Luxembourg Open 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Luxembourg Open 2018
Miejsce  Luksemburg
Luksemburg
Obiekt Kockelscheuer Sport Centre
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 15–20.10.2018
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 250 000 €
Drabinka 32S/32Q/16D
Dyrektor Danielle Maas
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Niemcy Julia Görges
Gra podwójna
Belgia Greet Minnen
Belgia Alison Van Uytvanck
2017 2019
Strona internetowa

Luxembourg Open 2018, właśc. BGL BNP Paribas Luxembourg Open 2018tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2018 z cyklu Luxembourg Open rozgrywany w dniach 15–20 października 2018 roku w Luksemburgu na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 250 000 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Niemcy Julia Görges 9 zwycięstwo
2/WCHiszpania Garbiñe Muguruza 13 2. runda
03Hiszpania Carla Suárez Navarro 23 2. runda
04Włochy Camila Giorgi 32 wycofanie
05Czechy Kateřina Siniaková 33 2. runda
06Chorwacja Donna Vekić 37 ćwierćfinał
07Grecja Maria Sakari 42 1. runda
08Francja Pauline Parmentier 49 2. runda
09Belgia Kirsten Flipkens 51 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Niemcy Julia Görges 6 3 6  
6  Chorwacja Donna Vekić 3 6 3  
  1  Niemcy Julia Görges 63 7 6  
  Q  Kanada Eugenie Bouchard 7 5 1  
Q  Kanada Eugenie Bouchard 4 4
   Niemcy Andrea Petković 6 0k  
    1  Niemcy Julia Görges 6 7
  Q  Szwajcaria Belinda Bencic 4 5
   Białoruś Wiera Łapko 4 1  
Q  Szwajcaria Belinda Bencic 6 6  
Q  Szwajcaria Belinda Bencic 6 3 7
  SE  Ukraina Dajana Jastremśka 2 6 65  
PR  Rosja Margarita Gasparian 1 4
  SE  Ukraina Dajana Jastremśka 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Niemcy Julia Görges 6 6  
 Słowacja Viktória Kužmová 4 3     1  Niemcy Julia Görges 6 6  
 Rosja Anna Blinkowa 6 7      Rosja Anna Blinkowa 1 4  
 Niemcy Tatjana Maria 2 5       1  Niemcy Julia Görges 6 3 6
WC  Francja Fiona Ferro 4 7 6       6  Chorwacja Donna Vekić 3 6 3
 Rumunia Monica Niculescu 6 66 0     WC  Francja Fiona Ferro 6 1 5
 Słowacja Anna Schmiedlová 0 1     6  Chorwacja Donna Vekić 2 6 7  
6  Chorwacja Donna Vekić 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
3  Hiszpania Carla Suárez Navarro 6 6  
Q  Czechy Kristýna Plíšková 3 4     3  Hiszpania Carla Suárez Navarro 1 0  
Q  Kanada Eugenie Bouchard 6 6     Q  Kanada Eugenie Bouchard 6 6  
 Węgry Tímea Babos 4 2       Q  Kanada Eugenie Bouchard 4 4
 Niemcy Andrea Petković 6 6        Niemcy Andrea Petković 6 0k
 Belgia Alison Van Uytvanck 3 4      Niemcy Andrea Petković 6 6
 Szwecja Johanna Larsson 1 7 0     5  Czechy Kateřina Siniaková 2 3  
5  Czechy Kateřina Siniaková 6 65 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Francja Pauline Parmentier 7 6  
 Szwajcaria Viktorija Golubic 68 2     8  Francja Pauline Parmentier 5 2  
 Białoruś Wiera Łapko 6 5 6      Białoruś Wiera Łapko 7 6  
 Niemcy Carina Witthöft 4 7 4        Białoruś Wiera Łapko 4 1
Q  Szwajcaria Belinda Bencic 6 6       Q  Szwajcaria Belinda Bencic 6 6
Q  Holandia Arantxa Rus 2 1     Q  Szwajcaria Belinda Bencic 6 6
WC  Luksemburg Mandy Minella 2 3     9  Belgia Kirsten Flipkens 1 3  
