Młodzieżowe Mistrzostwa NACAC w Lekkoatletyce 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

9. Młodzieżowe Mistrzostwa NACAC w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne przeprowadzone pod auspicjami NACAC, które zostały rozegrane w San Salvadorze w Salwadorze od 15 do 17 lipca 2016.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal america.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Stany Zjednoczone Kendal Williams 10,23 Dominikana Stanly del Carmen 10,37 Barbados Levi Cadogan 10,37
Bieg na 200 m Kuba Reynier Mena 20,41 Dominikana Stanly del Carmen 20,51 Bahamy Ian Kerr 20,83
Bieg na 400 m Jamajka Nathon Allen 45,39 Stany Zjednoczone Michael Cherry 45,50 Saint Kitts i Nevis Warren Hazel 45,81 NR
Bieg na 800 m Stany Zjednoczone Isaiah Harris 1:47,52 Stany Zjednoczone Chris Sanders 1:47,77 Kanada Corey Bellemore 1:47,88
Bieg na 1500 m Stany Zjednoczone Henry Wynne 3:51,81 Kanada Mike Tate 3:51,91 Stany Zjednoczone Thomas Awad 3:54,51
Bieg na 5000 m Stany Zjednoczone Patrick Corona 15:18,26 Stany Zjednoczone Sydney Gidabuday 15:21,16 Gwatemala Alberto González 15:31,17
Bieg na 10 000 m Stany Zjednoczone Erik Peterson 30:28,74 Stany Zjednoczone Ian La Mere 30:33,68 Gwatemala Alberto González 31:41,60
Bieg na 110 m przez płotki
(wiatr: -0,3 m/s)
Portoryko William Barnes 13,53 Stany Zjednoczone Freddie Crittenden 13,53 Stany Zjednoczone Aaron Malett 13,67
Bieg na 400 m przez płotki Stany Zjednoczone Khallifah Rosser 49,25 Kuba José Luis Gaspar 49,92 Dominikana Juander Santos 50,02
Bieg na 3000 m z przeszkodami Kanada Antoine Thibeault 8:55,96 Stany Zjednoczone Michael Erb 9:12,25 Kanada Brandon Allen 9:18,81
Sztafeta 4 × 100 m  Stany Zjednoczone
Devin Jenkins
Christian Coleman
Kendal Williams
Fredrick Kerley
38,63  Jamajka
Ajamu Graham
Nathon Allen
Rohan Cole
Renard Howell
39,25  Bahamy
Anthony Adderley
Tadashi Pinder
Stephen Newbold
Ian Kerr
39,85
Sztafeta 4 × 400 m  Stany Zjednoczone
Dontavius Wright
Robert Grant
Khallifah Rosser
Michael Cherry
3:00,89  Jamajka
Twain Crooks
Martin Manley
Keeno Burrell
Nathon Allen
3:04,11  Bahamy
Maverick Bowleg
Ashley Riley
Janeko Cartwright
Stephen Newbold
3:04,74
Chód na 20 000 m Gwatemala José Alejandro Barrondo 1:34:32,01 Stany Zjednoczone Anthony Peters 1:35:04,77 Salwador Gerson Navas 1:35:34,28
Skok wzwyż Stany Zjednoczone Avion Jones 2,22 Stany Zjednoczone Hiawatha Carter 2,19 Kanada Alhaji Manasray 2,13
Skok o tyczce Stany Zjednoczone Devin King 5,10 Meksyk Jorge Luna 5,10 Dominikana Abbey Alcon 4,90
Skok w dal Turks i Caicos Ifeanyichukwu Otuonye 7,88 Stany Zjednoczone Jonathan Addison 7,80 Stany Zjednoczone KeAndre Bates 7,77
Trójskok Stany Zjednoczone Eric Sloan 16,15 Bahamy Lathone Collie-Minns 15,80 Stany Zjednoczone Jeremiah Green 15,04
Pchnięcie kulą Stany Zjednoczone Braheme Days 19,36 Stany Zjednoczone Josh Freeman 19,27 Brytyjskie Wyspy Dziewicze Eldred Henry 19,11
Rzut dyskiem Stany Zjednoczone Brian Williams 58,00 Stany Zjednoczone Sam Mattis 57,40 Brytyjskie Wyspy Dziewicze Eldred Henry 56,45
Rzut młotem Meksyk Diego Del Real 74,55 Stany Zjednoczone Rudy Winkler 73,00 Stany Zjednoczone Alexander Young 67,43
