Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski na Żużlu 1983

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski 1983 – czwarta edycja corocznego turnieju mającego wyłonić najlepszą drużynę, składającą się z zawodników, którzy nie ukończyli jeszcze 21 roku życia.

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Grupa I Grupa II Grupa III Grupa IV
Unia Leszno
ZKŻ Zielona Góra
Start Gniezno
KM Ostrów Wielkopolski
Stal Gorzów Wielkopolski
Śląsk Świętochłowice
WTS Wrocław
Kolejarz Opole
RKM Rybnik
TŻ Lublin
Unia Tarnów
Włókniarz Częstochowa
Stal Rzeszów
GTŻ Grudziądz
KS Toruń
Polonia Bydgoszcz
Wybrzeże Gdańsk

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Grupa I[edytuj | edytuj kod]

Gorzów

Poz. Klub Punkty
1 Stal Gorzów Wielkopolski 36
2 Unia Leszno 29
3 KM Ostrów Wielkopolski 16
4 ZKŻ Zielona Góra 15

Zielona Góra

Poz. Klub Punkty
1 Unia Leszno 37
2 ZKŻ Zielona Góra 29
3 Stal Gorzów Wielkopolski 21
4 Start Gniezno 5

Leszno

Poz. Klub Punkty
1 Unia Leszno 42
2 Stal Gorzów Wielkopolski 27
3 KM Ostrów Wielkopolski 14
4 Start Gniezno 13

Gniezno

Poz. Klub Punkty
1 Stal Gorzów Wielkopolski 31
2 ZKŻ Zielona Góra 25
3 Start Gniezno 21
4 KM Ostrów Wielkopolski 9

Ostrów

Poz. Klub Punkty
1 Unia Leszno 41
2 ZKŻ Zielona Góra 21
3 KM Ostrów Wielkopolski 18
4 Start Gniezno 14

Tabela

Poz. Klub Punkty +/-
1 Unia Leszno 11 +149
2 Stal Gorzów Wielkopolski 9 +115
3 ZKŻ Zielona Góra 6 +90
4 KM Ostrów Wielkopolski 3 +57
5 Start Gniezno 1 +42

Grupa II[edytuj | edytuj kod]

Opole

Poz. Klub Punkty
1 Śląsk Świętochłowice 37
2 RKM Rybnik 33
3 Kolejarz Opole 15
4 WTS Wrocław 8

Rybnik

Poz. Klub Punkty
1 Śląsk Świętochłowice 35
2 RKM Rybnik 27
3 Kolejarz Opole 25
4 WTS Wrocław 4

Świętochłowice

Poz. Klub Punkty
1 Śląsk Świętochłowice 38
2 RKM Rybnik 32
3 Kolejarz Opole 19
4 WTS Wrocław 5

Wrocław

Poz. Klub Punkty
1 RKM Rybnik 32
2 Kolejarz Opole 28
3 Śląsk Świętochłowice 25
4 WTS Wrocław 10

Tabela

Poz. Klub Punkty +/-
1 Śląsk Świętochłowice 10 +135
2 RKM Rybnik 9 +124
3 Kolejarz Opole 6 +90
4 WTS Wrocław 0 +27

Grupa III[edytuj | edytuj kod]

Częstochowa

Poz. Klub Punkty
1 Unia Tarnów 34
2 TŻ Lublin 27
3 Stal Rzeszów 20
4 Włókniarz Częstochowa 14

Lublin

Poz. Klub Punkty
1 TŻ Lublin 36
2 Unia Tarnów 23
3 Stal Rzeszów 19
4 Włókniarz Częstochowa 18

Rzeszów

Poz. Klub Punkty
1 Stal Rzeszów 27
2 Włókniarz Częstochowa 24
3 Unia Tarnów 22
3 TŻ Lublin 22

Tarnów

Poz. Klub Punkty
1 Unia Tarnów 32
2 TŻ Lublin 26
3 Stal Rzeszów 24
4 Włókniarz Częstochowa 11

Tabela

Poz. Klub Punkty +/-
1 Unia Tarnów 8.5 +111
2 TŻ Lublin 7.5 +111
3 Stal Rzeszów 6 +90
4 Włókniarz Częstochowa 2 +67

Grupa IV[edytuj | edytuj kod]

Gdańsk

Poz. Klub Punkty
1 Wybrzeże Gdańsk 37
2 KS Toruń 28
3 GTŻ Grudziądz 16
4 Polonia Bydgoszcz 15

Grudziądz

Poz. Klub Punkty
1 Wybrzeże Gdańsk 29
2 KS Toruń 27
3 Polonia Bydgoszcz 22
4 GTŻ Grudziądz 18

Toruń

Poz. Klub Punkty
1 Wybrzeże Gdańsk 36
2 KS Toruń 35
3 Polonia Bydgoszcz 15
4 GTŻ Grudziądz 10

Bydgoszcz

Poz. Klub Punkty
1 KS Toruń 29
1 Wybrzeże Gdańsk 29
3 Polonia Bydgoszcz 28
4 GTŻ Grudziądz 9

Tabela

Poz. Klub Punkty +/-
1 Wybrzeże Gdańsk 11.5 +131
2 KS Toruń 8.5 +119
3 Polonia Bydgoszcz 3 +80
4 GTŻ Grudziądz 1 +53

Finał[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty
1 Wybrzeże Gdańsk 31
5
6
7
8
18
Dariusz Stenka
Mirosław Berliński
Piotr Żyto
Krzysztof Fedeczko
Roman Fedeczko
(3 3 2 2)
(3 3 3 2)
(3 3 1 2)
(1 0)
(0 u)
10
11
9
1
0
2 Unia Leszno 26
9
10
11
12
19
Marek Bzdęga
Zbigniew Krakowski
Zenon Kasprzak
Andrzej Sokołowski
Arkadiusz Zielonko
(3 2 3 3)
(0)
(2 3 3 3)
(2 0 0 1)
(1 0 0)
11
0
11
3
1
3 Unia Tarnów 20
13
14
15
16
20
Janusz Trytko
Józef Górski
Arkadiusz Tanaś
Jerzy Stóś
Bogusław Mitera
(0 2 2 0)
(0 2 2 3)
(1 2 1 1)
(1 1 0 2)
ns
4
7
5
4
0
4 Śląsk Świętochłowice 19
1
2
3
4
17
Maciej Fabiszak
Krzysztof Bas
Leszek Matysiak
Andrzej Kułaga
Krzysztof Błaszczyk
(2 1 2 1)
(2 1 1 1)
(1 3)
(1 w 3 0)
(w 0)
6
5
4
4
0

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub
1 Wybrzeże Gdańsk
2 Unia Leszno
3 Unia Tarnów
4 Śląsk Świętochłowice

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]