MKS Będzin w sezonie 2016/2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
MKS Będzin
w sezonie 2016/17
2015/2016 2017/2018
Prezes Mariusz Korpak
Trener Kanada Stelio DeRocco
Kapitan Artur Ratajczak
Hala Hala sportowa MOSiR
ul. Żeromskiego 9
41-200 Sosnowiec
Osiągnięcia
PlusLiga 11. miejsce
Puchar Polski 1/8 finału
 Główny artykuł: MKS Będzin.

Drużyna[edytuj | edytuj kod]

Sztab[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy trener Kanada Stelio DeRocco
Asystenci trenera Rafał Murczkiewicz, Emil Siewiorek
Fizjoterapeuta Agnieszka Bronisz
Kierownik drużyny Michał Kocyłowski
Statystyk Mateusz Musiał

Zawodnicy[edytuj | edytuj kod]

Nr Imię i nazwisko Data ur. Wzrost Pozycja
1 Polska Marcin Waliński 24.10.1990 196 przyjmujący
2 Polska Dawid Woch 16.05.1997 198 środkowy
3 Australia Nathan Roberts 17.02.1986 199 przyjmujący
4 Polska Łukasz Kozub 03.11.1997 186 rozgrywający
5 Polska Artur Ratajczak (kapitan) 18.09.1990 205 środkowy
6 Polska Dawid Żłobecki (Młodaliga) 04.04.1997 196 przyjmujący
7 Polska Mateusz Kowalski 20.02.1997 204 przyjmujący
8 Stany Zjednoczone Jonah Seif 30.10.1994 198 rozgrywający
9 Polska Mateusz Przybyła 12.04.1991 208 środkowy
10 Polska Paweł Stysiał 30.01.1997 182 libero
11 Polska Oskar Wojtaszkiewicz (Młodaliga) 20.05.1996 195 rozgrywający
12 Polska Mateusz Piotrowski 24.06.1991 200 atakujący
13 Polska Michał Potera 06.03.1988 183 libero
14 Polska Jakub Peszko 01.04.1992 193 przyjmujący
15 Stany Zjednoczone Kyle Russell 25.08.1993 206 przyjmujący
16 Polska Krzysztof Rejno 22.02.1993 203 środkowy
17 Bułgaria Zlatan Jordanow (od stycznia 2017) 03.03.1991 198 przyjmujący
20 Brazylia Rafael Rodrigues de Araújo 13.07.1991 207 atakujący

Transfery[edytuj | edytuj kod]

Przyszli[edytuj | edytuj kod]

Imię i nazwisko Poprzedni klub
Brazylia Rafael Rodrigues de Araújo Brazylia SESI São Paulo
Australia Nathan Roberts Słowenia ACH Volley Lublana
Stany Zjednoczone Jonah Seif Stany Zjednoczone University of California, Santa Barbara
Stany Zjednoczone Kyle Russell Stany Zjednoczone University of California, Irvine
Polska Łukasz Kozub SMS PZPS Spała
Polska Dawid Woch SMS PZPS Spała
Polska Krzysztof Rejno ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Polska Marcin Waliński Indykpol AZS Olsztyn
Polska Michał Potera Indykpol AZS Olsztyn
Polska Mateusz Kowalski AKS Rzeszów
Polska Artur Ratajczak Lotos Trefl Gdańsk
Polska Mateusz Przybyła Belgia VC Antwerpen
Bułgaria Zlatan Jordanow Rumunia SCMU Krajowa

Odeszli[edytuj | edytuj kod]

Imię i nazwisko W klubie od Nowy klub
Polska Maciej Pawliński 2014 Effector Kielce
Polska Michał Kamiński 2015
Polska Mariusz Gaca 2013 BBTS Bielsko-Biała
Polska Jakub Oczko 2013 Delic-Pol Norwid Częstochowa
Polska Sebastian Warda 2013 Aluron Virtu Warta Zawiercie
Polska Bartosz Kaczmarek 2015 Niemcy TV Ingersoll Bühl
Polska Michał Żuk 2013 Aluron Virtu Warta Zawiercie
Kanada Tyler Sanders 2016 Turcja Arkas Spor Izmir
Australia Harrison Peacock 2015 Finlandia Hurrikaani-Loimaa
Izrael Viaceslaw Batchkala 2015
Holandia Tijmen Laane 2015 Belgia Lindemans Aalst
Polska Mariusz Schamlewski 2015 Victoria Wałbrzych

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Liga[edytuj | edytuj kod]

