Młoda Liga (2012/2013)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Młoda Liga 2012/2013
2011/2012 2013/2014
Szczegóły rozgrywek
Organizator Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej
Termin 22.09.2012 - 27.04.2013
Sezon III
Liczba drużyn 11
Nowy uczestnik SMS PZPS Spała
Mistrz Lotos Trefl Gdańsk
Strona internetowa

Młoda Liga 2012/2013 - 3. sezon rozgrywek o mistrzostwo Młodej Ligi organizowany przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej S.A przy drużynach PlusLigi. Do Młodej Ligi dołączyła drużyna SMS PZPS Spała.

W rozgrywkach uczestniczyć mogli zawodnicy, którzy nie ukończyli 23 lat.

W fazie zasadniczej drużyny rozegrały ze sobą po dwa spotkania systemem kołowym. Osiem najlepszych awansowało do fazy play-off.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Polski
BEŁ
BEŁ
KED
KED
RZE
RZE
CZE
CZE
WAR
WAR
BYD
BYD
JAS
JAS
OLS
OLS
KIE
KIE
GDA
GDA
SMS
SMS
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w Młodej Lidze 2012/2013
  Młoda Liga 2012/2013  
BYD Delecta Bydgoszcz Simple gold crown.svg 1
BEŁ PGE Skra Bełchatów 2
RZE Asseco Resovia Rzeszów 3
JAS Jastrzębski Węgiel 4
KED ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 5
CZE Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa 6
WAR MOS Wola AZS Politechnika Warszawska 7
KIE Effector Kielce 8
GDA Lotos Trefl Gdańsk 9
OLS Indykpol AZS Olsztyn 10
Aiga rightarrow inv.svg Nowi uczestnicy
SMS SMS PZPS Spała

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Trenerzy[edytuj | edytuj kod]

Klub Trener
Asseco Resovia Rzeszów Wietecha, JerzyJerzy Wietecha
Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa Gawroński, JacekJacek Gawroński
Delecta Bydgoszcz Zaparucha, BartoszBartosz Zaparucha
Effector Kielce Makaryk, KrzysztofKrzysztof Makaryk
Indykpol AZS Olsztyn Salski, SergiuszSergiusz Salski
Jastrzębski Węgiel Dejewski, LeszekLeszek Dejewski
Lotos Trefl Gdańsk Pawlun, EdwardEdward Pawlun
MOS Wola AZS Politechnika Warszawska Wójcik, KrzysztofKrzysztof Wójcik
PGE Skra Bełchatów Augustyniak, SławomirSławomir Augustyniak
SMS PZPS Spała Zendeł, MaciejMaciej Zendeł
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Chadała, MichałMichał Chadała

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 RZE CZE BYD KIE OLS JAS GDA WAR BEŁ SMS KED
Asseco Resovia Rzeszów 3:0 3:0 3:0 3:1 3:2 3:0 3:0 3:0 0:3 3:0
Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa 3:0 3:1 1:3 3:0 3:0 0:3 0:3 3:1 0:3 3:1
Delecta Bydgoszcz 0:3 3:0 3:0 3:0 0:3 3:0 3:0 3:2 0:3 1:3
Effector Kielce 0:3 3:2 1:3 2:3 0:3 0:3 2:3 0:3 0:3 0:3
Indykpol AZS Olsztyn 1:3 3:2 3:0 3:1 3:0 0:3 0:3 1:3 1:3 3:1
Jastrzębski Węgiel 0:3 0:3 1:3 3:0 2:3 2:3 0:3 1:3 0:3 1:3
Lotos Trefl Gdańsk 3:2 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 1:3 1:3 3:0
MOS Wola AZS Politechnika Warszawska 3:1 2:3 2:3 3:0 3:0 3:1 1:3 3:2 0:3 2:3
PGE Skra Bełchatów 3:1 0:3 1:3 3:0 2:3 1:3 3:0 3:1 0:3 3:0
SMS PZPS Spała 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:1 3:1 3:1
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 3:1 3:1 3:0 3:2 3:1 2:3 3:0 3:1 2:3

