Östersund Sprint (5.12.2015)
SP
Östersund Bieg pościgowy (6.12.2015)
PU
Hochfilzen Sprint (11.12.2015)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (12.12.2015)
PU
Pokljuka Sprint (18.12.2015)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (19.12.2015)
PU
Pokljuka Bieg masowy (20.12.2015)
MS
Ruhpolding Sprint (8.01.2016)
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy (9.01.2016)
PU
Ruhpolding Bieg masowy (10.01.2016)
MS
Ruhpolding Bieg indywidualny (14.01.2016)
IN
Ruhpolding Bieg masowy (16.01.2016)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (21.01.2016)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (23.01.2016)
PU
Canmore Sprint (5.02.2016)
SP
Canmore Bieg masowy (6.02.2016)
MS
Presque Isle Sprint (11.02.2016)
SP
Presque Isle Bieg pościgowy (12.02.2016)
PU
MŚ – Oslo/Holmenkollen Sprint (5.03.2016)
SP
MŚ – Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (6.03.2016)
PU
MŚ – Oslo/Holmenkollen Bieg indywidualny (9.03.2016)
IN
MŚ – Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (13.03.2016)
MS
Chanty-Mansyjsk Sprint (17.03.2016)
SP
Chanty-Mansyjsk Bieg pościgowy (19.03.2016)
PU
punkty
57 67 - 5 22 17 15 28 42 20 26 80 - 50 47 DSQ - 19 25 33 18 45 - 30 42 224
Sezon 2016/2017
Östersund Bieg indywidualny (30.11.2016)
IN
Östersund Sprint (3.12.2016)
SP
Östersund Bieg pościgowy (4.12.2016)
PU
Pokljuka Sprint (9.12.2016)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (10.12.2016)
PU
Nove Mesto na Morave Sprint (16.12.2016
SP
Nove Mesto na Morave Bieg pościgowy (17.12.2016
PU
Nove Mesto na Morave Bieg masowy (18.12.2016
MS
Oberhof Sprint (6.01.2017)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (7.01.2017)
PU
Oberhof Bieg masowy (8.01.2017)
MS
Ruhpolding Sprint (14.01.2016)
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy (15.01.2016)
PU
Antholz-Anterselva Bieg indywidualny (20.01.2017)
IN
Antholz-Anterselva Bieg masowy (21.01.2017)
MS
Hochfilzen Sprint (10.02.2017)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (12.02.2017)
PU
Hochfilzen Bieg indywidualny (15.02.2017)
IN
Hochfilzen Bieg masowy (19.02.2017)
MS
Pjongczang Sprint (2.03.2017)
SP
Pjongczang Bieg pościgowy (4.03.2017)
PU
Kontiolahti Sprint (10.03.2017)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (11.03.2017)
PU
Oslo/Holmenkollen Sprint (17.03.2017)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (18.03.2017)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (19.03.2017)
MS
punkty
40 18 12 78 - 63 - - 74 - - 41 45 31 - 32 34 82 - 73 - 45 34 32 33 - 101
Sezon 2017/2018
Östersund Bieg indywidualny (29.11.2017)
IN
Östersund Sprint (01.12.2016)
SP
Östersund Bieg pościgowy (3.12.2016)
PU
Hochfilzen Sprint (08.12.2017)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (09.12.2017)
PU
Annecy Sprint (14.12.2017)
SP
Annecy Bieg pościgowy (16.12.2017)
PU
Annecy Bieg masowy (17.12.2017)
MS
Oberhof Sprint (04.01.2018)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (06.01.2018)
PU
Ruhpolding Bieg indywidualny (11.01.2018)
IN
Ruhpolding Bieg masowy (14.01.2018)
MS
Antholz-Anterselva Bieg Sprint (18.01.2018)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (20.01.2018)
PU
Antholz-Anterselva Bieg masowy (21.01.2018)
MS
Kontiolahti Sprint (09.03.2018)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (11.03.2018)
PU
Oslo/Holmenkollen Sprint (15.03.2018)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (19.03.2018)
PU
Tyumen Sprint (23.03.2018)
SP
Tyumen Bieg pościgowy (24.03.2018)
PU
Tyumen Bieg masowy (25.03.2018)
MS
punkty
85 72 - 69 - 82 - - 71 - 84 - DNF - - - - - - - - - 0
Sezon 2018/2019
Pokljuka Bieg indywidualny (6.12.2018)
IN
Pokljuka Sprint (8.12.2018)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (9.12.2018)
PU
Hochfilzen Sprint (13.12.2018)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (15.12.2018)
PU
Nové Město na Moravě Sprint (21.12.2018
SP
Nové Město na Moravě Bieg pościgowy (22.12.2018
PU
Nové Město na Moravě Bieg masowy (23.12.2018
MS
Oberhof Sprint (10.01.2019)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (12.01.2019)
PU
Ruhpolding Sprint (17.01.2019)
SP
Ruhpolding Bieg masowy (20.01.2019)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (24.01.2019)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (26.01.2019)
PU
Antholz-Anterselva Bieg masowy (27.01.2019)
MS
Canmore Bieg indywidualny (7.02.2019)
IN
Salt Lake City, UT - Soldier Hollow Sprint (14.02.2019)
SP
Salt Lake City, UT - Soldier Hollow Bieg masowy (16.02.2019)
PU
Östersund Sprint (8.03.2019)
SP
Östersund Bieg pościgowy (10.03.2019)
PU
Östersund Bieg indywidualny (12.03.2019)
IN
Östersund Bieg masowy (17.03.2019)
MS
Oslo/Holmenkollen Sprint (21.03.2019)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (23.03.2019)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (24.03.2019)
MS
punkty
81 86 - 84 - 29 34 - 81 - 85 - 45 37 - 33 - - 31
Legenda
1 2 3 4-10 11-40 poniżej 40

zawodnik nie wystartował

SP – sprint IN – bieg indywidualny PU – bieg pościgowy MS – bieg masowy

Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
51. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym 3:16,6 min Norwegia Marit Bjørgen
12. 28 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme bieg sztafetowy 4×5 km[a] 1:00:36,5 h +5:50,1 min  Norwegia

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
31. 20 lutego 2012 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym Szwecja Stina Nilsson
47. 22 lutego 2012 Turcja Erzurum 5 km stylem klasycznym 14:53,1 min +1:52,6 min Rosja Natalja Żukowa
16. 21 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym Szwecja Stina Nilsson
16. 23 stycznia 2013 Czechy Liberec 5 km stylem dowolnym 12:35,3 min +42,7 s Niemcy Victoria Carl
9. 27 stycznia 2013 Czechy Liberec bieg sztafetowy 4×3,3 km[b] 35:41,1 min +1:50,8 min  Szwecja

Olimpijski festiwal młodzieży Europy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
13. 15 lutego 2011 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym Szwecja Stina Nilsson
19. 17 lutego 2011 Czechy Liberec 5 km stylem dowolnym 11:27,7 min +1:02,0 min Norwegia Hilde Losgård Landheim

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład zespołu: Eva Vrabcová-Nývltová, Petra Nováková, Karolína Grohová, Lucie Charvátová
  2. Skład drużyny: Lucie Charvátová, Petra Nováková, Karolína Preislerová, Petra Hyncicova

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]