Młodzieżowe Mistrzostwa NACAC w Lekkoatletyce 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

8. Młodzieżowe Mistrzostwa NACAC w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne przeprowadzone pod auspicjami NACAC, które zostały rozegrane w Kamloops w Kanadzie od 8 do 10 sierpnia 2014.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal america.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Stany Zjednoczone Diondre Batson 10,08 Jamajka Tyquendo Tracey 10,21 Bahamy Trevorvano Mackey 10,30
Bieg na 200 m Stany Zjednoczone Remontay McClain 20,32 Bahamy Trevorvano Mackey 20,46 Jamajka Everton Clarke 20,51
Bieg na 400 m Stany Zjednoczone Brycen Spratling 45,18 Grenada Bralon Taplin 45,52 Stany Zjednoczone Vernon Norwood 45,56
Bieg na 800 m Meksyk Bryan Antonio Martínez 1:47,90 Kanada Thomas Riva 1:48,19 Stany Zjednoczone Chris Low 1:48,46
Bieg na 1500 m Stany Zjednoczone Matt Hillenbrand 3:54,85 Kanada Connor Darlington 3:55,36 Meksyk Edgar Alan García 3:55,67
Bieg na 5000 m Meksyk Edgar Alan García 14:35,00 Stany Zjednoczone Chris Bendtsen 15:17,80 Dominikana Juan Francisco Félix 15:39,41
Bieg na 10 000 m Stany Zjednoczone Chris Bendtsen 31:43,37 Stany Zjednoczone Chris Enriquez 31:47,77 Kostaryka Kenneth Robles 33:51,53
Bieg na 110 m przez płotki
(wiatr: +2,1 m/s)
Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych Eddie Lovett 13,39 Stany Zjednoczone Vincent Wyatt 13,55 Kanada Gregory MacNeill 13,83
Bieg na 400 m przez płotki Stany Zjednoczone Trevor Brown 49,92 Stany Zjednoczone Michael Stigler 49,98 Kostaryka Gerald Drummond 51,05
Bieg na 3000 m z przeszkodami Kanada Chris Dulhanty 8:56,60 Stany Zjednoczone Mason Ferlic 9:04,78 Stany Zjednoczone Eddie Owens 9:18,87
Sztafeta 4 x 100 m  Stany Zjednoczone
Remontay McClain
Aaron Ernest
Chris Royster
Diondre Batson
38,47  Jamajka
Kwisi McFarlane
Tyquendo Tracey
Everton Clarke
Jazeel Murphy
38,78  Kanada
Drelan Bramwell
Ben Williams
Gregory MacNeill
James Linde
38,89
Sztafeta 4 x 400 m  Stany Zjednoczone
Najee Glass
Brycen Spratling
Akeem Alexander
Vernon Norwood
3:04,34  Kanada
Nathan George
Devin Biocchi
Gregory MacNeill
Ben Ayesu-Attah
3:08,78  Kostaryka
Jocksan Morales
César Vásquez
Denovan Hernández
Gerald Drummond
3:14,66
Chód na 20 000 m Kanada Benjamin Thorne 1:29:08,64 Stany Zjednoczone Emmanuel Corvera 1:31:30,86 Stany Zjednoczone Alejandro Chavez 1:33:26,31
Skok wzwyż Bahamy Ryan Ingraham 2,28 Stany Zjednoczone Dakarai Hightower 2,10 Turks i Caicos Domanique Missick 2,00
Skok o tyczce Stany Zjednoczone Jacob Blankenship 5,50 Stany Zjednoczone Chase Wolfle 5,20 Meksyk Victor Manuel Castillero 4,80
Skok w dal Stany Zjednoczone Braxton Drummond 7,64 Stany Zjednoczone Devin Field 7,51 Jamajka Sadeekie Edie 7,41
Trójskok Stany Zjednoczone Eric Sloan 16,20 Trynidad i Tobago Steve Waithe 15,94 Bahamy Lathone Collie-Minns 15,86
Pchnięcie kulą Stany Zjednoczone Willy Irwin 19,44 Stany Zjednoczone Darrell Hill 18,85 Trynidad i Tobago Akeem Stewart 17,76
Rzut dyskiem Stany Zjednoczone Rodney Brown 63,34 Stany Zjednoczone Travis Bailey 57,37 Kanada Jordan Young 53,42
Rzut młotem Meksyk Diego Del Real 69,42 Stany Zjednoczone Matthias Tayala 68,93 Kanada Adam Keenan 68,35