9  Belgia Kirsten Flipkens 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Grecja Maria Sakari 1 64  
PR  Rosja Margarita Gasparian 6 7     PR  Rosja Margarita Gasparian 6 6  
 Słowenia Dalila Jakupović 7 3 6      Słowenia Dalila Jakupović 4 0  
 Ukraina Kateryna Kozłowa 63 6 4       PR  Rosja Margarita Gasparian 1 4
SE  Ukraina Dajana Jastremśka 6 610 7       SE  Ukraina Dajana Jastremśka 6 6
LL  Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko 2 7 65     SE  Ukraina Dajana Jastremśka 6 6
 Szwajcaria Stefanie Vögele 4 4     2/WC  Hiszpania Garbiñe Muguruza 2 3  
2/WC  Hiszpania Garbiñe Muguruza 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 34 677 280
Finalistka 17 258 180
Półfinalistka 9113 110
Ćwierćfinalistka 4758 60
2. runda 2669 30
1. runda 1552 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Ukraina Ludmyła Kiczenok
Słowenia Katarina Srebotnik
59 ćwierćfinał
02Belgia Kirsten Flipkens
Szwecja Johanna Larsson
68 półfinał
03Rumunia Irina Bara
Szwajcaria Xenia Knoll
146 1. runda
04Słowenia Dalila Jakupović
Czechy Renata Voráčová
147 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 6  
 Rosja Anna Blinkowa
 Holandia Arantxa Rus
2 2     1  Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Słowenia Katarina Srebotnik
1 4  
 Rosja Margarita Gasparian
 Rumunia Monica Niculescu
w/o     WC  Rumunia Raluca Șerban
 Bułgaria Izabełła Szinikowa
6 6  
WC  Rumunia Raluca Șerban
 Bułgaria Izabełła Szinikowa
      WC  Rumunia Raluca Șerban
 Bułgaria Izabełła Szinikowa
65 3  
3  Rumunia Irina Bara
 Szwajcaria Xenia Knoll
7 3 6        Białoruś Wiera Łapko
 Luksemburg Mandy Minella
7 6  
 Białoruś Wiera Łapko
 Luksemburg Mandy Minella
62 6 10      Białoruś Wiera Łapko
 Luksemburg Mandy Minella
6 6
 Szwecja Cornelia Lister
 Holandia Eva Wacanno
7 3 11      Uzbekistan Oqgul Omonmurodova
 Rosja Jekatierina Jaszyna
3 2  
 Uzbekistan Oqgul Omonmurodova
 Rosja Jekatierina Jaszyna
5 6 13        Białoruś Wiera Łapko
 Luksemburg Mandy Minella
63 2
 Niemcy Tatjana Maria
 Francja Pauline Parmentier
1 6 12       WC  Belgia Greet Minnen
 Belgia Alison Van Uytvanck
7 6
 Polska Paula Kania
 Rosja Jana Sizikowa
6 1 14      Polska Paula Kania
 Rosja Jana Sizikowa
63 1  
WC  Belgia Greet Minnen
 Belgia Alison Van Uytvanck
67 7 10     WC  Belgia Greet Minnen
 Belgia Alison Van Uytvanck
7 6  
4  Słowenia Dalila Jakupović
 Czechy Renata Voráčová
7 62 5       WC  Belgia Greet Minnen
 Belgia Alison Van Uytvanck
7 3
 Niemcy Nicola Geuer
 Słowacja Chantal Škamlová
1 0       2  Belgia Kirsten Flipkens
 Szwecja Johanna Larsson
66 1k  
 Szwajcaria Viktorija Golubic
 Stany Zjednoczone Jamie Loeb
6 6      Szwajcaria Viktorija Golubic
 Stany Zjednoczone Jamie Loeb
3 3
 Chińskie Tajpej Chen Pei-hsuan
 Chińskie Tajpej Wu Fang-hsien
61 2     2  Belgia Kirsten Flipkens
 Szwecja Johanna Larsson
6 6  
2  Belgia Kirsten Flipkens
 Szwecja Johanna Larsson
7 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze {€)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 9919 280
Finalistki 5161 180
Półfinalistki 2770 110
Ćwierćfinalistki 1468 60
1. runda 774 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]