Runda zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Data Przeciwnik Wynik Miejsce
05.10.2016 Skra Bełchatów 0:3 (18:25, 18:25, 24:26) Hala Energia, Bełchatów
09.10.2016 Trefl Gdańsk 2:3 (22:25, 25:17, 20:25, 25:20, 13:15) Hala MOSiR, Sosnowiec
15.10.2016 Cuprum Lubin 0:3 (16:25, 13:25, 19:25) Hala widowiskowo-sportowa, Lubin
22.10.2016 Czarni Radom 0:3 (18:25, 20:25, 22:25) Hala MOSiR, Sosnowiec
26.10.2016 Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:21, 29:31, 25:22, 25:21) Hala widowiskowo-sportowa, Jastrzębie-Zdrój
29.10.2016 GKS Katowice 3:1 (25:22, 22:25, 25:21, 24:17) Hala MOSiR, Sosnowiec
05.11.2016 Łuczniczka Bydgoszcz 0:3 (23:25, 18:25, 19:25) Hala Łuczniczka, Bydgoszcz
12.11.2016 AZS Olsztyn 2:3 (25:20, 22:25, 13:25, 25:22, 6:15) Hala MOSiR, Sosnowiec
19.11.2016 AZS Częstochowa 3:2 (19:25, 25:17, 34:32, 18:25, 15:10) Wielofunkcyjna hala sportowa, Częstochowa
26.11.2016 BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:12, 25:19, 25:13) Hala MOSiR, Sosnowiec
30.11.2016 Effector Kielce 3:2 (25:17, 25:17, 25:27, 21:25, 15:10) Hala Legionów, Kielce
03.12.2016 AZS Politechnika Warszawska 2:3 (38:36, 25:23, 18:25, 18:25, 6:15) Hala Torwar, Warszawa
09.12.2016 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (16:25, 16:25, 18:25) Hala MOSiR, Sosnowiec
14.12.2016 Resovia 0:3 (20:25, 17:25, 18:25) Hala Podpromie, Rzeszów
19.12.2016 Espadon Szczecin 3:0 (25:19, 25:16, 25:21) Hala MOSiR, Sosnowiec
30.12.2016 Skra Bełchatów 2:3 (18:25, 28:26, 25:22, 23:25, 10:15) Hala MOSiR, Sosnowiec
08.01.2017 Trefl Gdańsk 0:3 (21:25, 19:25, 25:27) Ergo Arena, Gdańsk
20.01.2017 Czarni Radom 1:3 (22:25, 18:25, 25:22, 23:25) Hala sportowa MOSiR, Radom
27.01.2017 Cuprum Lubin 3:2 (25:23, 20:25, 25:23, 23:25, 15:11) Hala MOSiR, Sosnowiec
03.02.2017 Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:21, 22:25, 26:28, 20:25) Hala MOSiR, Sosnowiec
11.02.2017 GKS Katowice 3:0 (25:20, 25:20, 25:23) Ośrodek Sportowy "Szopienice", Katowice
17.02.2017 Łuczniczka Bydgoszcz 2:3 (25:17, 19:25, 22:25, 25:14, 13:15) Hala MOSiR, Sosnowiec
22.02.2017 AZS Olsztyn 2:3 (26:24, 25:19, 13:25, 13:25, 9:15) Hala Urania, Olsztyn
24.02.2017 AZS Częstochowa 3:1 (27:29, 25:19, 25:14, 25:10) Hala MOSiR, Sosnowiec
04.03.2017 BBTS Bielsko-Biała 3:1 (20:25, 25:17, 25:14, 28:26) Hala widowiskowo-sportowa, Bielsko-Biała
08.03.2017 Effector Kielce 3:1 (25:22, 25:13, 19:25, 25:20) Hala MOSiR, Sosnowiec
11.03.2017 AZS Politechnika Warszawska 1:3 (23:25, 21:25, 25:18, 21:25) Hala MOSiR, Sosnowiec
19.03.2017 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (30:28, 18:25, 23:25, 25:27) Hala Azoty, Kędzierzyn-Koźle
26.03.2017 Resovia 0:3 (17:25, 16:25, 18:25) Hala MOSiR, Sosnowiec
02.04.2017 Espadon Szczecin 2:3 (23:25, 25:19, 25:21, 21:25, 11:15) Arena Szczecin

Play-off[edytuj | edytuj kod]

Data Przeciwnik Wynik Miejsce
04.04.2017 Espadon Szczecin 3:1 (25:22, 25:21, 35:37, 25:23) Arena Szczecin
12.04.2017 Espadon Szczecin 3:0 (25:23, 26:24, 25:15) Hala MOSiR, Sosnowiec

Puchar Polski[edytuj | edytuj kod]

Data Przeciwnik Wynik Miejsce
VII runda
04.01.2017 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (18:25, 24:26, 16:25) Hala Azoty, Kędzierzyn-Koźle

Bilans spotkań[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki Ogólnie U siebie Na wyjeździe Miejsce
R W P Sety R W P Sety R W P Sety
runda zasadnicza 30 11 19 51 68 15 6 11 28 31 15 5 10 23 37 11.
play-off 2 2 0 6 1 1 1 0 3 0 1 1 0 3 1 11.
puchar 1 0 1 0 3 0 0 0 0 0 1 0 1 0 3 1/8
Razem 33 13 20 57 72 16 7 11 31 31 17 6 11 26 41

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]