Rzut oszczepem Stany Zjednoczone Michael Shuey 76,02 Meksyk David Ocampo 75,28 Kanada Raymond Dykstra 73,63
Dziesięciobój Kanada James Turner 7536 pkt. Stany Zjednoczone Solomon Ijah 6993 pkt. Stany Zjednoczone Kale Wolken 3080 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal america.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Stany Zjednoczone Cierra White 11,32 Stany Zjednoczone Katie Wise 11,58 Kanada Shaina Harrison 11,80
Bieg na 200 m Stany Zjednoczone Cierra White 23,05 Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych Allison Peter 23,47 Stany Zjednoczone Ashton Purvis 23,86
Bieg na 400 m Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych Allison Peter 51,92 Stany Zjednoczone Taylor Ellis-Watson 52,05 Stany Zjednoczone Briana Nelson 52,95
Bieg na 800 m Stany Zjednoczone Shelby Houlihan 2:03,00 Kanada Rachel Francois 2:03,18 Kanada Jenna Westaway 2:04,16
Bieg na 1500 m Kanada Jenna Westaway 4:15,52 Stany Zjednoczone Hillary Holt 4:17,82 Kanada Carise Thompson 4:22,02
Bieg na 5000 m Stany Zjednoczone Erin Finn 16:06,26 Meksyk Elisa Hernández 17:11,41
Bieg na 10 000 m Stany Zjednoczone Margo Malone 36:07,71 Meksyk Cindy Meza 37:57,50
Bieg na 100 m przez płotki
(wiatr: +2,2 m/s)
Stany Zjednoczone LeTristan Pledger 13,04 Jamajka Megan Simmonds 13,06 Kanada Ashlea Maddex 13,19
Bieg na 400 m przez płotki Stany Zjednoczone Kiah Seymour 56,35 Stany Zjednoczone Tyler Brockington 58,29 Jamajka Rushell Clayton 63,68
Bieg na 3000 m z przeszkodami Stany Zjednoczone Rachel Johnson 9:46,79 Kanada Maria Bernard 9:55,69 Kanada Julie-Ann Staehli 10:04,99
Sztafeta 4 x 100 m  Stany Zjednoczone
Cierra White
Katie Wise
Ebony Eutsey
Octavious Freeman
43,89  Kanada
Whitney Rowe
Joy Spear Chief-Morris
Tameran Defreitas
Shaina Harrison
45,19  Jamajka
Rushell Clayton
Janelle Kelly
Chrisdale McCarthy
Megan Simmonds
45,90
Sztafeta 4 x 400 m  Stany Zjednoczone
Kiara Porter
Taylor Ellis-Watson
Briana Nelson
Kala Funderburk
3:35,79  Kanada
Tameran Defreitas
Jenna Westaway
Ashlea Maddex
Whitney Rowe
3:53,16
Chód na 10 000 m Dominikana Andreina Gonzales 52:12,40 Stany Zjednoczone Molly Josephs 55:48,23
Skok wzwyż Kanada Alyx Treasure 1,85 Stany Zjednoczone Shanay Briscoe 1,76 Kanada Rebecca Haworth 1,76
Skok o tyczce Stany Zjednoczone Sandi Morris 4,40 Kanada Robin Bone 3,80 Meksyk Tiziana Ruiz 3,75
Skok w dal Stany Zjednoczone Sha'Keela Saunders 6,40 Stany Zjednoczone Sydney Conley 5,98
Trójskok Stany Zjednoczone Tori Franklin 13,42 Meksyk Ivonne Rangel 13,19 Stany Zjednoczone Ellie Ewere 12,80
Pchnięcie kulą Stany Zjednoczone Kelsey Card 17,32 Stany Zjednoczone Christina Hillman 17,25 Kanada Brittany Crew 16,59
Rzut dyskiem Stany Zjednoczone Kelsey Card 53,82 Stany Zjednoczone Alex Collatz 53,20 Kanada Brittany Crew 49,64
Rzut młotem Stany Zjednoczone Brooke Pleger 64,60 Kanada Jillian Weir 63,85 Stany Zjednoczone Brittany Funk 60,99
Rzut oszczepem Stany Zjednoczone Fawn Miller 54,90 Stany Zjednoczone Hannah Carson 51,96
Siedmiobój Kanada Niki Oudenaarden 5692 pkt. Dominikana Milagros Montes de Oca 5451 pkt. Stany Zjednoczone Quintunya Chapman 5332 pkt.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]