Młoda Liga (2014/2015)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Młoda Liga 2014/2015
2013/2014 2015/2016
Szczegóły rozgrywek
Organizator Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej
Termin 27.09.2014 - ??.??.2015
Sezon V
Liczba drużyn 14
Nowi uczestnicy Cuprum Lubin
MKS Banimex Będzin
Strona internetowa

Młoda Liga 2014/2015 − 5. sezon rozgrywek o mistrzostwo Młodej Ligi organizowany przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej S.A przy drużynach PlusLigi. Do Młodej Ligi dołączyły drużyny Cuprum Lubin i MKS Banimex Będzin.

W rozgrywkach uczestniczyć mogli zawodnicy, którzy nie ukończyli 23 lat.

W fazie zasadniczej drużyny rozegrały ze sobą po dwa spotkania systemem kołowym.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Polski
OLS
OLS
WAR
WAR
BIE
BIE
CZE
CZE
LUB
LUB
KIE
KIE
JAS
JAS
BĘD
BĘD
RAD
RAD
RZE
RZE
BEŁ
BEŁ
BYD
BYD
GDA
GDA
KED
KED
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów biorących udział w rozgrywkach
  Młoda Liga 2014/2015  
RZE Asseco Resovia 2
GDA Lotos Trefl Gdańsk 3
KED ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4
OLS Indykpol AZS Olsztyn 5
KIE Effector Kielce 6
JAS Jastrzębski Węgiel 7
CZE AZS Częstochowa 8
WAR AZS Politechnika Warszawska 9
BYD Transfer Bydgoszcz 10
RAD RCS Cerrad Czarni Radom 11
BIE BBTS ATH Bielsko-Biała 12
BEŁ PGE Skra Bełchatów 13
Aiga rightarrow inv.svg Nowi uczestnicy
LUB Cuprum Lubin
BĘD MKS Banimex Będzin

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Trenerzy[edytuj | edytuj kod]

Klub Trener
Asseco Resovia Jacek Podpora
AZS Częstochowa Jacek Gawroński
AZS Politechnika Warszawska Wojciech Szczucki
BBTS ATH Bielsko-Biała Paweł Gradowski
Cuprum Lubin Norbert Śron
Effector Kielce Adam Swaczyna
Indykpol AZS Olsztyn Maciej Rejzner
Jastrzębski Węgiel Jaroslaw Kubiak
Lotos Trefl Gdańsk Edward Pawlun
MKS Banimex Będzin Adrian Pawłowski
PGE Skra Bełchatów Radoslaw Kolanek
RCS Cerrad Czarni Radom Andrzej Sitkowski
Transfer Bydgoszcz Tomasz Zaczek
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Roland Dembończyk

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Transfer Bydgoszcz 9 3 3 0 2 1 0 0 0 0 10 9 1 9 250 174 1.44
2 Lotos Trefl Gdańsk 9 3 3 0 2 1 0 0 0 0 10 9 1 9 250 182 1.37
3 Asseco Resovia 8 3 3 0 1 1 1 0 0 0 12 9 3 3 267 259 1.03
4 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 6 3 2 1 2 0 0 0 1 0 10 7 3 2.33 242 190 1.27
5 Indykpol AZS Olsztyn 6 3 2 1 2 0 0 0 1 0 10 7 3 2.33 227 205 1.11
6 RCS Cerrad Czarni Radom 6 3 2 1 1 1 0 0 0 1 10 6 4 1.5 224 208 1.08
7 BBTS ATH Bielsko-Biała 6 3 2 1 0 2 0 0 0 1 11 6 5 1.2 246 232 1.06
8 AZS Częstochowa 3 3 1 2 1 0 0 0 2 0 11 5 6 0.83 238 243 0.98
9 Jastrzębski Węgiel 3 3 1 2 1 0 0 0 1 1 10 4 6 0.67 220 229 0.96
10 MKS Banimex Będzin 3 3 1 2 0 1 0 0 0 2 10 3 7 0.43 200 234 0.85
11 Effector Kielce 2 3 1 2 0 0 1 0 0 2 11 3 8 0.38 202 253 0.8
12 Cuprum Lubin 1 3 0 3 0 0 0 1 1 1 12 3 9 0.33 255 288 0.89
13 PGE Skra Bełchatów 1 3 0 3 0 0 0 1 0 2 11 2 9 0.22 199 260 0.77
14 AZS Politechnika Warszawska 0 3 0 3 0 0 0 0 1 2 10 1 9 0.11 186 249 0.75

Źródło: mlodaliga.pl
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Składy drużyn[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]