Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
25. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce
2007 2009
Data 13-14 września 2008
Gospodarz Polska Grudziądz

25. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 23 organizowane pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, które odbyły się od 13 do 14 września 2008 roku w Grudziądzu[1].

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Robert Kubaczyk
AZS Poznań
10,15w Dariusz Kuć
AZS-AWF Kraków
10,20w Karol Sienkiewicz
KS Podlasie Białystok
10,40w
Bieg na 200 m Robert Kubaczyk
AZS Poznań
21,11 SB Dariusz Kuć
AZS-AWF Kraków
21,45 Kamil Kryński
KS Podlasie Białystok
21,45
Bieg na 400 m Patryk Baranowski
AZS Łódź
47,19 Kacper Kozłowski
AZS-UWM Olsztyn
47,33 Marcin Strzelczyk
MKS Polonia Warszawa
48,00 PB
Bieg na 800 m Szymon Krawczyk
Nadodrze Powodowo
1:51,62 Artur Ostrowski
TS Olimpia Poznań
1:51,80 Mateusz Podawca
LKS Omega Kleszczów
1:51,81
Bieg na 1500 m Adrian Danilewicz
WKS Śląsk Wrocław
3:51,80 Artur Ostrowski
TS Olimpia Poznań
3:51,94 Kamil Murzyn
KS Cracovia
3:52,63
Bieg na 5000 m Kamil Murzyn
KS Cracovia
14:23,54 Marcin Chabowski
KS Wejher Wejherowo
14:24,96 Arkadiusz Gardzielewski
WKS Śląsk Wrocław
14:25,36
Bieg na 3000 m z przeszkodami Marcin Chabowski
KS Wejher Wejherowo
8:45,21 Mateusz Demczyszak
WKS Śląsk Wrocław
8:46,82 Marcin Urbanowski
LZS Zantyr Sztum
8:56,86
Bieg na 110 m przez płotki Artur Noga
KS Warszawianka
13,37w Dominik Bochenek
Zawisza Bydgoszcz
13,84w Maciej Giza
AZS-AWF Kraków
14,05w
Bieg na 400 m przez płotki Jarosław Cichosz
AZS-AWFiS Gdańsk
51,59 Krzysztof Pałkiewicz
ULKS Zielony Dąb Żarów
51,90 Sebastian Porządny
AZS Łódź
52,37 PB
Sztafeta 4 × 100 m AZS Poznań
Błażej Tyburski
Robert Kubaczyk
Radosław Drapała
Jakub Adamski
41,24 SB AZS-AWF Biała Podlaska
Rafał Krekora
Krzysztof Tomaszewski
Paweł Stempel
Marcin Dudek
41,74 KS Podlasie Białystok
Piotr Sulima
Karol Sienkiewicz
Paweł Godlewski
Kamil Kryński
41,76
Sztafeta 4 × 400 m AZS-AWF Warszawa
Daniel Sołodko
Piotr Smoliński
Rafał Rudowski
Mateusz Wroński
3:12,80 MKS Polonia Warszawa
Marcin Sobiech
Bartosz Kucharski
Tomasz Gileta
Marcin Strzelczyk
3:15,06 TS Olimpia Poznań
Krzysztof Tylkowski
Artur Ostrowski
Paweł Krzemiński
Mateusz Gościniak
3:15,50
Skok wzwyż Piotr Śleboda
GKS Olimpia Grudziądz
2,19 PB Łukasz Mróz
KS Podlasie Białystok
2,11 Dawid Piechowski
KS Warszawianka
2,08 SB
Skok o tyczce Łukasz Michalski
Zawisza Bydgoszcz
5,20 Łukasz Jurga
AZS-AWFiS Gdańsk
5,10 Mateusz Didenkow
KL Gdynia
5,00
Skok w dal Krzysztof Lewandowski
MKL Szczecin
7,80w Marcin Dudek
AZS-AWF Biała Podlaska
7,65 PB Łukasz Mateusiak
OKLA StoraEnso Ostrołęka
7,62w
Trójskok Adrian Świderski
WKS Śląsk Wrocław
16,01 SB Cezary Tomczak
AZS Poznań
15,70 PB Michał Lewandowski
Zawisza Bydgoszcz
15,66 PB
Pchnięcie kulą Mateusz Mikos
AZS-AWF Biała Podlaska
18,32 PB Łukasz Haratyk
KS Sprint Bielsko-Biała
17,47 PB Michał Bosko
SKLA Słupsk
17,28
Rzut dyskiem Robert Urbanek
MKLA Łęczyca
60,68 Przemysław Czajkowski
AZS-AWF Biała Podlaska
60,25 PB Kamil Bełz
AZS-AWF Biała Podlaska
56,63
Rzut młotem Michał Wiercioch
AZS-AWF Gorzów Wlkp.
61,64 Bartłomiej Molenda
Zawisza Bydgoszcz
60,63 PB Dominik Szewczyk
KKL Kielce
57,97
Rzut oszczepem Paweł Rakoczy
AZS-AWFiS Gdańsk
75,80 Sebastian Jachimowicz-Głogowski
AZS-AWFiS Gdańsk
