Młoda Ekstraklasa (2008/2009)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Młoda Ekstraklasa 2008/2009 (oficjalny skrót MESA) – drugi sezon ligowych rozgrywek piłkarskich, przeznaczonych dla drużyn młodzieżowych. Zainaugurowany został meczem GKS-u Bełchatów z Lechem Poznań (2:0), a zakończony 29 maja, kiedy to wszystkie drużyny zaczęły swoje mecze o tej samej godzinie. Mistrzem został Ruch Chorzów.

Opis rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Organizatorem zmagań jest Ekstraklasa SA oraz PZPN, a zwycięzca rywalizacji uhonorowany zostanie oficjalnym tytułem „Mistrza Młodej Ekstraklasy”. Kadry zawodnicze poszczególnych ekip składają się z piłkarzy urodzonych po 1 stycznia 1987, jednak nie młodszych niż 16 lat (kategoria junior starszy). Regulamin rozgrywek dopuszcza jednak możliwość zgłoszenia do drużyny kadry do trzech zawodników przekraczających górną granicę wiekową (21 lat).

Uczestnicy rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

  • Arka Gdynia
  • Cracovia
  • GKS Bełchatów
  • Górnik Zabrze
  • Jagiellonia Białystok
  • Lech Poznań
  • Lechia Gdańsk
  • Legia Warszawa
  • Odra Wodzisław Śląski
  • Piast Gliwice
  • Polonia Bytom
  • Polonia Warszawa
  • Ruch Chorzów
  • Wisła Kraków
  • Łódzki KS
  • Śląsk Wrocław

Ostateczna tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1. Ruch Chorzów 30 53 15 8 7 54 28
2. Wisła Kraków 30 50 14 8 8 47 38
3. Polonia Warszawa 30 50 14 8 8 46 41
4. Lechia Gdańsk 30 50 14 8 8 45 37
5. Górnik Zabrze 30 43 11 10 9 44 40
6. Śląsk Wrocław 30 42 13 3 14 49 45
7. GKS Bełchatów 30 42 10 12 8 44 35
8. Jagiellonia Białystok 30 41 11 8 11 44 46
9. Legia Warszawa 30 41 12 5 13 40 40
10. Lech Poznań 30 41 12 5 13 32 37
11. Arka Gdynia 30 38 8 14 8 40 34
12. Polonia Bytom 30 37 9 10 11 50 51
13. ŁKS Łódź 30 34 9 7 14 46 58
14. Odra Wodzisław Śląski 30 33 9 6 15 27 42
15. Piast Gliwice 30 31 8 7 15 37 58
16. Cracovia 28 30 7 9 14 32 47

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

GOŚCIE

GOSPODARZE

1 Ruch 2 Wisła 3 Polonia 4 Lechia 5 Górnik 6 Śląsk 7 GKS 8 Jagiellonia 9 Legia 10 Lech 11 Arka 12 Polonia 13 ŁKS 14 Odra 15 Piast 16 Cracovia
Ruch Chorzów x 3:3 3:0 1:2 3:1 5:1 0:0 4:1 3:0 (wo) 1:2 2:2 3:2 1:1 1:0 4:1 1:1
Wisła Kraków 1:0 x 3:0 4:1 0:2 1:2 2:1 3:4 1:0 1:0 1:1 1:1 1:0 3:1 1:0 2:0
Polonia Warszawa 2:1 0:0 x 1:1 2:1 3:1 0:0 2:0 1:3 0:0 0:0 4:1 2:1 3:1 0:1 2:0
Lechia Gdańsk 0:2 0:1 0:1 x 4:2 2:2 2:1 3:1 3:1 1:1 1:1 1:0 3:0 2:1 6:1 1:0
Górnik Zabrze 2:1 2:3 4:2 2:2 x 2:0 2:1 1:1 1:3 0:3 1:0 0:0 1:1 1:1 3:0 3:3
Śląsk Wrocław 3:2 0:1 2:4 1:2 0:1 x 2:0 1:2 1:0 0:1 1:1 5:1 1:3 1:2 3:0 4:0
GKS Bełchatów 0:0 4:3 1:1 0:0 1:1 1:2 x 2:1 3:1 2:0 1:1 2:2 2:2 0:0 4:0 2:0
Jagiellonia Białystok 2:1 4:1 1:0 3:1 0:1 1:4 2:4 x 3:1 3:1 1:1 3:0 3:0 0:0 2:4 1:1
Legia Warszawa 0:2 1:1 0:2 0:1 1:0 2:0 1:0 2:2 x 2:0 2:1 5:0 3:1 0:3* 3:1 1:2
Lech Poznań 0:0 3:5 0:1 1:0 2:3 0:2 0:2 2:1 1:1 x 3:2 0:1 3:1 1:0 0:0 1:0
Arka Gdynia 0:1 0:0 1:1 0:1 0:3 (wo) 3:0 2:0 1:1 1:1 4:1 x 1:0 3:1 4:1 0:2 2:2
Polonia Bytom 1:2 2:2 5:2 0:0 1:0 2:2 3:3 2:0 3:0 2:0 1:1 x 2:2 4:0 1:3 1:2
ŁKS Łódź 0:3 4:2 2:2 4:2 1:1 0:4 2:4 0:0 0:2 1:0 1:3 3:2 x 4:0 4:1 3:1
Odra Wodzisław Śląski 0:0 0:0 4:2 2:0 2:1 0:1 1:0 3:0 1:0 0:2 0:1 1:1 0:2 x 0:3 0:1
Piast Gliwice 1:1 0:0 3:4 1:2 1:1 1:2 1:1 0:1 2:2 0:2 1:0 2:7 3:1 3:1 x 0:0
Cracovia 0:2 2:1 1:2 1:1 1:1 2:1 1:2 0:0 0:2 1:2 3:3 1:2 3:1 1:2 2:1 x

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]