Młodzieżowe Mistrzostwa Ameryki Południowej w Lekkoatletyce 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

6. Młodzieżowe Mistrzostwa Ameryki Południowej w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się w urugwajskim Montevideo od 3 do 5 października 2014.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal southamerica.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal southamerica.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal southamerica.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Peru Andy Martínez 10,40 Brazylia Aldemir da Silva Junior 10,47 Chile Enrique Polanco 10,53
Bieg na 200 m Brazylia Aldemir da Silva Junior 20,50 Paragwaj Fredy Maidana 20,90 NR Kolumbia Diego Armando Palomeque 21,02
Bieg na 400 m Wenezuela José Meléndez 46,05 Kolumbia Bernardo Baloyes 46,11 Brazylia Alexander Ruso 46,35
Bieg na 800 m Brazylia Joseilton Cunha 1:48,47 Brazylia Lucas Gabriel Rodrigues 1:49,37 Wenezuela Lucirio Garrido 1:48,60
Bieg na 1500 m Chile Carlos Díaz 3:44,52 Urugwaj Javier Marmo 3:47,47 Ekwador Kevin Angulo 3:47,82 NJR
Bieg na 5000 m Chile Matias Silva 13:57,58 Peru José Luis Rojas 14:02,37 Peru Yerson Orellana 14:04,30
Bieg na 10 000 m Chile Matias Silva 30:13,81 Boliwia Daniel Toroya 30:16,50 Chile Ariel Méndez 30:19,61
Bieg na 3000 m z przeszkodami Chile Robert Tello 8:57,49 Brazylia Thiarles dos Santos 9:02,16 Chile Juan Guillermo Medina 9:08,59
Bieg na 110 m przez płotki Brazylia Jonathas Felipe Brito 13,69w Brazylia Eduardo de Deus 13,85w Chile Diego Lyon 13,98w
Bieg na 400 m przez płotki Brazylia Wesley Diego Martins 51,12 Kolumbia Jefferson Valencia 51,19 Chile Alfredo Emilio Sepúlveda 51,56
Sztafeta 4 × 100 m  Brazylia
Rodrigo Pereira do Nascimento
Ricardo Mario de Souza
Antonio César Rodrigues
Aldemir da Silva Junior
39,74  Paragwaj
Cristián Leguizamón
Fredy Maidana
Jesús Cáceres
Ángel Ayala
40,88 NR  Chile
Patricio Colarte
Sergio Aldea
Sergio Germain
Enrique Polanco
41,20
Sztafeta 4 × 400 m  Brazylia
Anderson Machado dos Santos
Lucas Santos
Carlos Eduardo Pereira Grachet
Alexander Ruso
3:08,95  Chile
Alfredo Sepúlveda
Sergio Garmain
Alejandro Peirano
Sergio Aldea
3:11,93  Kolumbia
Diego Palomeque
Miguel Ángel Alvarado
Jefferson Valencia
Bernardo Baloyes
3:11,95
Chód na 20 000 m Kolumbia Manuel Soto 1:23:22,70 Wenezuela Richard Vargas 1:23:25,60 Kolumbia Kenny Martín Pérez 1:25:08,40
Skok wzwyż Brazylia Fernando Ferreira 2,24 Wenezuela Eure Yáñez 2,18 Panama Alexander Bowen 2,15
Skok o tyczce Ekwador José Rodolfo Pacho 5,10 Brazylia Jeff Oliverio 5,00 Kolumbia Walter Viáfara 4,85
Skok w dal Brazylia Rebert Firmiano 7,60 Brazylia Paulo Sergio Oliveira 7,59 Panama Juan Mosquera 7,40
Trójskok Brazylia Kauam Kamal Aleixo Bento 15,77w Chile Alvaro Cortéz 15,36 Brazylia Mateus Daniel de Sá 15,20
Pchnięcie kulą Brazylia Willian Braido 18,98 Brazylia Willian Venancio 17,61 Ekwador Juan José Caicedo 16,17
Rzut dyskiem Kolumbia Mauricio Ortega 60,46 Brazylia Felipe Lorenzon 56,21 Brazylia Mario Luiz Junior 55,40
Rzut młotem Argentyna Joaquín Gómez 67,98 Chile Humberto Mansilla 65,27 Chile Gabriel Enrique Kehr 63,38
Rzut oszczepem Argentyna Braian Toledo 77,75 Chile Tomás Guerra 70,00 Paragwaj Edgar Fabián Jara 68,78
Dziesięciobój Brazylia Renato dos Santos 7025 pkt. Argentyna Guillermo Ruggeri 6887 pkt. Brazylia Yuri Ventura Faustino da Silva 6868 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal southamerica.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal southamerica.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal southamerica.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Wenezuela Andrea Purica 11,50 NR Brazylia Bruna Jéssica Farias 11,52 Brazylia Vitoria Cristina Rosa 11,64
