Młodzieżowe indywidualne mistrzostwa Szwecji na żużlu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Młodzieżowe indywidualne mistrzostwa Szwecji na żużlu – rozgrywany od 1958 coroczny cykl turniejów żużlowych, których celem jest wyłonienie najlepszego szwedzkiego żużlowca w kategorii do 21 lat.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg
1958 → wyniki Avesta Agnar Stenlund Uno Andersson Harry Larsson
1959 → wyniki Avesta Sören Sjösten Leif Karlsson Göran Pettersson
1960 → wyniki Mariestad Willihard Thomsson Sigvard Johansson Kurt Westlund
1961 → wyniki Avesta Willihard Thomsson Hans Utterström Bo Håkansson
1962 → wyniki Norrköping Sten Karlsson Hans Utterström Tord Westlund
1963 → wyniki Linköping Bengt Ederlöv Rolf Ekberg Sören Everlid
1964 → wyniki Sztokholm Karl Erik Andersson Nils Ringström Hans Olsson
1965 → wyniki Gislaved Therje Henriksson Hans Olsson Willy Friberg
1966 → wyniki Västervik Egon Stengarn Lennart Karlsson Jan Holmqvist
1967 → wyniki Eskilstuna Christer Löfqvist Jan Strid Hans Johansson
1968 → wyniki Västervik Hans Johansson Benny Lundström Kenneth Selmosson
1969 → wyniki Eskilstuna Karl Erik Claesson Anders Lövgren Anders Jansson
1970 → wyniki Avesta Tommy Jansson Christer Sjösten Peter Carlsson
1971 → wyniki Eskilstuna Lars Inge Hultberg Börje Klingberg Stefan Salmonsson
1972 → wyniki Eskilstuna Tomas Pettersson Stefan Johansson Jan Nilsson
1973 → wyniki Avesta Sven Andersson Richard Hellsén Kent Pettersson
1974 → wyniki Gislaved Jan Andersson Jan Sylvefjord Thord Löwdin
1975 → wyniki Sztokholm Bo Jansson Thord Löwdin Kent Eriksson
1976 → wyniki Gislaved Tommy Karlsson Lars Ericsson Jan Davidsson
1977 → wyniki Målilla Peter Johansson Uno Johansson Hans Danielsson
1978 → wyniki Sztokholm Lennart Bengtsson Alf Trofast Thomas Hydling
1979 → wyniki Motala Lars Rosberg Christer Nilsson Jerry Karlsson
1980 → wyniki Karlstad Pierre Brannefors Magnus Jonsson Ulf Blomqvist
1981 → wyniki Sztokholm Anders Kling Anders Eriksson Magnus Jonsson
1982 → wyniki Eskilstuna Magnus Jonsson Kjell Nielsen Leif Wahlman
1983 → wyniki Visby Ove Österberg Leif Wahlman Jimmy Nilsen
1984 → wyniki Nässjö Jimmy Nilsen Tony Olsson Patrik Karlsson
1985 → wyniki Norrköping Mikael Blixt Tony Olsson Mikael Messing
1986 → wyniki Hallstavik Henrik Gustafsson Dennis Löfqvist Christer Karlsson
1987 → wyniki Avesta Henrik Gustafsson Niklas Karlsson Bo Arrhén
1988 → wyniki Mariestad Henrik Gustafsson Peter Karlsson Christer Karlsson
1989 → wyniki Kumla Henrik Gustafsson Tony Rickardsson Stefan Dannö
1990 → wyniki Hagfors Joakim Karlsson Tony Rickardsson Stefan Dannö
1991 → wyniki Västervik Jörgen Hultgren Stefan Andersson Mikael Karlsson
1992 → wyniki Linköping Mikael Karlsson Stefan Andersson Niklas Klingberg
1993 → wyniki Nyköping Niklas Klingberg Jonathan Forsgren Stefan Ekberg
1994 → wyniki Eskilstuna Daniel Andersson Marcus Andersson Robert Eriksson
1995 → wyniki Norrköping Robert Eriksson Daniel Andersson Anders Henriksson
1996 → wyniki Hallstavik Emil Lindqvist Peter I. Karlsson Anders Henriksson
1997 → wyniki Vetlanda Peter I. Karlsson Emil Lindqvist Tobias Johansson
1998 → wyniki Hagfors Andreas Jonsson Björn Gustavsson Patrik Dybeck
1999 → wyniki Norrköping Finlandia Joonas Kylmäkorpi Andreas Jonsson Freddie Eriksson
2000 → wyniki Målilla Andreas Jonsson Emil Kramer Mattias Nilsson
2001 → wyniki Gislaved David Ruud Daniel Davidsson Jonas Davidsson
2002 → wyniki Vetlanda Freddie Eriksson Peter Ljung Kim Jansson
2003 → wyniki Hagfors Fredrik Lindgren Peter Ljung Jonas Davidsson
2004 → wyniki Målilla Fredrik Lindgren Antonio Lindbäck Jonas Davidsson
2005 → wyniki Vetlanda Jonas Davidsson Antonio Lindbäck Fredrik Lindgren
2006 → wyniki Motala Antonio Lindbäck Sebastian Aldén Tomas H. Jonasson
2007 → wyniki Kumla Robert Pettersson Andreas Messing Ricky Kling
2008 → wyniki Avesta Ricky Kling Simon Gustafsson Ludvig Lindgren
2009 → wyniki Målilla Tomas H. Jonasson Dennis Andersson Linus Sundström
2010 → wyniki Målilla Dennis Andersson Linus Eklöf Linus Sundström
2011 → wyniki Målilla Simon Gustafsson Linus Sundström Kim Nilsson
2012 → wyniki Vetlanda Dennis Andersson Anders Mellgren Jacob Thorssell
2013 → wyniki Vetlanda Fredrik Engman Oliver Berntzon Mathias Thörnblom
2014 → wyniki Nyköping Fredrik Engman Victor Palovaara Oliver Berntzon

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]