Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
19. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce
2001 2003
Data 24-25 sierpnia 2002
Gospodarz Polska Kraków

19. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 23 organizowane pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, które odbyły się od 24 do 25 sierpnia 2002 roku w Krakowie[1].

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Marcin Jędrusiński
Olimpia Poznań
10,37 PB Łukasz Chyła
SKLA Sopot
10,48 Marcin Niewiara
AZS-AWF Wrocław
10,62
Bieg na 200 m Marcin Jędrusiński
Olimpia Poznań
20,77 Łukasz Chyła
SKLA Sopot
21,00 SB Erwin Waszkowiak
Podlasie Białystok
21,06 PB
Bieg na 400 m Rafał Wieruszewski
Orkan Wielkopolska
46,14 SB Marcin Marciniszyn
AZS-AWF Wrocław
46,61 Piotr Klimczak
AZS-AWF Kraków
47,12 SB
Bieg na 800 m Patrycjusz Szwajnoch
Start Otwock
1:50,40 PB Przemysław Bobrowski
Agros Zamość
1:50,46 Adrian Otoliński
Truso Elbląg
1:50,72
Bieg na 1500 m Tomasz Babiszkiewicz
Astra Nowa Sól
3:46,75 Przemysław Bobrowski
Agros Zamość
3:47,12 PB Artur Kern
Unia Hrubieszów
3:47,35 PB
Bieg na 5000 m Jakub Czaja
SKLA Sopot
14:18,37 Tomasz Miśkowiec
Ekspres Katowice
14:21,24 Paweł Ochal
Zawisza Bydgoszcz
14:25,60 SB
Bieg na 10 000 m Jakub Burghardt
LKS Mielec
30:17,50 Tomasz Miśkowiec
Ekspres Katowice
30:25,95 Paweł Ochal
Zawisza Bydgoszcz
30:59,87
Bieg na 3000 m z przeszkodami Jakub Czaja
SKLA Sopot
8:46,37 Grzegorz Walaszek
Astra Nowa Sól
8:53,96 Sylwester Hryniewicki
Podlasie Białystok
8:56,30 PB
Bieg na 110 m przez płotki Bartłomiej Szymański
Orkan Wielkopolska
14,30 SB Marcin Bodzek
AZS-AWF Kraków
14,43 Mariusz Kubaszewski
Maraton Turek
14,54 SB
Bieg na 400 m przez płotki Marek Motyka
AZS-AWF Katowice
51,38 PB Zenon Miśtak
AZS-AWF Katowice
51,50 SB Roman Kuśmierczak
AZS-AWF Wrocław
52,07 SB
Sztafeta 4 × 100 m Olimpia Poznań
Piotr Dzwoniarski
Jakub Herold
Marcin Marcinkowski
Marcin Jędrusiński
40,91 Podlasie Białystok
Daniel Łempicki
Janusz Błaszczuk
Wojciech Niczyporuk
Erwin Waszkowiak
41,24 AZS-AWF Kraków
Piotr Klimczak
Marcin Bodzek
Grzegorz Zajączkowski
Przemysław Pochopień
42,21
Sztafeta 4 × 400 m AZS-AWF Katowice
Marek Motyka
Zenon Miśtak
Dawid Grzegorczyk
Robert Ryszka
3:12,09 AZS-AWF Wrocław
Łukasz Jabłoński
Roman Kuśmierczak
Artur Milczarek
Marcin Marciniszyn
3:12,60 Orkan Wielkopolska
Bartłomiej Szymański
Marcin Kulczak
Piotr Kubalewski
Rafał Wieruszewski
3:17,35
Chód na 20 km Benjamin Kuciński
AZS-AWF Katowice
1:25:11 Kamil Kalka
Gwda Piła
1:25:37 Rafał Dyś
Victoria Stalowa Wola
1:27:03
Skok wzwyż Robert Wolski
MKLA Łęczyca
2,22 PB Aleksander Waleriańczyk
Wawel Kraków
2,18 Emilian Kaszczyk
AZS Łódź