Źródło: mlodaliga.pl
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 SMS PZPS Spała 59 20 20 0 14 5 1 0 0 0 60 7 8.571 1642 1269 1.294
2 Lotos Trefl Gdańsk 39 20 14 6 10 1 3 0 2 4 44 25 1.76 1575 1413 1.115
3 Asseco Resovia Rzeszów 39 20 13 7 10 2 1 1 3 3 44 25 1.76 1597 1449 1.102
4 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 36 20 12 8 3 7 2 2 3 3 43 35 1.229 1770 1697 1.043
5 PGE Skra Bełchatów 30 20 9 11 4 5 0 3 5 3 38 38 1 1694 1666 1.017
6 MOS Wola AZS Politechnika Warszawska 28 20 9 11 5 2 2 3 3 5 36 39 0.923 1628 1645 0.99
7 Delecta Bydgoszcz 28 20 10 10 5 3 2 0 3 7 33 37 0.892 1534 1550 0.99
8 Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa 28 20 9 11 5 3 1 2 2 7 33 38 0.868 1475 1634 0.903
9 Indykpol AZS Olsztyn 21 20 8 12 2 2 4 1 4 7 30 46 0.652 1666 1717 0.97
10 Jastrzębski Węgiel 15 20 4 16 3 1 0 3 5 8 23 49 0.469 1473 1668 0.883
11 Effector Kielce 7 20 2 18 0 1 1 2 2 14 12 57 0.211 1294 1640 0.789

Źródło: mlodaliga.pl
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     faza play-off

     mecze o 9. miejsce

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

 Ćwierćfinały Półfinały Finały
 
 1 SMS PZPS Spała2 233   
 8 Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa1 301      Mecze o miejsca 1-4
      1 SMS PZPS Spała2 33    
      4 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle0 10      
 4 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle2 33            
 5 PGE Skra Bełchatów0 10           Mecze o 1. miejsce
          1 SMS PZPS Spała1 131
          2 Lotos Trefl Gdańsk2 303
 2 Lotos Trefl Gdańsk2 33          
 7 Delecta Bydgoszcz0 02       Mecze o miejsca 1-4     
      2 Lotos Trefl Gdańsk2 323     
      3 Asseco Resovia Rzeszów1 130    Mecze o 3. miejsce
 3 Asseco Resovia Rzeszów2 33            4 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle2 313
 6 MOS Wola AZS Politechnika Warszawska0 10     Mecze o miejsca 5-8    3 Asseco Resovia Rzeszów1 032
       8 Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa2 33     
       5 PGE Skra Bełchatów0 01        Mecze o 5. miejsce
           8 Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa0 11 
      Mecze o miejsca 5-8      6 MOS Wola AZS Politechnika Warszawska2 33 
       7 Delecta Bydgoszcz1 310      
     6 MOS Wola AZS Politechnika Warszawska2 033     Mecze o 7. miejsce
       5 PGE Skra Bełchatów2 033
     7 Delecta Bydgoszcz1 321

I runda[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

II runda[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 5-8[edytuj | edytuj kod]

III runda[edytuj | edytuj kod]

Finały[edytuj | edytuj kod]

Mecze o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Mecze o 5. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Mecze o 7. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 9-11[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Rezultat Drużyna 2
12.03.2013 15:00 Effector Kielce 2:3 (25:18, 26:28, 27:25, 18:25, 13:15) Jastrzębski Węgiel
13.03.2013 17:00 Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (33:31, 22:25, 16:25, 18:25) Jastrzębski Węgiel
14.03.2013 15:00 Effector Kielce 2:3 (25:19, 22:25, 25:18, 21:25, 12:15) Indykpol AZS Olsztyn

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Lotos Trefl Gdańsk
2 SMS PZPS Spała
3 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
4 Asseco Resovia Rzeszów
5 MOS Wola AZS Politechnika Warszawska
6 Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa
7 PGE Skra Bełchatów
8 Delecta Bydgoszcz
9 Jastrzębski Węgiel
10 Indykpol AZS Olsztyn
11 Effector Kielce

Statystyki[edytuj | edytuj kod]

Składy drużyn[edytuj | edytuj kod]






ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Nr Imię i nazwisko Data urodzenia Wzrost (w cm) Pozycja
1 Marcin Brzeziński 01.07.1991 200 P
2 Maciej Polański 18.12.1993 200 Ś
4 Karol Butryn 18.06.1993 195 A
5 Robert Andrulewicz 03.02.1994 200 Ś
6 Mateusz Kamiński 30.09.1992 203 R
7 Robert Herich 13.04.1995 200 Ś
8 Miłosz Zasłonka 25.10.1995 190 R
9 Mateusz Andruszek 14.09.1995 190 P
10 Adam Nowacki 12.04.1995 200 Ś
12 Krzysztof Zapłacki 08.08.1993 200 P
13 Łukasz Koziura 08.06.1992 185 L
14 Mateusz Piotrowski 24.06.1991 200 A
16 Korneliusz Banach 25.01.1994 180 L

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]