69,48 SB Paweł Roziński
SKLA Słupsk
69,40
Dziesięciobój[a] Dawid Pyra
AZS-AWF Wrocław
7524 pkt. Karoł Boduła
RLTL ZTE Radom
7228 pkt. Radosław Toczek
AZS-AWF Wrocław
6728 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Ewelina Klocek
WKS Śląsk Wrocław
11,53w Marta Jeschke
SKLA Sopot
11,59w Marika Popowicz
Zawisza Bydgoszcz
11,60w
Bieg na 200 m Marta Jeschke
SKLA Sopot
23,60 Agnieszka Ligięza
WKS Wawel Kraków
24,10 PB Marika Popowicz
Zawisza Bydgoszcz
24,18
Bieg na 400 m Agata Bednarek
AZS Łódź
55,54 Tina Polak
AZS-AWF Katowice
55,91 Magdalena Burmistrzak
LKS Vectra Włocławek
56,33
Bieg na 800 m Agnieszka Sowińska
KB Sporting Międzyzdroje
2:06,94 Angelika Cichocka
ULKS Talex Borzytuchom
2:07,32 Agnieszka Miernik
WLKS Wrocław
2:07,70
Bieg na 1500 m Angelika Cichocka
ULKS Talex Borzytuchom
4:26,76 Agnieszka Miernik
WLKS Wrocław
4:27,28 Agnieszka Sowińska
KB Sporting Międzyzdroje
4:28,79 PB
Bieg na 5000 m Izabela Trzaskalska
AZS-UMCS Lublin
17:02,03 SB Angelika Przygódzka
AZS-UWM Olsztyn
17:05,78 SB Anna Wojna
ULKS Lipinki
17:09,62 PB
Bieg na 3000 m z przeszkodami Anna Wojna
ULKS Lipinki
10:35,57 Justyna Korytkowska
LŁKS Prefbet Śniadowo
10:36,53 Angelika Przygódzka
AZS-UWM Olsztyn
10:38,75 PB
Bieg na 100 m przez płotki Kamila Chudzik
AZS-AWFiS Gdańsk
13,78 Monika Nabiałek
AZS-AWF Wrocław
14,14 Katarzyna Janecka
AZS-AWF Kraków
14,20
Bieg na 400 m przez płotki Katarzyna Janecka
AZS-AWF Kraków
58,32 PB Tina Polak
AZS-AWF Katowice
59,00 SB Weronika Zielińska
KS Warszawianka
59,12 PB
Sztafeta 4 × 100 m KS Warszawianka
Weronika Zielińska
Aleksandra Stasiełuk
Danuta Młynarczyk
Iwona Brzezińska
47,13 SB AZS-AWF Wrocław
Monika Nabiałek
Joanna Kacperek
Monika Jurasik
Joanna Trawińska
48,69 AZS-AWF Warszawa
Katarzyna Świostek
Gabriela Blicharska
Barbara Blicharska
Alicja Sakowicz
49,48 SB
Sztafeta 4 × 400 m KS Warszawianka
Aleksandra Stasiełuk
Marta Romiszewska
Danuta Młynarczyk
Weronika Zielińska
3:48,10 SB AZS Łódź
Agata Tomczyk
Paulina Kinast
Małgorzata Chałas
Agata Bednarek
3:52,50 AZS-AWF Wrocław
Monika Nabiałek
Joanna Kacpere
Monika Głuchowska
Joanna Trawińska
3:53,89
Skok wzwyż Kamila Stepaniuk
KS Podlasie Białystok
1,82 Magdalena Drop
SKS Wisła Sandomierz
1,76 Urszula Domel
AZS-AWF Wrocław
1,76
Skok o tyczce Patrycja Moskała
AZS-AWF Katowice
3,61 Olga Mikołajczyk
AZS-AWF Wrocław
3,30 PB Katarzyna Cudna
AZS-AWF Warszawa
3,20 PB
Skok w dal Kamila Chudzik
AZS-AWFiS Gdańsk
6,20w Agnieszka Cichowlas
LKS Orkan Wlkp. Poznań
6,06w Sandra Chukwu
MKL Szczecin
6,03w
Trójskok Sandra Chukwu
MKL Szczecin
12,96 Magdalena Bachmatiuk
PLKS Gwda Piła
12,81 SB Agnieszka Cichowlas
LKS Orkan Wlkp. Poznań
12,47 PB
Pchnięcie kulą Magdalena Sobieszek
AZS-AWF Warszawa
17,08 Agnieszka Bronisz
MKS-MOS Płomień Sosnowiec
16,21 Oksana Kot
SKLA Sopot
15,47
Rzut dyskiem Marta Jaworowska
AZS-AWF Warszawa
49,74 Katarzyna Jaworowska
AZS-AWF Warszawa
49,28 Oksana Kot
SKLA Sopot
48,30 SB
Rzut młotem Weronika Milkowska
RKS Skra Warszawa
60,15 Dorota Stonoga
AZS-AWF Gorzów Wlkp.
55,67 Alicja Filipkowska
AZS-AWF Poznań
54,76
Rzut oszczepem Agnieszka Lewandowska
AZS-AWFiS Gdańsk
49,88 Joanna Bałdyga
AZS-AWF Warszawa
49,09 Kamila Chudzik
AZS-AWFiS Gdańsk
48,04
Siedmiobój[b] Patrycja Marciniak
AZS-AWFiS Gdańsk
4932 pkt. Kamila Sznabel
AZS-AWFiS Gdańsk
4891 pkt. Alicja Sakowicz
AZS-AWF Warszawa
4723 pkt.