2,10
Skok o tyczce Paweł Szczyrba
Skra Warszawa
5,30 Daniel Nowocin
Skra Warszawa
4,80 Marcin Wanat
Skra Warszawa
4,50 PB
Skok w dal Radosław Jędrzejewski
Agros Zamość
7,47 Tomasz Mateusiak
Skra Warszawa
7,46 Konrad Katarzyński
AZS-AWF Kraków
7,42
Trójskok Konrad Katarzyński
AZS-AWF Kraków
15,59 Maciej Siwik
Start Grażka Łódź
15,44 PB Bartosz Kubik
Stal Ostrów Wlkp.
15,08 PB
Pchnięcie kulą Tomasz Chrzanowski
Warszawianka
18,75 Tomasz Majewski
Skra Warszawa
17,63 Radosław Olszewski
Podlasie Białystok
16,55
Rzut dyskiem Wojciech Kondratowicz
AZS-AWF Gorzów
48,96 Marcin Przybyłkowicz
Lechia Tomaszów Maz.
47,35 PB Mariusz Łuczak
AZS-AWF Wrocław
47,02 PB
Rzut młotem Wojciech Kondratowicz
AZS-AWF Gorzów
71,67 Krzysztof Kozłowski
AZS-AWF Gorzów
63,05 Marcin Fernówka
Zawisza Bydgoszcz
58,40
Rzut oszczepem Waldemar Kliś
Sprint Bielsko-Biała
68,66 Artur Orłowski
Błękitni Osowa Sień
68,65 PB Tomasz Rój
Start Lublin
65,90
Dziesięciobój[a] Michał Zblewski
SKLA Sopot
7081 pkt. Grzegorz Kinal
Śląsk Wrocław
6679 pkt. Sebastian Dziedzic
Sparta Stalowa Wola
6608 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Beata Szkudlarz
AZS-AWF Biała Podlaska
11,51 Daria Onyśko
AZS-AWF Poznań
11,55 PB Dorota Dydo
Olimpia Poznań
11,69
Bieg na 200 m Beata Szkudlarz
AZS-AWF Biała Podlaska
23,63 PB Daria Onyśko
AZS-AWF Poznań
23,74 Dorota Dydo
Olimpia Poznań
23,83 PB
Bieg na 400 m Monika Bejnar
Warszawianka
53,00 PB Justyna Karolkiewicz
Pogoń Siedlce
53,24 Ewa Klarecka
Zawisza Bydgoszcz
53,52 PB
Bieg na 800 m Joanna Kaczor
Znicz Biłgoraj
2:06,31 Joanna Buza
Start Lublin
2:06,40 Justyna Lesman
Olimpia Poznań
2:07,20 PB
Bieg na 1500 m Joanna Kaczor
Znicz Biłgoraj
4:15,78 PB Joanna Buza
Start Lublin
4:15,84 PB Justyna Lesman
Olimpia Poznań
4:16,32 PB
Bieg na 5000 m[b] Monika Drybulska
Olimpia Poznań
16:11,43 PB Julia Budniak
AZS-AWF Wrocław
16:33,09 Karolina Jarzyńska
AZS-AWF Wrocław
16:37,60
Bieg na 10 000 m Monika Drybulska
Olimpia Poznań
33:33,17 Kalina Szteyn
Olimpia Poznań
34:19,81 Patrycja Włodarczyk
AZS-AWF Wrocław
35:09,31
Bieg na 100 m przez płotki Justyna Szulc
ŁKS Łódź
13,53 Joanna Grzesiak
AZS-AWF Gdańsk
13,89 Zuzanna Orłowska
AZS-AWF Wrocław
13,91
Bieg na 400 m przez płotki Karolina Tłustochowska
AZS-AWF Wrocław
58,46 Ewelina Sętowska
AZS-AWF Warszawa
59,43 Dominika Stokowska
Błękitni Osowa Sień
1:00,52
Sztafeta 4 × 100 m Skra Warszawa
Anna Radoszewska
Amelia Nowak
Monika Bejnar
Ilona Szymerska
45,85 AZS-AWF Wrocław
Iwona Dorobisz
Zuzanna Orłowska
Anita Hennig
Joanna Szczepan
48,81 AZS-AWF Katowice
Marzena Wolska
Małgorzata Górecka
Katarzyna Stopa
Izabela Finke
47,99
Sztafeta 4 × 400 m AZS-AWF Wrocław