Bieg na 200 m Brazylia Bruna Jéssica Farias 23,61 Chile Isidora Jiménez 23,72 Brazylia Karina da Rosa 23,72
Bieg na 400 m Urugwaj Déborah Rodríguez 52,53 Brazylia Natalia da Silva 53,14 Brazylia Letícia de Souza 53,96
Bieg na 800 m Urugwaj Déborah Rodríguez 2:08,65 Argentyna Mariana Borelli 2:09,24 Urugwaj María Pía Fernández 2:09,89
Bieg na 1500 m Brazylia Flavia de Lima 4:21,05 Brazylia Erika Lima 4:23,58 Peru Zulema Arenas 4:25,30
Bieg na 5000 m Peru Soledad Torre 16:39,95 Peru Jovana de la Cruz 16:43,40 Chile Giselle Alvarez 16:51,22
Bieg na 10 000 m Chile Giselle Alvarez 35:28,30 Peru Luz Mery Rojas 35:32,36 Ekwador Jéssica Margot Paguay 35:35,75
Bieg na 3000 m z przeszkodami Peru Zulema Arenas 10:06,25 Peru Jovana de la Cruz 10:18,74 Brazylia July Da Silva 10:34,62
Bieg na 110 m przez płotki Wenezuela Génesis Romero 13,51w Brazylia Gabriela Lima 13,81w Chile Maria Ignacia Eguiguren 13,93w
Bieg na 400 m przez płotki Urugwaj Déborah Rodríguez 58,49 Brazylia Geisa dos Santos 59,53 Brazylia Brenda da Costa 60,86
Sztafeta 4 × 100 m  Brazylia
Vitoria Cristina Rosa
Bruna Jéssica Farias
Andressa Fidelis
Evelyn Oliveira de Paula
45,44  Wenezuela
Johana Pirela
Andrea Purica
Génesis Romero
Nediam Vargas
46,50  Chile
Macarena Borie
Josefina Gutiérrez
María Ignacia Eguiguren
Isidora Jiménez
46,80
Sztafeta 4 × 400 m  Brazylia
Jéssica Roberti da Silva
Lourdes de Souza Dallazem
Natalia da Silva
Flavia de Lima
3:42,07  Wenezuela
Johana Pirela
Maryury Valdez
Odellani Monges
Nediam Vargas
3:45,89  Urugwaj
Laura Lupano
María Pía Fernández
Yenifer Silva
Déborah Rodríguez
3:50,35
Chód na 20 000 m Boliwia Wendy Cornejo 1:37:43,10 Boliwia Angela Castro 1:38:55,70 Kolumbia Yeseida Carrillo 1:42:20,50
Skok wzwyż Brazylia Tamara de Souza 1,82 Brazylia Ana Paula de Oliveira 1,82 Argentyna Betsabé Páez 1,76
Skok o tyczce Wenezuela Robeilys Peinado 3,90 Brazylia Juliana Campos 3,70 Argentyna Noelina Madarieta 3,60
Skok w dal Wenezuela Yulimar Rojas 6,36 Brazylia Jéssica Carolina dos Reis 6,35 Ekwador Yuliana Angúlo 6,16
Trójskok Wenezuela Yulimar Rojas 13,35 Brazylia Nubia Soares 13,31 Brazylia Claudine de Jesús 12,81
Pchnięcie kulą Chile Ivana Gallardo 16,20 Brazylia Izabela da Silva 15,95 Brazylia Estephania da Costa 15,18
Rzut dyskiem Brazylia Izabela da Silva 58,70 NJR Brazylia Lidia Milena Cansian 56,77 Chile Ivana Gallardo 51,75
Rzut młotem Brazylia Mariana Grasielly Marcelino 61,18 Paragwaj Paola Carolina Miranda 57,06 Brazylia Mveh Gracelle 56,45
Rzut oszczepem Brazylia Edivania Araujo 53,79 Brazylia Daniella Mieko Nisimura 53,46 Paragwaj Laura Paredes 51,19 NJR
Siedmiobój Kolumbia Evelyn Aguilar 5333 pkt. Argentyna Fiorella Chiappe 5207 pkt. Brazylia Karen Maria Lopes 5075 pkt.

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Podczas zawodów ustanowiono 5 krajowych rekordów w kategorii seniorów:

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Fredy Maidana Male.png  Paragwaj bieg na 200 metrów 20,90
Cristian Leguizamon
Fredy Maidana
Jesus Cáceres
Angel Ayala Male.png
 Paragwaj sztafeta 4 × 100 metrów 40,88[1]
Andrea Purica Female.png  Wenezuela bieg na 100 metrów 11,50
Déborah Rodríguez Female.png  Urugwaj bieg na 400 metrów 52,53[1]
Maitte Torres Female.png  Peru bieg na 400 metrów przez płotki 61,21

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b IAAF Statistics Book – IAAF World Championships London 2017 (ang.). iaaf.org. [dostęp 2019-03-18].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]