Bieg na 10 000 m[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 metrów zostały rozegrane 30 sierpnia w Częstochowie[2][3].

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Mężczyźni Marcin Chabowski
KS Wejher Wejherowo
30:01,48 Arkadiusz Gardzielewski
WKS Śląsk Wrocław
30:04,36 Damian Witkowski
KS Warszawianka
30:08,48
Kobiety Eliza Gawryluk
AZS-UWM Olsztyn
35:50,24 Anna Wojna
ULKS Lipinki
35:52,67 Angelika Przygódzka
AZS-UWM Olsztyn
35:56,02

Chód sportowy[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa w chodzie na 20 kilometrów mężczyzn i w chodzie na 10 kilometrów kobiet zostały rozegrane 30 sierpnia w Gdańsku[4][5].

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Chód na 20 km Łukasz Nowak
AZS Poznań
1:27:59 PB Michał Stasiewicz
AZS-AWFiS Gdańsk
1:28:41 Rafał Goławski
WLKS Siedlce Iganie Nowe
1:33:33

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Chód na 10 km Paulina Buziak
OTG Sokół Mielec
46:59 Aleksandra Burdzińska
AZS-AWF Katowice
50:31 Agnieszka Szwarnóg
AZS-AWF Kraków
51:05

Biegi przełajowe[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych zostały rozegrane 29 listopada w Namysłowie. Kobiety startowały na dystansie 4 kilometrów, a mężczyźni na 6 kilometrów[6][7].

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Mężczyźni (6 km) Marcin Chabowski
KS Wejher Wejherowo
17:44 Arkadiusz Gardzielewski
WKS Śląsk Wrocław
17:47 Kamil Murzyn
KS Cracovia
17:53
Kobiety (4 km) Aleksandra Jawor
Budowlani Częstochowa
13:36 Anna Wojna
ULKS Lipinki
13:38 Izabela Trzaskalska
AZS-UMCS Lublin
13:45

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Startujący poza konkurencją Michał Chalabala (AZS-AWF Wrocław) uzyskał drugi wynik zawodów – 7406 punktów, a Łukasz Płaczek (Zawisza Bydgoszcz) czwarty wynik – 7055 punktów.
  2. Startująca poza konkurencją Zofia Blicharska (AZS-AWF Warszawa) uzyskała trzeci wynik zawodów – 4741 punktów.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. MMP – I dzień, szybcy sprinterzy i Noga (ale z wiatrem), pzla.pl, 14 września 2008 [dostęp 2015-01-18] (pol.).
  2. Gawryluk i Chabowski młodzieżowymi mistrzami Polski na 10000 m. „Lekkoatleta”, s. 12, październik 2008. Łomianki: Sportpress. ISSN 12345423. 
  3. Gawryluk i Chabowski młodzieżowymi mistrzami Polski na 10000m, pzla.pl, 30 sierpnia 2008 [dostęp 2015-01-18] (pol.).
  4. Buziak i Nowak młodzieżowymi mistrzami Polski w chodzie. „Lekkoatleta”, s. 11, październik 2008. Łomianki: Sportpress. ISSN 12345423. 
  5. Buziak i Nowak młodzieżowymi mistrzami Polski w chodzie, pzla.pl, 30 sierpnia 2008 [dostęp 2015-01-18] (pol.).
  6. Jawor i Chabowski młodzieżowymi mistrzami Polski w biegach na przełaj. „Lekkoatleta”, s. 24, styczeń 2009. Łomianki: Sportpress. ISSN 12345423. 
  7. Jawor i Chabowski młodzieżowymi mistrzami Polski w biegach na przełaj, pzla.pl, 29 listopada 2008 [dostęp 2015-01-18] (pol.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]