Rzut oszczepem Stany Zjednoczone Curtis Thompson 79,28 Meksyk David Carreon 76,25 Barbados Janeil Craigg 75,62 NR
Dziesięciobój Kanada Rostam Turner 7701 pkt. Stany Zjednoczone Cody Walton 7409 pkt. Kanada Zachary Bornstein 7169 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal america.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Jamajka Sashalee Forbes 11,51 Stany Zjednoczone Shayla Sanders 11,52 Bahamy Carmiesha Cox 11,76
Bieg na 200 m Jamajka Kali Davis-White 22,66w Kuba Arialis Gandulla 23,63w Stany Zjednoczone Robin Reynolds 23,40w
Bieg na 400 m Jamajka Chris-Ann Gordon 51,02 Stany Zjednoczone Jaide Stepter 52,51 Jamajka Sonikqua Walker 52,69
Bieg na 800 m Kuba Lisneidy Veitia 2:02,02 Kanada Jenna Westaway 2:03,90 Kuba Sahily Diago 2:04,20
Bieg na 1500 m Kanada Jenna Westaway 4:16,03 Stany Zjednoczone Mary Cain 4:16,86 Kanada Regan Yee 4:19,16
Bieg na 5000 m Stany Zjednoczone Lauren La Rocco 16:57,27 Portoryko Angelin Figueroa 18:36,88 Salwador Wendy Ascencio 19:15,88
Bieg na 10 000 m Stany Zjednoczone Chelsea Blaase 35:30,87 Stany Zjednoczone Olivia Pratt 36:17,28 Salwador Wendy Ascencio 40:17,85
Bieg na 100 m przez płotki
(wiatr: -1,5 m/s)
Portoryko Jasmine Camacho-Quinn 12,78 Bahamy Pedrya Seymour 12,83 NR Stany Zjednoczone Alexis Perry 13,12
Bieg na 400 m przez płotki Stany Zjednoczone Kiah Seymour 56,19 Stany Zjednoczone Autumne Franklin 56,36 Barbados Tia-Adana Belle 57,16
Bieg na 3000 m z przeszkodami Kanada Regan Yee 10:38,79 Stany Zjednoczone Paige Kouba 10:38,84 Salwador Irma Aldana 12:05,43
Sztafeta 4 × 100 m  Stany Zjednoczone
Robin Reynolds
Shayla Sanders
Deanna Hill
Ebony Morrison
42,93  Jamajka
Chanice Bonner
Kali Davis-White
Sashalee Forbes
Sonikqua Walker
43,63  Bahamy
Pedrya Seymour
Tayla Carter
Danielle Gibson
Carmiesha Cox
45,17
Sztafeta 4 × 400 m  Stany Zjednoczone
Carly Muscaro
Jaide Stepter
Kiah Seymour
Shakima Wimbley
3:28,45  Jamajka
Sonikqua Walker
Dawnlee Lonely
Samantha James
Chri-Ann Gordon
3:32,06  Kanada
Taysia Radoslav
Jenna Westaway
Medeleine Price
Maite Bouchard
3:44,45
Chód na 10 000 m Salwador Yesenia Miranda 49:24,70 Stany Zjednoczone Molly Josephs 53:34,86 Gwatemala Karin Vicente 55:09,10
Skok wzwyż Barbados Akela Jones 1,91 Stany Zjednoczone Loretta Blaut 1,81 Kanada Georgia Ellenwood 1,78
Skok o tyczce Stany Zjednoczone Megan Clark 4,40 Portoryko Yaritza Diaz 3,70
Skok w dal Stany Zjednoczone Quanesha Burks 6,74 Barbados Akela Jones 6,74 Stany Zjednoczone Alexis Perry 6,66
Trójskok Bahamy Dannielle Gibson 13,54 Stany Zjednoczone Simone Charley 13,50 Stany Zjednoczone Danielle McQueen 12,98
Pchnięcie kulą Stany Zjednoczone Raven Saunders 18,49 Kuba Sahily Viart 17,42 Stany Zjednoczone Erin Farmer 16,43
Rzut dyskiem Stany Zjednoczone Shelbi Vaughan 57,20 Stany Zjednoczone Tera Novy 55,70 Kanada Agnes Esser 51,50
Rzut młotem Stany Zjednoczone Becky Famurewa 61,03 Stany Zjednoczone Monique Griffiths 60,21 Kanada Agnes Esser 58,44
Rzut oszczepem Kuba Yulenmis Aguilar 57,09 Stany Zjednoczone Sarah Firestone 53,96 Stany Zjednoczone Jessie Merckle 53,28
Siedmiobój Stany Zjednoczone Taliyah Brooks 5609 pkt. Stany Zjednoczone Clairwin Dameus 5087 pkt. Aruba Lyxandra Geerman 3998 pkt.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]