Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski na Żużlu 1984

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski 1984 – piąta edycja corocznego turnieju mającego wyłonić najlepszą drużynę, składającą się z zawodników, którzy nie ukończyli jeszcze 21 roku życia.

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Grupa I Grupa II Grupa III Grupa IV
Unia Leszno
ZKŻ Zielona Góra
Start Gniezno
KM Ostrów Wielkopolski
Stal Gorzów Wielkopolski
Śląsk Świętochłowice
WTS Wrocław
Kolejarz Opole
RKM Rybnik
TŻ Lublin
Unia Tarnów
Włókniarz Częstochowa
Stal Rzeszów
GTŻ Grudziądz
KS Toruń
Polonia Bydgoszcz
Wybrzeże Gdańsk

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Grupa I[edytuj | edytuj kod]

Gorzów

Poz. Klub Punkty
1 Stal Gorzów Wielkopolski 38
2 Unia Leszno 33
3 ZKŻ Zielona Góra 19
4 KM Ostrów Wielkopolski 6

Zielona Góra

Poz. Klub Punkty
1 ZKŻ Zielona Góra 33
2 Stal Gorzów Wielkopolski 32
3 Unia Leszno 24
4 Start Gniezno 6

Leszno

Poz. Klub Punkty
1 Stal Gorzów Wielkopolski 40
2 Unia Leszno 35
3 Start Gniezno 9
4 KM Ostrów Wielkopolski 7

Gniezno

Poz. Klub Punkty
1 Stal Gorzów Wielkopolski 43
2 Start Gniezno 26
3 ZKŻ Zielona Góra 21
4 KM Ostrów Wielkopolski 6

Ostrów

Poz. Klub Punkty
1 KM Ostrów Wielkopolski 40
2 ZKŻ Zielona Góra 19
3 Unia Leszno 18
4 Start Gniezno 14

Tabela

Poz. Klub Punkty +/-
1 Stal Gorzów Wielkopolski 11 +153
2 ZKŻ Zielona Góra 7 +92
3 Unia Leszno 6 +110
4 KM Ostrów Wielkopolski 3 +59
5 Start Gniezno 3 +55

Grupa II[edytuj | edytuj kod]

Opole

Poz. Klub Punkty
1 Kolejarz Opole 31
2 RKM Rybnik 25
3 Śląsk Świętochłowice 24
4 WTS Wrocław 12

Rybnik

Poz. Klub Punkty
1 RKM Rybnik 37
2 Śląsk Świętochłowice 28
3 Kolejarz Opole 24
4 WTS Wrocław 7

Świętochłowice

Poz. Klub Punkty
1 RKM Rybnik 38
2 Śląsk Świętochłowice 28
3 Kolejarz Opole 24
4 WTS Wrocław 6

Wrocław

Poz. Klub Punkty
1 RKM Rybnik 37
2 Śląsk Świętochłowice 23
3 Kolejarz Opole 19
4 WTS Wrocław 16

Tabela

Poz. Klub Punkty +/-
1 RKM Rybnik 11 +137
2 Śląsk Świętochłowice 7 +103
3 Kolejarz Opole 6 +98
4 WTS Wrocław 0 +41

Grupa III[edytuj | edytuj kod]

Częstochowa

Poz. Klub Punkty
1 Włókniarz Częstochowa 31
2 Stal Rzeszów 24
3 Unia Tarnów 21

Drużyna TŻ Lublin nie przybyła na zawody

Lublin

Poz. Klub Punkty
1 TŻ Lublin 39
2 Stal Rzeszów 29
3 Unia Tarnów 13
4 Włókniarz Częstochowa 10

Rzeszów

Poz. Klub Punkty
1 TŻ Lublin 37
2 Stal Rzeszów 27
3 Unia Tarnów 18
4 Włókniarz Częstochowa 13

Tarnów

Poz. Klub Punkty
1 TŻ Lublin 34
2 Unia Tarnów 30
3 Stal Rzeszów 14
4 Włókniarz Częstochowa 12

Tabela

Poz. Klub Punkty +/-
1 TŻ Lublin 9 +110
2 Stal Rzeszów 7 +94
3 Unia Tarnów 5 +82
4 Włókniarz Częstochowa 3 +66

Grupa IV[edytuj | edytuj kod]

Grudziądz

Poz. Klub Punkty
1 KS Toruń 30
2 Wybrzeże Gdańsk 23
3 GTŻ Grudziądz 21
4 Polonia Bydgoszcz 19

Gdańsk

Poz. Klub Punkty
1 Wybrzeże Gdańsk 30
2 KS Toruń 24
3 Polonia Bydgoszcz 23
4 GTŻ Grudziądz 17

Toruń

Poz. Klub Punkty
1 KS Toruń 33
2 Wybrzeże Gdańsk 29
3 Polonia Bydgoszcz 18
4 GTŻ Grudziądz 13

Bydgoszcz

Poz. Klub Punkty
1 Polonia Bydgoszcz 32
1 Wybrzeże Gdańsk 27
3 KS Toruń 18
4 GTŻ Grudziądz 16

Tabela

Poz. Klub Punkty +/-
1 Wybrzeże Gdańsk 9 +109
2 KS Toruń 9 +105
3 Polonia Bydgoszcz 5 +92
4 GTŻ Grudziądz 1 +67

Finał[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty
1 TŻ Lublin 28
1
2
3
4
17
Andrzej Gąbka
Piotr Styczyński
Piotr Mazurek
Janusz Łukasik
Andrzej Kowalczyk
(3 3 1 2)
(1 3 0 3)
(2 3 1 2)
(1 1)
(2 u)
9
7
8
2
2
2 RKM Rybnik 25
13
14
15
16
20
Mirosław Korbel
Adam Pawliczek
Henryk Bem
Piotr Liszka
Piotr Steuer
(3 2 3 1)
(w 2 2 1)
(2 w 2 3)
(1 0)
(2 1)
9
5
7
1
3
3 Wybrzeże Gdańsk 23
9
10
11
12
19
Dariusz Stenka
Marian Kwidziński
Krzysztof Fedeczko
Piotr Żyto
Piotr Szymko
(3 3 3 3)
(w 1 0)
(0 1 1 1)
(3 0 0 3)
(1)
12
1
3
6
1
4 Stal Gorzów Wielkopolski 20
5
6
7
8
18
Krzysztof Grzelak
Ryszard Franczyszyn
Cezary Owiżyc
Jarosław Winiarski
Adam Mikucki
(2 2 3 0)
(1 2 3 2)
(2 1 0 2)
(0 0 u)
(0)
7
8
5
0
0

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub
1 TŻ Lublin
2 RKM Rybnik
3 Wybrzeże Gdańsk
4 Stal Gorzów Wielkopolski

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]