Anna Zagórska
Edyta Butor
Karolina Tłustochowska
Anita Hennig
3:42,94 Olimpia Poznań
Agnieszka Skośkiewicz
Karolina Wachowiak
Beata Zajączkowska
Justyna Lesman
3:49,81 AZS-AWF Kraków
Dominika Narewska
Barbara Gruca
Magdalena Deptuch
Agnieszka Jaskurzyńska
3:57,50
Chód na 10 km Joanna Baj
AZS-AWF Biała Podlaska
46:27 Wioletta Spychalska
Agros Zamość
47:58 Maria Baj
AZS-AWF Biała Podlaska
50:00
Skok wzwyż Leokadia Prażmowska
Błękitni Osowa Sień
1,81 PB Marta Borkowska
AZS Lublin
1,77 Patrycja Rataj
SKLA Sopot
Aldona Sobolewska
AZS-AWF Gorzów
1,67
Skok o tyczce Anna Rogowska
SKLA Sopot
4,33 Anna Wielgus
AZS-AWF Gdańsk
3,90 Agnieszka Wrona
Budowlani Kielce
3,80
Skok w dal Aldona Wozignój
Krokus Leszno
6,27 PB Joanna Grzesiak
AZS-AWF Gdańsk
6,09 Małgorzata Trybańska
Warszawianka
6,01
Trójskok Aldona Wozignój
Krokus Leszno
13,31 PB Małgorzata Trybańska
Warszawianka
12,87 Alicja Jaros
AZS-AWF Kraków
12,21
Pchnięcie kulą Magdalena Dzierzęcka
MMKS Iława
15,31 PB Wioletta Potępa
Skra Warszawa
14,88 Agnieszka Maciąg
AZS-AWF Warszawa
14,31
Rzut dyskiem Wioletta Potępa
Skra Warszawa
55,51 Daria Urbaniak
SKLA Sopot
47,45 Katarzyna Pawelec
Lubusz Słubice
46,16
Rzut młotem Kamila Skolimowska
Warszawianka
65,86 Małgorzata Zadura
AZS Lublin
55,92 Anna Koźlakowska
AZS-AWF Gdańsk
53,39
Rzut oszczepem Magdalena Czenska
AZS-AWF Warszawa
51,28 PB Sylwia Śliwińska
Sztorm Kołobrzeg
47,65 Karolina Kaczmarek
AZS-AWF Poznań
46,10
Siedmiobój[c] Magdalena Szczepańska
AZS-AWF Wrocław
6051 pkt. PB Ewa Nowakowska
AZS-AWF Wrocław
5268 pkt. Beata Łukaszewska
Błękitni Osowa Sień
5268 pkt.

Bieg na 3000 m z przeszkodami kobiet[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Polski w biegu na 3000 metrów z przeszkodami kobiet zostały rozegrane 7 września w Częstochowie[2].

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 3000 m z przeszkodami Patrycja Włodarczyk
AZS-AWF Wrocław
9:59,92 Edyta Lewandowska
RKS Łódź
10:06,70 Julia Budniak
AZS-AWF Wrocław
10:17,02

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Najlepszy wynik (7357 pkt.) uzyskał startujący poza konkursem Michał Modelski (Lechia Gdańsk).
  2. Zwyciężyła startująca poza konkursem Wioletta Janowska (STS Skarżysko-Kamienna) z czasem 15:57,78.
  3. Drugi wynik (5697 pkt.) uzyskała startująca poza konkursem Agnieszka Falasa (AZS-AWF Katowice).

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Lekkoatletyka na stadionach krajowych i zagranicznych w 2002 roku. Łomianki: Sportpress, 2003, s. 167-173.
  2. Lekkoatletyka na stadionach krajowych i zagranicznych w 2002 roku. Łomianki: Sportpress, 2003, s. 181.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]