Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski na Żużlu 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski na Żużlu 2008 – zawody żużlowe, mające na celu wyłonienie medalistów młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski w sezonie 2008. Rozegrano dwa turnieje półfinałowe oraz finał, w którym zwyciężył Maciej Janowski.

Finał[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Maciej Janowski Wrocław 13 +3 (3,3,3,1,3)
2 Daniel Pytel Poznań 13 +2 (2,3,2,3,3)
3 Grzegorz Zengota Zielona Góra 12 (2,3,2,3,2)
4 Przemysław Pawlicki Leszno 11 (3,3,2,3,0)
5 Adrian Gomólski Ostrów Wlkp. 10 (3,3,w,3,1)
6 Patryk Pawlaszczyk Rybnik 10 (2,1,3,2,2)
7 Robert Kasprzak Leszno 9 (2,1,3,2,1)
8 Artur Mroczka Grudziądz 8 (0,2,2,2,2)
9 Mateusz Szczepaniak Częstochowa 7 (2,0,1,1,3)
10 Adrian Szewczykowski Gorzów Wlkp. 6 (3,2,0,0,1)
11 Michał Mitko Rybnik 6 (1,1,1,1,2)
12 Marcin Jędrzejewski Bydgoszcz 5 (1,2,1,1,0)
13 Dawid Lampart Rzeszów 4 (0,1,3,d,–)
14 Mateusz Szostek Rzeszów 4 (1,w,2,0,w)
15 Borys Miturski Częstochowa 1 (1,w,–,–,–)
16 Michał Łopaczewski Bydgoszcz 0 (0,d,d,d,–)
17 Kamil Brzozowski Grudziądz 0 (0,d,d,d,–)
18 Adam Kajoch Leszno 0 (w,–,–,–,–)

Bieg po biegu:

  1. Gomólski, Szczepaniak, Miturski, Kajoch (u/w)
  2. Janowski, Pawlaszczyk, Mitko, Łopaczewski
  3. Pawlicki, Zengota, Jędrzejewski, Brzozowski
  4. Szewczykowski, Kasprzak, Szostek, Mroczka
  5. Zengota, Mroczka, Pawlaszczyk, Szczepaniak
  6. Janowski, Jędrzejewski, Kasprzak, Lampart
  7. Gomólski, Szewczykowski, Łopaczewski (d3), Brzozowski (d/start)
  8. Pawlicki, Pytel, Mitko, Miturski (w/2min), Szostek (u/w)
  9. Janowski, Szostek, Szczepaniak, Brzozowski (d4)
  10. Pawlaszczyk, Pawlicki, Lampart, Szewczykowski
  11. Kasprzak, Zengota, Mitko, Gomólski (w/su)
  12. Pytel, Mroczka, Jędrzejewski, Łopaczewski
  13. Pawlicki, Kasprzak, Szczepaniak, Łopaczewski
  14. Lampart, Mroczka, Mitko, Brzozowski (d)
  15. Gomólski, Pawlaszczyk, Jędrzejewski, Szostek
  16. Zengota, Pytel, Janowski, Szewczykowski
  17. Szczepaniak, Mitko, Szewczykowski, Jędrzejewski
  18. Pytel, Zengota, Łopaczewski (u/-), Szostek (u/w), Lampart (d)
  19. Janowski, Mroczka, Gomólski, Pawlicki
  20. Pytel, Pawlaszczyk, Kasprzak
  21. Bieg dodatkowy o złoty medal: Janowski, Pytel

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]